Svi su pobegli 2004e a vi?

Aurorska.

Moje društvo je 2004e posle ubistva đinđića komplet zapalilo iz srbije, rasuli su se po belom svetu. Ja sam ostao da studiram. Sa diplomom državnog univerziteta mogu da obrišem dupe. Sa svih 5 godina fakulteta.

Čujete li se sa prijateljima?
Eee moj mario, zalosno je to.Mnogo mladih ljudi je posle 2000-te otislo u beli svet.I pitanje je dal ce i njihova deca videti Srbiju.Veliki odliv najpametnijih je uvek uzas za jedan narod.
 
Aurorska.

Moje društvo je 2004e posle ubistva đinđića komplet zapalilo iz srbije, rasuli su se po belom svetu. Ja sam ostao da studiram. Sa diplomom državnog univerziteta mogu da obrišem dupe. Sa svih 5 godina fakulteta.

Čujete li se sa prijateljima?

40% seljana je otislo preko za 10 godina
neki uzeli madjarske pasose, neki slovacku pobit, a ostali klasika gasterbajteri

ali vidim, voze bolja kola nego ja, postenije letuju nego ja. moze se reci da je vecina mnogo bolje prosla nego da je ostala.
naravno ima i baksuza koji i tamo kubure kao i ovde, neki se i vratili kada su ga popusili

nemam zemlje, vise ni stoku ne drzim, nema sta da me drzi ovde osim nakurcenosti prema tim zapadnim vrednostima.
 
Aurorska.

Moje društvo je 2004e posle ubistva đinđića komplet zapalilo iz srbije, rasuli su se po belom svetu. Ja sam ostao da studiram. Sa diplomom državnog univerziteta mogu da obrišem dupe. Sa svih 5 godina fakulteta.

Čujete li se sa prijateljima?

Razlozi zasto neko ide, i gde neko ide, su uvek licni.
Ima ljudi (sto se lepo vidi ovde na forumu) kojima je super pod radikalima/sns-ovcima/ostalim lazljivim i maloumnim politicarima.
Ima ljudi koji umeju da se izoluju od svega toga i da ignorisu politiku kompletno, i to su uglavnom moje kolege programeri, jer imaju super plate i iebe im se kakva je politika, dokle god je pasos na beloj sengen listi - super im je.

A ima ljudi kojima sve to smeta pa rese da odu.
Ima ljudi koji odu iskljucivo zbog para (uglavnom srednja strucna spema).
A ima i onih koji odlaze zbog te lose politike i atmosfere u drustvu.

A ima i prosto avanturista i ljudi koji smatraju promasajem da prozive zivot na jednom mestu i ne vide svet (licno spadam u poslednje).

A kontakt odrzavam sa svim (pravim) prijateljima, gde god da su. Daljina je danas smesan pojam kad za dan putovanja mozes da stignes do Novog Zelanda :)
 
Razlozi zasto neko ide, i gde neko ide, su uvek licni.
Ima ljudi (sto se lepo vidi ovde na forumu) kojima je super pod radikalima/sns-ovcima/ostalim lazljivim i maloumnim politicarima.
Ima ljudi koji umeju da se izoluju od svega toga i da ignorisu politiku kompletno, i to su uglavnom moje kolege programeri, jer imaju super plate i iebe im se kakva je politika, dokle god je pasos na beloj sengen listi - super im je.

A ima ljudi kojima sve to smeta pa rese da odu.
Ima ljudi koji odu iskljucivo zbog para (uglavnom srednja strucna spema).
A ima i onih koji odlaze zbog te lose politike i atmosfere u drustvu.

A ima i prosto avanturista i ljudi koji smatraju promasajem da prozive zivot na jednom mestu i ne vide svet (licno spadam u poslednje).

A kontakt odrzavam sa svim (pravim) prijateljima, gde god da su. Daljina je danas smesan pojam kad za dan putovanja mozes da stignes do Novog Zelanda :)
Ja bih voleo posetiti NZ i Skotsku.
 
doskora sam odrzavao kontakt sa njih nekoliko, ali u zadnje vreme, neki od njih su otisli za ameriku ili tamo poslali decu, pa sam sa njima prekinuo svaki kontakt .......zauvek.
Sa ovi sto su ostali, druzimo se ne bas intezivno ali par puta godisnje se negde nadjemo, cak dogovorimo i neki poslic.
 
Не зато што је убијен, већ зато што је тог дана Србија стала.

Од 2012. кад сте се вратили, Србија иде у рикверц.
Bio je kratak napredak i malo posle, osetilo se poboljsanje negde 2007 - 2009. godine. A onda su radikali poceli postepeno da jacaju ponovo, poceo ponovo da jaca nacionalizam i ostali primitivizmi....
 

Back
Top