Све о бебама 0-12 месеци

Nisam mesala. Cak mu nisam kasice mutila sa mlekom nego najpre sa vodom a zatim jogurtom.
Na svakoj kasici pise koja kolicina ide u skladu sa staroscu bebe, toliko sam mu pravila. On je iz porodilista dosao uobrocen. Jeo je tacno na 3 sata po 20 minuta tj po 10 minuta sa svake dojke kad sam utvrdila da mu je to minutaza.

A nisi mešala povrće i mleko, tj. voće i mleko? Tipa oko 100g hrane/kašice pa mleko? :think:
 
Mene zanima, kako ste vi deci uvele kravlje mleko? Moja je sad 10 meseci. Dajem joj Nordilak 2. Jogurt jede, kiselo mleko, dodam joj u povrce maslac.. Jede zdenku i mladi sir. Al nikako da skontam kako da joj uvedem mleko. Mama mi kao dvotrecinsko, pa vako, pa onako, ja nesto nemam poverenja, moram da pitam i proverim.
@dama
Ja sam mojoj sa 4 meseca pocela da dajem i povrce i voce. 2 puta za redom da vidim ima li kakve reakcije. Ovde vidim po ovoj listi sto su mi dali kao ne treba jagoda, borovnica, to jagodicasto voce do 12-og meseca. Ja sam je u Fr po savetu lekara pocela time hranim u 5-om. I sve tako nesto obrcu i okrecu, po ovima u Sr dete ne sme ribu pre 10-og, moja je jede od 4-og, oni u Fr im ne daju griz pre godine, ovde griz od 6 meseci. Mislim da to sve prosto od deteta zavisi
 
Mene zanima, kako ste vi deci uvele kravlje mleko? Moja je sad 10 meseci. Dajem joj Nordilak 2. Jogurt jede, kiselo mleko, dodam joj u povrce maslac.. Jede zdenku i mladi sir. Al nikako da skontam kako da joj uvedem mleko. Mama mi kao dvotrecinsko, pa vako, pa onako, ja nesto nemam poverenja, moram da pitam i proverim.
@dama
Ja sam mojoj sa 4 meseca pocela da dajem i povrce i voce. 2 puta za redom da vidim ima li kakve reakcije. Ovde vidim po ovoj listi sto su mi dali kao ne treba jagoda, borovnica, to jagodicasto voce do 12-og meseca. Ja sam je u Fr po savetu lekara pocela time hranim u 5-om. I sve tako nesto obrcu i okrecu, po ovima u Sr dete ne sme ribu pre 10-og, moja je jede od 4-og, oni u Fr im ne daju griz pre godine, ovde griz od 6 meseci. Mislim da to sve prosto od deteta zavisi

radi kako su francuzi rekli
oni koliko vidim idu po novim preporukama
 
Sad ne znam jel se zahebavas. Tamo mi je receno ne mleko do 18 meseca. Ja sad ne mogu da skontam sto, ako moze sir, jogurt, kiselo mleko, sto ne moze mleko. Pitala sam ja to i njih al nesto su mi zamandrljali i zapetljali, nista skontala nisam.

pa ozbiljna sam
ovo ostalo sto si napisala skroz ima smisla
ja mijeko nisam ni davala dok je sisala
nije htjela
zapravo, pravila sam cokolino s njim, sad razmisljam
i to s kravljim, onim organic imlek
negdje sa mozda 15 - 16 ili kasnije
moram provjerit kod zmu u njegovim biljeskama, on to sve pise
sam dala kravlje, domace, kuvano, normalno
nije nesto bila odusevljena
tek je nedavno pocela bas pit mijeko
 
Hvala na info :)
Bojim se da joj ne dajem previše... :aha:

Koliko ti kg ima? Ako je 6 meseci, moja je bila 6 kg. Na 6 kg treba da popije oko 400 ml mleka+bar 200 gr povrca+100 gr voca+jos od 100-200 ml jogurta, ako uvalis 300 vrh. Uvela sam joj 5-ti obrok u osmom mesecu. E sad keva je razmazila, pa joj ujutru da plazmu. Al to je mazenje, ne obrok. Znaci, 240 ml mleka ujutu kad se probudi, oko 11/12 200 grama povrce s mesom+jogurt (al ne ovaj bzv, nego gusci, grekos, il tako nesto, kod tebe su na kraju krajeva gusti jogurti), oko 4 150 gr voca+jogurt o5 150 ml, oko 7 uvece 240 mleka. U osmom joj je to postalo malo, pa sam sve pomerila za sat,ujutru mleko, u 11 povrce i jogurt, u 3 voce i jogurt, u 7 povrce i jogurt, i onda oko 9 manje mleka oko 150 ml. Nadam se da sam ti pomogla.1 Ja sam po tome moju i lepo je napredovala, 10 meseci, 9 kg, vec hoda.
Posalji neku fotku na pp, slabo ti ja stizem na forum

- - - - - - - - - -

pa ozbiljna sam
ovo ostalo sto si napisala skroz ima smisla
ja mijeko nisam ni davala dok je sisala
nije htjela
zapravo, pravila sam cokolino s njim, sad razmisljam
i to s kravljim, onim organic imlek
negdje sa mozda 15 - 16 ili kasnije
moram provjerit kod zmu u njegovim biljeskama, on to sve pise
sam dala kravlje, domace, kuvano, normalno
nije nesto bila odusevljena
tek je nedavno pocela bas pit mijeko

Nista ja ne kontam, kazu mi ovde sta se cudis, dvotrecinsko mleko. Reko pa sta je dvotrecinsko mleko? 2/3 mleko 1/3 voda
Msm
Ne znam, meni to debilno zvuci
 
Koliko ti kg ima? Ako je 6 meseci, moja je bila 6 kg. Na 6 kg treba da popije oko 400 ml mleka+bar 200 gr povrca+100 gr voca+jos od 100-200 ml jogurta, ako uvalis 300 vrh. Uvela sam joj 5-ti obrok u osmom mesecu. E sad keva je razmazila, pa joj ujutru da plazmu. Al to je mazenje, ne obrok. Znaci, 240 ml mleka ujutu kad se probudi, oko 11/12 200 grama povrce s mesom+jogurt (al ne ovaj bzv, nego gusci, grekos, il tako nesto, kod tebe su na kraju krajeva gusti jogurti), oko 4 150 gr voca+jogurt o5 150 ml, oko 7 uvece 240 mleka. U osmom joj je to postalo malo, pa sam sve pomerila za sat,ujutru mleko, u 11 povrce i jogurt, u 3 voce i jogurt, u 7 povrce i jogurt, i onda oko 9 manje mleka oko 150 ml. Nadam se da sam ti pomogla.1 Ja sam po tome moju i lepo je napredovala, 10 meseci, 9 kg, vec hoda.
Posalji neku fotku na pp, slabo ti ja stizem na forum

- - - - - - - - - -



Nista ja ne kontam, kazu mi ovde sta se cudis, dvotrecinsko mleko. Reko pa sta je dvotrecinsko mleko? 2/3 mleko 1/3 voda
Msm
Ne znam, meni to debilno zvuci

ja to nisam radila
mislim, to razrjedjivanje
kupovala sam ono imlek organic
ono nije punomasno, nesto je malo nizi postotak masti
i to je bilo ok
davala sam i ostale mlijecne proizvode
narocito kiselo mlijeko, maslac i mileram kasnije
i sir mladi
a bogami i cvarke :lol:
slaninicu
sad jede sve, ko zmaj
voli povrce, voli meso, voli voce...jedino vocne sokove nije dugo pila uopce
sad popije kad napravim ili kad je uvati zelja
ne voli preslatko i ne jede puno konfekcijskih slatkisa
 
Ja nemam pojma, zato i pitam. Znaci, kad sam dosla u SR meni govore nista jagode, borovnice, crveno povrce, paprika, paradajiz. Ja im kazem meni dete to sve jede mesecima. Nista riba, kazu. Ja o5, meni dete jede ribu od 4 meseca. I sve tako nesto. Hocu da joj uvedem mleko od 12 meseca, a u savetovalistu su, izvinite na izrazu, retardi.
 
Meni keva sad hoce da joj da kravlje mleko. I to tako 2/3. Ja joj jos uvek ne dam. E sad, po rizik da cu da zvucim glupo il zatucano, ovo je ono sto je meni u fr receno-cete, ukoliko nema majka mleka, pije vestacko mleko do 18 meseca zivota. Onda mu se uvodi mleko-20 gr, pa 30 gr uz obrok, ko tek rodjenoj bebi.Ja sve ovo pricam-da me niko ne napada-sta su meni rekli. Ako se uvede detetu kravlje mleko preterano brzo moze da dodje do zastoja razvoja mozga, te dete nece psihomotoricki da se razvija u skladu sa uzrastom
JA O5 KAZEM, POJMA NEMAM, TO SU MII REKLI

- - - - - - - - - -

i SAD SLUSAM KEVU KOJA DROBI KAKO JE DEDA IZRASTAO NA PREPRZENOM NE ZNAM CEMU
 
Ne kontam sto je lose ako ja hocu u 21. veku da se raspitam sta je i kako za moje dete najbolje. Evo ja sedim i kucam, ona je ustala, dosla iz druge sobe i prica mi o nekoj prababi koju nisam poznavala ni ja ni ona, serre klasicno, gde ja samo pokuasvam da napravim jelovnik detetu, ne saljem u kosmos raketu
 

Back
Top