Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da tako mi je i vet rekao.... Pretpostavlja da je preko majke jer od treceg meseca je kod
mene.... Po analizama nema trenutnu infekciju vec da je bio izlozen. Jedino sto je zbunjujce jako je visok taj indikator oko 600 sto je retko za kucne mace....
 
Zar nije dobro ako su rezultati pozitivni? Cak i ako je trenutno zarazena ide neka terapija, a onda macka stice imunnitet nekoliko godina, bese 5-6. I mirna si, ne razmisljas uopste o tome.
Jer valjda iako je daleko manja verovatnoca opet nije nemoguce ni da se kucna macka zarazi toksoplazmon, da li ako pojede termicki nedovoljno obradjeno meso, ili zarazenu musicu. Mada ja sam to pokupila ko zna gde, ne znam da li je tacno.
 
Ne znam kakva terapija ide za macka ako je zarazen, koliko dugo traje i koliko je delotvorna. Ali mislim da je najopasnije da se macak zarazi, a da ne znas. Da verujes da se to nece bas tebi desiti.
Ovako makar znas kako da se zastitis. Njen decko vec cisti wc, a to da se zarazi preko dlake, mazeci macka mnogo je mala verovatnoca, na nivou terorijske. Valjda se tokso ne zadrzava na dlaci, ali ne treba rizkikovati, pranje ruku antibakterijskim sapunom.
 
Toxoplasma gondii - IgG >650.0
Toxoplasma gondii - IgM 2.12
Ovo su njegove vrednosti a ovo su moje:
TOXO IgM @ Negativan
TOXO IgG @ <5,00
referentne vrednosti za ljude za IgG: Negativan <6,5- U/ml
Granično poz. 6,5-8,0 U/ml
Pozitivan >8,0- U/ml
 
a sada da vam ispricam kako me je ludak danas istraumirao, posto mu strogo vodim racuna o gramazi hrane on je non stop gladan i verovatno kada niko od nas nije gledao on je usao u kesu za djubre i medju djubretom je progutao i omot za virsle i sam je u jednom trenutku danas to ispovratio.... joj ljudi kako sam se istraumirala da nije opet nesto.... ali sada je ok pa nisam ni alarmirala veta.....
 
on bar jede ono sto lici i mirise na hranu, od moje poznanice macka je kao usisivac - sve sto nadje na podu pojede, pa je progutala i parce ukrasne trake, valjda one novogodisnje i to joj je nacigovalo creva, jedva su je spasili operacijom :/
 
Ovaj moj jede sve redom. Jos kad je bio mali izbacio je kanap duzine negde oko 10cm. Pre neki dan vidim da je povracao neki crni materijal, kao traka. Nisam imala pojma gde je nasao, jer sve pertle i kanape sklanjam odavno od njega. Posle sam videla da mi fali bretela jedne majce. :neutral:
Inace strada sve sto nadje, igracke, obuca. Papuce kupujem one najjeftinije na pijaci, jer za par dana izgrize skroz, pojede djon. Kao pas, capi paupucu i odnese u ormar i tu je sredi. :(
 
Njima je dosadno. Moji jedu granule, meso, iznutrice, dvopek (za njim je narocito Mirko lud), razne keksice tipa Plazme, Wellnes-a... I miseve, vrapce, razne insekte, kod komsija ostatke od hrane... Hehe, video Mirko da sam izvadila iz zamrzivaca uzorak od pregleda (svinjsko meso sirovo) i parkirao se pred vrata. Mm hoce da udje i kaze "Sta sad, treba da te preskacem?" :lol:
 
Joj, oO, ne bih ih odvajala a za Blondi smo zakasnili. :( Ona ionako omaci po 3 i sacuva jedno, samo ne znam gde ce to jedno jer smatra da kod mene nije bezbedno a sve kapacitete u dubini, dalje od glavnog puta je popunila-tj, i jednim i drugim komsijama je ostavila po sina.
 
Koliko cesto cetkate svoje macke? Ja nikako da vidim svrhu u tome, jednako se linja i ne vidim nesto da ostaju dlake na cetki ili ceslju. Mozda ima neke razlike u kvalitetu cetke ili u samom materijalu?
I da li perete zube svojim mackama? Vidim da se to preporucuje, meni i dalje zvuci sumanuto. A mozda ne bi trebalo? :neutral:
 
brankich, nadam se da su te mace udomljene, dugo ih nisam vidjala na oglasavanju... samo da nisu u ovci vise... uff

mm, ajde, Fataj md, mozes ti to, stata tako svaki put da stradaju po 2 od 3 maceta :(

ja kitty ne cetkam... nekad leti uzmem malo da joj poskidam dlaku ali to je mucenjeee... mrzi cetku bilo koje vrste, a i ne vidim neku razliku, jednako se linja...
 
Fotografije su slikane pre tri meseca, ali se oglasi stalno ponavljaju. Ako se i javi neko za udomljenje, nakom toga opet jave da oglas i dalje vazi. Sto da nisu u Ovci? Kakavo je prihvatiliste tamo?
A ima bas lepih macka tamo... :(
 
ne znam, ja nisam videla da ih neko od mojih mackara sa fb-a oglasava, a oni sve dele, tako da sam se nadala da nisu vise tamo...
ja sam izricito protiv bg gradskih "prihvatilista". cini mi se da su mace u boljim uslovima od pasa, al mozda su ih tako namestili samo za slikanje. psi se masovno razboljevaju, pokupe parvo i stenecak, umru od inficiranih rana posle sterilizacije itd. opstanu uglavnom samo jaki psi sa odlicnim imunitetom. e sad, ovca je daleko bolja i humanija od rakovice, ali meni su sve to jos uvek sinteraji, dok ne pocnu da zaposljavaju tamo ljubitelje zivotinja umesto neobrazovanih sadista preko veze.
 
To inace kao da vazi za zivotinje koje su dugo vec zatvorene po kavezima, da mnogo cesce podlezu bolestima. To je takva tuga, ali ako nemas gde da ih udomis ostaje da ih vratis na ulicu.
Ovde kod mene u kraju ogroman broj pasa lutalica. Jos su komsije sredjivali dvoriste, skidali neke zive ograde i ove zicane sto je macama bilo zgodno za bezanje i skrivanje. I mace su sad stalno negde na visini, na drvecu, nadstresnicama. Lose mi je kad pomislim kakva ih sudbina ceka. A ne mogu nista. I ti kavezi pruzaju bar neku nadu.
 
Poslednja izmena:
da me ne shvatis pogresno, ja jako postujem ideju o azilima, ali onda tamo treba da budu zaposleni ljudi koji vole zivotinje i koji ce se truditi da im to sto su zatvorene bude manje strasno, a ne da im dodatno otezavaju, sto je kod nas slucaj, jer se vlastima ne isplati da one dugo zive, to im je veci trosak + zauzimanje mesta pa namerno zaposljavaju idiote.
ulica je svakako strasna, posebno kad uzmemo u obzir njihov zivotni vek koji je svega 2 godine za ulicne mace, ali ako bih ja birala izmedju kratkog zivota na slobodi i duzeg u kavezu pored gore navedenih stvorova, izabrala bih ovo prvo.
inace, ne mogu da razumem ljude koji zovu sintere da hvataju macku... ne znam na koji nacin macka moze nekome toliko da smeta o.O
 
da me ne shvatis pogresno, ja jako postujem ideju o azilima, ali onda tamo treba da budu zaposleni ljudi koji vole zivotinje i koji ce se truditi da im to sto su zatvorene bude manje strasno, a ne da im dodatno otezavaju, sto je kod nas slucaj, jer se vlastima ne isplati da one dugo zive, to im je veci trosak + zauzimanje mesta pa namerno zaposljavaju idiote.
ulica je svakako strasna, posebno kad uzmemo u obzir njihov zivotni vek koji je svega 2 godine za ulicne mace, ali ako bih ja birala izmedju kratkog zivota na slobodi i duzeg u kavezu pored gore navedenih stvorova, izabrala bih ovo prvo.
inace, ne mogu da razumem ljude koji zovu sintere da hvataju macku... ne znam na koji nacin macka moze nekome toliko da smeta o.O

Znam o cemu pricas, nemar je svuda zastupljen, ali tu gde su slabi, bolesni, nezasticeni, tu je vec strasan. Ali nemoj ni ti mene da shvatis pogresno, da ja branim los odnos i bahatost prema zivotinjama, ali nemam ni prava da osudjujem, jer se fakat nikad nisam upustila u neki volonterski rad, a oglasa stalno ima. A mogu samo misliti kako je mucno gledati kako su zivotinje mesecima u kavezu.
Mace inace mnogima smetaju, pogotovu kada se broj otrgne kontroli. A sinteri su bas azurni. Jesenas su bile nestale cetiri macke i to bas mlade, nisu imale ni deset meseci. Nesto sam sigurna da su ih sinteri odneli. Vrlo moguce i na poziv, odneli su sta su zatekli.
Pouzdano znam da su odneli jednu kucu koju su svi u komsiluku znali, koja je stalno bila ispred prodavnice i koju su komsije vodile na sterilizaciju kad je bila akcija besplatne sterilizacije pasa lutalica. Nisam mogla da verujem kad sam cula, potpuno bezopasna i umiljata.
 
Poslednja izmena:
razumem te skroz, ali ovo sto pisem znam iz pouzdanih izvora, van fb price, iako i tamo ljudi cesto iznose slicne informacije.
a to ti je nas mentalitet, lakse je bacati otrov po podrumima, zagadjivati sve zivo, nego pocistiti par govanaca od mace. u mojoj zgradi neki imaju miseve po stanovima jer su isterali mace i odlucili se za trovanje, ali su se "malo" preracunali oko inteligencije, imuniteta i brzine razmnozavanja pacova i miseva, pa neka im sad, neka kukumacu.
 
Koliko cesto cetkate svoje macke? Ja nikako da vidim svrhu u tome, jednako se linja i ne vidim nesto da ostaju dlake na cetki ili ceslju. Mozda ima neke razlike u kvalitetu cetke ili u samom materijalu?
I da li perete zube svojim mackama? Vidim da se to preporucuje, meni i dalje zvuci sumanuto. A mozda ne bi trebalo? :neutral:

Moj Bili je obozavao da se cetka, dosao je tj. izbacen kao bas mali, nije umeo sam da se lize pa je od malena stekao naviku, a bas je voleo cetku mog psa, u stvari vise kao cesagiju, sa tankim povijenim metalnim zupcima, bas mu je fino izvlacila mrtvu dlaku i cvorice a nije ga ni cupala, ma kakvi, kad hocu da prestanem, hvata me za ruku i privlaci cetku nazad! Za zube, ima granula sa nekom dental care formulom, ima i onih grickalica specijalnih... Jasno vam je da mojim slobodnjacima to ne treba, ni cetkanje ni pranje zuba, ali sa zatvorenim mackama je malo drugacije.

Na sinteraje, glodare i tu tako tematiku ste vec sve rekle.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top