Svekrve...neicrpna tema

Blago vama na vasim dobrim svekrvama. I moja mama je imala srecu sa svojom, ali je zato cale nadrljao sa tastom:) Ja svoju ne da ne podnosim nego vise ne mogu da je trpim. Ne podnosim neobrazovane seljancice koje dolaskom u inostranstvo, naprasno, postase dame. Smucilo mi se njeno utrkivanje sa mnom. Rivalski se postavlja prema meni. A ni intelektualno ne moze da se utrkuje sa mnom, a jos manje kao domacica. Ne podnosim njenu patolosku ljubomoru na mene i tu strasnu borbu za sina. Ja nista nisam uradila sem sto sam zena svome muzu, ali eto kriva sam. Mogla sam da podnosim u stvari, ali posle dve godine mi je dojadilo. Ne mogu to vise da trpim. Stvarno pucam... Dosta mi je njenog utrkivanja za sina samo da bi mogla da se ogrebe neku kintu. Stvarno mi je dosta i uzdrzavanja i jednostavno ne misliti o tome. A nemoguce je ne misliti, jednostavno neki postupci prevrse svaku meru. Ja moju bre ne podnosim vise
 
Radenko Radojčić:
Ima jedan stari narodni recept kako da se žena reši svekrve: uzme se kolut bakrene žice promera oko pola metra. Namota je se i stavi svekrvi pod krevet. Kažu da je to nešto vezano uz statički elektricitet, šta li, ali za 5 - 6 meseci vaša svekrva ima provereno da dobije rak (ako slučano ne upali, bakrenom žicom može da se pribegne alternativnom rešenju)
pilence :mrgreen: moram da citiram meni omiljeni post na ovoj temi:lol:
 
Pile_babino sta da ti kazem, zar je to malo sto si zena njenom sinu, pa to ti je zivotna greska, bas kao i meni, haha! Uzivaj i nemoj ni da je trpis i ne trpis, IGNORE!!!
Ja se moje resih, sad mogu slobodno da kazem daleko joj lepa kuca, a ona u njoj konacno!
 
Ha ha, danas sam prvi put na ovom forumu, iz drugih razloga, ne iz ovog da citam tudje nesrece sa svekrvama, ali me je ova bas zainteresovala... Imam i ja svekrvu, sta drugo reci nego...uzivajte u zivotu. Kad je sretnete, diskretno se pocesite po goozi (protiv uroka ( smejem se zato sto uvek tvrdim da uopste nisam sujeverna)) da vam matore vestice ne mogu nista. Uvek cast izuzetcima. Ne kazem da nema, ali jako retko da nekome pripadne dobra svekrva. Svaka cast zenama koje sebe stavljaju u drugi plan, a u prvi, srecu svojih sinova. Moja licno je svojim sinovima unistila zivote. Ali svako ce pred Bogom, jednog dana odgovarati za svoja dela i ne dela. Bila ona Egipcanka, Marokanka, Dalmatinka ili ko vec, sve je to isto sr... u drugacijem pakovanju. Mozda zaista nije lepo sto ovako pisem ali stvarno tako mislim. Samo sam iskrena i presrecna sto ne zivimo zajedno:)
 
resila sam da ‚‚moja‚‚ ode u zaborav, to je najbolji nacin, jedini nacin. foliraju se (svekrve), konkretno ‚‚moja‚‚ salje svom sinu anonimna pisma protiv mene...iskoristila je svaku informaciju koju je od mene dobila u mom pokusaju da ostvarimo ok odnos, izvrnula i poslala ‚‚anonimno‚‚...resena je da nas razdvoji...na perfidan nacin, prikriveno, da se ne zna da je ona, ali je smesno koliko je jasno da je u pitanju ona...uradila je jos stosta, ali ignorisanje i zaborav su najbolji lek.
 
E sunny, moja nije egipcanka, al ocigledno ih ima svuda istih... nego zene sto mi je lepooo, nemate pojma, a moram da vam se pohvalim da sam je konacno poslala u njenu mat..nu od zemlje, sad je dalekooo, dalekoo od mene! Jupi! Pa kad navracate preko bare, javite se da pijemo kafu i ogovaramo zajedno!!!
Ja uzivam s bebom i za "onu" i ne pitam. Sve se unormalilo i sredilo! Ah samo da vam kazem kako dirljiv rastanak smo imale, prvo je bila ljuta kad smo dosli da se pozdravimo, pa onda super, pa onda opet ljuta ( sto treba da ide i sto joj se muz penzionise pa svi polozaji padaju u vodu- podseti me na gospodju ministarku kad kaze Vraticu se opet Ja) i nece da se pozdravi samnom ( a meni prosto zaoo, samo suza nikako da mi podje i pored tri prsta u oku), kad na kraju svega ona se baci meni na rame i isplaka se slatko pa sede i ode. Sad se kulturno pozdravljamo telefonom i sve na tome ostaje!
 
Interesanto je da nas se vecina dobro slaze sa svekrom, za razliku od svekrve. Jeli to zato sto ih generalno zabole, i ne petljaju se i ne zaviruju nam u lonac, novcanik, ormar....?
Vrhunac primera za to je jedna moja drugarica kojoj je svekrva upropastila svadbu a bogami pokusala je i brak, samo zato sto je ova odlucila da zadrzi oba prezimena (tj. doda njegovo na svoje), pri cemu svekar cije je to prezime nije rekao ni rec. Njemu coveku svejedno, a vestica se nadigla, plakala, svadjala se, nagovarala sina da ostavi nevernicu zbog prezimena koje pre svega ni njeno vec ga je uzela od muza.
 
maksily:
Ajde da vam razbijem monotoniju ovde, stalono se nesto zalimo... evo necu danas da se zalim! Dobila sam malu devojcicu, sve je proslo super i sad uzivkamo, prilicno se snalazim iako smo sami! Jupi!

Ps. Bila je zena da vidi dete danas(joj), imamo i dozivljaje iz porodilista, al o tome drugi put... opet sam ispala najgora, dete je ne voli, ja je teram da pere ruke, a one ciste samo od ljute paprike iz kuhinje...necu da kavrim vest s njom. Jedan dan kad ugrabim vreme pisem vam duze! Pozdrav svima!

Jedan OOOOVOOOOLIIKKIIII poljubac za malu devojcicu. Jako mije drago zbog tebe. Maza mala, ljubi je puno!
 
gudajoka:
Interesanto je da nas se vecina dobro slaze sa svekrom, za razliku od svekrve. Jeli to zato sto ih generalno zabole, i ne petljaju se i ne zaviruju nam u lonac, novcanik, ormar....?
Vrhunac primera za to je jedna moja drugarica kojoj je svekrva upropastila svadbu a bogami pokusala je i brak, samo zato sto je ova odlucila da zadrzi oba prezimena (tj. doda njegovo na svoje), pri cemu svekar cije je to prezime nije rekao ni rec. Njemu coveku svejedno, a vestica se nadigla, plakala, svadjala se, nagovarala sina da ostavi nevernicu zbog prezimena koje pre svega ni njeno vec ga je uzela od muza.

Aaaaaaaa! Ovo je tako bizarno. Mislim, eto muzevljevog oca je prezime, pa ni on nema prava da zine. To je prvenstveno odluka djevojka, a i dogovor medju mladencima, je li? Mislim, ako se njih dvoje dogovore (ako ne mogu d se dogovore, onda ne znam sto se uzimaju), ko ima pravo da se mijesa.

Vjeruj mi da je uzela prezime i zaime oca savila svekrvino ime, opet joj ne bi valjala. Ima ljudi kojima nikad ne mozes da udvoljis.

A najjace suone sto su u fazonu - snajka da ima nase prezime, a cerku jos 20 godina posle vjencanja naziva po djevojackom prezimenu, mada ga je ova promijenila. Fuj!
Ja sam uzela muzevljevo prezime, ali da mi je neko natuknuo da to tako mora biti, odma bih smislila svoje licno prezime!!! U inat svima.
 
E ja od moje bezim sutra. Stvarno mi je dosta. Ostala je u kupatilu vise od pet sati do pola deset. Ni dete nisam mogla da okupam. I popizdela sam i pitala je kao a jel gotovo a ona ce a sto, a ja cu pa zato sto je pola deset i nisam sina mogla da kupam a ona et alors i kao sta :shock: e onda vise nisam bila fina i jos mi je rekla da je ona kod nje, a ja joj placam racune, mislim se mrsh bre seljanko i sutra idem ne znam gde. Nemam kod koga, bar dok ne nadjem posao. Dosta mi je njihove stroke i bezobrazluka dosta mi je svega. Jos sam dosla na forum da se istresem i izjadam. uf ovako nisam dobra ni za sebe ni za svoje dete. NE mogu vise pritisak da podnosim. Idem pozelite mi srecu
 
i ja sam pred sam rastanak sa "dragom mi" imala slicnu situaciju, treba u zgradi da se odjavimo sa spiska stanara, njen muz kaze zetu, pusti da se cerka potpise nasim prezimenom ovaj put i decko kaze ok, od mene se ocekuje da se potpisem samo njihovim, iako sam ja zvanicno sa sdva prezimena ( zadrzala sam i svoje), kad je zena to videla pocela je da drami da je to necuveno, sta ce meni dva prezimena tu, napavila scenu da je ceo (sad vec ex) komsiluk gleda, samo mi nije jasno... a pri tom njem muz rec nije rekao. A kad je stizala posta za mene na njihovo prezime umela je glat da otvori jer pise za gospodju ... e poslednji put kad je tako stiglo a ona otvorila( bilo je moje osiguranje, koje je by the way ona izurgirala da se napravi iako meni nije trebalo jer vec imam od muza)ja lepo samo na pola pa jos pola i u djubre bez gledanja... pa lepo da se nauce pameti.
Sad se ne pitamo vise za zdtravlje, samo je danas besno zvala sina da mu kaze sto sam joj ja poslala slike deteta, i kako ja da se se setim a on ne, skroz sam ga okrenula protiv nje, kako sam stvarno samo zla, pa ne mogu da verujem... e slatko sam se smejala, a on se pravda li pravda... ipak sve moram da ga naucim, rekla sam mu da seldeci put kaze da je sve jedno s kog maila je poslato jer smo mi porodica.
Eto pozdrav od stvarnoo "bezobrazne" snaje!
Samo da znate kako nam je lepo i kako uzviamo s nasom slatkom malom bebicom, i najbitnije je nema ko da mi "soli" pamet kako da vaspitavam dete! A ni da ga razmazi, drzi na ruke i nesto slicno, jupi!
 
Znaci strasno.
Jako mi je drago da je maksili najzad srecna, jer je ono bila tortura na kvadrat. Ma, kako bi je Nevencica slatko poslala u tri lepe i to sa entuzijazmom! Dzukela bezobrazna.

Eto, sad se ja nerviram a ni ne znam zenu. Da mi otvori postu - Buahahahaha - nekoga bi iznosili iz stana sa nogama napred!
 

Back
Top