Stvari koje više ne vrede zbog toga koliko su postale preskupe

Da li ste primetili da su neke stvari postale toliko skupe da se više ne isplate?
Ima stvari koje je covek nekada koristio,a posle ovolikih poskupljenja,hteo to,ili ne odrice se mnogih stvari.Znaci da se moxe bez toga.Recimo novine,ne kupujem od '90-e,a dotel obavezno novine i Eureka.Sada ni Eureka.
 
vecina stvari u ovo vreme je skuplja nego sto uopste vredi.

Mozemo na primer da pocnemo od odece. Neki tamo popularni brendovi za debele pare prodaju odecu napravljenu iz reciklaze. Naravno, sta god danas da neko kupi to ne traje duze od 2-3 pranja. Pocne da se kruni, raspada, cepa. Neki cudni materijali - ne mozes da odredis staje. A kosta basnoslovno. Pre neki dan razgovaramo u kuci - bre nekad si mogao da kupis zimske pantalone od debelog somota koje su trajale barem 5 sezona. Sad, niti ima tog somota, niti su ikakve pantalone debele (posle se pitas kako si se smrzao - nazebao?) a cena sve veca. O frotiru da ne govorimo. To vise ne postoji. Jos tu i tamo ima ponesto od cistog pamuka ali i kad ga ima to je onaj flis papir tip - samo da bude sto manje materijala!

Ne secam se kad sam poslednji put pojeo cokoladu sa CELIM bademom (verovatno negde u proslom veku) - sve neke cokolade sa keksima ?!? pa da sam hteo cokoladirani keks to bi kupio a ne obrnuto.

Ovaj vek polako postaje vek kratkotrajnih stvari. Ne vredi ni u sta investirati.
 
Sad, niti ima tog somota, niti su ikakve pantalone debele (posle se pitas kako si se smrzao - nazebao?) a cena sve veca. O frotiru da ne govorimo. To vise ne postoji. Jos tu i tamo ima ponesto od cistog pamuka ali i kad ga ima to je onaj flis papir tip - samo da bude sto manje materijala!
Ja imam dobre pantalone od somota, Phildar proizvodi.
 
Неки дан сам баш на форуму питао зашто не могу да се купе добре сомот панталоне.
Ne znam zasto je kod nas los izbor, imam iz Francuske ove nove i jos jedne stare iz Nemacke.
Ove iz Francuske su od cistog pamuka a ove Svapske mesavina poliestera i pamuka ali su bas jake.
 
Ne znam zasto je kod nas los izbor, imam iz Francuske ove nove i jos jedne stare iz Nemacke.
Ove iz Francuske su od cistog pamuka a ove Svapske mesavina poliestera i pamuka ali su bas jake.
Право да ти кажем, мислим да су моје из Турске, нисам сигуран, али су одличне.
 

Back
Top