Kafana СВЕ И СВАШТА (2. део)

Jeeeeeeeeeeeeeeeee,bravo Eli! Upravo ti i tm i još neki ovde sa foruma koji su odlučili da nikad nije kasno da se uči,su mi da li podstrek na ovaj korak. I gle čuda,sve je išlo toliko glatko. Ja mislila ma nema šanse,neće se oni javiti tamo nekoj iz Srbije,a za smao 2 dana sam dobila odgovor,i već su mi i materijal poslali za prvi ispit. Baš sam srećna. Ovde u našoj zemlji ne postoji ovakva vrsta rada sa decom sa poteškoćama,i u Mađarskoj su tek počeli coach trening program,bilo bi dobro da svoje novo znanje prenesem roditeljima i stručnjacima koji vide van medicine i lekova. :)
A vama dvoma srećan put u Prag danas, Uživajte!
 
srbi_n10.jpg
 
Čestitam Eli i Mici :klap: Zavidim vam na energiji - ja bih svašta htela, ali, iskreno, nemam ni snage ni previše volje :aha:

Marge, ja sam se odma primila da to kupim, kada sam prvi put videla, ali čim sam videla cenu, stipsa u meni je ukapirala da je to isto kao i kada bi običan mali ventilator uključila da duva u običnu sušilicu. Pošto imam i jedno i drugo, probala sam, ali ne bude suvo baš za par sati, ali bude mnogo brže.
 
pozdrav za vredne zene koje su resile da uce, putuju... pozdrav i za radne i neradne :)
sta kazete za ovo toplo vreme?
nas u subotu izmamilo sunce, te smo otisli na mini piknik u sumu, a kad smo se vratili kuci ispred kapije parkiran - ni manje ni vise - crni bentli. bukvalno smo trljali oci u neverici ko u crtacu... dosao nam u posetu rodjak iz amerike sa zenom i najmladjim detetom (ima sestero dece). nije dolazio u srbiju 10 i vise godina... auto je rentirao, jer je na takav navikao... pre srbije su bili u makedoniji i tamo su culi da je u americi kriza...
ne znam ni sto sam ovo napisala... valjda mi je drago da postoje ljudi koji mogu da zive kako misle da treba... opusteno, veselo, velike porodice...
 
zujimo zujimo jel tako drage moje? aaaaaaaaaaaaaa znači bentli,hmmmm,volem bentli,ali za mene veeeeeeeeeeeeliki auto,da ga vozim,jok,nikad,pa da se stalno štrecam gde šta ću da udarim,i dal ću uspeti da navigiram velikog gada...hahaha...e,baš mi drago da čujem,da još uvek ima onih koji su bezbrižni,i uživaju na kutljaču... :)
 
da da.... pokusavam da zamislim porodicu u srbiji sa sestoro dece, gde mama i tata voze veoma skupi automobil, pa skoknu malo na odmor na drugi kontinent... ne ide mi nesto. tesko su to spojivi elementi kod nas :( ...ili ja ne znam...
imala sam na fakultetu druga koji je ziveo kratko u americi (razmena studenata). kad smo ga jednom prilikom pitali sta mu je bilo najteze u americi on je rekao: -najteze mi je bilo da objasnim mojim domacinima kako je moguce da mi je mama dobar lekar, tata uspesan advokat, a nemamo ni luksuznu vilu ni jahtu, a ja imam samo jednu sestru!-
tada mi je to bilo smesno, a sad mi je tuzno.
 
Opet ona faza kad idu moji postovi jedan za drugim :rumenko:

Marge, bili ste u Sokobanji? Videh na nekoj drugoj temi. Slicno smo se i mi iznenadili i odusevili, ima nesto carobno tamo :)

nego mame, vi koje imate decu od 5 i vise godinica - sta vasa deca rade ili su radila u predskolskom? grupa u koju ide moja curica radi skoro sve isto sto su radili i prosle godine... cak iste pesmice i price (moja cera je vec pocela da kenjka da joj je dosadno, nego ide u vrtic jer se zaljubila u jednog Lazu :lol:)
ucionica pored je od grupica koje idu samo na obavezni deo i po onom sto oni izlepe na svoje table vidim da bas ozbiljno rade, a ovi "moji" su npr juce lepili kuglice od papira na nacrtanu teglu - zadatak spremanje zimnice.
nisam ambiciozna i volim da se sto vise igraju, ali mi nije jasno kako program moze toliko da se razlikuje? ipak ce sutra zajedno u skolu i jedni i drugi...
 
Opet ona faza kad idu moji postovi jedan za drugim :rumenko:

Marge, bili ste u Sokobanji? Videh na nekoj drugoj temi. Slicno smo se i mi iznenadili i odusevili, ima nesto carobno tamo :)

nego mame, vi koje imate decu od 5 i vise godinica - sta vasa deca rade ili su radila u predskolskom? grupa u koju ide moja curica radi skoro sve isto sto su radili i prosle godine... cak iste pesmice i price (moja cera je vec pocela da kenjka da joj je dosadno, nego ide u vrtic jer se zaljubila u jednog Lazu :lol:)
ucionica pored je od grupica koje idu samo na obavezni deo i po onom sto oni izlepe na svoje table vidim da bas ozbiljno rade, a ovi "moji" su npr juce lepili kuglice od papira na nacrtanu teglu - zadatak spremanje zimnice.
nisam ambiciozna i volim da se sto vise igraju, ali mi nije jasno kako program moze toliko da se razlikuje? ipak ce sutra zajedno u skolu i jedni i drugi...
Bili, bili i icicemo opet. A ko zna,možda se i preseliti. Mi smo kao cigani cergari, tako smo se iz NS preselili na Palic. Idemo tamo gde nam prija.
 
Društvo, evo da se javim, vreme je predivno, bilo i za vikend super u Pragu i Drezdenu, naspavili se, našetali, nauživali i napunili energije.
Kupili klincima poklone pa smo juče pravili radnu akciju u dvorištu, skupljali lišće i orahe i sve u svemu, osmeh mi se vratio na lice. :zurka:

A ti Lazy, kao nemaš energije, a ja FB stalno gledam fotke kako negde londrate porodično. Vi ste meni sjajni, samo zujite, ne idete daleko, ali ste stalno u pokretu! :super:

Zoljo (kakav smešan nadimak :D) ja nemam pojma šta je moj Luka radio pre predškolskog, a u predškolskom su imali radne listove i radili su grafomotoriku. Mislim da nema potrebe da se previše opterećuješ, ionako su nam deca prepametna, ja se često osećam pritupasto pored njih. :D
 
Alisa fenomenalno, hocu I jaaaaa!!! Ja jos cekam da mi potvrde neki sluzbeni put, pa se nadam da cu u novebru malo da se na tu temu omrsim :).
I apsolutno podrzavam svaki vid skolovanja!!! To je najbolja investicija, tako I ja evo, samo vadim indeks za indeksom a muz se samo hvali kako spava sa studentkinjom :).
 
De si ti bre Phe? Šta ima kod tebe, kakvi ste? Kako tm? Moj se redovno koči gde ne treba, povremeno ide na inekcije, malo redovnije na masaže, ali nikako da ode da ga pregledaju komplet. Nema ni vremena ni živaca. :(

Tu sam, citam al me mrzi da pisem :).
On je za sada pristojno, izbacio je puno stvari iz prepunih torbi koje je stalno vucarao po ramenima I jako vodi racuna kako drzi ruku na stolu, kojom drzi mis.
Cujem I od nekih drugih ljudi koji su imali problema sa ukljestenjima da im je pomagao onaj kostolomac sto sam ti pricala. Da me neko ne shvati pogresno, ne neki nadir kostolomac, ja se toga uzasno plasim, ovo je u pitanju lekar. Cini mi se da to dosta znaci.
 
devojke, hvala vam!
ja sam nepopravljivi romantik, a vi ste divne :zag:

Ved je jednom prilikom napisala da ce prestati da pise na forumu, jer kako kaze - ne ume da smanji, pa potrosi puno vremena na forumu.
ja verujem da ona cita sta se ovde pise pa i od mene veliki pozdrav za nju!

Dobro jutro svima!
 

Back
Top