Sve o statutu i statusu Vojvodine...

Šta je po tebi realno da se preduzme po pitanju Vojvodine?


  • Ukupno glasova
    201
  • Anketa je zatvorena .
Odgovor na sve postove.

kravica_1-1.jpg
:(:(:(:(
 
Odgovor na sve postove.

kravica_1-1.jpg
:(:(:(:(

Војводина је саставни део Србије или то није, све остало је захебанција! Наравно да у овом тренутку нико не заговара ОТВОРЕНИ СЕПАРАТИЗАМ, али полако што би наш народ рекао "тиха вода брег ронила"!

Хебали Вас више "ваши новци", у ЈЕДНОЈ ДРЖАВИ новци су заједнички - тако је бар у свим нормалним државама. Људи се уједињују у заједнице (па и државе) због заједничких интереса, љубави, жеље... нормално је да је неко ту мање развијен, неко више, али док смо слободном вољом у заједници, нормално је да једни друге помажемо!
Уколико не ваља власт, корумпирана је, неспособна..... мењајмо власт, а не државу! Нормално је да се неки нивои власти спусте на нижи ниво, али то су нивои региона, а не творевина које имају форму и елементе државности. Због чега Сремац из Руме има више заједничког са оним из Суботице, него са оним из Београда, или због чега Панчевац има више заједничког са оним из Сомбора него са оним са Карабурме? Одговор је немају ништа заједничко, једино што их везује је АУТОНОМАШКО, СЕЦЕСИОНИСТИЧКА жеља за влашћу разних Чанколиза, Костреша, разних Мартона и њима сличних. Што се тиче Мађара и Хрвата њихови циљеви су барем увек били јасни - што горе за Србе и Србију, њима боље!
 
Pazljivo i zabrinuto pratim desavanja u Vojvodini.Jos vise zabrinuto, kad citam pojedine postove na temu o statutu i statusu Vojvodine.
Nisam politicar ili analiticar, da bih se puno nesto razumela u sve to.Pokusavam sva ta desavanja skoro dve decenije vec razumno i bez velikog emotivnog ulaganja da shvatim.
Priznajem, da mi to ne uspeva! Ne zbog toga jer me to hladnom ostavlja, vec zbog pitanja, koliko dugo vremena treba jos da prodje, da se pomirim cinjenicom, da je moja bivsa domovina SFRJ odavno vec pukla, kao sto je vec decenijma sudbina moje drzave Srbije odlucena, kao i sudbina moje rodne Vojvodine sto je.
Tu sudbinu su davno vec drugi skrojili i odredili, a sada samo jos formalno koriste odredjeni krug placenika, koji izvrsavaju po nalogu svoj zadatak.
Pitam se cesto, sta je to u genima nas Srba, da dozvoljavamo, da nas svako komada i razdvaja kao staru krpicu? Zasto mi Srbi ne umemo kao ostali narodi da budemo makar jednom slozni, da drzimo zajedno, da ne dozvoljavamo da nas cuska kako ko hoce, da ne dozvoljavamo da nas razdvajaju? Zasto ne umemo sve to mirno i sabrano , bez borba i ratova da cuvamo i stitimo?Ne treba nam tudje, ali cuvajmo svoje.
Zapadna Nemacka je cekala skoro 50 godina, da je dobila svoju oduzetu teritoriju nazad, ali dobila ju je!Stvarno da su je nazad kupili jesu, ali opet je njihova i opet je nacija sjedinjena. U osvajanju svoga cilja da se zapad i istok opet sjedine, Nemce je uvek pratila i drzala njihova jedna stara uzreka "ZAJEDNO SMO JACI".
Zasto mi Srbi ne razmisljamo isto tako, zasto ne shvacamo da samo ako nas je vise sloznih, mozemo zaista nesto dobro postici za nas narod , za nasu zemlju?
Ali ne, mi to izgleda ne umemo ili necemo, ne znam? Ovde diskusiju vodite o statutu Vojvodine, pa se delite,ne samo od Srbije, vec Banacanin od Bacvana i od Sremca..A kad to podelite od koga ce te onda da se delite??? I ovako smo ostali samo jos saka jada, a izgleda je jos uvek puno?
Od koga ce da se deli onaj sto zivi recimo u Trsteniku, ili Uzice , ili Kaljevo??? Pa i njemu tamo nije nista bolji ili lepsi zivot nego sto je jednom Novosadjaninu, Zrenjanicanu, Vrbasanu ili Rumljaninu..Pa i tom narodu Beograd kapu i sudbinu kroji kao svim Vojvodjanima.Znaci daj te narode svi sto zivite van BG , svi vi najbolje trazite AP i razne statute, a jos bolje je, neka svaka opstina ima svoju AP..Da sve to nije toliko zalosno, bilo bi ironicno smesno:(
A vi Vojvodjani ovde na forumu ne dicite se time da ste iz Banata ili Backe i koji grad je glavni grad Vojvodine, nego prvo zavolite Vojvodinu u celom njenom sastavu i drzite se one nase stare " SREM BANAT I BACKA", pa onda tek recite da ste Vojvodjani!
Jer biti Vojvodjanin, to znaci, voleti CELU Vojvodinu prasnjavu i blatnjavu, voleti Dunav i Tisu, voleti beskrajne njive zasete zitom, kukuruzom i suncokretom..Vojvodinu voleti znaci, zazmureti i zatvorenih ociju videti sve njene lepote..A njene lepote su beskrajna sirina ravnice, Fruska Gora, uzbrdica Srema i Banata..Njeno mesovito naselenje raznih naroda, raznih jezika, sa razumom za svakoga..Ko Vojvodinu takvu ne vidi i nece da ju vidi, taj ni nije nikad Vojvodjanin bio, a kome to ne odgovara, taj moze sam za sebe da bira.Mala Vojvodina sa velikim srcom i sa majkom Srbijom, razdvojene jedna od druge su niko i nista!!!
 
Zapadna Nemacka je cekala skoro 50 godina, da je dobila svoju oduzetu teritoriju nazad, ali dobila ju je!Stvarno da su je nazad kupili jesu, ali opet je njihova i opet je nacija sjedinjena.

Mislim da Srbija u ovom trenutku nije kreditno sposobna pokupuje sve teritorije do Tokija.

Ko Vojvodinu takvu ne vidi i nece da ju vidi, taj ni nije nikad Vojvodjanin bio, a kome to ne odgovara, taj moze sam za sebe da bira.Mala Vojvodina sa velikim srcom i sa majkom Srbijom, razdvojene jedna od druge su niko i nista!!!

:D:D Ovo ko 1990 i Seseljev govor da je Slovenija nista bez majke Srbije :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Mislim da Srbija u ovom trenutku nije kreditno sposobna pokupuje sve teritorije do Tokija.


:D:D Ovo ko 1990 i Seseljev govor da je Slovenija nista bez majke Srbije :hahaha::hahaha::hahaha:

Пази ал ја стварно не бих живео у држави и народу који толико мрзим. Пошто не постоји теоријска шанса да ЛДП овакав какав је пређе 10% на било којим изборима, стварно не разумем мазохистичку потребу да још увек живите овде, ево више нема ни виза, па сретан Вам пут ...... тамо где је све боље него овде!
 
Пази ал ја стварно не бих живео у држави и народу који толико мрзим. Пошто не постоји теоријска шанса да ЛДП овакав какав је пређе 10% на било којим изборима, стварно не разумем мазохистичку потребу да још увек живите овде, ево више нема ни виза, па сретан Вам пут ...... тамо где је све боље него овде!

A odakle tebi pravo da ikoga isteruješ? Niko me mrzi ovu državu, već je mnogima muka od idiotluka i poniženja u ovoj državi. To je sve. Ljudi ima i dobrih i loših, pametnih i glupih i ne može se generalizovati. Ali za državu se može reći da je lopovska, nazadna, retrogradna, nestabilna, bez plana i moći, bez respekta i časti...
 
A odakle tebi pravo da ikoga isteruješ? Niko me mrzi ovu državu, već je mnogima muka od idiotluka i poniženja u ovoj državi. To je sve. Ljudi ima i dobrih i loših, pametnih i glupih i ne može se generalizovati. Ali za državu se može reći da je lopovska, nazadna, retrogradna, nestabilna, bez plana i moći, bez respekta i časti...

Никога ја не истерујем, само злонамерним мрзитељима свега што има српски призвук кажем да је њихово битисање овде - чист мазохизам! О томе да нам је држава цурац не треба трошити речи, али ја се залажем да буде јача и боља, а не да је растуримо у парам парчад!
 
Никога ја не истерујем, само злонамерним мрзитељима свега што има српски призвук кажем да је њихово битисање овде - чист мазохизам! О томе да нам је држава цурац не треба трошити речи, али ја се залажем да буде јача и боља, а не да је растуримо у парам парчад!

Statut i ustav, autonomija i regionalizacija Vojvodine i služe da osiguraju bar tom regionu jačanje i prosperitet, a ne da se država cepa. Sad što recimo ostatak Srbije ne može i neće, ne želi i nema kapaciteta da prati Vojvodinu u potencijalnom razvoju i bogaćenju, to je osnova problema. Ali, Beograd neće da prestane da se vuče na leđima Vojvodine, i otud i potreba da se pravi Statut. Dakle, ako želiš da ti država bude jača i bolja, onda pusti one koji mogu da jačaju i prosperiraju, jer će podići prosek u tvojoj državi, a ne da ih iz zavisti omalovažavaš, pljuješ i na kraju-krajeva, potkradaš i ometaš.
 
Koliko znam , Mile sa Klise je jedan pravi Vojvodjanin , iz starosedelacke porodice .

Mozda se bas zato oseca srbinom . Ko i ja .

Ako je tebi taj gorenavedeni primitivizam i zavidnost merilo kako se voli Srbija, dakleko ti lepa kuća...

Razmisli da li je rad, sloga, odgovornost i radjanje dece možda važnije od toga da se predstavljamo kao bradati i smrdljivi četnici.
 
Statut i ustav, autonomija i regionalizacija Vojvodine i služe da osiguraju bar tom regionu jačanje i prosperitet, a ne da se država cepa. Sad što recimo ostatak Srbije ne može i neće, ne želi i nema kapaciteta da prati Vojvodinu u potencijalnom razvoju i bogaćenju, to je osnova problema. Ali, Beograd neće da prestane da se vuče na leđima Vojvodine, i otud i potreba da se pravi Statut. Dakle, ako želiš da ti država bude jača i bolja, onda pusti one koji mogu da jačaju i prosperiraju, jer će podići prosek u tvojoj državi, a ne da ih iz zavisti omalovažavaš, pljuješ i na kraju-krajeva, potkradaš i ometaš.

Чекај имаш толико година и јо верујеш у деда мраза, причај ти ово некоме другом. Што се земља лепо не регионализује, него се прави држава у држави са НС као новим центорм који ће да се развија на рачун Суботице, Сомбора, Панчева, Митровице итд... Понављам да 90% људи подржава регионализацију, али ово са АП Војводином није то!
 
Ako je tebi taj gorenavedeni primitivizam i zavidnost merilo kako se voli Srbija, dakleko ti lepa kuća...

Razmisli da li je rad, sloga, odgovornost i radjanje dece možda važnije od toga da se predstavljamo kao bradati i smrdljivi četnici.

Sta ti to znaci , bradati i smrdljivi cetnici . Pa bas Miletov deda ja bio skojevac , a ne cetnik . Al eto nikad nije prestao da bude Srbin . To najvise i zulja i autonomase i neo-komuniste i neo-hrvate , koji se sad stvaraju , opet od Srba .
 
Чекај имаш толико година и јо верујеш у деда мраза, причај ти ово некоме другом. Што се земља лепо не регионализује, него се прави држава у држави са НС као новим центорм који ће да се развија на рачун Суботице, Сомбора, Панчева, Митровице итд... Понављам да 90% људи подржава регионализацију, али ово са АП Војводином није то!

Nije? A šta je? Kakvu regionalizaciju hoćeš, po mesnim zajednicama?
 
Ne, vidis da ne razumes. Ocu reci da smrdis necovjestvom, primitivnoscu i gluposcu.
Strasno si zaostao, primitivan i debilan. Oprosti ali je tako.

Опроштено ти је производу мог колона

A odakle tebi pravo da ikoga isteruješ? Niko me mrzi ovu državu, već je mnogima muka od idiotluka i poniženja u ovoj državi. To je sve. Ljudi ima i dobrih i loših, pametnih i glupih i ne može se generalizovati. Ali za državu se može reći da je lopovska, nazadna, retrogradna, nestabilna, bez plana i moći, bez respekta i časti...

Ко те тера ?
Теби није добра па се сели ил буди већина
демократија ти је то синко за то си се бориЈо

Sta ti to znaci , bradati i smrdljivi cetnici . Pa bas Miletov deda ja bio skojevac , a ne cetnik . Al eto nikad nije prestao da bude Srbin . To najvise i zulja i autonomase i neo-komuniste i neo-hrvate , koji se sad stvaraju , opet od Srba .

:hvala: :hvala::hvala: :hvala: :hvala:
а нећеду ни моја деца
Nije? A šta je? Kakvu regionalizaciju hoćeš, po mesnim zajednicama?

Виш нис ти тако ни фанлга
 
.,.znam da nije mjesto..ali mora da pitam..sta se dogadja s modovima..kafanče zakljucano(aj dobro dani zalosti..)..ali ..modovi pobjegose...ostali Konzica i Don..ajmeeeeeeeeeeee.....:eek:..šta je s šmajserom...:eek:..Konzica rekla da je kačana do srijede zakljucana...a danas četvrtak..propade nam breee...SVE...
 
Statut i ustav, autonomija i regionalizacija Vojvodine i služe da osiguraju bar tom regionu jačanje i prosperitet, a ne da se država cepa.

Cuj ovog sta prica.
Jos malo pa ce doticni termini postati komplementarni i cisto tehnicko pitanje. :lol:

Sad što recimo ostatak Srbije ne može i neće, ne želi i nema kapaciteta da prati Vojvodinu u potencijalnom razvoju i bogaćenju, to je osnova problema. Ali, Beograd neće da prestane da se vuče na leđima Vojvodine, i otud i potreba da se pravi Statut.

A koji su to vasi privredni i prirodni potencijali? :think:
I gde i kako to mislite da plasirate, ono koje trziste i to?
Pa vi niste u stanju ni psenice da za godisnje potrebe Srbije da proizvedete, da vam nije Beograda ko bi vam kupovao to vase sto proizvodite.

Dakle, ako želiš da ti država bude jača i bolja, onda pusti one koji mogu da jačaju i prosperiraju, jer će podići prosek u tvojoj državi, a ne da ih iz zavisti omalovažavaš, pljuješ i na kraju-krajeva, potkradaš i ometaš.

Svakako, svakako, kao i do sad. Hehe pa Vojvodina je imala veci privredni rast u periodu od 2000 do 2009 nego za citavih 15 godina kardeljsvskog oktroisanog Ustava. Kako bre to majku mu, ts, ts, ts, ne valja ova autonomija nikako, samo vojvodina kao federalna jedinica moze da prosperira. :lol:
 
Cuj ovog sta prica.
Jos malo pa ce doticni termini postati komplementarni i cisto tehnicko pitanje. :lol:



A koji su to vasi privredni i prirodni potencijali? :think:
I gde i kako to mislite da plasirate, ono koje trziste i to?
Pa vi niste u stanju ni psenice da za godisnje potrebe Srbije da proizvedete, da vam nije Beograda ko bi vam kupovao to vase sto proizvodite.



Svakako, svakako, kao i do sad. Hehe pa Vojvodina je imala veci privredni rast u periodu od 2000 do 2009 nego za citavih 15 godina kardeljsvskog oktroisanog Ustava. Kako bre to majku mu, ts, ts, ts, ne valja ova autonomija nikako, samo vojvodina kao federalna jedinica moze da prosperira. :lol:

Koji su privredni i prirodni potencijali Vojvodine? To pitaš? To ne znaš, a drznuo si se da se upustiš u raspravu o tome... Sam si sve rekao.

Isto toliko, vidim, i znaš o privrednom rastu u Vojvodini. I o prosperitetu. Dovoljno si rekao ;)
 
E, mene zabole sta ko od vas misli, ja svim srcem navijam za LDP ali uvjek moram glasati za DS da slucajno ne bi ovaj primitivni narod izabrao SRS/SNS osovinu koja bi totalno unistila Srbiju. Ja nemam nista protiv Srbije, naprotiv zelim da je vidim slobodnu, demokratsku i razvijenu a ne rusku marionetu utopljenu u govna licemjerstva, lazi, obmana i velikosrpskih snova koji se nikad nece i ne mogu ostvariti ma koliko oni govnari rusi to obecaval i raspirivali nacionalsovinizam i klerofasizam po ovoj napacenoj zemlji, no vidjeti modernu Srbiju sa svojim jasnim JA i ekonomsko politicki razvijenu ravnopravnu clanicu EU necemo moci sa vama primitivcima koji zivite u srednjem veku.


@milesaklise
jedi govna prostacino neuka.

@Impotentni
Ne, sto bi onda trebao reci za moju bracu Crnogorce? Nikako, nisu svi isti...samo je problem sto je ovih kulturnih i normalnih jaaaako malo.


Zaista,moram da priznam kako simpatizeri i clanovi LDP uvek pokazuju zavidan nivo znanja i jos zavidniji nivo kulture u svojim postovima...bravo momak,samo tako nastavi !
 

Back
Top