Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
moja komsinica ima bebu od dva meseca i kad je cula da moj prle stuca, dobronamerno me posavetovala da mu dam limun :-D odakle joj limun, ne znam, al eto, ako mene tako lepo savetuje ko zna sta radi tek sa svojim detetom.....

Joj, a ja dobila savet za limun da mu utrljam desni time kao manje će ga boleti pri izbijanju zubića pa onda crni luk za isto i belo vino :roll:
Uvek klimnem glavom i po svome, nije mi palo napamet to da mu stavljam kad ima gel da se kupi i sasvim je ok i pomaže :)

A da jedna žena mi reče da nije loše da se u vodu stavi 2-3 kapi limuna, poboljšava varenje.. Nisam isprobala, mada to kaže i moja mama..

Čičak ja sam mislila da se vigantol daje do prve godine?!

Inače mi smo uveli i kravlje mleko od pre par dana (razblaženo sa vodom) i za sada samo u hrani, mora malo da se navikava ..
 
Poslednja izmena:
Zato sto k.mleko najcesce izaziva alergije kod beba. I tesko im je za svariti.
Ali ako si mu postepeno uvodila i nema reakcije, onda mozes smatrati da je uvedeno.

Pa o tome ti pričam, sve ok. Mislim ne bih mu sigurno krknula sve u flašicu pa pij.. ali ovako u hrani da.
Uostalom još par meseci i prelazimo na kravlje, nema više sisa ;) pa ne bih da ga šokiram..
..mada polako, još nismo došli ni do onoga da sisa samo uutru i uveče :cool:
 
Pa o tome ti pričam, sve ok. Mislim ne bih mu sigurno krknula sve u flašicu pa pij.. ali ovako u hrani da.
Uostalom još par meseci i prelazimo na kravlje, nema više sisa ;) pa ne bih da ga šokiram..
..mada polako, još nismo došli ni do onoga da sisa samo uutru i uveče :cool:


Mi smo po savetu pedijatra uvodili kravlje sa 10 meseci. Prvo sam zamenila jedan obrok Humane sa kr mlekom (rizolino), pa tako tri dana. Pa sam presla da sve sto nije u flasici dajem kravlje mleko, i oko godinu dana sam i flasice Humane zamenila sa Kravljim osim onog pred spavanje. Ja sam htela do 18 meseci da mu dajem Humanu u flajci, ali je suprug rekao da je to glupo. Sada, kada opet kuburimo sa mlekom, dajem Humanu u flajki, a u hrani kravlje mleko. Nisam pametna da li da uopste dajem kravlje, ali kada pomislim da je sve sto jedemo u stvari zatrovano, ne ostaje nista osim da odem na selo pa zasadim vocnjak i bastu pa da teram lopove da mi ne oberu kada sve sazri :sad2:

Do 6 meseci se kravlje mleko razblazuje vodom, ako se uvodi nakon 6 meseci onda se ne razblazuje.

Kravlje mleko je relativno jak alergen, plus ima neke proteine kojih nema u majcinom i adaptiranom mleku, pa se zato savetuje da se sto kasnije uvodi. Uz to (sto je mene brinulo jer je Junior rodjen anemican) kravlje mleko sprecava apsorbciju Fe, pa je to jos jedan argument za adaptirano koje sadrzi Fe (pored svega ostalog).
 
Poslednja izmena:
Sto planiras da prestanes sa dojenjem?

Pa on već ima 3 redovna obroka koja mu spremam a izmedju toga i sisa.. sa godinu dana smatram da je sasvim ok.da prestanem sa dojenjem. Iako mislim da ćemo proterati još koji mesec nakon tih godinu dana, kako bih ga postepeno odvikla.. ček prvo da dodjemo na ujutru i uveče, a onda ćemo se polako odvikavati i od toga ;)
 
Mi smo po savetu pedijatra uvodili kravlje sa 10 meseci. Prvo sam zamenila jedan obrok Humane sa kr mlekom (rizolino), pa tako tri dana. Pa sam presla da sve sto nije u flasici dajem kravlje mleko, i oko godinu dana sam i flasice Humane zamenila sa Kravljim osim onog pred spavanje. Ja sam htela do 18 meseci da mu dajem Humanu u flajci, ali je suprug rekao da je to glupo. Sada, kada opet kuburimo sa mlekom, dajem Humanu u flajki, a u hrani kravlje mleko. Nisam pametna da li da uopste dajem kravlje, ali kada pomislim da je sve sto jedemo u stvari zatrovano, ne ostaje nista osim da odem na selo pa zasadim vocnjak i bastu pa da teram lopove da mi ne oberu kada sve sazri :sad2:

Do 6 meseci se kravlje mleko razblazuje vodom, ako se uvodi nakon 6 meseci onda se ne razblazuje.

Kravlje mleko je relativno jak alergen, plus ima neke proteine kojih nema u majcinom i adaptiranom mleku, pa se zato savetuje da se sto kasnije uvodi. Uz to (sto je mene brinulo jer je Junior rodjen anemican) kravlje mleko sprecava apsorbciju Fe, pa je to jos jedan argument za adaptirano koje sadrzi Fe (pored svega ostalog).

Da, pa i ja sam čekala da napuni 10 meseci, sada je pravo vreme da mu uvodim lagano.. Nisam ni ja pametna što se kravljeg mleka tiče, a što kažeš ti, šta pa nije zatrovano..
Mi uzimamo belo organic mleko i zdravo u plavoj ambalaži ono je kao najmanje zatrovano alfatoksinima .. Ranije nam je dukat mleko bilo obavezno u kući ali ga sada posle svega ne kupujemo više :)
 
Da, pa i ja sam čekala da napuni 10 meseci, sada je pravo vreme da mu uvodim lagano.. Nisam ni ja pametna što se kravljeg mleka tiče, a što kažeš ti, šta pa nije zatrovano..
Mi uzimamo belo organic mleko i zdravo u plavoj ambalaži ono je kao najmanje zatrovano alfatoksinima .. Ranije nam je dukat mleko bilo obavezno u kući ali ga sada posle svega ne kupujemo više :)

Mi kupujemo plavo i crveno Zdravo mleko Suboticke mlekare. U pocetku sam davala iskljucivo crveni (sa 3.5%mm), ali sada mu dajem i plavi (sa 2.8%mm). Kupujemo i 1/4l Imlekovo mleko u zutom pakovanju kada idemo negde, jer je prakticnije, a samo Imlek ima 1/4l mleko.
 
Mi kupujemo plavo i crveno Zdravo mleko Suboticke mlekare. U pocetku sam davala iskljucivo crveni (sa 3.5%mm), ali sada mu dajem i plavi (sa 2.8%mm). Kupujemo i 1/4l Imlekovo mleko u zutom pakovanju kada idemo negde, jer je prakticnije, a samo Imlek ima 1/4l mleko.

Ija, ne znam da li kod vas ima ali probaj da potražiš lozničko mleko i lozničke mlečne proizvode.. I ovde ga slabo nalazimo ali je izgleda najispravnije 100% je prirodno i vrlo ukusno.. Pavlaka i jogurt su im fantastični, o ukusu da ne govorim.. Mi se razvalimo, ali nigde u obližnjim prodavnicama ga nema nego mm kod posla ima diskont ''agroživ'' pa ga tamo nalazi ili na pijaci (nema na svim)..

Evo sada sam ga pitala kaže hard i mesare agroživ!
 
nego. što se kupuju ona kišobran kolica?
ja mislila da koristim ova redovna, a pita me danas svekar da li da kupe za rođus...
nisam ni razmišljala o tome. jel zbog težine ili zato što su niže pa dete može samo da sedne ili nisu tako topla? hm...
 
Birice kako je ekcem?
Kad ste radili testiranje na sta je alergican?

fala na pitanju, divlja :sad2: ... nisam ishla sa njim josh na testiranje, moram kod dermatologa prvo, imamo i uput, ali je nonstop bio bolestan, taman mu malo bolje pa oppp drugi virus ... sad chekam da malo dodje sebi, i ja da malo sredim stvari na poslu, pa cemo i to odraditi ... soja je sigurna, to sam navatala sistemom izbacivanaj namirnica josh krajem jeseni ... a sad ga muche i zubi, dok su mu izlazile chetvorke , kozha na licu mu je doslovce pucala ... dete mi se budilo ujutru sa ranama i krvavom pidzhamom ... :dash:... sad su ostala samo ledja, ali sad zna i da se cheshe pa moram da mu odvlachim pazhnju ... mada smo dobri, u poslednjih mesec dana samo smo jednom koristili kortikosteroidnu kremu ... 'ladno sam spamovala "malu" temu :rtfm:
 
nego. što se kupuju ona kišobran kolica?
ja mislila da koristim ova redovna, a pita me danas svekar da li da kupe za rođus...
nisam ni razmišljala o tome. jel zbog težine ili zato što su niže pa dete može samo da sedne ili nisu tako topla? hm...

..to su takozvana kolica za trzni centar.. :lol:
..slabo upravljiva, mali tochkovi, ali lagana i zgodna za akcije..
..mi ih kupili za jakshu kad sam bila debelo trudna sa aleksejem, da bi mogla da nosim u jednoj ruci njega, a u drugoj kolica da se izverem u bus
(mi zivimo na vr'brda na koje se srecom pentra jedan autobus, celu jednu stanicu - oko 300m - pod uglom od 30 stepeni :lol: ) ..
..posluzila tad, dok se nisam porodila, a zatim i za letovanje kad je aleksej imao 12 meseci i 3 dana i josh nije hodao,
poshto su zauzela 1.5% gepeka.. :P
..dodushe, na letovanju su izigravala hranilicu :lol:, a korishcena su za 20 min shetnje posle plaze i tushiranja i vechere, a pre spavanja, ali opet - posluzila su. )

- - - - - - - - - -

fala na pitanju, divlja :sad2: ... nisam ishla sa njim josh na testiranje, moram kod dermatologa prvo, imamo i uput, ali je nonstop bio bolestan, taman mu malo bolje pa oppp drugi virus ... sad chekam da malo dodje sebi, i ja da malo sredim stvari na poslu, pa cemo i to odraditi ... soja je sigurna, to sam navatala sistemom izbacivanaj namirnica josh krajem jeseni ... a sad ga muche i zubi, dok su mu izlazile chetvorke , kozha na licu mu je doslovce pucala ... dete mi se budilo ujutru sa ranama i krvavom pidzhamom ... :dash:... sad su ostala samo ledja, ali sad zna i da se cheshe pa moram da mu odvlachim pazhnju ... mada smo dobri, u poslednjih mesec dana samo smo jednom koristili kortikosteroidnu kremu ... 'ladno sam spamovala "malu" temu :rtfm:

..eh da si jedina.. :lol:
..ljubi cheshkavca, da prerastete to shto pre.. :cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top