Studiranje u Beču

Hvala na dobrodoslici :)
Inace, upisala sam arhitekturu. A rekli su mi da je fachschaft neko kao da tako kazem udruzenje studenata, koji su zaduzeni za obavestavanje i sta ti ja znam novih studenata. :shock: ali i dalje nisam sigurna kako to bas funkcionise...

Imam par drugova koji su na arhitekturi, odnosno na Tehničkom Univerzitetu, kada ih vidim, a to će biti brzo, u roku od par dana, pitaću ih šta to tačno znači.
U pravu si, jeste neka vrsta udruženja. Čim saznam javiću ti.
 
ok,sad i ja imadem jedno pitanjce :)
sad sam, jelte, maturant (blago meni :) pa se razmisljam da nastavim studije u becu. Prva neverovatna stvar je da je to ideja mojih roditelja (to od njih nisam ocekivala :-D
nego, mene intersuje kako se prijaviti na fax u becu, poslati im sve papire i dokumenta (jer smo mi non EU Burger, videh na sajtu da se sva dokumentacija mora dostaviti do februara), kada ja fakultet ovde upisujem tek u junu/julu :-? ???? meni se cini pomalo neizvodljivo... ;)
e,kad mi neko odgovori na ovo,imam ja jos gomilu pitanja, no necu sad vise da smaram ;)
pozzzz
 
ok,sad i ja imadem jedno pitanjce :)
sad sam, jelte, maturant (blago meni :) pa se razmisljam da nastavim studije u becu. Prva neverovatna stvar je da je to ideja mojih roditelja (to od njih nisam ocekivala :-D
nego, mene intersuje kako se prijaviti na fax u becu, poslati im sve papire i dokumenta (jer smo mi non EU Burger, videh na sajtu da se sva dokumentacija mora dostaviti do februara), kada ja fakultet ovde upisujem tek u junu/julu :-? ???? meni se cini pomalo neizvodljivo... ;)
e,kad mi neko odgovori na ovo,imam ja jos gomilu pitanja, no necu sad vise da smaram ;)
pozzzz

To za februar je verovatno ako hoces da upises letnji semestar. Za zimski treba da posaljes papire pre prvog septembra, ali najbolje jos u julu cim dobijes potvrdu od naseg fakulteta.
 

Dakle bila si u pravu. Fachschaft jeste organizacija studenata koja je zadužena da ti pruži informacije i da ti pomogne. Našao sam ti sajt (ali samo na nemačkom) koji sadrži mnoge korisne informacije. Bacio sam oko na njega i može ti puno pomoći:

http://www.fachschaftarchitektur.at/

Problem za tebe je jezik, ali ako imaš nekoga ko ti može prevesti odlično će ti koristiti.

Mada, nije mi jasno što se sada interesuješ za predavanja? To dolazi tek kada završiš za jezikom i kada se upišeš na fakultet.

I nema na čemu :D
 
Dakle bila si u pravu. Fachschaft jeste organizacija studenata koja je zadužena da ti pruži informacije i da ti pomogne. Našao sam ti sajt (ali samo na nemačkom) koji sadrži mnoge korisne informacije. Bacio sam oko na njega i može ti puno pomoći:

http://www.fachschaftarchitektur.at/

Problem za tebe je jezik, ali ako imaš nekoga ko ti može prevesti odlično će ti koristiti.

Mada, nije mi jasno što se sada interesuješ za predavanja? To dolazi tek kada završiš za jezikom i kada se upišeš na fakultet.

I nema na čemu :D

Ma ja u principu znam dosta nemacki, upisana sam na najvisi stepen kursa, a cula sam da mogu da dolazim i slusam predavanja iako idem na kurs, pa sam htela da proverim koliko je to tacno.
 
Ma ja u principu znam dosta nemacki, upisana sam na najvisi stepen kursa, a cula sam da mogu da dolazim i slusam predavanja iako idem na kurs, pa sam htela da proverim koliko je to tacno.

Na tvoja predavanja mogu i ja otići, to ti niko ne brani. Biranje predmeta, odnosno ispita, zavisi samo od tvoje taktike kako ti smatraš da će ti biti lakše. Tako je makar na svim fakultetima za koje ja znam ovde.
 
Na tvoja predavanja mogu i ja otići, to ti niko ne brani. Biranje predmeta, odnosno ispita, zavisi samo od tvoje taktike kako ti smatraš da će ti biti lakše. Tako je makar na svim fakultetima za koje ja znam ovde.

Pa meni su rekli dok jos nisam imala Studentenausweis da bez toga ne mogu da udjem na predavanja, a onda da sam morala da se prijavim na Orientierungskurs, koji je nesto kao kod nas uvod u arhitekturu, da bi mogla da idem na bilo koja predavanja, a ja sam to propustila. Sad cujem da ce taj kurs biti ponovo, pa sam htela da se prijavim, pa sam zato htela da se raspitam.
 
da li neko moze detaljnije da mi objasni oko studiranja na muzickoj akademiji u becu?da li je izvodljivo upisati drzavnu muzicku akademiju tamo ali sa zavrsenom samo srednjom muzickom skolom i zavrsenim bogoslovskim studijama?da li neko ima link te njihove muzicke akademije??hvala u napred
 
da li neko moze detaljnije da mi objasni oko studiranja na muzickoj akademiji u becu?da li je izvodljivo upisati drzavnu muzicku akademiju tamo ali sa zavrsenom samo srednjom muzickom skolom i zavrsenim bogoslovskim studijama?da li neko ima link te njihove muzicke akademije??hvala u napred

http://www3.mdw.ac.at/?pageid=1

Ne znam nikoga ko studira na muzičkoj akademiji, pa ti ja, nažalost, ne mogu pomoći. Srećno!
 
da li neko moze detaljnije da mi objasni oko studiranja na muzickoj akademiji u becu?da li je izvodljivo upisati drzavnu muzicku akademiju tamo ali sa zavrsenom samo srednjom muzickom skolom i zavrsenim bogoslovskim studijama?da li neko ima link te njihove muzicke akademije??hvala u napred

Pogledaj ranije pisali smo sve o nacinu upisivanja i oko studiranja .pozz
 
Imam i ja jedno pitanje: Da li moze da se radi dok se studira, i koliko je to otprilike primanja mjesecno?? Posto ja planiram da idem da studiram u Austriju, ali mi je zivot malo poskup..

Rad je moguć, ali uz dozvolu. Za dozvolu predaje firma za koju bi eventualno radio i imaš ograničenu mesečnu platu. Nisam siguran koja je visina, ali je u svakom slučaju neki minoran iznos koji je nedovoljan za izdržavanje.

Ovo je legalna verzija. Može se raditi i na crno. Ima raznih ponuda, ali je uvek opasnost da te uhvate, jer postoje sankcije koje mogu voditi do gubitka dozvole boravka.
 
Ova tema je postavljena kako bi oni koji zele da se upisu na Universitaet u Becu saznaju informacije koje su im potrebne.
Oni koji su vec tamo neka se slobodno jave i podele svoja iskustva sa ostalima...

Pisite...

e ovak,ja idem u 3 razred gimnazije,i vrlo dobar sam uceniki (nemacki mi nije bas jaca strana),pa me zanima kakvi su uslovi i sanse da zapocnem studije tamo i da li bi to bilo pametno hehe.javite :)
 
Pozz svima, ja sam na drugoj godini medicine, prosek 9,28, govorim nemacki nivo a2, napredujem polako ka visim nivoima :D Planiram da posle trece nastavim studije u Nemackoj, ili Becu... Svaka infprmacija ili savet bi mi dobrodosao..
 
Poslednja izmena od moderatora:
vidim ima vas puno koji ste vec tamo.E ovako ja idem u 3 raz.opste gimnazije,pa bi njverovatnije isao tamo na studije,pa me zanima kakav je DIF tamo,kakvi su uslovi itd.malo sam tanak sa nemackim al da se to srediti.Ako ima iko bilo kakvu informaciju o tome plz javite,placam 500 eura po informaciji :-P,pa vi izvolite,hehe.:)
 

Back
Top