Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda se napravila fistula?
@ Sky
I ti odmah sa najlepsom varijantom...
@Cat_lover, ako hoces da brines o macki, to podrazumeva lekara, mozemo mi ovde da pricamo do prekosutra. Ako ti je frka za pare i nemas za lecenje, verujem da ce ti ovde gomila ljudi (ukljucujuci mene) izaci u susret i pomoci koliko budu mogli. Zelim sve najbolje i tebi i maci, al sve nesto mislim da ti to za sad radis pogresno
 
@ Sky
I ti odmah sa najlepsom varijantom
...
@Cat_lover, ako hoces da brines o macki, to podrazumeva lekara, mozemo mi ovde da pricamo do prekosutra. Ako ti je frka za pare i nemas za lecenje, verujem da ce ti ovde gomila ljudi (ukljucujuci mene) izaci u susret i pomoci koliko budu mogli. Zelim sve najbolje i tebi i maci, al sve nesto mislim da ti to za sad radis pogresno

Nisam hipohondar kad se radi o mom zdravlju,ali kad su moji repati sinovi u pitanju, odmah se uplasim.
 
pratim vas cesto,zbog moje dve mace,Mrca zenkica ne znam koliko je tacno stara jer je nadjena pored kontejnera kao mace koje je tek progledalo i Tute moga macora koji je star 13 meseci e mene interesuje,zasto moj macak normalno jede a ima onako uvucen stomak kao da je izgladneo a i mnogo se linja , da li ima nesto protiv tog linjana Mrca jede normalno i lepo napreduje (zakazana je sterilizacija) ali sada je pocela i ona da se linja, drzim ih u kuci ali idu i u dvorista vise vole napolje imam veliko dvorista i zao mi je da ih ne pustam napolje
 
Dvoristu nista ne fali samo ako je ogradjeno na taj nacin da druge macke ne mogu da udju, i naravno da tvoje macke ne mogu da izadju. Linjanje moze da bude zbog vrucine, prolece je vreme kada se macke otarasavaju zimske dlake, a moze da bude i zbog hormona. Trebalo bi i macora kastrirati, pricaj sa veterinarom, cesto ako ih doneses oboje u isto vreme dobijes popust, tako da ti se dugorocno vise isplati nego jedno po jedno. Obavezno ih cesljaj (ili mazi rukavicom koja skida dlaku, ima u pet-shopovima), da im ne bi tolika dlaka kada se lizu napravila haos u crevima.

P.S. Kako ne znas koliko je stara, pa racunaj od datuma kad je nadjena, tad je mogla imati najvise dve nedelje.
 
i kitty je pocela da se linja zbog vrucine, a mrzi da se ceslja i mrzi da bilo sta imam na rukama (tipa rukavice) i tako, ne znam sta da joj radim... uhvatim je ponekad da joj skinem malo dlake, ali ona se buni mnogo. inace, ne biste verovali cime je cetkam - cetkom za ribanje! x))) na nju najbolje reaguje jer joj je to najmekse, ne bocka je nista, a nije ni rukavica u pitanju, ali tako mogu samo malo dlake da joj skinem :S
 
pratim vas cesto,zbog moje dve mace,Mrca zenkica ne znam koliko je tacno stara jer je nadjena pored kontejnera kao mace koje je tek progledalo i Tute moga macora koji je star 13 meseci e mene interesuje,zasto moj macak normalno jede a ima onako uvucen stomak kao da je izgladneo a i mnogo se linja , da li ima nesto protiv tog linjana Mrca jede normalno i lepo napreduje (zakazana je sterilizacija) ali sada je pocela i ona da se linja, drzim ih u kuci ali idu i u dvorista vise vole napolje imam veliko dvorista i zao mi je da ih ne pustam napolje
Mačke sad najviše linjaju to je prirodno...za uvučen stomak ne znam....drži ga u kući da vidiš da li ima proliv ili česte stolice odnosno hrana samo proleće kroz njega......
Kupi Cestal tabletu protiv parazita ako nije čišćen skoro......malo vitamina i probiotika "Liobif" za bolje varenje.....
Saveti za mačke
 
Pazi, postoji jedna muva koja hoce svoja jaja da stavi na telo zivotinje. Posle se legu larve koje se ubusuju u tkivo i tamo se hrane. To moze da prouzrokuje smrt zivotinje, psa ili macke ako se ne intervenise na vreme.

Da, samo sto ne napada pse i macke nego konje i goveda.

Da li ste vec culi da se mace vezuju za kucu gde zive, a psi za gazdu ciji su?

Apsurd.

Neella, pogledaj na ovom forumu, u Oglasima.
 
Ja sam umesto furminatora uzela muzevljevu masinicu sa brijanje, odnosno sisanje, namestila zubce na najduze i time ga cesljala, samo cesljala, bez brijanja i bez ukljucivanja masinice. Skida ekstra, samo je masinica teska pa nije bas zgodna za drzanje, tako da verujem da je furminator dobra stvar.
 
Ja sam umesto furminatora uzela muzevljevu masinicu sa brijanje, odnosno sisanje, namestila zubce na najduze i time ga cesljala, samo cesljala, bez brijanja i bez ukljucivanja masinice. Skida ekstra, samo je masinica teska pa nije bas zgodna za drzanje, tako da verujem da je furminator dobra stvar.

Jeste, ali mi se čini da mu je cena malo poveća, zato mi se tvoja ideja jako svidja, moraću da je isprobam, ali krišom od ovih mojih muških da me ne umlate.
 
ferplast-flea-comb.jpg

У недостатку фурминатора, овакве четке раде посао. Прошле године сам платио око 100 дин.
Није дугодлак мачак, а могу само да замислим колика је то количина длака коју остављају длакавије мачке, па још у два-три примерка :)
Занемарите чешаљ испод..
 
pa znate kad bi kitty ovo dozvolila da joj se radi - juce! x)))
sinoc nisam mogla da je smirim da bih je samo magicnom krpom malo obrisala, krenula da je grize i zakacila kandzice za nju, jedva sam iscupala krpu iz njenih sapa :S
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top