TASOS - u reči i slici

U onim silnim katalozima sa sajma sam videla da ima neka agencija koja nudi i avionski prevoz, cini mi se Odeon, ali nemoj da me drzis za rec, javicu ti kad pogledam, otela mi komsinica kataloge na kratko.A aerodrom valjda imas u Kavali.
 
stsuki:
Hvala vam na odgovorima! Tamplja, ajde ,molim te napisi kako su se zvali ti apartmani na obali i preko koje agencije si isla i da li si bila zadovoljna?
Isla sam preko Atlantic tours-a iz Jagodine...U NS-u ih valjda zastupa Expol....A apartman mislim da se zvao Vila Tereza i bio je na 10m od obale mora.....Ja sam bila bas zadovoljna.....Znash kad smo imali spremacicu koja je svaka 2 dana dolazila da pospremi apartman,promeni posteljinu,opere prozore...Za 200 eura....10 dana ,cetvorokrevetni apartman,plus prevoz(65 eur po osobi)...
 
Evo svima da napisem - do svih navedenih plaza u Limenasu (osim Makrijamosa koji je udaljen 2km od centra) se stize za 10, 15, 20 min najduze u zavisnosti gde ste odseli.Znaci - opusteno, lagana setnja i tu ste.Inace moram da vam naglasim jos nesto - dobro proverite sve cene svih agencija.Kod ovih vecih i izvikanijih su cene vece, a nema razlike u kvalitetu usluge od nekih manjih i manje izreklamiranih.Proverite i Kimtravel, ja sam preko njih isla, oni vec godinama imaju aranzmane iskljucivo za Tasos.Bili su vrlo korektni.Nemam apsolutno nikakve koristi niti zelim da ih reklamiram, nego samo vam skrecem paznju zbog cena.Proverite i njih i sve, uporedite cene pa onda uplatite.;)
 
Na gradskoj plazi nisu naplacivali lezaljke i suncobrane, bili su besplatni.Iza plaze je kafic i uvek te ponude picem koje mozes da narucis ili ne.Ali posto si na njihovim lezaljkama, red je da nesto narucis - nepisano pravilo.Ulaz na Makrijamos je 2004. bio 1.85 e ako se dobro secam.
 
Samo jos nesto-gde se nalazi plaza Vornelius ili tako nesto u Limenasu, jel to gradska plaza ili je to neka druga? I jel cista voda na toj gradskoj?Mislim zbog trajekta. Inace, totalno ste me sludeli. Ne znam jel bolje Limenas ili ono Potos, Limenarija? Volim da mi je lepa plaza , ali volim i da mi nije dosadno . Htela sam u Limenas, ali me izludjuju ovi sto tvrde da moras iskljucivo kolima da ides do plaze. OK, ali ne bih bas svaki dan. Pomozite, gde da uplatim?
 
Na gradskoj plazi je voda fenomenalna! Voda najcicstija moguca, prosto neverovatno za gradsku plazu.Mada je ona dosta udaljena od pristanista, pa nije ni cudo sto je tako cista.Mislim naravno na onaj deo gradske plaze koji vodi ka crkvici, iza koje su nacickani kafici jedan do drugoga.Za tu plazu ti ne treba ni bus ni nista, vec rekoh - u zavisnosti od smestaja - 5 do 20min peske.Ima i ta plaza blizu trajekta, ali nju ti ne bih nesto preporucila jer nije lepa kao ova.Opet bih i uvek izabrala Limenas, jer je ipak centar, nije monotono i ima sta da se vidi i obidje.Najvise sam volela shoping u glavnoj pesackoj zoni koja je nacickana dzidzabidzama, suvenirima, krpicama,cuvenim tasoskim medom, ratlukom itd.
 
Woooooooooowwwwww, svaki dan dolazim na ove diskusije, i svaki dan dodjem ovde i svaki put se sve vise odusevljavam prizorima na slikama i vec vidim sebe na plazi Paradis beach, Aliki, a videla sam i Psili Amos koji je takodje prva uzivanija!!!!!!!:)))))))))))) Jedva cekam da odeeeeeeeeeeemmmmmmmmm.........a to je za mesec i po dana:))))))))))
 
Pa nije cudo!Solidan je, za pare koje se nudi - odlican! Moja kuma recimo pljuje po Tasosu najstrasnije i kaze da joj je kao Kaludjerica! Ali ona je obisla pola Grcke, kaze da se ne moze meriti sa juznim ostrvima.Ti bi takodje to trebala da znas, zato se i cudim sto trazis od nas preporuku, a obisla si puno toga!?
 
pa nisam bila u tom kraju:p
a baš sam se navrzla.
i još uvek vagam između tasosa i jerisosa.
mala mi bre deca, daleko mi da se upuštam južnije:p
kolima, a ima dana ...laganica neka se privikavaju;)
a baš to mi treba, mir i pesak.
hoću da izađem iz hotela i smočim noge.
i da se oni igraju i da ja dremam pod suncoberom.
a kada se nekome piški da otrčimo u sobu!
capish?
ostrva su izuzetna...sve sam doživela, sada bi malo tog monotonog odmora:p
a da se stiže za noć, dok se mališani ne razbude.
 

Back
Top