Svekrve...neicrpna tema

Kad sam se ja porodila i dosla kuci ( imala sam teezak poradjaj) , videla zavesu svu izguzvanu i namestenu ( oprala sam je pre nego sto sam posla u bolnicu, kao i sve sto ce mi trebati naravno ) . Neznam sta je mislila nemam pojima i dan danas, a zna da je bila oprana, da li da se pokaze pred sinom ili ko zna sta , oprala i nepeglanu okacila , creva mi se okrenula u stomaku kad sam to videla. Bebu nije ni pipnula kad sam je prvi put kupala ( znam da je bilo strah da me ne razmazi pa ce mora dolaziti svakok dana da je kupa , kazem dolaziti jer : da pojasnim , zivimo u istoj kuci oni na prvom mi na drugom spratu , ali ima svoj dragstor u centru i tri zaposlene radnice ali je i ona prisutna po ceo dan , mozda zene ne znaju da racunaju bez nje ) . Dodje s posla i upadne u sobu da vidi malog sto je normalno i ne smeta mi hvala Bogu, ali problem je u tome sto ako me zatekne kako izmlazavam dojke ona kaze sto bacash to mleko sad. Zastane mi bukvalno pred nosa
( poludim ) sigurna sam da ce te razumeti , a nemozes joj NIKAKO objasniti da je to deo toga da .......... da ne nabrojavam, da mleko vise dolazi kad se izmlaza, da je beba jos mala pa nemoze sve da isisa, ( na to mi kaze pa ona ce posle da isprazni to , pa vi rezonirajte , ona je najpametnija na svetu ) , da rizikujem mastitis ako se ne izmlazam etc etc etc etc. Nisam je poslusala normalno produzila i dalje ali od stresova posle tri meseca dobila mastitis i jedna po jedna obe dojke presusile. Dok moja mama , da se nadovezem na nekoliko zadnjih postova, mislim da je to neko i pomenuo , mene najbolje poznaje , zna kako ja radim odredjene stvari , zna kako disem i radi kako joj kazem kraju krajeva, dok mi ova mudruje a nema pojima i razbesni me za 2 sekunde , a za tri postignem 100 km/h
 
Meni je posle porodjaja svekrva dosta pomogla (živimo zajedno), nije se mnogo mešala i pametovala, nije me nervirala...sve je bilo OK, ali ipak bi mi u tim danima moja mama mnogo više prijala. Nije prijatno pred svekrvom izmlazati dojke, luftirati ranu...Mnogo važnije je što ti tad treba podrška i razumevanje nekog tvog, nekog ko te voli. I poslednje, ali ne i najmanje važno, mami možeš svakih deset sekundi da govoriš da ti nešto doda, da nešto uradi, i da to bude normalno za obe. Sa svekrvom to nije moguće, za sve što sam tražila da uradi bilo mi je neprijatno, iako ona ni oko čega nije pravila problem.
 
zene, moja svekrva za svaku glupost digne nos, svaku rec koja je upucena njoj shvati na najmaliciozniji nacin, i sta ja sad treba kad izadjem iz porodilista s bebom, a znam sebe da ce mi biti frka od nove situacije, i ko zna kako cu se osecati, ono sto je sigurno da necu biti u punoj snazi, jos treba nju tu da trpim i razmisljam da l smem da zatrazim pomoc od nje ili ne, treba li jos da cinculiram oko gdje...ma daleko joj lepa kuca!
Sto se tice onog sto je blpgd rekla...
To je napisano najiskrenije, i ja isto tako osecam samo naravno da se to ne moze tako saopstiti ni muzu ni njegovoj majci...Treba biti malo lukavija i suptilnija, pa na finjaka sve napraviti u svoju korist al da je istina sve kako je napisala - jeste!
 
E samo da vas pozdravim, nemam sta da vam pricam o mojoj jer je dalekoooo. Uredno mi pise mail da joj posaljem po koju sliku, lepo se zahvali na dobijenoj i kaze da je dete poraslo! E takoo!
Ljubimo vas puno bebica i ja
ps. stvarno uzivamo sami s bebom
 
Moja je ziva komedija. Godinama nisam htjela da izgovorim naglas, da ne budem snaha/zla, ali ovih dana sam muzu bar deset puta rekla da je nevidjeno glupa. Sva sreca i on se mnogo mnogo puta uvijerio u isto. Ne ulazi bash u onaj tip "mamin sin" mushkarca.
Njene dogodovshtine su za napisati knjigu. Recimo, kada je slomila prst, njen svekar, da joj pruzi prvu pomoc, je namjestio prst, a ona ga je vratila nazad i nastavila da urla.
Jednom prilikom je trebala da ide na more, karta za bus je bila za 20:20h, naravno ona je pogreshno prochitala 22:00h. Moj muz je to na vrijeme primjetio, u nekih 20:05 i rekao joj je (pazi imao je 10 god). Tu ti nju uhvati panika i pochne da luduje. Izletila je kao furija na ulicu, zaustavila je automobil koji je ishao na suprotnu stranu u odnosu na autobusku stanicu, ali ona mu je 'ladno ushla u auto i naredila mu da je vozi na stanicu. Na stanicu stize na vrijeme i provaljuje da ima dvije suknje na sebi.
Prichala mi je kako je Vuk Karadzic osmislio srbima 60 slova, na moju konstataciju da to nema veze sa mozgom, rekla je da ona to zna i da moze da me uchi jer je njena kcerka zavrshila filozofski fakultet.
Objasnila mi je da moj tata nije zavrshio ni osnovnu, ni srednju shkolu, nego je preko neke veze samo fakultet zavrshio.
Vodila je mog muza, kad je bio dijete preko ulice, on nije htjeo da predje jer se plashio da ce ga udariti automobil, ali ona je insistirala i udario ga je automobil.
Ima toga josh, kad budem imala malo vishe vremena moracu da napishem. Do tada, zivite svoje zivote, boli vas briga za babe.
 
Moja je tipicna vjecita majka koja najbolje zna, jos je sa mojim muzem dobro koliko je vezana za moga djevera, on je ovio djevojcicu prije godinu dana koju je dobio sa svojom bivsom koja je od njega starija 12 god. ona to jos ne moze da svari i jos nije vidjela djete, a mala je ko med, a njemu je jako tesko, ali imam osjecaj da to radi samo jer se boji da ce neko od nje oteti njen primat, pa nije tolio velika stvar ako je neo od nekog stariji.
 
E sad sam pobelela. Vrlo perfidno bira nacine da me napadne, kao, eto nije to nista bitno ali... pa sledi predavanje mom muzu ili mojoj majci.
Ne ulazim u raspravu, ignore. Ovo je svecano javno obecanje da cu sa njom biti u kontaktu samo kad mi je raspored zvezda (koje kontrolisu kvazirodbinske odnose) za taj dan odgovarajuci.
 
jelena1974:
Suncice, sto rekla moja mama jos davno za svoju svekrvu- sa svekrvom se prica samo o tome sta je na naslovnoj strani(tada)`prakticne zene`.Cak se ni prva strana ne otvara..Nisam kapirala, ali sada shvatam itekako!
Drugo- mama moje kume je jos pre 10 godina izvela teoriju i tome kako su majke sinova(narocito ako imaju 2 ivise , a nemaju cerke) uvek opasne..
Ja sam malo sprovela `istrazivanje`-u 90% slucajeva je tacno-nije bitno da li su ozenjni ili ne, da li zive zajedno..jednostavno tako je..
mene je zivot naravno natovrljio na svekrvu-majku 2 sina :wink:
Imam i ja raznih `bisera`koji u meni izazivaju razlicite emocije(od smeha do besa i tuge), ali o tome cu nekom drugom prilikom..

Mislim da si u pravu moja svekrva ima dva sina i nepodnosljiva je a stalno prica kako je ona zena i da je uvek na zenskoj strani a mene se cini da ona ne zna sta je to zenska strana jer od prevelike doze sebicnosti ne moze da vidi niciju stranu.
 
oljateo:
Mislim da si u pravu moja svekrva ima dva sina i nepodnosljiva je a stalno prica kako je ona zena i da je uvek na zenskoj strani a mene se cini da ona ne zna sta je to zenska strana jer od prevelike doze sebicnosti ne moze da vidi niciju stranu.


I moja . Uvek je na "mojoj strani" , ima dva sina , ona je prava majka prava zena prava domacica , prava ................................................................ sve prava sta da radim sto nisam kao ona, sta li da radim, ocajna sam . ;-)
 
della:
Na mene se moja jednom naljutila zato shto se ja nikad ne svadjam sa njenim sinom pa ona nema priliku nikada da me brani pred njim, a kad je bila mlada mashtala je o tome.
Kazem vam, ziva komedija.


Da mu pokaze kako je ona na tvojoj strani pa da on posle kuka kako je ne volis a ona te brani . Bas komeNdija sto bi rekla moja baka. Isto je i kod mene .
 
Evo sad i ja mogu da budem mirna i da uzivam u troje. I mogu da se pohvalim da stvarno uzivam. Na svekrva i svekrivu ne zelim ni da mislim, zato sto, najblaze receno, mrzim. Zato je najbolje da ne mislim na njih dok me ne prodje taj gadan osecaj zbog kojeg ne volim samu sebe. Ali tako je. Proci ce i to i naucicu da gledam kroz njih i da sa stalozenoscu prihvatim da su to sto jesu, ali da samo ostanu sto dalje od mene i moje porodice. Stvarno dodjoh da se javim i da kazem da je sve ok sada i da pokusavam da naucim da zivim sa svim sto su mi uradili njih dvoje i sa svim istinama koje su izasle na videlo. Ono masturbiranje u kupatilu od vise od pet sati mi je dobar izgovor da prekinem da mucim samu sebe. Sve sto se tamo desavalo je ostavilo dosta traga na meni i ozbiljno mi treba svojevrstan odmor. Na svu srecu ovaj moj se pridruzio mojim planovima i pocinje da konta neke stvari. A Nije mi nimalo krivo za odluku koju sam donela iako je bila eksplozivna. Bilo mi je super tesko prve dve nedelje. Bilo mi je tesko samoj sebi da propustim kroz sebe sve sto me je snaslo zadnje dve godine. I dobro mi je doslo te dve nedelje samoce da se koliko toliko dovedem u red. Nisam samo trebala da dozvolim sebi da budem toliki mazohista i da sve gutam. Eto toliko. znam samo da neko dobro vreme necu posecivati ovu temu. Jednostavno mi je muka od svega. Muka mi je od ljudske podmuklosti, a narocito onih koji su najblizi. I tako puno srece onima koje su srecne sa svojim "drugim" porodicama i onima koje nisu. Budite pametne i nemojte biti filter za njihove gluposti i toliko. Nemam ja nekih saveta bas da dam. Ebi ga vise nisam pametna. cmok
 
ja se sa mojom i ne slazem bas iz razloga sto se svaki razgovor sa njom svodi na pljuvanje mog muza!
sta me bre boli uvo sto joj nije dobar sin! meni je dobar muz i nasoj deci dobar otac
onakav joj je kako ga je naucila da bude i kakav mu je primer dala!
mislim da bih joj bila idealna snaja kad bismo dane provodile druzeci se i smisljajuci kako da ga promenimo
i tako je vec 100 godina, nikako da shvati da ja nisam iz tog filma
 
E,ovako,na zalost(ili na srecu)ja nemam svekrvu>Mom muzu je mama umrla,i mogu vam reci da nam je zivot mnogo jednostavniji i laksi nego kod parova gde velike mame vode glavnu rec.Medjutim kao klinka imala sam priliku da vidim sta se moze dogoditi ukoliko zena dozvoli da je big-mama uzme pod svoje.Jos ako tome dodamo da je muz odn.sincic pravi Edipovac pakao je neizbezan.Naime,mi smo ziveli sa tatinom mamom u zajednici,strasno,prosto ne mogu da opisem na sta je sve ta zena bila spremna samo da unese razdor izmedju mojih roditelja.Kada iz ove perspektive razmisljam o tome shvatam da je najveci problem bio taj sto moja mama nije imala snage da se odupre svemu tome,jednom je dozvolila da je isprovocira i to je bio pocetak kraja.Dakle,moj savet svima je:ne dozvolite im da krenu u ofanzivu,jednostavno,neka za vas budu vazduh!Kada shvate da je to tako,nece im vise biti zanimljivo.
 
Sta da kazu?Evo i ja imam sina od 5.godina,zivimo u zajednici-sa svekrvom i svekrom.Neka gledaju (mlade mame) kako se svekrve ponasaju prema njima i sve one ruzne i negativne stvari koje su im (nam) radjene,neka ih se sete kada budu (mo) imale svoje snahe.Mi smo ziveli,i zivimo u paklu-samo zbog nje,ali isto tako imam nesebicnu podrsku muza koji je uz mene u takvim situacijama (samo je bitno da nije Edipovac)...Trudimo se od prvog dana da vaspitamo dete na najbolji moguci nacin,ali mesanje u neciji zivot je gadna stvar koju smo mi iskusili na najtezi nacin. Mi smo 7.godina u braku,mesala nam se i trudi se i dalje svuda da zabode svoj nos,ali kolko god mozemo mi se ne damo...Ali grozan je zivot u takvoj zajednici,jaz medju generacijama i sve ostalo... Sta da jos kazem-borite se drage snahe,kao sto se borim i ja i ne posustajte!!!
 
della:
Moja je ziva komedija. Godinama nisam htjela da izgovorim naglas, da ne budem snaha/zla, ali ovih dana sam muzu bar deset puta rekla da je nevidjeno glupa. Sva sreca i on se mnogo mnogo puta uvijerio u isto. Ne ulazi bash u onaj tip "mamin sin" mushkarca.
Njene dogodovshtine su za napisati knjigu. Recimo, kada je slomila prst, njen svekar, da joj pruzi prvu pomoc, je namjestio prst, a ona ga je vratila nazad i nastavila da urla.
Jednom prilikom je trebala da ide na more, karta za bus je bila za 20:20h, naravno ona je pogreshno prochitala 22:00h. Moj muz je to na vrijeme primjetio, u nekih 20:05 i rekao joj je (pazi imao je 10 god). Tu ti nju uhvati panika i pochne da luduje. Izletila je kao furija na ulicu, zaustavila je automobil koji je ishao na suprotnu stranu u odnosu na autobusku stanicu, ali ona mu je 'ladno ushla u auto i naredila mu da je vozi na stanicu. Na stanicu stize na vrijeme i provaljuje da ima dvije suknje na sebi.
Prichala mi je kako je Vuk Karadzic osmislio srbima 60 slova, na moju konstataciju da to nema veze sa mozgom, rekla je da ona to zna i da moze da me uchi jer je njena kcerka zavrshila filozofski fakultet.
Objasnila mi je da moj tata nije zavrshio ni osnovnu, ni srednju shkolu, nego je preko neke veze samo fakultet zavrshio.
Vodila je mog muza, kad je bio dijete preko ulice, on nije htjeo da predje jer se plashio da ce ga udariti automobil, ali ona je insistirala i udario ga je automobil.
Ima toga josh, kad budem imala malo vishe vremena moracu da napishem. Do tada, zivite svoje zivote, boli vas briga za babe.

HahahahahahahahhaahhahahahahahhhahhhHAHAHHAHAHHAH :lol: :lol: kako je luda prica :lol: :lol:
 
Ja sam u braku 12 godina i imam 2 sina (od 8 i 12 godina).Moj je muž iz drugog grada(moram da napomenem da smo različite vere,ali to nema nikakve veze ni za mene ni za njega,venčani smo i deca su nam krštena u pravoslavnoj crkvi),tamo smo se venčali po njegovim običajima i sva je moja rodbina došla tamo.Naravno,moji roditelji se nisu ništa pitali oko organizacije i tako toga i nisu se ni bunili u tuđoj kući na moju molbu da nebi pravili problem.Prvog dana posle našeg venčanja je sve i počelo kada mlada,tj. u tom slučaju ja,kuva kafu gostima.Hvala Bogu,puna kuća moje rodbine,i tad mi je svekar rekao da moram da mu na tacni donesem pivo,vinu,rakiju,vodu i kafu i da moram da mu operem noge,jer,Bože moj,"takav je običaj kod nas"pr.-kod njih!Ja sam na to odgovorila:''Možda je kod Vas u ***** to običaj,ali kod nas u Vojvodini nije!''ONA je kao saosećala samnom,i uvek se pravila fina i nikada,ali nikada mi ije nešto konkretno rekla,u smislu da nešto ja ne radim kako treba ili sam pogrešila,nego je sve to bilo podmuklo!
Godine koje su dolazile bile su još gore!Rečenica tipa:''remetiš red i mir u našoj kući'',''hvala Bogu da deca liče na muža,znamo da su njegova'',kod Vas mađara to je ovako ili onako (inače oni SVE znaju),pa sve do toga da je beli krompir koji se kod njih koristi pravi,a crveni koji se kod nas koristi svinjski!!!
Ja sam,razumejući mog muža da je on na sredini,ni protiv njih a ni protiv mene,ćutala 11.godina i onda mi je pukao film posle prošlogodišnjeg dečijeg raspusta kod njih!!!Naime,tlačili su starijeg sina do besvesti i govorili mu kako njegova majka tj. ja ništa ne radim,kako ih neznam vaspitati,prvo mi je da pijem kafu i da pušim a posle doručak i tako to,na šta je dete njema odgovorilo da oni to ne mogu da znaju kad ne žive sa nama i da to nije istina,dobio:''Isti si kao majka!''U SVE MI DIRAJ ALI U DECU NIKAD!Kada smo sve to ispričali mom mužu,nije mu bilo svejedno,ali je odgovorio da su možda bili nervozni!I uvek nađe neko opravdanje za njih.Ja sve manje odlazim tamo,sem na slavu jer ja mog muža poštujem,bez obzira na njih,i onda se desi da me nešto podbodu,naravno kad on nije u blizini,da ne bi čuo.Deca su sad tamo 10-tak dana i sinoć su me obojica molila da dođem po njih!Krećem za jedno 2 h,jer je postalo neizdrživo i više se ne obazirem šta će na to da kaže moj muž ili oni!!!
I još jedna stvar-pušenje je obrazovna tema svaki dan od nekih pola sata,a oboje su bili pušači u mladosti.Ja sam jedini javni pušač kad odemo kod njih iako su moj muž,dever i snaja takođe pušači!Poslednji put kad sam bila,na staklenom stolu u dnevnoj sobi bila je zalepljena nalepnica''SOBA BEZ DIMA''!
Izvinjavan se svima na dugačkom postu,i možda nije u skladu sa temom samo o svekrvama,ali našli su se kao krpa i zakrpa.Ovo je samo mali deo onoga šta je još bilo!
 
Moja svekrva tj. buduca svekrva je smehotres: Zena se nenormalno boji voznje kolima, a moj momak ju je ubedio kako ja vozim kao luda i sad ona mene svaki put moli da vozim u drugoj kad treba negde da je odvezem. Jednom je cak legla na zadnje sediste i pocela da vice:''ubicu se...''-samo sam skretala na raskrsnici-u drugoj-ma komedija. Mom svekru je otkinula tri drzaca za ruku u kolima(ono iznad prozora). A kad neko zapne ili se slucajno saplete, ona umre od smeha.
 
Moracu da napravim malo duzi uvod da bi u potpunosti objasnila situaciju.
Zivim u BiH, BL, udala sam se 1993.g u januaru, a par mjeseci nakon toga muz mi je otishao u vojsku. Naravno, ostala sam sa svekrvom i svekrom. U to doba u BL nije bilo struje, policijski sat je pochinjao u 22h, uglavnom sve je bilo u banani. Moja zaova je 4.septembra imala rodjendan, a svekrva je odluchila da je posjeti. Vrijeme je bilo odvratno, kisha je padala danima. Svekar je u to doba radio kao nocni chuvar u nekom kaficu.
Uglavnom, dan prije svekrva mi je saopshtila da cu i ja ici s njom do zaove (bitan detalj, bila sam u sedmom mjesecu trudnoce). Dan D je doshao i ja sam se spremila za "ugodnu shetnju po kishi" (gradski prevoz nije radio, prokletstvo rata). Ujutro smo prvo popile kafu, pa smo pravile ruchak. Inache svekrva pravi ruchak 5 do 6 sati, nikad manje. Oko 15h ruchak je bio gotov pa kada je i ta obaveza izvrshena, svekrva je odluchila da ide na popodnevni odmor. Mene je to iskreno obradovalo jer sam mislila da je vec odustala od odlaska, ali ne lezi vraze...
Poslije ugodnog drijemanja od 2 do 3 sata, probudila se pa sam nam napravila, na njeno insistiranje kafu, shto je trajalo beskrajno dugo. Uglavnom oko 19:30h ona je odluchila da idemo. Svekar je poludio, pokushao da je sprijechi, ali nije bilo shanse. Na kraju, kada je shvatio da je odluka donesena, pokushao je da je nagovori da bar ne vodi mene, ali ni to nije moglo da se isposluje. Mogla sam ja odbiti da idem, shto bi prouzrochilo 15 dana vike kroz kucu, koja nikome nije bila potrebna. I krenemo mi tako u ludi pohod. Kod zaove sam doshla promrzla i mokra do gole koze. Naravno, baba je zasjela i prichi nije bilo kraja. Kcerka ju je molila u 21:30h da krenemo da bi izbjegle policijski chas, ali ona to jednostavno nije dozvolila. Samo je sjedila i zaprichavala. U 22:30h odluchila je da mozemo poci kuci.
Poshto u tom periodu chitav grad nije imao struju, tumarale smo u mraku i to nije bilo dovoljno. Odluchila je da posjeti svekra na njegovom radnom mjestu. Njemu je mrak pao na ochi kada nas je vidio, ali se suzdrzao, obzirom da je tu bilo nekih konobara. U daljini se chuo neki pucanj i svekar je doshao do vrata da pogleda shta se deshava, a ona je pochela da vrishti na njega na sav glas. Svekru je tu pao mrak na ochi (kao nije ga bilo dosta oko nas) pa ju je fino poslao u materinu i otjerao nas kuci. Ovdje dolazim do najboljeg dijela. Rekla mi je da ona zna odlichno put i da je pratim pa cemo izbjeci lokve i stici suve kuci, mada sam ja bila mokra od 20h, ali dobro. Poslushala sam je. Na tom putu od 2,5km nije bilo ni jedne lokve u koju nismo ugazile, svaka, ali bash svaka je bila nasha. Kada sam doshla kuci, istushirala se i legla, nisam vishe imala snage chak ni da plachem.
Ove priche sada posmatram kao smijeshnu anegdotu iz svog zivota, ali samo zato shto ne zivimo vec 5 godina zajedno. Osam godina svog zivota sam provela u agoniji njenih gluposti. Osjecala sam se da sam se zaglavila u tunel koji apsolutno ne pruza izlaz, a vracati se unazad nisam mogla. Smatrala sam da svi oko mene dishu punim plucima, a ja samo pokushavam da dodjem do vazduha.
Sada imam manji prag tolerancije i zivotnu mudrost. Mene je rat natjerao u zajednicu, a moju djecu nece tjerati nishta. Ako ne budu mogli da sebi iznajme stan, ja cu im ga placati. A vama mogu samo da poruchim da je minimalno rastojanje izmedju vas i svekrve 10 km, sve ispod toga je problem. To se naravno odnosi na one koje nisu udate za mamine sinove. Ukoliko ipak zivite sa maminim sinom, mozda je vrijeme da razmislite o razvodu braka.
 
boze, cega sve ovde ima...za citanje...
opet cu da napisem da je najvaznija podrska i razumevanje od strane muza...sve je drugacije kad on konta kakvi su mu roditelji...
mene moja nije mogla da cuca kako je htela od pocetka, pa je krenula s druge strane tako sto je od svakog susreta ili bezazlenog dogadjaja pravila pateticnu pricu u kojoj je ona jadna, sama, a sta je sve ucinila za nas...pa krene to da prica muzu, meni, mojoj mami, sestri...a sinu ne jer njega nece da sekira...
 
U potpunosti se slazem da je najvažnija podrška i razumevanje od strane muža.Ja sam imala tu sreću da je moj muž počeo svoje roditelje da upoznaje od onog dana kada i ja, tj.od kada smo počeli da živimo zajedno u toj famoznoj zajednici.Uvek me podržavao, za bilo kakvu sitnicu ili krupniju stvar.Nije bilo dana da me nije ( dotična) iznervirala,peckala-ali sve na finjaka. Prvo nisam obraćala pažnju ( eh da sam bila pametna pa da sam tako i nastavila ), ali kada je on na poslu,ja koja sam usredsređena na bebu i ona koja je u tolikoj meri dokona i nevaspitana,da od rane zore upada u sobu bez kucanja,hiljade puta probudivši i mene i bebu (a budila sam se noću na 3.h pa mi je taj jutarnji san bio preko potreban ). Takav stepen netoleranacije i bezobrazluka mi je ubrzo dosadio-pa sam lepo poslala sina da joj kaže kako da se ponaša.Međutim, tada nam je jasno stavila na znanje da "ako nam se ne dopada možemo da idemo tamo gde nam je bolje ali ovo je njena kuća i ona će se ponašati kako želi". Pošto smo u situaciji da živimo od muževe plate,nije bilo teorije da krenemo u podstanare,ali onda sam rešila da zaključavam vrata. Ni to joj nije bilo dovoljno pa je lupala na ta ista vrata od naše spavaće sobe,preteći da će razvaliti. Tu je bilo još nebuloza kojih mi je muka da se prisećam jer bih, mislim, mogla izdati knjigu pod nazivom "Memoari jedne snahe ( snaje ili snave)",a najluđa izjava tog perioda bila je kako njena koleginica sinu i snahi naplaćuje kiriju-a takođe žive svi u zajednici. Taj film je mislila da će gledati,ali grdno se prevarila jer kada mi je najzad puklo (dugo mi je trebalo) postavila sam stvari kako sam htela,uz podršku svoga muža,tako da sad iako smo sa njima, donekle imamo svoj mir,kažem joj onog trena šta mi je na umu,osećam se bolje i rasterećenije,i vuk sit i ovce na broju.To je bilo pre 4,godine. Naravno, borba će i dalje trajati, sve dok smo ovde, ali znam da ću morati istrajati, prvenstveno zbog deteta, jer živim u ubeđenju da se jede kada se mi slažemo, kada smo srećni i zadovoljni, mislim da bi uživala da vidi kako me možda muž ugnjetava ili ne daj bože bije - ali nas dvoje smo daleko od toga. Točkovi se uvek okreću, pa onom kome je bilo loše osvane dan kada mu krene. Ne može doveka biti ovako. Najbitnije je ostati pametan, mudar i proračunat. Biti kulturan i na tom nivou joj "spustiti",okrenuti se i napustiti prostoriju ostavljajući dotičnu u oblaku svog parfema - pa nek njuši!!!
 

Back
Top