Kafana СВЕ И СВАШТА (2. део)

--------
"Наше жизни прољеће је кратко,
знојно љето за њиме сљедује,
смутна јесен и ледена зима;
дан за даном вјенчаје се током,
сваки нашом понаособ муком:
нема дана који ми желимо,
нит' блаженства за којим чезнемо.
------------------
Без остријех зубах ледне зиме,
би л' топлоте благост познавали?
Без будалах тупога погледа,
би л' умови могли блистат св'јетли?"
-----------------
Njegoseva Luca mikrokosma... Citam je kad god pomislim da je zivot tezak, pa mi bude lakse :) Ovo je samo nekoliko stihova za vas koji ne volite zimu...

Dobro jutro svima!
Па дај сестро слатка љубав према зима је елементарна изопаченос'!
Мсм очигледно је да смо ми хомосапиенси потпуна тропска нежна бића, моји џукци и мачке су бар двајс' пута појединачно маљавији од нас петоро да се сви концентришемо у један ентитет.
Једино што нас(а и остале белце и жутаће) донекле, али само донекле може повезати с овим ужасом од климе је оних до 4% гена неандерталаца... које прави црЊци немају па су малко глоопише(око 19 поена мање по Кателу).
Ајмо јошТе 'едан евергрин:
Добро јутро!
 
Eeee
Poznavaoce, sad si me totalno razocarAo :flert:
Niko ne kaze da treba da volimo zimu, nego da ona ne postoji ne bismo znali kako je leto lepo!

Moja cerkica voli jednu Madjarsku bajku (mislim da je imaju mnogi narodi u nekom obliku) u kojoj siromasni covek nosi veoma tezak dzak ... jer oseti veliku srecu kad dzak ostavi!

a i muzika nesto mlaka danas?
nemoj da padnes u depresiju zbog zime. brzo ce ona proci :zkez:
 
ajd i ja malo da prozujim ovuda...Poznavaoče muzika za jutro sasvim na mestu,a sada za nas radni narod zabiberi malo...

laural draga moja,pisala bih ti toliko toga,i već danima pokušavam da sastavim dve normalne rečenice,a da ima smisla u njemu i utehe za tebe...i opet ne znam šta da ti napišem,zato ti šaljem jedan ogroman zagrljaj umesto reči...:zag: drago mi je što ti je ćerkica ozdravila...

Eli mila,sledeće nedelje ću biti valjda malo opuštenija,pa da se vidimo,samo ne znam da li ćemo moći da se uklopimo pre vikenda,pošto Gabriel svaki dan u toku nedelje u popodnevnim satima ima neku obavezu,ne znam kako vi stojite sa popodnevima...
 
Eeee
Poznavaoce, sad si me totalno razocarAo :flert:
Niko ne kaze da treba da volimo zimu, nego da ona ne postoji ne bismo znali kako je leto lepo!

Moja cerkica voli jednu Madjarsku bajku (mislim da je imaju mnogi narodi u nekom obliku) u kojoj siromasni covek nosi veoma tezak dzak ... jer oseti veliku srecu kad dzak ostavi!

a i muzika nesto mlaka danas?
nemoj da padnes u depresiju zbog zime. brzo ce ona proci :zkez:
Волим и ја бајке, али за све ове године нисам успео да развијем љубав према зими.
Чак и као дете док видим кроз прозор топле собе снег, ветар и хладноћу напољу скупим се ко кец макови.
 
Pa gde ste društvo? Ja ceo vikend na raznim gostovanjima sa pozorištem. Smrzavamo se u vukojebinama da prostite. Nit svlačionica normalnih,presvlačimo se po hodnicima,kancelarijama itd.,u sali se vidi dah,mi obučeni tek tek u kostime jelte iz predstave. Već me boli grlo. U piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...
 
Joj Mici, a tako dobro zvuči kad kažeš - glumica. :super:
A kad zagrebeš, to je samo još jedan posao u truloj državi. :vudu:
Ja sam nakrivo nasađena u poslednje vreme, mobinguju nas i ucenjuju na poslu, ali ima i nešto dobro u tome, mm me nagovorio da se vratim u školsku klupu i konačno završim fakultet pa onda imam mnogo veće šanse da se rešim bede i zaposlim u nekoj firmi gde su uslovi čovečniji. Bar se nadam da to postoji u ovoj državi. Nada poslednja umire, a moje je da ne odustajem. :aha:
A i mm se razmišlja da nastavi školovanje, ako oboje nastavimo to će nas koštati "k'o Svetog Petra kajgana", ali to je valjda ulaganje u budućnost pa ima smisla.
 
Eli draga moja drugarice,samo mogu da :ok: za odluku o nastavku školovanja,svaka čast... za učenje nikad kasno...bravo za vas oboje,i odluku koju ste doneli...što se mobinga tiče,i ja mogu da dodam,da toga ima u poslednje vreme svugde,mamicu im njihovu,mi smo od 1.oktobra dobili novog direktora,koji baš nešto nije upućen u naš rad i sve što smo izgrađivali poslednjih skoro 20 godina,jako sam ljuta zbog ovih dešavanja,ali svakome dajem šansu,pa hajde da vidimo šta će uraditi,kako će se ponašati prema nama,dal će promeniti nešto na bolje...a juče bili u Ostojićevu...nećete verovati...to je jedna sala kao izlog sa puno prozora,kada uđeš na vrata sa leve strane drvene klupe na kojima su sedeli gledaoci,sa desne strane mala pozornica,duplo manja nego naša(ko da smo u saobraćajnoj gužvi na pozornici),nema svlačionice,wc zajednički sa publikom sa druge strane sale(moraš da prođeš preko gledaoca),iza zadnje zavese na tregeru smo se u mrklom mraku presvlačili,šminkali,spremali se za ulazak,ulazili i izlazili iz scena,spremali rekvizite i smrzavali se. I još na kraju kada su nas vodili na večeru(jedina svetla tačka jučerašnjeg dana) kaže predsednik tog Udruženja kao ostavili ste neko smeće iza sebe,i klupe niste poređali nazad kao što su bili kada ste došli...ma mrš...mislim razumem ja da treba malo umetnosti odneti i u provinciju i sve tu,da je to humano,lepo,etički blablabla,ali ni mi ne možemo da damo 100% onoga kako predstava izgleda u matičnoj kući(jer su okolnosit daaaaaaaleeeeeeeeeeeeko od onoga kako bi predstava funkcionisala kako treba) a još onda i pametuju...ma pukao mi je film juče skroz,ubija nas sve prehlada od prekjuče,u autobusu na putu za Ostojićevo pola nas je imalo T,i tako smo izgali...
 
Nemam reči Mici zaista...:(
Strašno je što muka tera čoveka da ide na posao umesto da ga radi sa zadovoljstvom i da mu glavni posao bude da daje maksimum, a zapravo je svuda samo otaljavanje jer nemaš ni uslova ni podsticaja za bolje...tuga, bes, jad i čemer....i naša deca treba da vide neku perspektivu u ovoj državi...ja stvarno nemam snage i ne znam kako da ih bodrim, čime da ih podstičem da budu ambiciozni kad u ovoj državi ambicija znači nečovečnost, prevare i ucene...
 
Ma sve sam sigurnija,da je jedini put odlazak odavde. Pre samo 2 godine ne bi ovo čula iz mojih usta,ja se užasavam promena,užasava me čak i selidba sa jednog kraja NS u drugi,a kamoli da odem negde dalje,ali ovo zaista nema smisla. Neko se već vreme dogovaramo,smišljamo sa porodicom,gde bi,šta bi mogli,dok nam zaista ne pukne film,i spakujemo kofere. Ovo više zaista nema smisla. Da ja moram na Kupindu da kupujem detetu stvari,jer za novo nemam dovoljno para,a kod kineza džaba kupiš novo,kada se raspadne u roku od 2 pranja. Muka živa. Pametni,kvalifikovani,stručni,obrazovani ljudi ne mogu da dođu do normalnog leba,aman. I taaaaaaaaaaaaaaaaako. :)
 
dobro jutro...mici moja dragapa zar je dotle doslo ?:(
ehhhhhh ja i dalje kupujem na rasprodajama i verujte sve unapred i dalje i to kad kupim po smesnim cenama em budem srecna sto sam uspela da kupim svasta ensto za izuzetno male pare...mora civek o svemu da vodi racuna...kada bih vam rekla od koliko para emsecno zivimo mozda bi se neko i zacudio kako uspevamo al dobro je izdrzi se i deca ne osete nista!nekako se snadjemo za sve to je to moja draga mici sto kazes trula drzava!jutros slusam o bankrotu i kazu zaduzeni smo 40 miliona a grcka bankrotirala sa 20 pa vi vidite...o preseljenju sam i ja mislila ali nekako bih volela da ostanem ovde a da decu poguramo negde preko...al dok oni porastu ko zna sta sve moze da se izdesava..nemam predstavu zaista ni sta ni kako...
svi nesto prehladjeni i mene prehlada ubi od sinoc kijanje od jutros i nos pa se plasim da bebi ne prenesem al pijem vec svasta nesto pa se nadam da cu to brzo sanirati...od jutros laza u vrticu a ja sa sestrom koja se vratila sada u krevet :) moze joj se a bas sam ljubomorna hehe i bebac koji trenutno spavka a do kada ko zna ,jako malo spava u poredjenju sa lazarom kad je bio beba...
Alisa...to je fenomenalna vest ulazite u skolovanje sve sto u sebe i decu ulozis nije propala investicija pogotovu ako jos moze i da ti se vrati bolje...samo napred!
 
kvi mila pa ne bi bilo ovako žalosno da nemam kredit basnoslovan svakog meseca još 5 godina,da otplatim kuću koju smo kupili...to je ono što nam ubija džep,pošto 2/3 moje plate ode na kredit svakog meseca,ebi ga..pa ostane crkavica od kojih moram da platim sve račune po kući,pa Gabrielove privatne časove za logopeda,folklor,sport i nemački koji su 15000 dinara,a mora i da se jede i obuče...misiiiiiiiiiiiiiiim od čega...za 5 godina mogu da se nadam da će biti lakše,kada otplatim kredit,ali do tada toliko toga može da se desi,i dobrog i lošeg,Bog će ga znati,šta nas sve čeka,ne mogu se tome nadati...no kažem da ne dužim,sve se preživi zbog dece,i svako se snalazi kako zna i ume,ali da je teško,jeste teško...radujem se ko malo majmunče,upravo mu je stigla jakna,nova novcata sa sve etiketom koji sam za 1200 dinara kupila na Kupindu,a nisam na slici ni primetila da je Adidas jakna,i to original,znači super sam prošla sa njom...hehehe,malo radosti sivog života... :)
 
diiiiiiiiivno!!!!bravo za jaknu...imate u intersportu jakne etirel za 1400 za zimu ...mja rugarica kupila za dete...ma ja samo na rasprodajama kupujem jer drugacije ne bih ni mogla...
a mici za taj kredit bar znas da imas svoju kucu i to je to zamisli da si podstanar...neka to je dobra investicija kd ulozis u svoje...a dal ce biti lakse kad otplatis kredit ko zna...ja se nadam da nece biti gore...boljem se bas en nadam samo da deca porastu i da nesto od njih napravimo!
mici kako stojite sa logopedom sada?koliko je gabriel napredovao???a sto se folklora tice prelep ti je dasa u nosnji!!!
 
O drage moje... strasno mi je kad cujem da se u Novom Sadu i Beogradu tako tesko zivi... Mama mi to isto prica, kaze da njene drugarice koje su u penziji izgledaju 20 god starije, pomazu decu koja ne rade, ili imaju svoju decu pa zive sa njima...Ovde jos nije tako, bar ne u PG. U gradovima na severu gde je privreda stala, u malim mestima u kojima nema perspektive, oseca se kriza. A ovde je neki privid blagostanja...Mozda zato sto se ovde ne placaju mesecno dazbine koje se placaju u Srbiji. Ovde se placa struja, tel i voda. Nema grejanja koje se placa, niti ogromnih para koje idu Informatici. Onda, svako ima nekog na selu(juce su nam recimo kumovi doneli gajbu mandarina iz Bara) porodice se jos ispomazu, neko ti uvek uleti sa parama, gastarbajtera ima koliko volis :) Kad se deca rode, caste se parama, imaju tako neke obicaje koji ti pomognu da se izvuces. I na kraju...ovde ljudi ne misle mnogo o buducnosti...zato ova zemlja bez obzira na ogromne resurse decenijama stoji u mestu. Nekad sam se smejala toj njihovoj osobini, zgrazavala se. Sad mislim da oni zive punim plucima, pa koliko god to trajalo.
 
Ćao žene :bye:

Ajde da vas razveselim malo, da skrenete misli s tih crnih tema :) Da li nekom trebaju 2 mace?? A a a a? :lol: Poklanjam naravno, Iiiii prilično je hitno. evo fotka jedna
2yv4da1.jpg

Ako ste zainteresovane, ili znate nekog ko bi bio MOLIM VAS JAVITE MI SE U INBOX
 
Вреди размислити...
http://forum.krstarica.com/showthre...генерације?p=26403700&viewfull=1#post26403700
Пре око три године на једној од емисија Опра шоу биле су мајке с аутистичном децом и неколико лекара.
Тада је у САД сразмера оболеле аутистичне деце била 1:80, а графикон раста од некадашњих 1:10.000 био је шокантан.
У извору са ове теме наводи се да је дана у САД сразмера порасла већ на 1:50!
:sad2:
 
pa Poznavaoce sta predlazes? ja podrzavam sve akcije u sluzbi zdravlja i razuma!
ovih dana nista drugo i ne radim osim sto se svadjam u vrticu jer opet moramo dodatno da placamo mesecnu clanarinu nekom dens klubu da bi nam vaspitacice ucile decu da plesu. muka mi je i dok pisem ovo.(objasnila na nepravdi)
juce su u vrticu podelili deci knjige "DETE IMA PRAVO da zna svoja prava"
vecu glupost nisam videla u zadnjih deset godina sigurno a verovatno i vise... obaska sto oni koje bas briga za decija, i bilo cija druga prava knligu nece ni pogledati, nego sto je tekst takav... uh evo primer pa se patite:

clan 34. Pravo na zastitu od seksualnog iskoriscavanja
Kada za to dodje pravo vreme,
ljubav ce premostiti sve probleme,
pa ce negde pred kraj puberteta,
otkriti tajnu pcele i cveta.

Odrasli ljudi nastranih zelja
prljaju cistotu decijih postelja,
pa decu na seks prisiljavaju
i seksualno iskoriscavaju.
...
to je samo pola clana 34, knjiga - odnosno pravilnik ima 42 clana i za decu su cist horor. ili sam ja kriva sto moje dete u predskolskom zna da cita i sad skoro da ime traume i milion pitanja, ili je kriv neko ko je dao deci te knjige u ruke?
da druga stvar koju aktivno radim ovih dana je spremanje papira za iseljenje. ja ne mogu vise i probacu bar dete da spasim ovog ludila!
 
pa Poznavaoce sta predlazes? ja podrzavam sve akcije u sluzbi zdravlja i razuma!
ovih dana nista drugo i ne radim osim sto se svadjam u vrticu jer opet moramo dodatno da placamo mesecnu clanarinu nekom dens klubu da bi nam vaspitacice ucile decu da plesu. muka mi je i dok pisem ovo.(objasnila na nepravdi)
juce su u vrticu podelili deci knjige "DETE IMA PRAVO da zna svoja prava"
vecu glupost nisam videla u zadnjih deset godina sigurno a verovatno i vise... obaska sto oni koje bas briga za decija, i bilo cija druga prava knligu nece ni pogledati, nego sto je tekst takav... uh evo primer pa se patite:

clan 34. Pravo na zastitu od seksualnog iskoriscavanja
Kada za to dodje pravo vreme,
ljubav ce premostiti sve probleme,
pa ce negde pred kraj puberteta,
otkriti tajnu pcele i cveta.

Odrasli ljudi nastranih zelja
prljaju cistotu decijih postelja,
pa decu na seks prisiljavaju
i seksualno iskoriscavaju.
...
to je samo pola clana 34, knjiga - odnosno pravilnik ima 42 clana i za decu su cist horor. ili sam ja kriva sto moje dete u predskolskom zna da cita i sad skoro da ime traume i milion pitanja, ili je kriv neko ko je dao deci te knjige u ruke?
da druga stvar koju aktivno radim ovih dana je spremanje papira za iseljenje. ja ne mogu vise i probacu bar dete da spasim ovog ludila!
Изгледа ми да је најбоље да свако индивидуално то реши.
Напросто нема критичне масе као ни за протесте против ГМО, или чемтрејлса, мада су чемтрејлси споменути и у Викиликсу, и у Сноуденовим извештајима, и прекјуче је влада Шведске признала о чему се ради, док су надлетања авиона с тим додатним средствима у гориву забрањена изнад Русије и Кине од великих држава и чини ми се изнад Аргентине.
 
dobro sad,malo su mi te cifre za autističnu decu nekako ipak naduvane...već i kod nas a kamoli u Americi i decu sa manjim problemima sa pažnjom stave u grupu autistične dece,i decu koja ne dobijaju adekvatnu pažnju,pa su mnogo povučenija/drugačija isto stavljaju u istu grupu...ovdašnji psiholozi su moje dete takođe okarakterisali kao autistično,jer nije čuo,i nije imao dovoljno dug kontakt očima,kada su mu se obraćali...misim,hajde ipak da ne preterujemo...ima jedan odličan dokumentarac,koji govori upravo o jednom obrazovnom centru u Americi,gde na jedan jedinstven i meni jako ohrabrujuć način "leče" autističnu decu,i gle čuda,ona "ozdravljaju"...autizam je danas postala sveobuhvatna reč za decu koja su malo drugačija,i neadekvatno se pristupa "lečenju" istih...evo ga i link http://www.autismtreatmentcenter.org/, a na youtube može da se nađe i jednosatni dokumentarac najčuvenijeg autističnog deteta,koji je bio prvi koji je ovom metodom "izlečen",završio fakultet,sada ima svoju porodicu,i radi i pomaže sličnoj deci u ovoj organizaciji...moram priznati,kada sam saznala za njih,i ja sam proširila svoj spektar rada i ponašanja sa svojim detetom,i njemu se otvorio sasvim novi svet,zatvoreno,ćutljivo dete postalo je izuzetno aktivno,čujno dečače...da dužim,nije sve crno i belo...ima i puno sivog u pojedinim situacijama...
 

Back
Top