Svekrve...neicrpna tema

:evil: elem,moja je pokojna vec dosta godina.ali i moj mracni tj bracni staz je 21 godina.
prvih godina sam je obozavala.300 km udaljena od svojih ,mislila sam glupaca da moze da mi zameni majku.Ali avaj..kako su godine odmicale shvatila sam da sam dozvolila da mi se uplete u svaku poru mog zivota.To je bila umetnost posto nismo zivele zajedno.
deca su je obozavala,baba je sve udovoljavala,a ja nervozna zavodila disciplinu.Shvatila sam i recenicu kojom me je docekala zaova kad sam se udala.voleli smo J..... njegovu prvu zenu koja je mlada umrala,volimo i tebe ,volecemo i svaku drugu koju ozeni.To vam je prava istina.Mi smo za njih promenljiva kartegorija,u sluzbi njihovog sina.posle 5 godina puko mi je film.lepo sam joj sve rekla u 4 oka i prestala da odlazim u njihovu kucu.Ni na slavu.Muz i deca su isli a ja joook.Kad je pala u postelju ja sam brinula o njoj ,vodila po lekarima ,organizovala sahranu.Umrla je u mojoj kuci..Sta cete ...ni kod cerke ,ni kod sestara nego bas kod nas.Drage moje pokazite zube dok nije kasno ali bez svedoka.I budite lukavije od njih ,jer one idu na to kako su se zrtvovale za svoje sinove.Upregnite ih ako mozete a da toga nisu ni svesne.Uvalite im decu,nedeljne ruckove,deo oko spremanje slava i rodjendana(torta,r.salata) ajde pa i vi ste zene.
 
A šta vi mislite drage moje mlade gospodje da neće i neke od vas biti svekrve ali onda će biti ono:kada sam bila mlada nisu svekrve valjale a sada kada sam ja postala svekrva nevaljaju snajke, pa prema tome treba dosta tolerancije a ne tražiti dlaku u jajima i zamerati se za sitnice, JER UMILJATO JAGNJE DVE MAJKE SISA, PA U 90°% možete imati samo koristi. Nemojte pogrešno da me shvatite jer ja još nisam svekrva ali sam prevazišla te vaše probleme o kojima vi sada pišete
 
pile_babino:
Od zlih ljudi nema koristi. O cemu ti pricas?? I sta ga svi tu tupite na foru-bicete i vi svekrve bla bla bla. Pa hvala Bogu da cu biti, ali namcor, baksuz i sveKRIVa nikada.
to ti sada misliš draga moja ali za svoju snaju ćeš uvek biti i namćor
i baksuz i nikada ne reci NIKADA jer razlike u shvatanjima su uvek bile
i uvek će biti,ali pomislite samo da su i vaše majke nekome svekrve /šta mislite-dobre/ :?:
 
nikikaoja:
to ti sada misliš draga moja ali za svoju snaju ćeš uvek biti i namćor
i baksuz i nikada ne reci NIKADA jer razlike u shvatanjima su uvek bile
i uvek će biti,ali pomislite samo da su i vaše majke nekome svekrve /šta mislite-dobre/ :?:
Uf jel cemo da se vredjamo. Ti mozes za sebe da kazes da ces mozda nekada biti namcor i los i zao covek. To kod mene ne postoji. I moja je mama imala svekrvu pa ima samo reci hvale za nju oduvek. A to sto si ti rekla za nase majke mi je malo uvreda. Uostalom nekome moja majka ne mora biti dobra svekrva, dovoljno je da bude i ostane dobar covek. Nemoj da trabunjas mnogo i da drugima lepis svoje etikete. Zli ljudi su zli pa bila to svekrva ili ne znam ko. Pa kad je vec tema svekrva i jos zle. Onda samo raspalite zene i olaksajte se na forumu a ne muzu (ipak je to njegova mama- pa kakva god ona nama, a i njima, bila).
 
Harmony:
Uvek me rastuzi ovolika mrznja...
nema mrznje niti je ikad postojala.Samo tuga.mislila sam da ce mi se bar pola ljubavi vratiti i paznje.Volela sam je kao boga dok nepravda nije pocela da me izjeda.Dok sam ukapirala da sam gradjanin 2 reda prodje 5-6 godina.samo sam nalazila izgovore da ne dolazim.Ona je kod nas uredno dolazila uz sve pripadajuce pocasti.ja cu biti tasta i tio grozna to priznajem.samo sad sam starija pa cu biti lukavija,necu otvoreno da iznosim svoje misljenje.A i gledacu da budem sto dalje od dece za njihovo i moje dobro. :-D
 
To mi je želja - nadam se da ću svom detetu omogućiti bar nešto što bi se zvalo njegovo, a ja
i muž da budemo odvojeni od njega. Nema sreće ni za nas ni za njega ako smo zajedno - toliko dokaza i primera imam oko sebe tako da mislim da ću se iz petnih žila potruditi, jer znam kako je meni sada i kakav pakao preživljavam.
Moja svekrva i dalje ulazi kad nas u naše prostorije (jer smo nažalost zajedno u kući) bez kucanja. I naravno, neće da kuca jer je to njena kuća, jer njoj ne smeta i ako sam ja tu gola - to je izjavila pre 2 dana. Ponekad mislim da neću izdržati takav atak na mozak, ponekad sam tako slaba, tako me poterse ta nekultura, primitivizam i površnost. Kao živela je u gradu ceo život - malograđanština, ništa drugo.
 
Memory:
To mi je želja - nadam se da ću svom detetu omogućiti bar nešto što bi se zvalo njegovo, a ja
i muž da budemo odvojeni od njega. Nema sreće ni za nas ni za njega ako smo zajedno - toliko dokaza i primera imam oko sebe tako da mislim da ću se iz petnih žila potruditi, jer znam kako je meni sada i kakav pakao preživljavam.
Moja svekrva i dalje ulazi kad nas u naše prostorije (jer smo nažalost zajedno u kući) bez kucanja. I naravno, neće da kuca jer je to njena kuća, jer njoj ne smeta i ako sam ja tu gola - to je izjavila pre 2 dana. Ponekad mislim da neću izdržati takav atak na mozak, ponekad sam tako slaba, tako me poterse ta nekultura, primitivizam i površnost. Kao živela je u gradu ceo život - malograđanština, ništa drugo.


Ja sam iz tog razloga promenila brave i zakljucavam vrata . Dobro ne razumem aj mozda si ti gola ali mozda zatekne i njenog sina golog ? Nije to primitivizam ni malogradjanstina , to je ZLOBA.
 
Upravo to smo joj rekli 1000 puta, ali uzalud. Znaš kad vidiš da radi namerno. Zaključavam vrata, naravno, ali,recimo, stignem sa posla, uđem da se presvučem, ona ulazi posle 5.sekundi - i vidi da se skidam, truća neke nebitne stvari, ja uđem u drugu sobu i zatvorim vrata, ona ne odustaje, ulazi zamnom. Rođena majka mi nije tako ulazila a da dozvolim njoj? Milion puta sam u lice rekla da me ostavi na miru i da me ne zanimaju njene besposličarske nebuloze - ne vredi. Vodi svoju politiku. Posle sam i ja postala drska, skidam se ,presvlačim ona stoji, ja je bukvalno isteravam napolje - kaže "šta ti je pa meni ne smeta". Ma bre briga me za tebe MENI SMETAŠ TI.
To je zloba, nekultura, primitivizam,površnost, neko nepisano pravo da se meša, nevaspitanje na koje očigledno niko joj nije ukazao, pa se ja našla pametna. Ladno mi rekla (prvi put kada mi se popela na glavu takvim ponašanjem,a ja zaključala) da otvorim inače će razvaliti!!! Ja joj dobacim "RAZVALJUJ"!!!
Tek tad se sklonila. Prođe neko vreme da ne ulazi uopšte i opet krene po starom - i tako u krug,u krug...
Vidim da hoće da gurne nos svuda, pa se trudim koliko mogu da se borim, prosto ne mogu da poverujem da postoje takvi ljudi. U mojoj porodici smo svi imali svoju privatnost, poštovali jedni druge, živeli normalno, i onda se nađoh ovde pa sam bukvalno šokirana da me tako nešto strefilo i da tako nešto postoji.
Najgore od svega je to što mi muž kaže da kada su bili deca, ili tinejdžeri, njemu i sestri nikad nije ulazila u sobu, nije marila ni gde su ni s kim su, ni kada su došli iz grada - pa sam joj baš juče sasula da me ostavi na miru, i da bi joj bilo bolje da je toliko obraćala pažnju na sopstvenu decu i da ih je gajila ona a ne ulica što ih je odgajila. Nadrndala se, izbegava me ali znam da će to trajati par dana pa sve po starom. Borba!!! :)
 
Mogu da zamislim kako ti je . Pa reci muzu nek joj on kaze i ja sam probala na 1000 nacina , sada se samo osmehnem i produzim. Sve radim kako mislim da treba i kako ja osecam i jos uvek gura nos ali kazem dobro i opet uradim po svom kida zivce ali neka i ja sam . Sta god da uradis nista nece biti dobro veruj mi zato nemoj da je maris izgubices zivce a trebace ti .
 
Evo me posle poduze pauze...Sta de vam kazem.Mnogo mi je tesko sto cu ovo napisati,ali cu zato to uciniti u najkracim crtama.Odvojili smo se od njegovih i oni su odlucili da nas posete.Prevalili su ogroman put, dosli kod nas i ja se postarala da ih ugostim na najbolji moguci nacin.Sve sto sam rekla bilo je protumaceno na drugaciji nacin,valjda sto sam ih odvojila od sina.Te veceri sam na moju pricu kako su u mojoj familiji sve snajke super,naletela na izliv besa od strane svekra"Ti i tvoja familija", na sta sam odlucila da se branim i rekla da imam pravo u svojoj kuci da pricam sta hocu,(jer mi je dok smo ziveli kod njih jednom rekao da moji nemaju pravo da me zovu telefonom svaki dan i da ima tako da bude dok smo u njegovoj kuci).......Pricao je,pricao,rekao zeni da krenu i u jednom trenutku pao....nije mu bilo spasa.....Zalicu zbog toga do kraja zivota....A bila sam treci mesec trudnoce...........Kako da zaboravim i spasem se grize savesti
 
Zašto ti krivis sebe??? Kakve griže savesti? Da li te možda neko drugi ne krivi jasno i glasno - svekrva ili muž? Pa ti onda imaš nabijen osećaj krivice?
Zašto "bila sam treći mesec trudnoće" - šta ti je sa trudnoćom, pojasni malo?
 
Da, rekli su mi da smatraju da je ta svadja,pored njegovog loseg zdravstvenog stanja, doprinela svemu tome i muz me pozvao da, dok je svekar bio pod aparatima i u komi "trazim oprostaj",sto je svalilo teret na moju dusu..Ja sam bila uzasno zbunjena i istraumirana,na sta sam jecajuci rekla da sam znala da ce ga tako nesto toliko uvrediti,ne bih nikada pomenula...A svekrva je prokomentarisala da nisu trebali ni dolaziti...
Sto se tice trudnoce,nije bilo nikakvih problema,samo je nazalost sve to poremetilo moj spokoj i srecu kojom sam bila ispunjena.Rodila sam predivnu devojcicu koja sada ima cetiri meseca
 
Muž ti ( uz dužno poštovanje ) nije normalan - da svali krivicu na tebe i to u trudnoći. Pa ko mu je bitniji, ti i porodica koju je osnovao sa tobom, ili glupave predrasude koje su očigledno izašle iz usta tvoje svekrve. Ne, trebalo je svaliti krivicu na nekog, a ti si se našla tu kao žrtveno jagnje, pa hajde po tebi. Tvoje dete neka je živo i zdravo, a ti ne bi trebalo da se osećaš krivom, ma ko da ti šta kaže. Ja ne razumem takav odnos između tvog muža i tebe. Zanima me samo da li ti je još koji put to prebacio? Ako jeste, pitam se gde će mu duša?
 
zjaka:
Evo me posle poduze pauze...Sta de vam kazem.Mnogo mi je tesko sto cu ovo napisati,ali cu zato to uciniti u najkracim crtama.Odvojili smo se od njegovih i oni su odlucili da nas posete.Prevalili su ogroman put, dosli kod nas i ja se postarala da ih ugostim na najbolji moguci nacin.Sve sto sam rekla bilo je protumaceno na drugaciji nacin,valjda sto sam ih odvojila od sina.Te veceri sam na moju pricu kako su u mojoj familiji sve snajke super,naletela na izliv besa od strane svekra"Ti i tvoja familija", na sta sam odlucila da se branim i rekla da imam pravo u svojoj kuci da pricam sta hocu,(jer mi je dok smo ziveli kod njih jednom rekao da moji nemaju pravo da me zovu telefonom svaki dan i da ima tako da bude dok smo u njegovoj kuci).......Pricao je,pricao,rekao zeni da krenu i u jednom trenutku pao....nije mu bilo spasa.....Zalicu zbog toga do kraja zivota....A bila sam treci mesec trudnoce...........Kako da zaboravim i spasem se grize savesti
ma kakva griza savesti, molim te!
covek je bio bolestan
je l bi se bolje osecala da si ne daj boze ti imala pobacaj!
a muz ti je debil, kvalitetan

da mu trazis oprostaj, mozes misliti
gde su to videli, u filmovima?

je l trazio on od tebe oprostaj sto roditelji nisu smeli da te zovu!?
boze me sacuvaj, to je stvarno idiotski
sta si ti bila, njihov zarobljenik, pa ne sme niko da te zove?
 
Mnogo mi znace vase reci...Par puta kada je povedena diskusija o smrti mog svekra,izmedju nas troje,muz mi je rakao da nije lepo sto sam tako razgovarala sa njim,jer ni on tako ne razgovara sa mojim roditeljima,vec ih postuje.Ali moji roditelji njega izuzetno postuju i nikada mu nisu rekli ni jednu ruznu rec.Kaze mi da su mu on i majka popustali ,jer su znali da je srcani bolesnik,tako da sam i ja to isto trebala.Medjutim, ja zaista to nisam mogla.Zamislite samo prvo vece kad su stigli kod nas, ja spremiula extra vecerinku i svekar kaze:"Svaka cast snajka,ovo mora da te baka ovako naucila da kuvas"(jer me je baka odgajila).Ja kazem"Ma ne, ovako je moja mama obicno nedeljom spremala rucak"."Ma kakva tvoja mama,ona nema pojma-ili on
 
ili ona nije nikakva domacica..Jer je jednom moja mama kada ih je pozvala u goste sjebala neko meso....Pa sta,to se moze desiti svakome.Ja sam mu tada to kulturno objasnila,zasto joj se to desilo i suzdrzala se da prvo vece ne pravim scene.Sledecih veceri bilo je jos slicnih situacija,tako da sam nakraju pukla i desilo se to sto se desilo.
 
Jao, izgleda da sam ja najsrećnija snaja na svetu....od samog početka nemam nikakvih problema sa svekrvom (evo već skoro 5 godina), imale smo jednu malu raspravicu, ali to dok smo živeli s njegovima. Otkad smo se odvojili (a ima već više od 3 godine) nikada nije bilo nijedne loše emocije među nama (do duše, nije ni pre, ali od kad smo se odvojili je ipak opuštenije), svekrva me voli, stalno mi kupuje poklone, uvek mi šalje poruke i zahvaljuje se Bogu što je njen sin našao takvu ženu. I ja sam zadovoljna, ona je uvek tu kad treba, kad smeta mogu da joj kažem da nemam vremena, neće se uvrediti, ne meša se u naš život, ma, zlatna žena, šta reći....

Ja sam rođena pod srećnom zvezdom! (pu, pu, pu, da ne ureknem)
 
Ja sam vam cure upala u horor...Pa zamislite samo da moji ne smeju da me zovu!!! A ja nisam mamina i tatina maza,vec sam napustila svoj predivan posao,otisla daleko od brata i njegove porodice koju obozavam,prijatelja bez kojih mi je zivot prazan i nemam nikog svog osim roditelja u gradu gde sam se udala...Ali, sama sam tako htela i izgledalo je sve to mnogo drugacije pre udaje
 
Ah pa dobro, razumem te u potpunosti, i moj svekar je mojoj majci jednom prilikom rekao u koje vreme treba da zove,a svekrva mi je kroz razgovor nabacila, zar mora da me zove svaki dan, ili svaki drugi ( a ona sa svojom ćerkom se čuje 15.puta dnevno,s tim što je ona na 5.min.od nas udaljena ).
Naravno ja sam se sa mamom složila da me zove kada hoće i da niko ne može da mi odredi ili zabrani tako nešto.
Taman da ih spalim.
Otišla sam i ja od svojih relativno daleko, mada nije to ni toliko važno, jer samim prelaskom u "nečiju" kuću ti je dovoljno teško, jer moraš da se prilagođavaš životu koji do tad nisi vodila. Prijatelji su mi ovde gde sam, pa mi je u tom slučaju definitivno bolje nego tebi. Mada i od goreg ima gore.
Npr. moj brat je oženio devojku iz Moskve. Nije znala nikog ovde, nije znala naš jezik, pa evo već 15.godina žive srećno. Bitna je sloga, razumevanje i međusobno poštovanje supružnika, ostali su nebitni.
 

Back
Top