Svadje

U kojoj meri su prisutne i da li su uopste?
Da li ih smatrate korisnim ili cutite zarad mira pa cekate bolji trenutak? (ko ovo zna kako nek mi javi :oops: :lol: )

nekako je bolje izbaciti sve iz sebe i nastaviti normalu..nego cutati,trpeti i lagati...naravno,zavisi u kakvoj si vezi....na kratke ili duze staze...mada,sve se razlikuje od osobe,do osobe..i od razvoja situacije....tako da,i ja sta kazem,ne mora da znaci da sam u pravu ili da se strogo toga pridrzavam...zivot je pun iznenadjenja...
 
među drugovima nema tajne
među drugovima nema svađe
tananananananananananaanaa
među drugovima lepše su i slađe.

među drugaricama nema tajne
mada vrlo često iam svađe
drugarice su najčešće sjaaajne
mada poenka se tužibaba nađe

sine. dok nisam porasla nisam shvatila kakvo je ovo šovinističko njesra=(
 
Svađe su normalna pojava. Bilo kakva veza (prijateljska, ljubavna, krvna) u kojoj nikada nije došlo do svađe je loša. Nedostatak svađe govori o nedostatku bliskosti, pošto samo sa ljudima sa kojima smo na nekoj distanci gledamo da nema rasprava. Jednostavno, ne znamo kako će reagovati i ako su nam potrebni nećemo izazivati probleme.
E sad, postoje ljudi koji ne umeju da se svađaju. Ako se posvađate sa njima oni to shvate kao trajnu stvar, neprijateljstvo. ALi to su ljudi koji su nesigurni i koji ne vole ni sebe, pa samim tim ni druge. Sa onima koji vas vole i koga vi volite možete da se posvađate nebrojeno puta i pomirenje ide spontano. Dokaz su svađe sa najbližima.
Svađa je zapravo najbolji tester odnosa.
A i zdrava je. Niko ne misli jednako kao ona druga osoba, pa ma koliko se voleli. Ako se čuva to nezadovoljstvo u sebi izbiće na loš način i u pogrešnom trenutku.
 
U kojoj meri su prisutne i da li su uopste?
Da li ih smatrate korisnim ili cutite zarad mira pa cekate bolji trenutak? (ko ovo zna kako nek mi javi :oops: :lol: )

Свађе?
Корисне су када су продуктивне!

Боље је и поштено се исвађати него гурати под тепих и глумити уздржаност и толеранцију, а у себи кувати и гајити чир на желуцу!
 
U kojoj meri su prisutne i da li su uopste?
Da li ih smatrate korisnim ili cutite zarad mira pa cekate bolji trenutak? (ko ovo zna kako nek mi javi :oops: :lol: )

u zavisnosti od mog raspolozenja, potrebe i "moranja" kao i od reakcije ili mere druge strane "moja mera" se krece od dozirane do prekomerne...
raspolozenje - moze biti postojece (nezavisno od uchesnika u svadji) ili izazvano (zna se chime i od strane koga)... ovo drugo gotovo uvek rezultira svadjom chija mera zatim zavisi od reakcije tj. mere druge strane a ne retko i od mog "moranja"...
potreba - je obichno samo zelja da se neshto sazna, rashcishti, shto moze a ne mora da preraste u svadju...
moranje - neshto shto ne zelim ili ne mogu (necu) da precutim...
 
retko se svadjam....nemam nameru da menjam ljude, kazem lepo sta mislim i koliku to tezinu ima na nas odnos, razjasnim, i ako to ne vredi preduzimam dalje akcije srazmerno donesenoj "prespavanoj" odluci.....
 
Svađe su normalna pojava. Bilo kakva veza (prijateljska, ljubavna, krvna) u kojoj nikada nije došlo do svađe je loša. Nedostatak svađe govori o nedostatku bliskosti, pošto samo sa ljudima sa kojima smo na nekoj distanci gledamo da nema rasprava. Jednostavno, ne znamo kako će reagovati i ako su nam potrebni nećemo izazivati probleme.
E sad, postoje ljudi koji ne umeju da se svađaju. Ako se posvađate sa njima oni to shvate kao trajnu stvar, neprijateljstvo. ALi to su ljudi koji su nesigurni i koji ne vole ni sebe, pa samim tim ni druge. Sa onima koji vas vole i koga vi volite možete da se posvađate nebrojeno puta i pomirenje ide spontano. Dokaz su svađe sa najbližima.
Svađa je zapravo najbolji tester odnosa.
A i zdrava je. Niko ne misli jednako kao ona druga osoba, pa ma koliko se voleli. Ako se čuva to nezadovoljstvo u sebi izbiće na loš način i u pogrešnom trenutku.
znas sta ja kazem, prijateljstvo nije pravo dok se jednom posteno ne popickas :lol:
Свађе?
Корисне су када су продуктивне!

Боље је и поштено се исвађати него гурати под тепих и глумити уздржаност и толеранцију, а у себи кувати и гајити чир на желуцу!
dobro hellen hvala, sad mogu da zakljucam temu :lol:
 
Glupo je što si nam zaključala temu, na kojoj smo mogli da uživamo u slikama lepih forumašica....a svadje su bezveze.....jednostavno takve osobe.....sa kojima imas suprotna misljenja treba odstraniti iz zivota.....jer ono što ne ide to ne ide....kako je rekao jedan stari crnogorski pravnik...."Što se grbo rodi, to vreme ne ispravi"......a ti bi mogla da otključaš temu o slicicama....da malo uživamo u lepim forumašicama.....
 
svađa nikad ne može da boode korisna.............stres može da se leči na neki droogi način.....kreativnošću....pa nek stvara...... a ne meni da prkenyava....idi mala kooći i jedi pasoolja......
 
među drugovima nema tajne
među drugovima nema svađe
tananananananananananaanaa
među drugovima lepše su i slađe.

među drugaricama nema tajne
mada vrlo često iam svađe
drugarice su najčešće sjaaajne
mada poenka se tužibaba nađe

sine. dok nisam porasla nisam shvatila kakvo je ovo šovinističko njesra=(
pazi kad chitam i ne verujem...
chemu truju nas, decu.
 
Argumentovano, smireno, a ponekad se i izmakne kontroli, sve je to za ljude.

Po meni je vazno, najvaznije, ne uzimati za pravo da se snagom i jacinom glasa nadvikujete bas onda kada to mozete - prema dragima koji ne mogu ili ne smeju da uzvrate...

Izreceno se ne moze vratiti, ali se cesto iskrenoscu moze objasniti.
Svi smo ponekad nesto zabrljali.
 
svađa nikad ne može da boode korisna.............stres može da se leči na neki droogi način.....kreativnošću....pa nek stvara...... a ne meni da prkenyava....idi mala kooći i jedi pasoolja......

Она: Драги, да ли би склонио своје ношене чарапице које си оставио на сред собе?
Он: (не чује, гледа утакмицу)
Она: (после 10 минута) Драги, ајд склони те чарапе, усмрдеше нам кућу!
Он: Аха...
Она: (после пола сата) Стварно не могу да верујем да морам стално да ти понављам да не остављаш прљав веш на сред собе, и да већ једном склониш те чарапе!
Он: Доообро....
Она (после сат времена): Па добро, хоћеш ли их данас склонити??? Смрде, човече!!! Не желим више да изигравам твоју кућну помоћницу, схвати!!!
Он: (преврће очима)
Она: Да ли ти мене уопште чујеш?! Да ли ја за тебе постојим као особа или ти само служим да склањам за тобом??? Докле, бре, докле???
Он: (хвата длето и чекић и почиње да клеше Лаокона и синове)
Она: Ах, какав диван пејзаш! (и узима кист у руке и слика Доручак на трави)

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Svadjam se...ali, da budem iskrena, nikada svadjom nisam nista resila...tek kad se smire strasti, normalnim razgovorom i neizbeznim kompromisima.
Kako neko moze znati da mi nesto smeta, ako to precutim????
 
@hellen.....iako je kraj lep i poetičan.......to nije svađa..to je konstrooktivna kritika.......npr kažem...mogla bi da boodeš mane rasejana....povedi račoona naročito u saobraćaju.......ili mico, što ne batališ doovan i baviš se sportom............svađa je nešo treće... "onaj tvoj droog.........."..pa tra-la-la..... "sa tobom ne može ništa da se planira"........ ( : al stvarno se svađom ništa ne rešava.....
 

Back
Top