Svadje

Svadjam se...ali, da budem iskrena, nikada svadjom nisam nista resila...tek kad se smire strasti, normalnim razgovorom i neizbeznim kompromisima.
ma da, al' cesto ljudi ne kapiraju kol'ko ti nesto smeta...i ne mozes ni da resis stvar razgovorom...dok ne popizdis skroz dzaba su sva objasnjavanja...
ja se svadjam jer sam kolerik...samo puknem...booom:mrgreen:
ali sam takodje, u normalnim okolnostima, u stanju da razgovaram do poslednjeg atoma snage i da se trudim da razumem i da me razumeju
 
Umem da puknem zbog sitnice.. Ali se brzo i smirim. I da kazem nesto u afektu sto nisam mislila.. I najvise me nervira kada neko nece da se raspravlja a ja resila da isteram do kraja po svom... Ravnodusnost me izludjuje...
 
U kojoj meri su prisutne i da li su uopste?
Da li ih smatrate korisnim ili cutite zarad mira pa cekate bolji trenutak? (ko ovo zna kako nek mi javi :oops: :lol: )

Eh, sad, kad bi sve bilo ovako jednostavno....:rolleyes: Ljudi se svadjaju na bilion načina. Neki urlaju, pominju užu i širu familiju, gađaju se tanjrima iz "servisa za 12 osoba".....a neki to reše u tri poteza, ko partiju šaha. Lično zazirem od svađa zabiberenih sa: "Ti si ovakva i onakva...", "Ti uvek radiš to i to a ne ovo....", "Sad ću ja tebi da kažem šta treba..." i slične bljuvotine. Čim "namirišem" takvu situaciju, okrenem se i odem.
 
U kojoj meri su prisutne i da li su uopste?
Da li ih smatrate korisnim ili cutite zarad mira pa cekate bolji trenutak? (ko ovo zna kako nek mi javi :oops: :lol: )

konstruktivna svadja ume da rascisti situaciju, smiri strasti i dovede nesto na pravo mesto. ne bezim od toga, tj. mislim da precutkivanja mogu mnogo da stete vezi. mada nisam svadjalacki tip.
 
Potpuno sam sigurna da tamo gde vladaju savrsheno harmonichni odnosi ( u smislu nema nikad svadja i uvek smo k'o jedan) jedan trpi i ne usudjuje se da ima svoje ja i svoje mishljenje...
Potpuno sam sigurna da u vezi gde sme dochi do svadje postoji zdrav pristup zzivotu.
Kad kazzem svadja, mislim na neslaganje u mishljenju, nachinu ili delanju a ne na prostakluk, vredjanje, pljuvanje, ponizzavanje, terorisanje i histerisanje.
 

Back
Top