TASOS - u reči i slici

moi:
Dakle, mi (kom 2) idemo na Tasos BICIKLOM (drumskim); Imamo dovoljno kilometara u nogama (oko 5000 u ovoj sezoni). Sve ove informacije o Tasosu su korisne. Da li neko moze da malo pojasni te uzbrdice: koliko stepeni? u odnosu na recimo Teodora Drajzera ili Banjickih Zrtava ili Ralja ili Babe ili Avala (mada, Avala je bezopasna). Jesu li te uzbrdice strmije, dugacke, ....?

Jedna od najvećih uzbrdica vam je kod Manastira Svetog Mihajla - znači jug, 12%-14% i ima jedno 4-5 km.
Zatim strava spust ili zavisi kako idete od tog restorana Panorama u Panagii do plaže Golden Beach sve sa strava serpentinama.
Takođe i uspon iz pravca Limenasa ka Panagii via Makriamos...
U ostalim delovima ništa značajnije otprilike 8% nešto kao Venac na Fruškoj Gori!
Skrećem pažnju da je to MOJA SLOBODNA PROCENA jer sam i ja na bajku prešao više hiljada km.
Obišao sam celo ostrvo ali skuterom i znam da sam naglas komentarisao neke Engleskinje koje su vozale bajs da im ne bi bio u koži pogotovo po onom suncu, poprilično je iscrpljujuće!

Nadaam se da sam vam koliko toliko dao neke informacije?!
I da naravno SREĆNO!
 
gsmmilutin:
Odlicne su informacije dali di mi rekao cenu iznamljivanja skutera ili neko ako zna HVALA

U Limenasu smo prvi dan iznajmili skuter za 13 evra kod one plave svabice,mislim da je ime 2 wheels,kod onog dede u centru smo dobili za 10 po danu na tri dana,a u Crazy Rollers 12 evra po danu na tri dana (1 dan-14e.),ali su oni definitivno najbolji izbor posto imaju najbolje skutere,kod svabice su izdrndani koreanci 13,a Pjadjo 18e.U CR za 12e. svi 50ccm skuteri,pa koji izaberete,ja ne volim u sustini skutere,nikad ih nisam do tad ni vozio,ali su idealni za ostrvo,moj izbor je bio Benelli K2.
Limenas-Panagia 6km
Panagia-S.Potamia 2km
S.Potamia-Kinira(Paradiso) 8km
Kinira-Aliki 10 km
Istocnom stranom Limenas-Limenaria 52km
Zapadnom 39km
Aliki je otprilike isto udaljen od oba grada!
 
moto:
U Limenasu smo prvi dan iznajmili skuter za 13 evra kod one plave svabice,mislim da je ime 2 wheels,kod onog dede u centru smo dobili za 10 po danu na tri dana,a u Crazy Rollers 12 evra po danu na tri dana (1 dan-14e.),ali su oni definitivno najbolji izbor posto imaju najbolje skutere,kod svabice su izdrndani koreanci 13,a Pjadjo 18e.U CR za 12e. svi 50ccm skuteri,pa koji izaberete,ja ne volim u sustini skutere,nikad ih nisam do tad ni vozio,ali su idealni za ostrvo,moj izbor je bio Benelli K2.
Limenas-Panagia 6km
Panagia-S.Potamia 2km
S.Potamia-Kinira(Paradiso) 8km
Kinira-Aliki 10 km
Istocnom stranom Limenas-Limenaria 52km
Zapadnom 39km
Aliki je otprilike isto udaljen od oba grada!

Moto ja sam malo buckast imam nesto malo preko 100kg a i devojku sam planirao da vozim na istom skuteru pa mi molim te raci dali mi se uopste isplati da iznajmljujem skuter tj. dali ce biti dovoljno jak da nas izvuce na uzbrdicu kojih koliko cujem ima dosta??ili ipak da iznajmim kola???
 
ja sam sa 110kg + devojka(60-65) sve savladao, sa skuterom, samo nisam uspeo da idem u Kastro jer tada nije bilo dobrog puta nego neke dzombe (moze da je sad drugojacije). Ima bre da se uzme i kros motor (negde po Tasosu). ako ikad odem ponovo to je moj izbor.
 
hvala vam svima na odgovorima, posebno hasek-u na detaljima :))

a sto se tice
hasek:
Jedno je sigurno - grad kao Krf nećeš na Tasosu naći. Jednostavno, svoje tragove na ova dva ostrva ostavljali su sasvim drugi osvajači pa iz toga proizilazi i istorijsko nasleđe.
Dakle, takve arhitekture nema. Ali ima ostataka iz Antičkog doba, a mislim da je Limenas time bogatiji.

hehehe.. kapiram sve to..
ni ne treba da bude krf.. samo ta neka unikatnost..
kad sam bila mala sa matorcima sam isla cesto u grcku al su to uvek bile one varijante - paralia, polihrono i sl.. sto je super kad si klinac i oces samo da se kupas.. al sad u tako neko mesto nikad ne bih otisla.. generalno ti gradovi i gradjevine samo zbog turizma stvorene.. hoteli 1 do drugog.. to me nervira jako.. :)))
ali i osecaj unikatnog grckog sela i sl. bice dovoljno.. makar ga dozivela samo u Panagiji :)))


sve u svemu moj konacan izbor je Limenas.. a svakako da cu obici bar pola ostrva da proverim sve o cemu ovde pisete.. pa naravno i u Limenariju :)))


samo me jos nesto interesuje posto je neko spomenuo da i za skuter treba dozvola.. a mi smo prosle godine uzimali one sa manjom kubikazom i za to nije trebala.. (medjunarodna)
jel i na tasosu vaze ista pravila??


i hvala vam jos jednom svimaaaaa
jedva cekam da se i ja vratim tako odusevljena i zapanjena i omadjijana :))))))
(a shvatih i da je tasos takvo ostrvo da nema potrebe da trazim nesto u arhitekturi vec da dusu hranim samo predivnom prirodom :)) )
 
aliki1oh1.jpg
 
zemo2000:
Moto ja sam malo buckast imam nesto malo preko 100kg a i devojku sam planirao da vozim na istom skuteru pa mi molim te raci dali mi se uopste isplati da iznajmljujem skuter tj. dali ce biti dovoljno jak da nas izvuce na uzbrdicu kojih koliko cujem ima dosta??ili ipak da iznajmim kola???

Ja 100kg okruglo,ona oko 65 kg,nije bilo vecih problema,ali uzmi bolji skuter,mi sa Benelli-jem isli oko 90km/h na manjm uzbrdicama,na veeelikim oko 35-40km/h,i oni koreanci izvlacili svugde!Obisli smo celo ostrvo i sa jednim i sa drugim,u svakom slucaju lepse je na skuteru nego u autu,na kraju krajeva ima i Kawasaki kmx 200,i Yamaha xt660,ona je bila 35e dan,vozim motor svaki dan,tako da mi nije bila neophodno da dajem 35e po danu da bi me zelja minula,inace na Tasosu najvise voze Hondu Varadero i Transalp 650 (Samo u Limenasu ima dve i po boji idetnicne mojoj)
Inace bez medjunarodne cete dobiti vozilo,ali je bolje za one koji tek idu da je izvade,jer onda nece imati nikakvih problema!!!
 
moto:
Ja 100kg okruglo,ona oko 65 kg,nije bilo vecih problema,ali uzmi bolji skuter,mi sa Benelli-jem isli oko 90km/h na manjm uzbrdicama,na veeelikim oko 35-40km/h,i oni koreanci izvlacili svugde!Obisli smo celo ostrvo i sa jednim i sa drugim,u svakom slucaju lepse je na skuteru nego u autu,na kraju krajeva ima i Kawasaki kmx 200,i Yamaha xt660,ona je bila 35e dan,vozim motor svaki dan,tako da mi nije bila neophodno da dajem 35e po danu da bi me zelja minula,inace na Tasosu najvise voze Hondu Varadero i Transalp 650 (Samo u Limenasu ima dve i po boji idetnicne mojoj)
Inace bez medjunarodne cete dobiti vozilo,ali je bolje za one koji tek idu da je izvade,jer onda nece imati nikakvih problema!!!
Jel daju skuter i sa B polozeno ili treba A?
 
Za Gnjavatorix,

Mi idemo za devet dana, idemo malo kolima, malo biciklom, a na samom Tasosu (i okolo) biciklom. Sto se tice Garmina, ja koristim Garmin 305 Edge. On nije rutabilan, i namenjen je samo biciklistima. Meri sve standardno (brzina, predjena Km, kadenca, srce, ukupna km, ...) ali ima i korisnih detalja: razni proseci, intervali, kuda je bila voznja ... i naravno nagibi. Posle voznje to se sve ucita u neki program i onda moze da se analizira. Sve sto prikupim od podataka cu objaviti, ali to ce uglavnom biti tacne razdaljine od mesta do mesta, kako zavijaju putevi, nagibi, i graficki prikazi kuda smo okretali pedale.
Sam program (Training Center) ima u sebi neku mapu, ali je ona veoma osnovna i ne znam koliko je detaljna za Grcku. Za Srbiju je veoma stura.

Pozdrav,
Maja
 
Cao svima !!!

Javljam vam se iz Internet kafea u Limenariji.

Sve je super !!! Relaxom smo prezadovoljni !!!

Nocas je ovde bila oluja, jako je duvao vetar i padala je kisa. Jutros je ponovo suncano, ali prohladno.

Upoznala sam Anu. Fina je i vrlo slatka devojka. Putine (Doktore) mozda ipak promenis destinaciju.

Preporuka - svratite u Lidl u Asprovalti ili Kavali pre prelaska na ostrvo, sve je skoro duplo jeftinije.

Cujemo se ponovo u nedelju, kada se vratim.

POZDRAV !!!
 

Back
Top