Svekrve...neicrpna tema

Moram svecano da vam kazem da odlazim u penziju! Ne to ne znaci da cu da vas napustim, samo sam se defintivno iselila i sad su sve moje aktivnosti s njom svedene na minimum ili kako bi to drugacije nazvala honorani posao ( nerviranja). Ipak ne smem pre vremena da se radujem. Danas smo bili na nekom festivalu i tamo je bila i ona i ko da nije videla sina od juce, kad ga je videla briznula u plac jer nije prisao da je poljubi nego joj reko cao. A kad je svekar nesto krenuo da mi objasnjava o tom festivalu ona je prisla pa ga odalamila svom snagom i onda obojicu gurnula i rekla im da nece da ih vidi i da joj niko ne prilazi.Onda njih dvojica krenu da je mole da se smiri a ona valjda vazna sto se vrti sve oko nje, pa oprosti muzu, al sina je ljutito gurnula i rekla mu da joj ne prilazi kad je ne postuje ( verovatno je trebao nju za ruku da drzi a ne mene- mada nije ni mene). Sve vreme se onda zapravo ona motala oko nas i glumila da nas ne poznaje. Sav narod se pitao sta joj je i smejao joj se. Samo ne znam sto blamira svoje bliznje, mene bas briga i ovako me niko tamo ne zna,a njih svi. Kad smo krenuli svekar se sav raznezio i pozdravio se s nama pozelevsi nam svu srecu. Moj muz da joj kaze cao, ona se okrete ka nekoj devojci i totalno ga iskulira...strasno... ipak ne nerviram se, kad smo seli u kola slatko smo se ismejali pa tek onda krenuli!
Sad odo da uzivam u nasoj slobodi!
 
Da tvoje price nisu istina nego plod mastenekog knjizevnika, bilo bi ih zabavno citati. Ovako se osjecam lose ako mi je zanimljiva necija muka.
U svakom slucaju, nadam se da dolazi bolje razdoblje, pa nam se nekad javi onako, tek da se pohvalis kako ti je lijepo. A kad dodje bebence, OBAVEZNO nam se javi.
 
nekada sam i ja imala svekrvu...sada drugačije gledam na događaje i pojave vezane za naš zajednički život...sada mi je 44 godine, njoj je tamo negde osamdeset, sve što je radila bilo je plod njene prevelike brige za svoju djecu i neiscrpne ljubavi koja ja razumijela nisam
 
Ja samo da se javim da vidim sta radite. Joj samo da znate sto mi je lepooo, uzivam prosto! Pa ovako mi nije bilo ni na medenom mesecu( i tamo je zvala i gusila nas do mile volje)!
Moj muz treba da ide za vikend da pokupi svoje stvarcice, a ja se prosto plasim i njega da pustim tamo...moram da vam kazem da je ovih 7 dana totlano drugaciji i opusteniji, ma ne mogu da ga prepoznam, ko da smo se tek upoznali
Pozdrav svima!
 
Ljudi ostalo mi je jos samo par dana pa stize novi clan! Uzivam prosto i ne mogu da vam opisem kolko mi je sad lakse, dobro imamo ponekad ispade kao sinoc kad je zvala u pola noci da pita jer bi mogo sin da dodje neki dan kod nje i da prespava, a mi cekamo ovde svaki tren akciju. Al nije me bas potreslo, vise sam se smejala njenoj ludosti,hehe!
Nemojte da ste tolko pasivni kad mene nema! ;)
Zar su sve svekrve odjednom postale toliko dobre i drage,hehe! Moram malo da se nasalim! Znam da ima i onih finih i dobrih i boljih mozda nego nase mame.
Javicu vam noosti cim budem mogla!
POZDRAV!
 
yukristi81:
A svekar je jos gori. Ceo dan pusi po paklu dve cigara znaci najmanje 10 evra, zali se kako nema para, drzava ga je pokrala porezom (ili je neko pokusavao da utaji koju kintu), macama daje sunku i sitno secka belo meso razne peradi heheh... toliko ih voli da istim sundjerom pere njihove posude i svoje posudje bljak fuj.... ne pere ruke kad izadje iz toleta... ja bih rekla kao iz dzungle da je dosao.... i njegova omiljena maca nosi ulepuljak umotuljak super duge dlake i kakice na repu i istoj je dozvoljeno penjanje po svim prostorijama a sto je meni najodvratnije u kuhinji... vec za higijenu je jasno da je na nezavidnom nivou... kad hoce da kaze da ga neko zeza onda kaze kako ga neko kecka (izvinjavam se ali to je samo citat) i mene obliju znojevi... sta je gore plavi egipcani ili k*e*c*ka*nj*e hehehheheehehhe


A, izvini dali mozda s njima zivis ili imas svoju kucu ( stan) ili bar svoj deo u istoj kuci, zivo me zanima . Hvala pozdrav
 
Ne, samo pitam onako jer moras provesti neko vreme tamo da bi znala neke detalje. A pitam se jer neznam kako bih ja reagovala da mi njihova ljubimica maca ( sa kako si rekla kakima ili sta vec tamo koji joj vise po zadnjici) preskoci tanjir sa hranom na kuhinji, hranu koju sam spremila za dete ( jer si rekla da seta po kuhinji) . Drugo se nekako i prezmuri kad nemas vec gde. Hvala Bogu da si imala.
 
tijana85:
nekada sam i ja imala svekrvu...sada drugačije gledam na događaje i pojave vezane za naš zajednički život...sada mi je 44 godine, njoj je tamo negde osamdeset, sve što je radila bilo je plod njene prevelike brige za svoju djecu i neiscrpne ljubavi koja ja razumijela nisam


AAA.gif
aaa, stigla frka :)
e da i kako si 85 a 44 godinica, ovde se neko malo folira ili krati mladje frajere. :oops: :twisted: :-P :-P
 
Moja svekrva je diskretnija od mojih roditelja, kad je u pitanju mesanje u moj brak, a pogotovo vaspitavanje deteta. Oni su skroz u fazonu, ma mi smo tebe odgajili, mi znamo najbolje. A ona zena, kaze, ja se niceg ne secam kad je tvoj muz bio mali. Super svekrva.
 
moram da kazem da u slucaju svekrve imam puno srece, moja svekrva je super ali to podrazumeva medjusobnu toleranciju, i jedna i druga puno puta ocutimo ili iskazemo kritiku na lep nacin ustvari bitno je da sve ne uzimate previse licno i da neke stvari prosto ignorisete da budete dobronamerne i da dostojanstveno branite svoju teritoriju
 
filozof u stiklama:
moram da kazem da u slucaju svekrve imam puno srece, moja svekrva je super ali to podrazumeva medjusobnu toleranciju, i jedna i druga puno puta ocutimo ili iskazemo kritiku na lep nacin ustvari bitno je da sve ne uzimate previse licno i da neke stvari prosto ignorisete da budete dobronamerne i da dostojanstveno branite svoju teritoriju


Da svi smo za, za dostojanstveno braniti svoju teoriju , ali ako je nemozes odbraniti ? a sta tad? ako ti se neko mesa u zivot i budjet i ne zna za dosta ? i ako pere sugje posle tebe kako bi bio siguran u ispravnost gorepomenutog jeli bi i tada bila dobronamerna ? i ako i posle ocajnickih pokusaja ona i dalje pokusava da izigrava delovnu zenu na 70 godina i zrtvu u kuci a laze ko , da ne kazem sta ? sta onda ? Dobronamernost ali dveju strana, sama nemozes nista uraditi jer sam sigurna da ni ti ne bi bila tako dobronamerna da neko pokusava da ti organizira zivot po pravilima iz 50-tih a zivi svoj zivot prateci pravila 21 veka . :roll: A, jesam li dobro rekla ? Uh evo napisah ovo i malo mi bolje , ali stvarno. Nemoj shvatiti nista licno i produzi tako ako mozes, jer je tako bolje bar neces imati te nepotrebne nervoze.
 
Ajde da vam razbijem monotoniju ovde, stalono se nesto zalimo... evo necu danas da se zalim! Dobila sam malu devojcicu, sve je proslo super i sad uzivkamo, prilicno se snalazim iako smo sami! Jupi!

Ps. Bila je zena da vidi dete danas(joj), imamo i dozivljaje iz porodilista, al o tome drugi put... opet sam ispala najgora, dete je ne voli, ja je teram da pere ruke, a one ciste samo od ljute paprike iz kuhinje...necu da kavrim vest s njom. Jedan dan kad ugrabim vreme pisem vam duze! Pozdrav svima!
 
yukristi81, evo samo da te podrzim, ali za vikend sam imala totalno identicnu situaciju. Moja beba 7 dana, oni dosli i to ne da su dosli, nego ljudi dosli na rucak( ona naravno opet uvredjena jer sam rekla ako joj se jede hleb nek ga mesi, dosta je sto sam odvojila vreme da spremims ta ce da jede) pa povela jos i cerku i zeta ( koji su komentarisali sto nema dezert posle rucka) i onda prvo mladji par bez dozvole uleti u sobu kod bebe dok je ona spavala i krenu da pricaju unutra i da se smeju jer stuca i ona krene da place, ja udjem u sobu i uzmem je u ruke, oni da krenu da je piapju ja zamolim da operu ruke jer su dosli spolja i oni oprase, onda dodje svekrva pa i ona krene da pipa dete, ja rekla muzu da joj kaze da opere ruke on kaze ne sme, ja joj onda ja kazem i ona povileni, sta ti znas, nema sta ti meni da kazes, ja sam starija, moje su ruke ciste... ja kazem bila si u kolima, ona kaze dosla sam iz kuhinje, ja kazem pa divno pipala ljutu papriku i sad moje dete, pa ako ti jedes ljuto ne jede i moja nata, il peres ruke il je ne pipas... sve su meni rekli doktori i sestre, sve ja znam, sto joj nisam dala u pordilistu da koristi moj toalet nego je morala u onaj gde svi idu ( koji je pri tom isto cist ali mora da izdje iz mog aprtmana i da prepesaci 20 m) i nije htela da prica samnom vise i svasta napricala mom muzu, vec 3 dana ga zove telefonom i maltretira, a sad pita jer moze da dodje da vidi bebu, ja kazem moze ako ce da je gleda, ako ce da pipa mora da pere ruke i da bude kako ja kazem, pa majku mu u americi smo... nemoj da joj zabranim prilazak na 20m detetu zbog ponasanja. Znam da ne treba da budem skot, dete treba da ima i njih, i necu da budem gad zbog muza, ali ipak mora da se zna red. Otisla je naravno jedina nije iz principa oprala ruke, a ni pomazila dete,nit meni rekla dovidjenja...al nije me potresla puno. Da vam ne pricam da su sedeli 5h, moja mala sreca oka nije sklopila koliko se uzbudila i nije dala da gotovo niko udje u sobu i da je gleda, a kamoli pipa, nit je meni dala da 5 min budem s gostima... sto mi nije tesko ni palo, ljubi je mama tako pametnu! Naravno otisli su i ostavili kuhinju usvinjenu kakva nije nikad bila, ali... moj muz, znajuci da sam rekla da cu da uzmem kesu za djubre i sve sto posle njih nije pocisceno samo da ubacim u kesu i iznesem, je dohvatio i ribao u narednih sat dva dok sve nije bilo ucakano. Bilo mu je to prvi put u zivotu da cisti i pere i mogu vam reci da se super snasao i da za dvino cudo nije ni komentarisao sto ja nisam htela da pomognem, zaista je na kraju zasluzio kafu pa sam ja spremila i u miru i tisini popili dok je dete konacno spavalo. Inace moram da vam kazem da mi je bibica super i da smo se lepo uhodale, imam vremena za sve i nocu prilicno lepo spavamo iako smo male, preko dana isto sve stignem i kuca da bude kako treba, i da ispeglam njene stvarcice i da spremim klopu za nas dvoje i opet imam vremena za sve.
Sad dosta... veliki pozdrav od nas dve!
 
nemoj da se nerviras, samo moze da skodi tvom detetu nervoza, njih ne mozes da promenis, nit muza... gledaj samo da iskuliras, a svoje dete pazi kako samo ti hoces, kome se svidja ok, kome ne -zna gde su vrata! Ja sam svekrvi rekla pre izvesnog vremena kad mi je rekla kako mogu da kazem- moja kuca jer mi je mozda otac kupio- za kucu gde zivimo ja i muz - da je meni moj otac kupio kucu i u toj sam odrasla, a da mi je muz kupio kucu gde ce da odraste nase dete i zavrsila pricu s njom, sta imam da se raspravljam s gorima od mene, zapusis joj usta i kraj... i ovako ces uvek biti "zla", "bezobrazna", s "ulice", "koristis" njeno dete... pa sto da se nerviram kad necu moci da joj pormenim misljenje, ovako znam da sam bar mirna, bar da ima razloga da bude ljuta.
A sto sin nece da joj se suprotstavi njegova stvar, x puta sam se uverila da se to njima najvise obije o glavu. Dok ne nauce da imaju svoj zivot, sa svojom zenom i svojom decom, da mama vise ne mora da zna svaki detalj, najoger je njemu! Pa ako ce da trpi torturu nek izovli. Ja uzivam od kako nisam sa njom, a on sebi dozovoljava da mu ispira mozak svaki dan telefonom. Juce nije digo tel na prvo zvono i ona je vristala na njega a on se izvinjavao 20x, pa kad je lud (il fino vasptiano dete, ne znam sta,haha)
 
Ima jedan stari narodni recept kako da se žena reši svekrve: uzme se kolut bakrene žice promera oko pola metra. Namota je se i stavi svekrvi pod krevet. Kažu da je to nešto vezano uz statički elektricitet, šta li, ali za 5 - 6 meseci vaša svekrva ima provereno da dobije rak (ako slučano ne upali, bakrenom žicom može da se pribegne alternativnom rešenju)
 
Radenko Radojčić:
Ima jedan stari narodni recept kako da se žena reši svekrve: uzme se kolut bakrene žice promera oko pola metra. Namota je se i stavi svekrvi pod krevet. Kažu da je to nešto vezano uz statički elektricitet, šta li, ali za 5 - 6 meseci vaša svekrva ima provereno da dobije rak (ako slučano ne upali, bakrenom žicom može da se pribegne alternativnom rešenju)
E slatko sam se nasmejala ovome, podsetilo me kad smo muz i ja isli u Egipat na odmor i kad jedan tamo hoce da me kupi, ja pokazem da sam vec "ispazarena" al kazem imam sestru...on kaze dace mi ne znam kolko kamila, ja trazim kesh i pogodimo se za 1/2 milioceta evra al da mora da dodje u Bg i da mu ja kuvam svaki dan caj od lijandera, on sav srecan hvali se ostalima po prodavnici ( a neki matorac extra), srbi popadase od smeha, a moj muz kaze a sto meni nisu kuvala taj caj... kad sam mu posle ispricala slatko smo se smejali.
Al hvala za recept, ipak necu da primenjujem posto zena ide u svoju zemlju uskoro, a i ne smeta mi vise toliko jer nismo zajedno... necu greh na moju dushu! Ipak je ona majka mom muzu, da ne kazem baba mom detetu( uf to mi vec nekako tesko)
Hvala svima na cestitkama i lepim zeljama
 

Back
Top