Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
joj a slušajte ovo. neki drugar od mm pita njega kao koje adaptiranom kupujemo. kaže mm ne kupujemo, žena doji. ovaj samo što se nije onesvestio. auuuuu, naopako pa gde da doji DETE (ne bebu) od 11 meseci. pa gde to ima. zato su izmislili formulu!!!
dojenje samo dve nedelje, posle je bolja formula. jača je od mejčinog mleka 10 puta, ima svačeg dodatog što bebi treba, tipa minerali vitamini, što jel nema u majčinom mleku. i duže su siti, ne bude se noću, deblji su os formule....
ih kao što me nisi pitao pa ja to sve znam, imamo dvoje dece...eto da znaš za sledeće da se ne zahebete.

mm vešti diplomata, samo prešao na neku skroz drugu temu. ko im je samo dao savet????
Verovatno mu je zena to ispricala, a glupo musko u sve poveruje sto ga ne zanima toliko da bar malo procita o tome.

Mene vise niko ne pita, jer znaju da cu udaviti nasiroko o dojenju pa im se ne isplati. :)
A cekam rodjus da vidim kakve ce biti reakcije tetaka i strina, mada svi uglavnom podrzavaju dojenje ali videcemo kakve savete ce dati. ;)
 
Verovatno mu je zena to ispricala, a glupo musko u sve poveruje sto ga ne zanima toliko da bar malo procita o tome.

Mene vise niko ne pita, jer znaju da cu udaviti nasiroko o dojenju pa im se ne isplati. :)
A cekam rodjus da vidim kakve ce biti reakcije tetaka i strina, mada svi uglavnom podrzavaju dojenje ali videcemo kakve savete ce dati. ;)

..zashto zena, chich..? :eek:
..mislim da je veci pritisak na zene da prestanu da doje nego shto ima zena koje ne zele da doje..
..hocu da kazem da je vecina prestala poshto su im punili glavu brigama, pa iz te brige posustanu i predaju se..
 
..zashto zena, chich..? :eek:
..mislim da je veci pritisak na zene da prestanu da doje nego shto ima zena koje ne zele da doje..
..hocu da kazem da je vecina prestala poshto su im punili glavu brigama, pa iz te brige posustanu i predaju se..

Iz svog okruzenja imam primere, nisu htele da doje. A muzevi su zeleli(ali ko ih pita jel).
Pa onda muzu isprica:"Znas nemam mleka. Ne valja to itd..." i tako... :aha:
Veseli muz poveruje i onda ovako posavetuje sukijevog muza...

99,9% je to u pitanju, sem ako se ne radi o nekom plemenu u j.republici koji nema dodir sa realnoscu i informacijama
 
Ma, nije, bre, ima zena koje nece da doje, ne kazem da nema, ali jako malo.
Vecina zeli, ali nema podrsku, nema pravu informaciju.
Od porodilista krece prica "nemas dovoljno mleka-dohrana", "slabo mleko", "nije ti krenulo mleko", cuj nije krenulo, pa ne radja se dete gladno, kolostrum je tu samo za imunitet, to je hrana za bakterije u crevima, ne za bebu.
Niko da pokaze kako staviti na dojku, sta je dojenje na zahtev, kako povecati kolicinu mleka,...
Pa onda ide los polozaj-dete ne sisa, samo "dudla" bradavicu, ne dobija mleko, ne napreduje...(npr. Jexy, ne bih rekla da ona nije htela da doji i da je izmislila)
Cesto menjanje dojki, samo prednje mleko, dete ne napreduje dovoljno, odmah dohrana, ni ne raspitaju se kako izgleda podoj. :roll:
Pa, los polozaj, ragade, bolovi nevidjeni, dojenje postaje mucenje sto nije i nikad ne treba da bude, na zalost, ni tad nema ko da pokaze najprostiju stvar na svetu-pravilan polozaj, pa majka koliko izdrzi muke, izdrzi...
Pa mastitisi, opet zbog polozaja, pa skok u razvoju-slabo ti mleko, nemas dovoljno, gladno ti dete... :roll:
I tako...svasta tu ima, a najmanje onih koje nece.
 
mene je iznervirala rodjena tetkw
koja kvocka....
kaze ona meni pre neki dan, i to ne jednom nego mi drzala predavanje kako mi mleko nije sigurno jako, kako on vec treba da pocne s nemlecnom, pa jabuke, pa voce jer mleko nema vitamina, sisa i ispisa, njene reci!
slusam i ne verujem, ona je njene dojila kratko, a njena prijateljica kad je videla kolko njeno mleko kajmaka ima, odma prestala da doji i uvela dohranu, videla zena da joj mleko nije jako
kad se slogirala nisam.... iznervirala me samo tako
ja joj rekla da joj ta teorija ne pije vodu kod mene i da ne postoji stvar kao lose mamino mleko, a ona se jos uvredila :-D
i jos mi bezobrazno kaze, kad dodje on kod mene ja cu njemu jabuke dati, jadno dete gladno, i bezobrazno jos onako,krenula da gundja kako ce sisati jadan do ko zna kad, a sve kao u prevodu jadan, gladan, umrece od gladi kraj mene jer samo sisa.....
na kraju sam joj veoma bezobrazno zacepila usta, jer na finjaka nisam mogla i uzela dete i izasla....
koji debil
muski nemaju pojma, a to sto misle da imaju znaju iz prve ruke od neke pametne poput moje tetke
e sad mene zaprepascuje to sto znam da je malo onih koji ce joj reci da ne sere, poput mene nego ce joj i poverovati da svako mleko treba da izgleda ko zlatiborskii kajmak i slicne gluposti....debilka
 
..ja sam vec pisala - ta generacija nashih majki i svekrva i tetki je skroz utucana u glavu oko dojenja i dohrane,
valjda bila moda, reklama, kampanja, otkud znam, tada dovoljno zaglupljujuca na sav onaj makar i podsvesni feminizam u perverziji (da i tata hrani dete, a ne mama da bude vezana),
josh samo od neke babe starije od 70 godina mozesh chuti opushten stav i dobre savete, poshto su nekad dojili i nisu filozofirali..
 
izostala sam iz one rasprave oko stida i golotinje :)

još kad je Luca imala oko 2-3 meseca, ja kod mojih, moj deda došao gore. ima 92 godine. kažem ja treba da je podojim. kaže on, super. i ja čekam da on ode, da mu ne bude neprijatno - meni nije- on ništa. pa još pita pa šta je sad rekla si da ćeš da je dojiš. ja izbaCLa sisu i teraj. i on sedi gleda i raspilavi se, kako lepo sisa beba....i kaže mi kad god plače ti njoj daj da sisa, što duže možeš to bolje. to je najbolje za nju. eto ti saveta. od skoro 100 leta. :)
 
ma toliko me je iznervirala....
kokoska
sve onako pokusavala da me isprovocira max....
pa kaze, moje dete dobilo za sest nedelja dve kile, ej, znas sta je to,.... naravno aludirajuci na mog mrsavka....
ma....
trn u oku im je sto samo sisa....
sveki mi je sad skroz kul i podrzava me skroz
a mama je tad s tetkom ubacila par svojih recenica, tipa, ma rekla sam joj al ne vredi....
tako da sam nju napickala kad smo bile same....
pa kazem joj, ima da cutis, pogotovo u drustvu nekog poput nje, jer misli da je svu pamet sveta posisala, a ona joj jos niz dlaku ide....
reko, tvoja sam i govnima da ga hranim ima da cutis i klimas glavom....
na kraju je ona plakala, al sta da joj radim, cetiri meseca ja njih sve slusam i kuliram i klimam glavom i radim sta hocu al pukoh bre....
hranile ste kako ste htele, al ostavite me na miru....
 
izostala sam iz one rasprave oko stida i golotinje :)

još kad je Luca imala oko 2-3 meseca, ja kod mojih, moj deda došao gore. ima 92 godine. kažem ja treba da je podojim. kaže on, super. i ja čekam da on ode, da mu ne bude neprijatno - meni nije- on ništa. pa još pita pa šta je sad rekla si da ćeš da je dojiš. ja izbaCLa sisu i teraj. i on sedi gleda i raspilavi se, kako lepo sisa beba....i kaže mi kad god plače ti njoj daj da sisa, što duže možeš to bolje. to je najbolje za nju. eto ti saveta. od skoro 100 leta. :)

..e to ti kazem..
 
Porodila mi se pre par dana jedna drugarica, po drugi put. Prvi put imala stvarno tezak porodjaj, drugi put CR. Prvi put je pokusala da doji, dan-dva, nije islo i uzela je te injekcije ili tablete, sta vec. I toliki je promoter adaptiranog mleka, da dok ona prica o materinstvu, mi koje smo dojile delujemo kao(citiram) "krave koje stalno vade sise ". Sad se porodila i rece da su joj sestre i dr rekli da i ne pokusava jer su joj skroz ravne bradavice, i to je to. Ima svega stvarno...zena zdrava, nepusac, grudi lepe, pune mleka, i nista...svojom voljom...
Kistina, verovatno si to vec sto puta napisala, ali koji je to dobar polozaj? Ja sam imala mnogo muka oko dojenja, male grudi, a dosta mleka, u pocetku je velika muka, imala sam i mastitis vise puta...Nauci me da prenesem znanje :)
 
ma toliko me je iznervirala....
kokoska
sve onako pokusavala da me isprovocira max....
pa kaze, moje dete dobilo za sest nedelja dve kile, ej, znas sta je to,.... naravno aludirajuci na mog mrsavka....
ma....
trn u oku im je sto samo sisa....
sveki mi je sad skroz kul i podrzava me skroz
a mama je tad s tetkom ubacila par svojih recenica, tipa, ma rekla sam joj al ne vredi....
tako da sam nju napickala kad smo bile same....
pa kazem joj, ima da cutis, pogotovo u drustvu nekog poput nje, jer misli da je svu pamet sveta posisala, a ona joj jos niz dlaku ide....
reko, tvoja sam i govnima da ga hranim ima da cutis i klimas glavom....
na kraju je ona plakala, al sta da joj radim, cetiri meseca ja njih sve slusam i kuliram i klimam glavom i radim sta hocu al pukoh bre....
hranile ste kako ste htele, al ostavite me na miru....
А зашто ти/ви остале једноставно не питате како су се све те хиљаде генерација од'раниле пре дохране/вештака сваке врсте.
Или оно да дете мора проходати у дубоким ципелицама(сигурност глежња и тако то).
Мсм како се проходавало пре 3+ генерације пре тих ципелица???
 
Pffff, to su i meni radili, kao slabo ti je mleko, ne napreduje dovoljno. Msm, nije napredovala nesto preterano, oko 800g mesecno, za razliku od starije koja je dobijala 1,5 kg mesecno, ali nisam odustala, smatrala sam da je bolje da bude mrsavija ali da sisa, nego da je bucka na adaptiranom. Jos je nonstop trazila i svi su govorili da je gladna i da zato place. Priznajem da me je frustriralo, ali mislim da je samo zelela moje prisustvo.
A ta prica oko slabog melka...pa ti kazes "ne postoji slabo mleko", a oni dodaju "kako da ne, komsinice Slavke sestricna, Milkina mala i baba moje drugarice jkazu da...."

- - - - - - - - - -

E to ja kazem za mnogo stosta, ali ne mosh iz proslosti uzimati samo sta ti se svidja, nabice ti na nos nesto drugo ;)

- - - - - - - - - -

Porodila mi se pre par dana jedna drugarica, po drugi put. Prvi put imala stvarno tezak porodjaj, drugi put CR. Prvi put je pokusala da doji, dan-dva, nije islo i uzela je te injekcije ili tablete, sta vec. I toliki je promoter adaptiranog mleka, da dok ona prica o materinstvu, mi koje smo dojile delujemo kao(citiram) "krave koje stalno vade sise ". Sad se porodila i rece da su joj sestre i dr rekli da i ne pokusava jer su joj skroz ravne bradavice, i to je to. Ima svega stvarno...zena zdrava, nepusac, grudi lepe, pune mleka, i nista...svojom voljom...
Kistina, verovatno si to vec sto puta napisala, ali koji je to dobar polozaj? Ja sam imala mnogo muka oko dojenja, male grudi, a dosta mleka, u pocetku je velika muka, imala sam i mastitis vise puta...Nauci me da prenesem znanje :)

- - - - - - - - - -

Neam pojma sta sam uradila sa ovim postovima gore :) Skupise se u jedan :)
 
Ajde i ti saveti iz okoline, dobro, ne znaju ljudi, njih su biflali tako.
Ali, najgori su oni koji treba da znaju, a ne znaju i nece da znaju i sve k'o mazge pogresno ponavljaju.
Dakle, babice, pedijatrijske sestre, patronazne sestre, pedijatri, sve suv neznalica. :roll:
Uzas zivi, da bi se izborio za sebe i svoje dete moras da ucis sam, ne vredi.
Pa, sto je meni treblao da ucim o dojenju toliko, zasto sad prakticno zavrsavam stomatologiju da bih sacuvala detetu zdrave zube?
Zasto od svakog zubara cujes drugu pricu i to strahote tipa-mlecni zubi su tu da se kvare, mlecni zubi se ne popravljaju, zasto govore mamama da bela fleka nije nista, zasto ne znaju da izlece pocetni karijes da ne dodje do busenja i plombiranja uopste, zasto ne znaju da ako je procenjen rizik treba zaliti fisure na mlecnim cetvorkama i peticama, zasto ne znaju koju pastu da kupim?
Ma, ebite se, gospodo "strucnjaci" vise! :roll:
 
To je prirodna potreba coveka da opravda svoje postupke. Da ti je dete na adaptiranom vi uopste danas ne biste pricale o tome. Ovako, verovatno ona negde zna da je pogresila pa je pokusala sebi da olaksa...sta ces...polako ces prestati da slusas...ova gorepomenuta koleginica je jedan dan tako oplela po dojenju sa sve vikom, grimasama i zgrazavanjem, uz "pih, odvratno", a ja sam se samo nasmesila...sta cu joj ja...ako ce joj biti lakse da se izbori sa svojom frustracijom, neka prica...ja cu i trece( drzite mi palceve:)) da dojim :)

- - - - - - - - - -

Ajde i ti saveti iz okoline, dobro, ne znaju ljudi, njih su biflali tako.
Ali, najgori su oni koji treba da znaju, a ne znaju i nece da znaju i sve k'o mazge pogresno ponavljaju.
Dakle, babice, pedijatrijske sestre, patronazne sestre, pedijatri, sve suv neznalica. :roll:
Uzas zivi, da bi se izborio za sebe i svoje dete moras da ucis sam, ne vredi.
Pa, sto je meni treblao da ucim o dojenju toliko, zasto sad prakticno zavrsavam stomatologiju da bih sacuvala detetu zdrave zube?
Zasto od svakog zubara cujes drugu pricu i to strahote tipa-mlecni zubi su tu da se kvare, mlecni zubi se ne popravljaju, zasto govore mamama da bela fleka nije nista, zasto ne znaju da izlece pocetni karijes da ne dodje do busenja i plombiranja uopste, zasto ne znaju da ako je procenjen rizik treba zaliti fisure na mlecnim cetvorkama i peticama, zasto ne znaju koju pastu da kupim?
Ma, ebite se, gospodo "strucnjaci" vise! :roll:

Uh, mojoj maloj ceri sad popravljaju cetvorke donje i petice gornje...a velika ni jedan karijes. Vele, takav je (ne)kvalitet zuba, i preporucuju joj fluorogal mesec dana.
 
mene bome vise nervira okolina, doktora mogu da promenim ako mi se ne svidja njegov pristup a luda tetka mi ostaje za ceo zivot....
a za informisanos, sta znam, po meni se podrazumeva da treba i sama da se zanimam i raspitujem i ucim a ne da slepo poslusam prvi savet bilo koga pa i dr....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top