Supa iz kesice

Na zapadu se koristi Gastrografin kao medicinsko sredstvo za ciscenje pre kolonoskopije.
Tesko da se na taj nacin neko osudi od gastroenterologa a da nije iz Srbije🙂 da koloskopira sa supicu u zeludac i deo u debelo crevo( aspiracija ).
И у Србији се дају специјалне хемије за чишћење црева, па нормално, како би другачије? :)
Има разних.
Сад ми на памет пада Фортранс.
Али пошто су свим тим супстанцама ружни укуси, отужни, савет гастроентеролога буде да пију и ту супицу. Има калорија, засити малко, а додатно пуни црева течношћу, што олакшава посао тим хемијама.
Уз припрему за колоноскопију је веома важно попити што више течности јер се ипак екстремна количина и избаци.
Ок је и сок од јабуке пити успут.
Све што је бистро и неће у цревима оставити мутан талог.
Ето, мале тајне. ;)
 
Ne znam da li je bila tema, ako jeste @Red ce to da spoji.
Jedete li tu hranu iz kesice, konzerve?
Supe, pire, gulas, pasteta?
Odmah da kazem da ja jedem ali vidim ovde povremeno kritike na takvu vrstu hrane, nesto mislim nece me ubiti ako ponekad pojedem.
Kad smo postali toliko okrenuti ka zdravlju da je jedna supica ili pašteta smrtni grijeh?
supu iz kesice po nekad, retko,paštetu argetu,umem na brzaka da napravim i pire iz kesice i sardine u konzervi i to je to..drugo nista
e da .. italijanske konzerve sa paradajzom, njih takodje koristim kao i kompot od breskve , crveni pasulj iz konzerve i leblebije iz konzerve
 
Supu iz kesice i instant pire baš retko, ponekad paštetu, tunjevinu, sardinu ređe jer ne volim. Cenim, ako me ne ubije svakodnevni stres, sitne čestice materijala koje udišem i cene kad uđem u radnju, neće me ubiti ni supa ili pašteta.
 
Retko kada koristim supu iz kesice, a i u tom slučaju ne za supu već uvaljam piletinu u nju (supa od pečuraka ili brokolija).
podseti me..davno sam to jela u gostima i jednom pravila, uvaljaš belo meso u supu od pecuraka, složiš u vatrostalnu posudu preliješ pavlakom i zapeceš..moracu to ovih dana da napravim
 
podseti me..davno sam to jela u gostima i jednom pravila, uvaljaš belo meso u supu od pecuraka, složiš u vatrostalnu posudu preliješ pavlakom i zapeceš..moracu to ovih dana da napravim
Da, baš tako.
Malo namažeš posudu maslacem ili uljem, pa možeš i u redovima. Red mesa, pa red šampinjona ili bukovača isečene tanko, pa drugi red mesa i preko kačkavalj. Ja retko koristim pavlaku za kuvanje, više kiselu pavlaku. Umesto šampinjona može i krompir tanko isečen i prethodno skuvan. Ma može svašta nešto.
Ponekad jaje umutim sa pavlakom i malo jogurta pa prelijem.
 
IMG-20240322-WA0000.jpeg


Doručkovala.
Ako me nema, pamtite me po pašteti. :rotf:
 

Back
Top