Tacnost tumacenja

Vi niste svjesni da svojim narativom ponižavate apostole. Ako je vjerovati vašim pričama onda su apostoli najgori učitelji u istoriji svijeta jer je 100% njihovih učenika skrenulo na stranputicu i napustilo to famozno "biblijsko hrišćanstvo". Doslovno nijedan apostolski učenik čiji su spisi preživjeli ne vjeruje kao JS niti pominje bilo koju grupu koja vjeruje kao JS a pominjali su mnoštvo jeretičkih grupa koje su postojale na početku hrišćanstva. Ispada da jedan apostol Pavle nije nikog od svojih slušalaca mogao dovoljno učvrstiti u vjeri a da ne otpadne od istine svega nekoliko godina nakon smrti samih apostola.
Не баш сви, има одређених сличности са Аријевим поклоницима, можда је наша колегиница зато користила ницк ариана. :mrgreen:
 
Ок, молим те наведи цитат гдје је наведено оснивање Јеховиних свједока и дај ми историјски континуитет до Расела.
Jehovini Svedoci su oni koji su u bilo kom vremenu obožavali prema prvoj zapovesti Boga Jehovu.
Isus Hrist je taj koji je uspostavio dogmu i sam je Bio Jehovin Svedok.

Veoma brzo nakon njegovog vaznesenja dolaze vremena neznabožaca i niko pod kapom nebeskom, onako kako je Hrist uspostavio, ne obožava Boga Jehovu.
Kada se navršilo to vreme, obožavanje Jehove je ponovo na Hristov način uspostavljeno i to širom sveta baš kao što je prorečeno...
 
Ako je to parametar za njihov duhovni kvalitet i rad onda sui ih trebali otpisati jos u njihovo vreme !
A zasto ?
Pa zato je jos na samom pocetku bilo takvih koji su poceli otstupati od Hristovog jevandjelja,zamisli - dok su jos bili zivi i jos uvek aktivni na terenu.
Zamisli sta se moglo ocekivati nakon nekog vremena !??

Kako si ovo samo uspeo skontati bato,nadmasio si samog sebe u tumacenju..!? :D
Кад би бар ти знао шта си овим хтио рећи, односно поентирати, знаш не иде вам ова тврдња у прилог, ти размисли зашто.
 
He,he,he,neki pop ti to sapnuo na uvce ?

Prosto te ne mogu skontati - pozivas se na istoriju umesto da otvoris oci i procitas ono sto jasno i precizno pise u Bibliji... :roll:

Eto nas u vreme apostola bato,daj si otvori oci kad citas Sveto Pismo,veruj mi nece ti skoditi. :mazi:
Неозбиљан си, за тебе важи исто питање, ко је основао адвентисте, дај ми библијску потврде за те неке адвентисти и историјски континуитет од апостола до Милера и Фармера.
 
Неозбиљан си, за тебе важи исто питање, ко је основао адвентисте,
To pitaj adventiste a ja ti mogu reci samo o hriscanstvu,ne menjaj temu.
дај ми библијску потврде за те неке адвентисти и историјски континуитет од апостола до Милера и Фармера.
Koliko mi poznato adventisti e drzi integralno do hriscanske doktrine koju vidimo u Svetom Pismu stoga ti ovo pitanje vec odgovoreno...
...daj se sad fokusiraj dali je tvoja doktrina u skladu sa Pismom...!?
 
Jehovini Svedoci su oni koji su u bilo kom vremenu obožavali prema prvoj zapovesti Boga Jehovu.
Isus Hrist je taj koji je uspostavio dogmu i sam je Bio Jehovin Svedok.

Veoma brzo nakon njegovog vaznesenja dolaze vremena neznabožaca i niko pod kapom nebeskom, onako kako je Hrist uspostavio, ne obožava Boga Jehovu.
Kada se navršilo to vreme, obožavanje Jehove je ponovo na Hristov način uspostavljeno i to širom sveta baš kao što je prorečeno...
Можеш ли схватити да ове твоје ријечи немају никакву тежину, дај ми имена тих људи, њихове биографије, временски период и писане доказе да су вјеровали као ти, овако може било ко било шта рећи. Деникен у својим фантазмагоријама има много више "доказа", ви немате ама баш никакве потврде за своје тврдње.
 
To pitaj adventiste a ja ti mogu reci samo o hriscanstvu,ne menjaj temu.

Koliko mi poznato adventisti e drzi integralno do hriscanske doktrine koju vidimo u Svetom Pismu stoga ti ovo pitanje vec odgovoreno...
...daj se sad fokusiraj dali je tvoja doktrina u skladu sa Pismom...!?
Мани ме демагогије и coca - cola наратива, дај ми историјски континуитет и потврду адвентизма од првог вијека до Милера, значи: први вијек тај и тај, дјело то и то, затим други, па трећи вијек..., све до Милера.
 
Šta ima da citiram.

Pitam te čiji je Hrist svedok...za kog Boga svedoči?
Sta ima da pitas,dao sam ti citata ciji svedoci trebamo biti i sad je red da mi ti das konkretnog,preciznog teksta koji nam kaze da ne trebamo biti Hristovi vec Jehovini svjedoci.
Jel imas takvog teksta ili nemas,to te pitam ??????????
Apostoli jesu Hristovi Svedoci...
A ostali hriscani,jel oni nisu Hristovi svjedoci ?
Ali su nastavili Hristovim stopama i propovedaju istog Boga kao i Hrist...
Zasto menjas temu,pitanje je CIJI SVEDOCI trebamo biti,Hristovi ili mozda Jehovini ?
Ja sam dao jednog veoma preciznog teksta stoga takav isti ocekujem od tebe.
Obožavanje prema prvoj zapovesti daju Jehovi...
Propovedajući jevanđelje uče da je Hrist Sin Božji...
Ko je Hristov i naš Otac?
...kazes nafta danas pala na svetskoj berzi ?
A u pravi si u vezi onog drugog,laste zaista dokaze u proljece.
 
Мани ме демагогије и coca - cola наратива, дај ми историјски континуитет и потврду адвентизма од првог вијека до Милера, значи: први вијек тај и тај, дјело то и то, затим други, па трећи вијек..., све до Милера.
Pismo bato,Pismo,ono ti je dokaz...naravno,prihvaticu u tvoje dokaze ako mi das konkretnih zapisa da je hriscanima u ono vreme bilo dozvoljeno da javno deklarisu svoje verovanje kako bi mogli svuda da bez ikakvih ustrucavanja iznositi detalje o svojoj veri u Hrista. :kafa:
 

Back
Top