Stjepan Mesić: (Karadžić) Istu sudbinu je doživio Karađorđe

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slaven777@
gleadao sam snimak, voditelj tijanic... ne znam, meni je tu bio na visini, ali....
rekoh, govori otvoreno, priznaje ako nesto pogresi, i to veoma lako, i nije ga stid. na neka pitanja i ne odgovara, a sto bi...
ili npr. pogledaj link.... kada su drugi tako nesto uradili??

http://manastir-lepavina.org/novost...stjepan_mesi_na_slavi_srpske_pravoslavne_gim/

Upravo je u tome problem, nikada ne govori otvoreno, već uvek u svojoj glavi razmišlja o nečem drugom, i lukavo šta će reći, a nije nikada u svom životu priznao ako nešto pogreši, već se uvek izvlačio laganjem, kao što sam već naveo.
 
Upravo je u tome problem, nikada ne govori otvoreno, već uvek u svojoj glavi razmišlja o nečem drugom, i lukavo šta će reći, a nije nikada u svom životu priznao ako nešto pogreši, već se uvek izvlačio laganjem, kao što sam već naveo.

OK. to je tvoje misljenje o njemu, moje je drugacije, narocito kada uporedim kakvih "politicara" imamo na ovim prostorima.

ako jos jednom bude u centru paznje otvorit cu temu o njemu pa da vidimo da li ima vise pluseva ili minusa
 
Mesić u principu izigrava klovna, da ne kažem dežurnu budalu, iako sam se nekim odvalama slatko smejao
a što se njega tiče, posle one njegove tribine u Australiji i "dvostrukoj pobedi Hr naroda u 2. svetskom ratu"-on za mene ima epitet ustaše i ništa ga ne može oprati, džaba mu umivenost. Imamo i mi ovde onih što su krmeljavi, ali se još uvek boje vode, ali je tako poštenije, čovek je uvek načisto.
 

To me malo podsetilo na onaj incident sa kašikom, ali ne mogu da se setim koji je bio u pitanju...ali baš bilo urnebesno ako me pamćenje služi :hahaha:

Kada su neki drugi? Možda Boris Tadić?

tadic_cn01a.JPG


...koji je čak zbog ovih nedavno išao u Ankaru da se konsultuje sa vladom Republike Turske o progresu Sandžaka, jer je smatra zaštitnicom muslimana. Sada je i napisao program nacionalnog pomirenja Sandžaka u kojem će pored Beograda glavni učesnici biti Ankara i EU, uspeo je da privoli SDA S da se priključi G17+ i samim tim i SDP i SDA sede u istoj vladi danas, što vodi ka direktnom pomirenju dve sukobljene strane.

A ako ćemo već kod toga, sličnu posetu je i Tomislav Nikolić priredio Beogradskom muftiji nakon nereda 2004. godine zbog anti-srpskog pogroma na Kosovu, a SRS donirala obnovu srusene dzamije.
 
OK. to je tvoje misljenje o njemu, moje je drugacije, narocito kada uporedim kakvih "politicara" imamo na ovim prostorima.

ako jos jednom bude u centru paznje otvorit cu temu o njemu pa da vidimo da li ima vise pluseva ili minusa

Još jedna važna stvar je njegov pristup nehrvatskim žrtvama u jugoslovenskim ratovima (uporedi npr. sa Tadićevim)
 
Mesić veliča Ustaše:


U suštini, ovo je identično govorima Ratka Mladića, Radovana Karadžića, Miloševićevih braniteljima u Hagu itd...

Znači za hrvatske nacionaliste (među kojima je i Stjepan Mesić), u drugom svetskom ratu su ubijali i ustaše i četnici, znači i Hrvati i Srbi i nikom ništa. Ali hrvatski nacionalisti o raspadu jugoslavije uvek govore s tim da su Srbi po postotku počinili najviše zločina, i zato su kao narod najviše krivi, i stalno se zameće ta teza u tim pogledima u kojima ne moram ponavljati više šta i svi znaju. S druge strane, srpski nacionalisti ovde na ovom forumu stalno žive u Drugom svetskom razu i pozivaju se na ustaški genocid, i pune reči samo toga, a u ovom ratu "svi su krivi jednako, sve strane vršile zločine, sve ubijale".

Ja, kao što svi znaju, ne delim ovakve suvoparne analize i interpretacije i svođenja na debilizme, kao revizionisti i nacionalisti među kojima je i Stjepan Mesić, pa i zato i posle svega (ovo je samo jedan primer) jednostavno mislim da je strahovito ako neko tako govori o Mesiću, kao npr. ti (bez uvrede!).
 
malo je kasno da bih pogledao klip, spava porodica...
ali kao sto rekoh, mozda dobijemo razlog za neku temu o mesicu, videt cemo sta ga cini takvim kako ja kazem a sta takvim kakvim ga ti "predstavljas"
jedino ako ti mislis da si u pravu i pored toga sto ga ceo svet ceni kao uspesnog predsednika jedne zemlje, i rusija, i SAD i evropa...
ne kazem da je posve "nevin" ali ipak je daleko od takvih sa kojima ga ti uporedjujes.
 
jedino ako ti mislis da si u pravu i pored toga sto ga ceo svet ceni kao uspesnog predsednika jedne zemlje, i rusija, i SAD i evropa...
ne kazem da je posve "nevin" ali ipak je daleko od takvih sa kojima ga ti uporedjujes.

DANAS

Kod mene ne postoji rehabilitacija. :rtfm: Jako mi je žao, ali ja ništa ne praštam i ništa ne zaboravljam. Mislim jedno je kada neko pokuša da rehabilituje partiju ko je "čist" (normalno partija nikad neće mi biti prihvatljiva u potpunosti), a drugo su amorfni beskičmenjaci koji se menjaju kako vetar duva (Branko Crvenkovski, Milo Đukanović, Svetozar Marović,...) kao Stjepan Mesić.

Npr. u slučaju da se pojavi neki osvajač sveta ludi, recimo hipotetički da Rusija napadne celu Evropu u cilju osvajanja sveta, Stjepan Mesić bi prvi nudio da preda Hrvatsku i da vlada nad njom kao kolaboracionista, a onda bi čim bi mogao pokušao da počisti nacionalne manjine, pa bi kada bi Saveznici prodrli malo kroz front odmah pobegao njima i pomagao u potpunosti da ga ne bi optužili za ratne zločine, pa bi ga ovce izabrale na novim demokratskim izborima posle...

Kada smo već kod toga, voleo bih da mi preciziraš kako ga Rusija, Evropa i Amerika to nešto posebno hvale? Želeo bih i da te podsetim da ne zaboraviš da su ne samo ovi, već i Južna Afrika hvalili Slobodana Miloševića krajem 1990-ih godina, a 1995. godine čak jedan britanski novinar koji je intervjuisao našeg milog Slobu rekao da smatra da bi on mogao da bude najozbiljniji kandidat za Nobelovu nagradu za mir.
 
Mesić u principu izigrava klovna, da ne kažem dežurnu budalu, iako sam se nekim odvalama slatko smejao
a što se njega tiče, posle one njegove tribine u Australiji i "dvostrukoj pobedi Hr naroda u 2. svetskom ratu"-on za mene ima epitet ustaše i ništa ga ne može oprati, džaba mu umivenost. Imamo i mi ovde onih što su krmeljavi, ali se još uvek boje vode, ali je tako poštenije, čovek je uvek načisto.
Iako je Mesic imao te svinjarije i nacionalisticke ispade pre 15-20 godina i glupirao sa takvih par izjava dok je bio sa Tudjmanom ,realno niko normalan ko iole poznaje politicku situaciju u HR ne moze njega danas nazvati ustasom .Posto jos od kada je on na celu Hrvatske,pogotovo posle onog svedocenja protiv Tudmanove politike u Hagu , on je proglasen za neprijetelja broj1 ,hrvatskih ustasa i nacionalista i svaki pravi ustasa vise mrzi Mesica nego bilo kog Srbina,posto im se on jedini na sva zvona suprotstavlja i stalno je na ratnoj nozi sa desnicarima u HR.
 
Iako je Mesic imao te svinjarije i nacionalisticke ispade pre 15-20 godina i glupirao sa takvih par izjava dok je bio sa Tudjmanom ,realno niko normalan ko iole poznaje politicku situaciju u HR ne moze njega danas nazvati ustasom .Posto jos od kada je on na celu Hrvatske,pogotovo posle onog svedocenja protiv Tudmanove politike u Hagu , on je proglasen za neprijetelja broj1 ,hrvatskih ustasa i nacionalista i svaki pravi ustasa vise mrzi Mesica nego bilo kog Srbina,posto im se on jedini na sva zvona suprotstavlja i stalno je na ratnoj nozi sa desnicarima u HR.

ja preko nekih stvari ne prelazim, npr Jasenovac, znači kad neko nešto posprdno, maliciozno ili omalovažavajuće kaže o tome, on je za mene ustaša. Znači, nemam drugi termin ili naziv.
Mesić je za mene samo umiven i prilagođen EU, ništa više
a da li ima gori od njega, naravno da ima, ali ne amnestira koketiranje sa ustaštvom i spominjanje Jasenovca u bilo kom kontekstu osim izvinjavanja i iskrenog kajanja
 
tako je i Sloba bio "srpski nacionalita" i novi Vozd u koga su se krajem osamdesetih kunuli gotovo svi nacionalno svesni Srbi od SANU preko SPC ,do raznoraznih monarhisticko cetnickih organizacija iz dijasere jer im je on isto mrsio tu pricu o srpskoj zemlji gde je srpska krava .Pa su ubrzo uvideli da on nema veze sa srpskim nacionalizmom nego je obicni komunisticki diktator u pokusaju, hazarederskog shvatanja ideologije i niko vise ne tvrdi da je Sloba bio veliki srbin i nacionalista vec neki komunjarski isprdak koji je sjebao celu varijantu i vlazne snove iskrenih patriota.
 
Citiraj jednu izjavu
1)kojom Milošević rehabilituje Dražu Mihailovića,(čovek nije dao ni Slobodan Jovanović da se rahabilituje) i četnički pokret (a to radi većina koja čini vlast u postpetooktobarskoj Srbiji
2)osuđuje komunističku revoluciju, ni na kraj pameti mu nije palo da sprovodi denacionalizaciju, rehabilitaciju političkih osuđenika
3)propagira velikosrpsku ideju, a negira jugoslovenski koncept

Živeo kao Jugosloven, *********, insistira na kontinuitetu SRJ u odnosu na SFRJ, nikada nije dozvolio ujedinjenje RS, i RSK sa Srbijom ili SRJ iako su oni to tražili...
Poslednje radno mesto mu je bilo predsednik Jugoslavije (Stjepan Mesić je bio predsednik Jugoslavije, a završio je kao predsednik Hrvatske, Milošević je sa mesta predsednika Srbije otišao na mesto predsednika Jugoslavije)

Ako nešto od ovoga nije tačno onda ga nazovi četnikom, srpskim nacionalistom, nacistom ili šta već...
 
Poslednja izmena:
Citiraj jednu izjavu
1)kojom Milošević rehabilituje Dražu Mihailovića,(čovek nije dao ni Slobodan Jovanović da se rahabilituje) i četnički pokret (a to radi većina koja čini vlast u postpetooktobarskoj Srbiji
2)osuđuje komunističku revoluciju, ni na kraj pameti mu nije palo da sprovodi denacionalizaciju, rehabilitaciju političkih osuđenika
3)propagira velikosrpsku ideju, a negira jugoslovenski koncept

Živeo kao Jugosloven, *********, insistira na kontinuitetu SRJ u odnosu na SFRJ, nikada nije dozvolio ujedinjenje RS, i RSK sa Srbijom ili SRJ iako su oni to tražili...
Poslednje radno mesto mu je bilo predsednik Jugoslavije (Stjepan Mesić je bio predsednik Jugoslavije, a završio je kao predsednik Hrvatske, Milošević je sa mesta predsednika Srbije otišao na mesto predsednika Jugoslavije)

Ako nešto od ovoga nije tačno onda ga nazovi četnikom, srpskim nacionalistom, nacistom ili šta već...
pa ne tvrdim ja da je Sloba bio srpski cetnik i nacionalista vec samo govorim da su balkanski politicari u pogodno vreme propagirali izvesnu ideologiju kako ni postigli odredjene politicke ciljeve .Pa si imao komunistickog birokratu i odanog clana partije Slobu koji je krajem osamdesetih bio idol gotovo celoj nacionalistickoj Srbiji 89. .Isto tako si u Hrvatskoj imao bivseg partizana i JNA generala koji je postao idol desnicarskoj javnosti i ustaskim krugovima tamo i sa njihovom podrskom i i finansijskim sredstvima se popeo na vlast i ostvario svoje ciljeve.To samo govori da takvi ljudi nemaju iza sebe nikakvu ideologiju i da su spremni na sve transformacije samo da bi se odrzali na vlasti
 
Tuđman, Mesić su bili komunisti, ali kasnije politički disidenti koji su skrenuli u ekstremni nacionalizam pre raspad Jugoslavije i (a kod Hrvata je to koketiranje ili propagiranje ustaštva) i osnovali HDZ koji je skinuo sa vlasti komuniste u Hrvatskoj

Milošević nikada nije bio disident, već jedan od najperspektivnijih komunističkih birokrata ceo život, koji je dobro plivao kroz ceo period svoje karijere u komunističkoj Jugoslaviji, i stalno napredovao, bivši veliki prijatelj Ivana Stambolića koji ga je i lansirao u orbitu...

Bolji primeri su ti Šešelj i Vuk Drašković ako već porediš, samo što oni nisu preuzeli vođenje države....jer SKS preimenovan u SPS je dobio izbore...
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top