"Tadic nas uvodi u novi, jos dalekosezniji poraz"

Pa ovo sto bi eventualno Kostunica terao po pitanju Kosova je isto jedan vid verbalne borbe koju je zajedno formulisao sa Tadicem jos pre 4 godine, doduse sa malo ostrijom retorikom. Ko zna mozda bi nesto i napravio jer ovi nemaju nikakvih rezultata.
No mislim da su ljudi siti Kosova u Srbiji, Kostunica je i pukno` izbore zbog te price. Mora se traziti hitno i brzo resenje, i posle toga krenuti dizati ostatak zemlje iz pepela, ekonomija nam tone sve vise, sve nas je manje, sa takvom perspektivom ima i ovo sto je ostalo od Srbije da izgubimo. Kosovo ce ostati tu gde, gubili smo ga i vracali tokom istorije, ne pocinje i sve se zavrsava sa Milosevicem, Kostunicom i Tadicem. Trebamo stvoriti nove, pametne, zrele i obrazovane mlade ljude koji ce znati da odrade to, a ne kako smo krenuli stvaramo naciju ludaka, sponzorusa, lenjivaca i hohstaplera.
 
Ja ne znam o kakvom medjunarodnom pravu vise pricamo posle naseg bombardovanja.
I ko se od takvog prava necemu nada
Posebno nekoj odluci koja ce ...valjda da primora nekoga da povuce prizanje, nekoj instituciji koja ima moc da velike sile na bilo sta natera.
Najpametnije sto mozemo jeste da kazemo velikima da formalno nikad necemo priznati kosovo, da to prihvate kao realnost, a mi cemo prihvatiti ovu realnost jer druga ne postoji.
 
Takav stav i teranje price o Eu su nespojivi. Kad tad cemo doci pred ispit.

Pa vidi.
Nije tacno da je samo nama potrebna EU
Potrebni smo na neki nacin i mi njima.
I zato sam siguran da ce naci neku formu da se formalno priznanje ne uzima kao uslov.
Sta ce onda sa svojim clanicama koje kosovo nisu i nece priznati?
Dakle, ta prica da u EU svako svakog mora da prizna, ne stoji
 
Ovi nasi nas uveravaju u suprotno, pretpostavljam da cemo jednostrano uci u EU :think:

Moze to sve da se organizuje i sredi ako ima volje, nece nam traziti direktno da priznamo Kosovo, ali moramo imati odredjen tehnicki nivo saradnje sa Pristinom oko zivotnih pitanja...

Ako nas ne zele tamo, onda ce reci - priznajte Kosovo...i tu smo negde i zavrsili pricu sa time, mora proci mnogo generacija da bi se sleglo ovo pitanje i razmisljalo racionalno, terati ovu generaciju koju su tukli bombama po glavi zbog osobe koja je za njih 3 godine pre toga bila "faktor mira i stabilnosti" je nemoguca misija.

Kipar su primili iako je fakticki podeljena zemlja... mogu i nas u slicnom smislu...ako uopste zele to, sadasnja situacija govori da smo mi medju zadnjim vagonima, a da nam se voz zaustavio u magli.
 
Pa vidi.
Nije tacno da je samo nama potrebna EU
Potrebni smo na neki nacin i mi njima.
I zato sam siguran da ce naci neku formu da se formalno priznanje ne uzima kao uslov.
Sta ce onda sa svojim clanicama koje kosovo nisu i nece priznati?
Dakle, ta prica da u EU svako svakog mora da prizna, ne stoji

22 drzave clanice su u svojim parlamentima ratifikovale tu odluku o priznavanju, tako da bi ratifikacija srpskog clanstva, zemlje koja u svom ustavu polaze pravo na Kosovo bilo i krsenje te odluke. Naravno da to nijedna zemlja nece raditi nego ce zahtevati od Srbije da ispuni taj uslov, ukoliko se vec pre ne nadje neko kompromisno resenje.

Sto se tice clanstva Kosova, oni i teorijski kaskaju 20-ak i kusur godina za Eu, prakticno jos vise, pa bi taj argument imao jedino smisla da Kosovo pre Srbije bude apliciralo za clanstvo, sto se naravno nece ni desiti.

Mi uopste njima nismo nikakav prioritet, vec nekoliko godina se promalja kroz usta birokrata EU da samo Hrvatska i delom Turska imaju izglednu evropsku buducnost, dok se svima ostalima nudi evropska perspektiva.
 
...Trebamo stvoriti nove, pametne, zrele i obrazovane mlade ljude koji ce znati da odrade to, a ne kako smo krenuli stvaramo naciju ludaka, sponzorusa, lenjivaca i hohstaplera.

Kako se ti supermeni stvaraju?
I sta je falilo onim starim koje je Srbija otjerala u procesu uspostavljanja nebeske sebe?

Poruka izmedju redova je: pobjeci ce i ti novi kad shvate za sta ih se "stvara". Pametni, zreli i obrazovani po definiciji ne jashu crkotine od ideja.
 
tadic
kao sto je koshpa poc.2000ih posluzio da odrzi iluziju krpljenja miloseviceve pogubne politike 90ih,makar i pampurima, BT je postao nemi,naravno slatkoreciv maneken za sve mlade nade u srbiji,kada je narodu dosadio i onaj pampur,pa pozeleo nesto novo,normalno,sveze, kratko receno...21.vek u svojoj zemlji, iliti real future HERE (is now,is now,and now..!)...Heh,naravno...za to treba uciniti nesto nemoguce, treba biti dosledan Isusov (Djindjin) sledbenik...STVARNO ZASUKATI RUKAVE. prazne price o perspektivi, transparenciji i poboljsanju ne rade vise... Treba mucnuti glavom, pokrenuti mozak, zavrteti tintarom... Dakle, pitati prave strucnjake za savet i misliti svojim mozgom na pravi nacin, umno & umstveno, van svake predrasude, a ne da se ovo samo toboze propoveda, a da se ne zna kuda se bije, niti sta se radi...Sadasnji status Kosova samo je rezultat vec vidjene orgijaske logike koja vuce korene u manipulaciji nacionalistickim osecanjima od proste vecine naroda...Narod se moze vaspitati,otvoriti mu se oci tek kad njegov drzavni vrh zaista pocne da radi svoj posao na pravi nacin...`er `kad celjad nije besna kuca nije tesna`..Situacija je trenutno tragikomicna, ama nije ni takva, ovde vise niko cak ni ne besni..Toma se odnekude slizao s Borisom k`o sa rodjenim...Laz se slepila k`o prasina na odelo..`Treba da se cisti`.... ...& misli.
Evo ,primer ovog maltretiranja `vrha` nemisli i nepodopstine: nalazim ovo vec u modernizaciji gradskog prevoza... Mislim naravno na genijalna resenja kontrole karata kod putnika...O cemu se radi: kako bi predstava o demokratskoj, transparentnoj drzavi i uredjenom drustvu, iako groteskna neistina trenutka i simulakrum (laz) postala odjedared istina (realnost novog reda), narodu se mora utuviti da je stoka za mrcvarenje koja samo treba da poveruje u tako nesto,jer samo tako ovo i moze postati otuzna i krajnje proseljacena srpska verodostojnost...!! U svrhu doticne predstave autobusi stoje na pancevackom mostu s ljudima kao tranzicionim `tovarom` (sve asocijacije su vam dozvoljene u ovom istorijskom trenutku,verujte!.) kako bi zaboga SVIMA BILO JASNO DA KONTROLORI RADE SVOJ POSAO. A TO STO VECINA LJUDI KASNI NA SVOJ POSAO TO NIKOM NISTA! Ovakve stvari u normalnom, ali zaista normalnom drustvu, gosp.tadicu...jesu satro nadrealizam i nedopustiva idijotarija.. e,a sad vi svi think about it all.;):)
 
Poslednja izmena:
Moze to sve da se organizuje i sredi ako ima volje, nece nam traziti direktno da priznamo Kosovo, ali moramo imati odredjen tehnicki nivo saradnje sa Pristinom oko zivotnih pitanja...

Ako nas ne zele tamo, onda ce reci - priznajte Kosovo...i tu smo negde i zavrsili pricu sa time, mora proci mnogo generacija da bi se sleglo ovo pitanje i razmisljalo racionalno, terati ovu generaciju koju su tukli bombama po glavi zbog osobe koja je za njih 3 godine pre toga bila "faktor mira i stabilnosti" je nemoguca misija.

Kipar su primili iako je fakticki podeljena zemlja... mogu i nas u slicnom smislu...ako uopste zele to, sadasnja situacija govori da smo mi medju zadnjim vagonima, a da nam se voz zaustavio u magli.

Ne verujem da ce raditi bilo kakvu improvizaciju kad smo mi u pitanju, nego ce biti vrlo jasni.
Uopste mi im i nismo nikakav prioritet, jos manje kad su suoceni sa silnim problemima sa eurozonom i ovom krizom.
Sto se tice slucaja Kipra, to je potpuno neuporedivo, jer Severni Kipar je priznala samo Turska, niti jedna clanica EU. U nasem slucaju je to jasno.
 
Kako se ti supermeni stvaraju?
I sta je falilo onim starim koje je Srbija otjerala u procesu uspostavljanja nebeske sebe?

Poruka izmedju redova je: pobjeci ce i ti novi kad shvate za sta ih se "stvara". Pametni, zreli i obrazovani po definiciji ne jashu crkotine od ideja.

to sto ti pitas veze nema sa onim sto sam ja napisao.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako se ti supermeni stvaraju?
I sta je falilo onim starim koje je Srbija otjerala u procesu uspostavljanja nebeske sebe?

Poruka izmedju redova je: pobjeci ce i ti novi kad shvate za sta ih se "stvara". Pametni, zreli i obrazovani po definiciji ne jashu crkotine od ideja.

A za sta ih se to stvara...da, na beogradskim fakultetima obrazuju se samo moderni srpski orkovi koji ce produziti tradiciju velikosrpske ideje, i mladi doktoranti nuklearne fizike moraju znaju sta stoji u kapitalnim seseljevim knjigama...

Odakle ti pravo da ovoliko podcenjujes inteligenciju mislecih Srba?!
 
A za sta ih se to stvara...da, na beogradskim fakultetima obrazuju se samo moderni srpski orkovi koji ce produziti tradiciju velikosrpske ideje, i mladi doktoranti nuklearne fizike moraju znaju sta stoji u kapitalnim seseljevim knjigama...

Odakle ti pravo da ovoliko podcenjujes inteligenciju mislecih Srba?!

Polako seko, ne srdi se na me.
Prochitaj post na koji sam odgovorio pa onda ako ti se svidi udri iz svih orudja.
 

Back
Top