TASOS - u reči i slici

Trotteru jedan savet: pošto ideš kolima, isplati se da kolima odeš i do 30km od mesta gde si smešten ako postoji market sa normalnim cenama, barem je moje iskustvo takvo. Uopšte, ti manji marketi u grčkim letovalištima su obično bezobrano skupi, a i baš im je fazon sa gorivom - kako se približavaš obali sve je skuplje i skuplje - mi smo prošle godine plaćali dizel u okolini Soluna 0.91evro po litru (neka marka - imali su zelene panoe), a na Halkidikiju 1.02 evra :mad:
 
november child:
..moze li neko da potvrdi da li je ovo plaza glifoneri?
..na obali je taverna glifoneri..

tasos3117dan8glifonerimmz0.jpg
jeste to je glifoneri
skrene se kod hotele LOULUDIS na cca km posle Pahis plaze od Skale Rahoni ka Limenasu tj. negde preko pute vile Natasa koja se na brdu sa desne strane
 
Pozdrav svima,
nisam se javljao od pre skoro mesec dana, jer mi je modem *odlepio* i tek juce dosao sebi.
Imao sam prilike da vas pratim preko PC-ja na poslu ali iz nekog razloga, sa njega nije moguce slati poruke, tako da tek sada mogu da zahvalim onima koji su odgovorili na moje pitanje o vilama Anna i hotelu IO u Potosu ,u koje idemo za dva dana preko Magica.
Najlepse hvala NeniSS na njenoj iskustvu i slikama za Annu.
Nikkana mi je obecala slike i informacije za ove dve vile, a posto ,ako sam dobro shvatio, ona radi za agenciju preko koje idemo, molio bih je za info kome se tamo javljamo i da li zbog dvoje male dece je moguce dobiti apartman u prizemlju Anne.
Hvala i svima koji su mi pruzili informacije koje su me,kao vozaca, najvise interesovale, a ja obecavam da cu detaljan izvestaj sa svim dodacima postaviti po povratku tj.,prvih dana septembra.
Uzgred, sad sam se cuo putem mobilnog sa prijateljem koji je nocas posao za Pefkori oko 02h iz Bgda i vec u 09h kupovao po Carefouru kod Ikea iza Soluna.Kaze da nema guzvi na putu i da na granicama se nije zadrzavao duze od 10-tak minuta.
 
turistkinja:
Ja sam bila u Skali Sotiras i stvarno je extra. Lepo mesto sa fantasticnom plazom. Slike sam vec stavila pre 7 dana na forum a inace u Skali nemas renta car.
Ima li Sotiras neki market, pekaru, restoran, giros, i da li ima jos neka plaza u blizini
mislim da sam negde procitala da ima manju i vecu. Ovu sa tvoje slike znam , ona je levo
od male maine. Ima li tu trave u vodi???
Ima li neceg u tom mestu??
 
A da ne zaboravim:
cesto sam putovao na relaciji Bgd -Skoplje, skoro svake nedelje i ako mogu da pomognem vozacima koji nisu putovali tim pravcem uopste ili bar ne od prosle godine,skrenuo bi samo paznju na par detalja:
-od Bgda do Nisa iako su dobili uputstvo da ne diraju turiste na auto putu,neki nasi plavi momci ispred suzavanja ,kada su radovi na putu, vole da proveravaju da li pratite smanjenje brzine i kod restorana *Tito* iza Jugopetrolove pumpe na samoj uzvisici
-od Nisa do Leskovca se cuvajte naplatne rampe, znaju tu da stanu i merkaju iz pravca Bgda, nikada obrnuto,
-Od Leskovca do granice, odmah iza sela Grdelica iza nadvoznjaka, naravno nazaobilazni motel Dzep, ispred svih ostalih gradica do Vranja, Vranjska banja i Vranje i na par mesta izmedju Vranja i Bujanovca i skretanje za Presevo. Naravno da se desavalo i da ih ne vidim ni po mesec dana ni na jednoj od ovih lokacija,ali kad ih ima ,ima ih na tim mestima.
-Kad predjete granicu sa Makedonijom obavezno upalite svetlo i tih 2 km do izlaska iz pogranicne zone zaista je ogranicenje 50 km/h i znaju da stanu sa nekim starim tamno-maslinasto zelenim kombijem iza nekog gustisa.
Makedonska policija isto ima direktivu da ne dira turiste zbog turisticke sezone, ali ne znam zasto vole nase srpke tablice ponekad da zaustave tipa da li imate trugao i sl. Uglavnom se zavrsava bez kazne i podmicivanja.
-Dalje u Grckoj nemam iskustva vec dve godine ali ako je sve ostalo isto, samo cuvajte glave sebi i svojima od nemarnih i brzih Grka koji ne postuju ni punu liniju ni rastojanje i sve ce proci OK.
 
drmarke:
Da li slučajno znaš da li im signal dobacuje do Potosa ili radi samo u krugu hotela?

Pozdrav

Nisam tamo probao, u Pefkariju i to u prizemlju kod hotela Akti nema signala. Možda bi na 3. spratu hotela Tasos signal bio dovoljno dobar sa surf - ne i za Skype. Pošto su AP svuda oko hotela na stubovima (vrlo profesionalno urađeno) moguće je da je signal dobar kod najbližih zgrada u Potosu gde postoji optička vidljivost sa antenama - na primer, 2. sprat hotela Sirines, vila Sotira takođe 2. sprat... možda, sad mi je žao što nisam probao.

Hotelsko osoblje je vrlo ljubazno, nemaju ništa protiv da sedneš za neki od stolova u klimatizovanom holu i udobno surfaš.
 
..čitam danima ovaj fenomenalni forum, iako idem na Tasos prvi put ove godine, već osećam ambijent, koji će me dečekati.. nisam našla odgovore na dve meni veoma bitne stvari....
prvo... idem 10.septembra u pefkori, apartmane tasos i zanima me dali je voda dovoljno topla da bi se moj sin od dve godine lepo brćkao...
i drugo pitanje... šta se lepo može shopingovati na tasosu....
 
Đurđica:
..čitam danima ovaj fenomenalni forum, iako idem na Tasos prvi put ove godine, već osećam ambijent, koji će me dečekati.. nisam našla odgovore na dve meni veoma bitne stvari....
prvo... idem 10.septembra u pefkori, apartmane tasos i zanima me dali je voda dovoljno topla da bi se moj sin od dve godine lepo brćkao...
i drugo pitanje... šta se lepo može shopingovati na tasosu....

Voda je ko mleko, mali ima da uziva...
A sto se sopinga tice :?:
 
bukvar:
Ima li Sotiras neki market, pekaru, restoran, giros, i da li ima jos neka plaza u blizini
mislim da sam negde procitala da ima manju i vecu. Ovu sa tvoje slike znam , ona je levo
od male maine. Ima li tu trave u vodi???
Ima li neceg u tom mestu??

Imas 2.5 marketa, 2 restorana, 1 pekaru, 1 fast food (najbolji giros na celom ostrvu a probali smo ih dosta). Pored te druge plaze smo setali ali se nismo kupali jer je nasa toliko lepa (a i lezaljke se ne naplacuju, a imaju i fantasticne suncobrane tako da cemu menjati ono sto je fantasticno...)
 
Đurđica:
nemoj mi reci doktore da necu mužu novčanik isprazniti... koža, zlato??

Pazi, sto se tice koze i odece uopste, mislim da je kod nas bolja situacija. Bio sam i u Solunu i u Atini, sve ti je to Turska roba. Zlato ko zlato, jedan stari majstor u Istanbulu je pre neku godinu rekao mojoj drugarici, ako hoces kvalitetno zlato - trazi da bude iz Majdanpeka. Ima u Atini, opstina Eliniko, jedna fabrika zlatnog nakita gde su cene neverovatno niske, ali po turistickim mestima se to ne kupuje.
Sta jos ima od proizvoda Tasosa, med, masline, maslinovo ulje i mermer.
 
Hvala Zoki from NBGD, nego nesto mi pade na pamet, ne secam se da sam u Grckoj pa tako ni na Tasosu video u kafanama da imaju corbicu telecu, jagnjecu, riblju... izgleda da oni to ne jedu, a corbica je lek. Voleo bih da gresim, neka me neko ispravi.
 
Vratih se iz Grcke pre dva dana.Sa Tasoca smo otisli 5. a ovo drugo malo u Solunu.Jos uvek ne mogu da saberem utiske bilo je fenomenalno.
Odseli smo u Limenasu; a ako nesto nekog interesuje neka pita.
Pozdav Doktoru vidim da se on jos uvek raduje svom odlasu (blago tebi).
Slike za par dana.
Pozdrav svima!
 
popito:
Vratih se iz Grcke pre dva dana.Sa Tasoca smo otisli 5. a ovo drugo malo u Solunu.Jos uvek ne mogu da saberem utiske bilo je fenomenalno.
Odseli smo u Limenasu; a ako nesto nekog interesuje neka pita.
Pozdav Doktoru vidim da se on jos uvek raduje svom odlasu (blago tebi).
Slike za par dana.
Pozdrav svima!
Da li si išao u magic park kod Cosmo centra? Ako jesi, vredi li truda voditi klince tamo? :confused:
 
popito:
Vratih se iz Grcke pre dva dana.Sa Tasoca smo otisli 5. a ovo drugo malo u Solunu.Jos uvek ne mogu da saberem utiske bilo je fenomenalno.
Odseli smo u Limenasu; a ako nesto nekog interesuje neka pita.
Pozdav Doktoru vidim da se on jos uvek raduje svom odlasu (blago tebi).
Slike za par dana.
Pozdrav svima!

Pozdrav, evo mene interesuje da li ima u kafanama da se naruci corbica?
 

Back
Top