Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uh draga, sad je i meni pao kamen sa srca. Vec sam pomisljala da ga vodim kod psihologa. Moja beba je danas napunila 2 meseca. Bas je tako kako opisujes, nista ga ne boli nego je mnogo nervozan, isto se ponasa i kad ga nosim i kad je u lezaljci, place i mlati glavom i rukama. Kad ga drzim svu me rascerupa i izgrebe, a kad se mnogo iznervira onda vristi bas jako. Ja mu ceo dan ugadjam, mazim, nosam,ne pustam glasnu muziku niti tv, bas ga drzim kao ispod staklenog zvona, nikad ne vicem i ne znam sta je uzrok takvog njegovog ponasanja. Mnogo je kmezavo neko dete, cini mi se sve vise i vise. Ne znam do kad ce trajati, ja jedva izdrzavam, posto ga sama cuvam, i vec uvece u 11 sam skroz umorna. Nadam se da je to samo faza i da ce prestati, nemam ideju sta vise da pokusam. Mozda da neko vece preskocim kupanje, pa da vidim dal ce i dalje plakati, mada, on bas voli da se kupa, uziva i ne place tad. Posle kupanja zamracim sobu, dok on sisa ja ga mazim nekad mu i pevusim nesto i tako. Onda se posle sisanja odjednoma rasani ali ne place nego tako razgleda. E posle se unervozi, spava mu se a ne moze nikako da zaspi i onda krece haos. Nisam pametna sta da radim.
Potpuno isto je i kod nas, negde sam procitala da bebe vole zvuk fena i to smo probali pre nekoliko dana, kako upalimo fen ona se momentalno ucuti i dok fen radi ona spava. Tako da se sad uspavljujemo sa fenom ( sva sreca pa imam dobar fen i ne greje se brzo, nekad ronda i po sat vremena. Stoji mi non stop u sobi, izgleda smesno, zuji mi non stop i aspirator, vec mi i u glavi zzuji od svega toga).
Probaj nista te ne kosta, ugasim fen tek kad vidim da je cvrsto zaspala, ali uglavnom to bude oko 12 ( uspeh mi je i to samo da ne docekamo 2 h). A koliko dugo tvoja " vileni". moja je sada mesec i po, a tako nam je negde od 7 dana? Probala sam i ja jedno vece da je ne kupam, ali nije u tome stos, isto se ponasala.
 
Potpuno isto je i kod nas, negde sam procitala da bebe vole zvuk fena i to smo probali pre nekoliko dana, kako upalimo fen ona se momentalno ucuti i dok fen radi ona spava. Tako da se sad uspavljujemo sa fenom ( sva sreca pa imam dobar fen i ne greje se brzo, nekad ronda i po sat vremena. Stoji mi non stop u sobi, izgleda smesno, zuji mi non stop i aspirator, vec mi i u glavi zzuji od svega toga).
Probaj nista te ne kosta, ugasim fen tek kad vidim da je cvrsto zaspala, ali uglavnom to bude oko 12 ( uspeh mi je i to samo da ne docekamo 2 h). A koliko dugo tvoja " vileni". moja je sada mesec i po, a tako nam je negde od 7 dana? Probala sam i ja jedno vece da je ne kupam, ali nije u tome stos, isto se ponasala.

Ja sam cula istu reakciju na mixer. To su tzv. beli sumovi koji umiruju bebe.
 
Jexy super:vatromet::vatromet::vatromet:


Ikice,kakav psiholog za tako malu bebu.
Skroz te razumem kako je kad place,a ti ne znas sta ces.
Kao sto rekoh Dunja skoro pa svaki dan izmedju 18-19h vristi,a znam da nisu grcici,nego do tada je bas umorna i bori se da zaspi a nesto joj smeta.A inace tad je prvo spavanje od 4-5 sati.

Sve ce to proci.

Ja sam kao beba plakala bas mnogo,kaze majka morali da zatvaraju prozore,komsiluk se pitao sta mi rade.:lol:
 
Drage moje forumske drugarice, nije me bilo neko vreme, i evo me sa novostima koje i nisu bas najsjajnije.

Na moju, a i bebinu zalost, morala sam da prekinem sa dojenjem.:sad2: Pisala sam vam o tome da sam sumnjala da moja beba ima alergiju na proteine krvljeg mleka, posle dijete od mesec i po dana bez mlecnih proizvoda, soje, a neko vreme i jaja, poslusala sam pedijatra i poverovala da je sluz u bebinoj kaki od balavljenja. Prekinula dijetu i pocela da konzumiram mlecno, jaja i soju. Prosle nedelje se bebi pojavila krv u kaki, sto je siguran simptom alergije na PKM. Tek sutra idemo kod doktora, nismo uspeli ranije da zakazemo, a nisam htela da idemo bilo gde, vec smo zakazali kod novog pedijatra ( nas covek ).

Posto sam vec ranije, dok sam sumnjala na ovu alergiju, izucila ovu problematiku, resila sam da ne mucim ni dete a ni sebe i prekinula sa dojenjem. Kupili smo mu specijalnu formulu koja je za bebe sa ovom alergijom. Strah me je bio da drzim dijetu, a minimum dve nedelje treba da se moj organizam ocisti od tih proteina, pa plus toliko bebin, pa pitanje je da li mu jos nesto smeta osim kravljeg mleka, a ja ne mogu fizicki da postignem da sama mesim hleb ( ne smem da jedem nista gde ima i mikrogram alergena ako zelim da dojim ), da kuvam raznovrsnu hranu bez svega toga sto moze da mu smeta. Dojenje se najvise i preporucuje bas iz razloga da bi se predupredile alergije na hranu, ali sta to meni vredi kada sam ja dojenjem izazivala kod njega alergiju preko hrane koju sam ja konzumirala, a ona prelazila u mleko. Ovde je tako tesko pronaci proizvode u kojima nema bar u tragovima mleka, jaja i soje, uzas, cak i u obicnom brasnu ih ima!

Ranije sam citala kako zene placu i tuguju kada prestanu da doje i to mi je delovalo kao preuvelicaanje i foliranje, dok nisam dozivela i ja istu situaciju. Toliko sam tuzna, i osecam se tako nekako kao da sam izneverila sopstveno dete. Ne znam da li su to hormoni, osecam se kao debil, ali evo i sada placem. Moja beba je bas volela da sisa, ma obozavao je, siku je voleo najvise na svetu :sad2: Dusa me boli kada izmuzam mleko i bacam ga. Prvi dan sam ga mesala sa ad mlekom dok ga bebac nije prihvatio, a onda sam ga polako iskljucila i evo vec dva dana ga pije cistog. Hvala Bogu, prihvatio ga je super, a cula sam da ga bebe teze prihvataju.

Prekljuce smo pojeli prvu kasicu, pasiranu sargarepu, jednu kafenu kasicicu, sutradan dve, a danas 3-4. Prva dva puta je naravno mrljavio, bilo mu je sve cudno, i danas takodje u pocetku. Danas sam je napravila redje nego prethodna dva puta ( nisam znala da treba da bude redj akasica, sta cu, neiskusna mama ). Kako god mu je stavim u usta on mulja po ustima i ispljune, tako n puta, a ja mu vratim sta uspem. Na kraju, skapira bebac da to treba i da proguta i kada se odusevi i poce da jede :hahaha: Mi bili u soku, bukvalno mi je vukao ruku sa kasicicom ka ustima! Sve je pojeo i poceo da place za jos. Brzo sam mu pripremila mleko i tako se smirio. Inace, po onoj tabeli na kutiji od mleka, moj bebac traba da pije 210ml mlekca, toliko mu i dajem i vidim da mu je to taman. Pije na 4 sata, ne moze da omane, a ja cu pokusati da mu ukunem nocni podoj, jer cini mi se da mu je vec vreme da ga izbaci.

Uglavnom, da ne davim vise, reci cu jos to da planiram da mu dajem kasicu 5 dana ( sargarepu ), pa onda da uvodim nove ukuse. Sledeci mi je pirinac, mada konsultovacu se sutra sa pedijatrom. Danas smo bili na snimanju kukica, sve he hB u redu.
 
Poslednja izmena:
Jedno moje zapazanje, a i savet mamama koje doje:

Zene, dojite sve dok imate i kap mleka! Od kada ne dojim, po ceo dan sam u flasicama, izgorele su mi ruke od deterdzenta! Uzas, uzas! Dete pocinje da trazi hranu, ti moras da zagrejes flasicu sa vodom, pa da sipas mleko, promuckas dobro da se rastopi mleko, proveris da li je dobro zagrejano, ako je toplije hladis, ako je hladnije dogrevas! Beba za to vreme place! Omg, na ivici sam zivaca! Peres flasice, sterilises, cedis, brises... Sta me snadje covece... A da ne pricam o grudima koje me bole, pa moram da izmuzam po malo mleka da ne bih dobila upalu, a i da bih postepeno prekinula proizvodnju mleka. Beba malo nervoznija nego inace, navikao da se uspavljuje na siki, a sada je nema, pa nosaj, pevaj, uspavljivanje sada traje na nogama i po pola sata. Unervozim se ja, pa se unervozi jos vise i beba :sad2:

Ma, ne znam kud udaram. Sutra idemo da kupimo sav priibor da olaksam sebi, jos bar 3 staklene flasice ( za mleko striktno staklene koristim ) da ne bi jednu vrtela u krug, kao i one zezalice za pranje flasica, pa cinijice za odlaganje pripremljenih kasica u zamrzivac, dozer za ad mleko, kao i termos u kome cu da drzim mleko za nocni podoj i kada idem negde, da ne moram da vucem elektricni grejac. A sav posao je vrsila sika. I sada sam tek zapanjena da zene prekidaju sa dojenjem bez preke potrebe i posezu za adaptiranim mlekom i svim ovim maltreiranjem. :dontunderstand:
 
Jedno moje zapazanje, a i savet mamama koje doje:

Zene, dojite sve dok imate i kap mleka! Od kada ne dojim, po ceo dan sam u flasicama, izgorele su mi ruke od deterdzenta! Uzas, uzas! Dete pocinje da trazi hranu, ti moras da zagrejes flasicu sa vodom, pa da sipas mleko, promuckas dobro da se rastopi mleko, proveris da li je dobro zagrejano, ako je toplije hladis, ako je hladnije dogrevas! Beba za to vreme place! Omg, na ivici sam zivaca! Peres flasice, sterilises, cedis, brises... Sta me snadje covece... A da ne pricam o grudima koje me bole, pa moram da izmuzam po malo mleka da ne bih dobila upalu, a i da bih postepeno prekinula proizvodnju mleka. Beba malo nervoznija nego inace, navikao da se uspavljuje na siki, a sada je nema, pa nosaj, pevaj, uspavljivanje sada traje na nogama i po pola sata. Unervozim se ja, pa se unervozi jos vise i beba :sad2:

Ma, ne znam kud udaram. Sutra idemo da kupimo sav priibor da olaksam sebi, jos bar 3 staklene flasice ( za mleko striktno staklene koristim ) da ne bi jednu vrtela u krug, kao i one zezalice za pranje flasica, pa cinijice za odlaganje pripremljenih kasica u zamrzivac, dozer za ad mleko, kao i termos u kome cu da drzim mleko za nocni podoj i kada idem negde, da ne moram da vucem elektricni grejac. A sav posao je vrsila sika. I sada sam tek zapanjena da zene prekidaju sa dojenjem bez preke potrebe i posezu za adaptiranim mlekom i svim ovim maltreiranjem. :dontunderstand:


...Yula evo mog malog saveta za tebe.....ja nisam nesto dugo dojila svoju decu,, duga prica, a i davno je bilo....ali sam zato vrlo brzo usla u stos sa
flasicama i adaptiranim mlekom...sto se mora nije tesko.:)
...ovako, vodu skuvas i sipas u termos, od poslednjeg hranjenja do seldeceg voda se taman prohladi toliko da kad napravis mleko, dok presvuces bebu,
ja sam bar svoje tako presvlacila uvek pre hranjenja, stavis flasicu u hladnu vodu i taman se lepo rashladi koliko je potrebno, za sledece hranjjenje je
voda vec taman toliko ohladjena da nije potrebno da je dodatno hladis kad napravis mleko...i ostane za jos jedno hranjenje, uglavnom tolike sam ja
termose imala....
...kad je moja cerka osala bez mleka, naucila sam je to i olaksala joj puno, gde god je isla, nosila je vodu u termosu i uvek je bebi zacas mogla
da spremi sveze mleko da ga nebi smuckanog nosila u termosu....u bebinoj torbi uvek par flasica, kutija sa mlekom i termos...i milina mozete da
se hranite gde god:)
....e da ja bih ti predlozila da bebanu das i sokic od jabuke tako kao sto si mu davala sargarepu, pa kad dodjete do 5 kasikica, onda mozes da
mesas to dvoje, bebe obozavaju, a kasnije da prelazis na pirinac....opet konsultuj se sa pedijatrom, a mi smo nasoj bebi tako davali i nije bilo
problema, naprotiv divno je napredovala...a sad je vec "velika" i jede sve:heart:

...srecno i nemoj da si tuzna, bitno je da si otkrila problem i da ce sad beban da se lepo hrani, a ti da si bezbriznija...:zag:
 
Yula,ti si bar mogla da dojis.
Mada verujem da ti je mnogo tesko.

Sto se tice flasica ne moras da ih sterilises vise,tvoj beban je veliki decko vec.

Meni spremanje mleka traje minut.U flasicu stavim vodu,ubacim u mikrotalasnu na 15 sekundi.Prah stavljam isto brzo,muckam na putu do sobe.Imam tri sraklene flasice.

Danas vakcina.
 
pa i ja da se zapljunem na ovoj temi :zcepanje:

moj mali jede adaptirano mleko , Humanu, shta cu kad sam srecna shto sam zhvia ostala , a mleko mi nije ni krenulo ... par kapi , mozhda 10-15 iz obe i to je to :dash: ... a organizam mi je jednostavno toliko premoren i izmuchen raznim lekovima , da nisam neshto ni pokushavala da od toga napravim nehsto vishe ...

elem ... mali jede lepo, budi se na 3 sata ko mali shvajcarac :zcepanje:

nekako se navikavam na te flashice i iskuvavanja i slichno .. nije strashno , shta cu , k'o shto reche moj muzh: tak'a tura :neutral:

jedino malog muche grchevi, kupili mi chaj bash od Humane , nije da ne pomazhe, ali mali bash neshto ne ljubi ni vodu ni chaj ... kazhe meni patronazhna: treba ga pojiti izmedju obroka .... a kako ja to da izvedem, kad on spava ko zaklan 3 sata , probudi se i dere se jer je gladan :dontunderstand: .... uveche ima neke shanse , kad grchevi krenu, ali preko dana teshko ...

inache danas ima 19 dana :heart:
 
Ma, ne znam kud udaram. Sutra idemo da kupimo sav priibor da olaksam sebi, jos bar 3 staklene flasice ( za mleko striktno staklene koristim ) da ne bi jednu vrtela u krug, kao i one zezalice za pranje flasica, pa cinijice za odlaganje pripremljenih kasica u zamrzivac, dozer za ad mleko, kao i termos u kome cu da drzim mleko za nocni podoj i kada idem negde, da ne moram da vucem elektricni grejac. A sav posao je vrsila sika. I sada sam tek zapanjena da zene prekidaju sa dojenjem bez preke potrebe i posezu za adaptiranim mlekom i svim ovim maltreiranjem. :dontunderstand:

joj bre Yula, opusti se :zag:
prvo bebac je veliki, i sve ti je lepo Afro rekla
i nije ti sve ovo potrebno, bar meni nije bilo, al ja sam mozda malo opustenija...kuvam flasice jednom nedeljno...;)
..nocu pripremim vodu u jednoj u termosu a mleko/prah u drugoj flasici, pa samo sastavim, tako i kad idemo negde u setnju...kad udjes u stos sve ce ti bude mnogo lakse...
...a da je tesko ne dojiti, znam, i ja sam plakala kad su mi rekli da nemam mleka, i da mora flajka...a sad kad vidim kako mi je mali porastao i ojacao a bio je kao macence...ma idi...iako i dalje guram siku pa ako izvuce izvukao je, al da se povecava kolicina, jok more
 
..qq, al se ovde svashta izdogadjalo..

..yula, jedva chekam da chujem shta vam je rekao pedijatar.. :(
..jexy - bravo za malog gimnastichara.. :klap:
..birice - ne daj se, sve jednom prodje.. :zag:

..ja sam konachno dobila juche i taman od tada aleksej jedva da hoce da sisa..
..iskoristila sam priliku da proredim dojenje na svaki drugi obrok,
pa da se polako rastanemo do kraja chetvrtog meseca.. :)
..josh nismo zakazali kontrolu.. :dash:
..ja flashice iskuvavam do shest meseci, jakshi sam i josh malo duze
poshto je bila velika vrucina tada..
..a bash sam skoro, dok sam ih prala uveche, pokushavala da izmnozim
koliko komada sam oribala sa svakim detetom.. :lol:
(..shest dnevno x30 dana x 4 meseca + 5x30x1 + 4x30x1 + 3x30x3meseca +2xdnevno bar josh godinu-dve.. :eek:)

..inache je mish postao pravi dechkonja, uspavljuje se sam,
budi se u 4 pa u 6 pa u 9 ujutru,
pomerili smo kupanje na pola devet uveche
da spremni dochekamo pomeranje sata za koju nedelju.. :aha:
..proshla famozna kriza "prvih sto dana".. :lol: :D
..pozdrav svima.. :cao:
 
E ovako.
Sada smo teski 4900g,znaci od prosle kontrole dobili 750g.Al zato smo porasli 4cm i sad smo dugi 58cm.
Plakala je kad je primila Pentaxim,tj kad je bocnula sestra.
Sledeca kontrola i vakcina 1.decembra.

Sad za neki obrok pojede i 120ml.:cool:
 
moj decak ima oko 6kg, jede 180ml. do juce sam mu davala preko dana 150ml i svaki put pocne da place nakon ruckanja, nije mu dosta. uvece mu posle kupanja dam 180ml, pojede iz cuga i onda spava najmanje 4 sata. grcevi su se, hvala bogu, proredili:D
 
Moj je prethodne noci odspavao u cugu najduze do sada. Zaspao je u 21h i probudio se u 4h, malo gricnuo nesto i nastavio do 7h....sto bi bilo lepo da se to sad ustali tako :aha:
mi bre nismo imali grceve:think:...ili su bili slabi pa smo ih lako podneli, a mozda je pomogao onaj Humanin caj, ja sam mu to davala preventivno, dajem mu i sad...e al zato i dalje place kad kaki, i cim zavrsi kez od uveta do uveta...
 
I ja razmisljam o tim cilibarskim.I isto me muci pitanje bezbednosti.

Ovde je samo moja Dunja mrsavica:( .Pitala sam dr da li je dobro sto je dobila 750 g za mesec dana i kaze da je to ok.Ona vise u duzinu nego u sirinu.:D
I nerviram se sto nece vise da jede.:dash:

I nervira me sto zaspi u 18h i budi se tek u 23/24h,a posle stoga se budi na 2,5-3 sata.
 
I ja razmisljam o tim cilibarskim.I isto me muci pitanje bezbednosti.

Ovde je samo moja Dunja mrsavica:( .Pitala sam dr da li je dobro sto je dobila 750 g za mesec dana i kaze da je to ok.Ona vise u duzinu nego u sirinu.:D
I nerviram se sto nece vise da jede.:dash:

I nervira me sto zaspi u 18h i budi se tek u 23/24h,a posle stoga se budi na 2,5-3 sata.
To su devojčice...istu nervozu sam i ja imala otprilike pre godinu dana. Ng je dobijala 400-800 gr mesečno i tih 800 je bilo samo prva dva meseca. I sa godinu dana nije utrostručila težinu, možda je tek sad sa 15 meseci, ali sam ja odlučila da je više ne merim i ne nerviram se. Krvna slika joj je ok i to je najvažnije. Nikada nije htela da pije mleko i dan danas popije (sa mnogo keksa) pola dl mleka ujutru i isto toliko uveče. Živo i zdravo dete...bezobrazno poprilično jer smo je mi razmazili. Kad samo pomislim koliko smo bili drugačiji pre 17 godina sa sinom...ali, opet, svako dete je za sebe. Samo ti nju prati, prati njen ritam i sve će doći na svoje jednog dana.
 
E da zene, pitanje
cilibarske ogrlice, cula sam sa vise strana da su zaista efikasne
ono sto mene zanima je, da li su bezbedne za bebu? u smislu ipak to njoj ide oko vrata, a ona je mala...
Sta vi mislite?


...Jexi, nasa beba koja je doduse vec velika, je pocela da nosi oglicu negde od 5-og meseca, ne spava sa njom
samo preko dana, i primeti se koliko je manje nervozna zbog zubica i manje je muce kad je nosi....
...na uputstvu pise da ne treba ni da se kupa sa njom, znaci samo u periodu kad je dete budno, i sve je ok..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top