Stjepan Mesić: (Karadžić) Istu sudbinu je doživio Karađorđe

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da ne bi ostalo na rekla-kazala....
Mesić: Uhićenje Karadžića je veliki iskorak za srbijansku vlast (HINA)

Predsjednik Stjepan Mesić danas je u povodu uhićenja haaškog bjegunca Radovana Karadžića izjavio da je to velik iskorak za sadašnju vlast u Srbiji. Predsjednik Mesić je iz Turkmenistana za Hrvatski radio rekao da je to velik iskorak za vlast u Srbiji jer su učinili nešto što je Srbija već davno prihvatila - da će izručiti Karadžića i Mladića ako se zateknu na njezinu teritoriju.
"A ja pretpostavljam da je i taj (Mladić) tamo", rekao je Mesić.
Što se tiče Karadžića, Mesić je rekao da će "Haaški tribunal utvrditi sve ono što je činio i sve ono za što je kriv".
Međutim, dodao je Mesić, znakovito je da je on uhićen u Beogradu, odnosno pretpostavljam da su mnogi znali da je u Beogradu i vjerojatno je tu netko pomogao, netko iz njegova kruga, istaknuo je Mesić, dodavši: "Napokon, tako je nastradao i Karađorđe.
 
slaven je u svom postu spomenuo cetnike, a to mesic nije nigde rekao, samo je to razlog mog posta.
inace mogu reci da sam najveci postovaoc mesica na forumu. po meni je daleko najveci zivi politicar ovih prostora.

A prošlost mu ne zamjeraš? :think:

I reci mi, u čemu je on toliko dobar da ga predstavljaju kao prototipa europskog Balkanca?

Po mom mišljenju to je upravo mit, i zato sam i oni napisao. :rtfm:
 
A prošlost mu ne zamjeraš? :think:

sigurno ima puno manje za zameriti nego bilo koji drugi politicar
I reci mi, u čemu je on toliko dobar da ga predstavljaju kao prototipa europskog Balkanca?
apsolutno u svemu, ako uporedimo sa ovim drugima, pametan, duhovit, snalazljiv, ima manire u ophodjenju...nadji mi ko mu je blizu???
Po mom mišljenju to je upravo mit, i zato sam i oni napisao. :rtfm:

OK. je ako si to napisao ,samo si trebao reci da je to tvoj "dodatak"
iance bih voleo neku posebnu temu o njemu.... a citao sam puno tekstova o njemu, mozda je u nekima "preterao" ali meni je to delimicno razumljivo, vreme, okolnosti i sl.
i mislim da je veci deo pljuvanja cista "ljubomora".
rekoh jednom, steta sto nema kosovo nekog mesica, davno bi se neki "problemi" zaboravili.
 
slaven je u svom postu spomenuo cetnike, a to mesic nije nigde rekao, samo je to razlog mog posta.
inace mogu reci da sam najveci postovaoc mesica na forumu. po meni je daleko najveci zivi politicar ovih prostora.


klikk:
putuje čovjek diplomacija i to...

ode da vidi te što su iskeširali grdnu lovu na Etoa (nogometaša) ili je otišao u kurdistan


Ironichno... Predsednik jedne vukojebine komentarishe dogadjaj u drugoj vukojebini iz trece i najvece vukojebine...

O zhivote, lutalico...
 
sigurno ima puno manje za zameriti nego bilo koji drugi politicar
apsolutno u svemu, ako uporedimo sa ovim drugima, pametan, duhovit, snalazljiv, ima manire u ophodjenju...nadji mi ko mu je blizu???

OK. je ako si to napisao ,samo si trebao reci da je to tvoj "dodatak"
iance bih voleo neku posebnu temu o njemu.... a citao sam puno tekstova o njemu, mozda je u nekima "preterao" ali meni je to delimicno razumljivo, vreme, okolnosti i sl.
i mislim da je veci deo pljuvanja cista "ljubomora".
rekoh jednom, steta sto nema kosovo nekog mesica, davno bi se neki "problemi" zaboravili.

A što je bio domalo otvoreni Ustaša od 1990. do 1993. godine, pa posle i po potrebi?

Početkom 1990-ih godina je svašta radio. Jednom dođe on u Beograd na RTS-u i nastupa sa Radovano Karadžićem kao premijer Hrvatske i drugim pojedincima i tvrdi da Hrvatska nema nikakve namere da se Jugoslavija raspadne ratom, da Hrvatska ne kupuje ilegalno naoružanje, i da se ne planiraju nikakve upotrebe sile za Knin koji je sa okolinom u odmetništvu, jer je to, kako je on govorio, samo nesporazum. Onda se vraća u Zagreb i izjavljuje kako se Jugoslavija raspala, i baš i jeste Hrvatska vojska tako naoružana, pa je čak i snimljeno uhvaćen u laži.

Onda na jednom skupu se diči hrvatstvom, pa kada su ga pitali da li su one glasine da nonstop nosi bradu kako bi sakrio "U" koje je istetovirao (ima svedoka), on ni ne negira. Onda za okupljanje glasova onaj put po ustaškoj emigraciji po svetu i slikanje ispod ikone Anta Pavelića, i govoreći kako se Hrvati nemaju nikom nizašta izvinjavati, pa ni za Jasenovac, da su Hrvati dva puta pobedili u Drugom svetskom ratu, opisuje partizane i četnike kao jednake koljače hrvatskoga naroda (a pri tom je do juče hvalio i dičio sebe svojim sopstvenim partizanstvom); pa onda sve one glasine da on i Ante Marković žele izvršiti državne udare u Beogradu i Zagrebu, koje je navodno razmatrao, pa onda odbio; pa onda govori u ratu kako svi Srbi jednostavno trebaju otići iz Hrvatske, "na opancima kako su i došli", govori o Franju Tuđmanu kao čoveku koji će doneti spas Jugoslaviji, pa onda spas samo hrvatskom narodu, pa tri godine kasnije svedoči za BBC kako je 1990-ih godina ogromna količina hrvatskog nacionalizma i mržnje prema Srbima, tolike da su se i Srbi koji su bili za državu Hrvatsku prosto tjerali od Zagreba, kao da je to njegov cilj i otvoreno laže da je napustio HDZ zbog nacionalizma, a to je učinio zato što je Tuđman počeo voditi lošu politiku ulazeći u zavadu i sa Bosanskim Muslimanima; pa govori o zločinima nad Srbima, pa čim postane predsednik govori kako zločina nad Srbima nije bilo, već su Hrvati to činili, pa odnedavno govori nešto između; pa ide u Hag i laže otvoreno građane s kojom svrhom...itd...

Ko mu je blizu? Pa, recimo Boris Tadić po mom mišljenju. Sviđa mi se što se sve glasine oko njega svode na njegovo ustaško poreklo, a ne četničko. :mrgreen:

Nisam imao čast upoznati Mesića, ali moj otac jeste Sanadera, i mogu da garantujem da čak Ivo Sanader nije ni (dobro, nikakav značajniji) nacionalista, i da je mnogo bolji čovek od Stipe. On zaista predvodi takvu partiju kakva je, ali isto i Ivica Dačić, ako razumeš šta hoću da kažem. Stjepan Mesić je po mom mišljenju više kao Vojislav Koštunica, ali odmereniji, tj. kao Koštunjavi iz 2000. godine.

A i na samom kraju, gledam na Stjepana Mesića kao jednog od poslednjih izdanaka zločinačke prošlosti, ratova, raspadanja, svugde smrti, jednog od poslednjih predstavnika jednog mračnog doba koje jednostavno u potpunosti nestaje sa naših prostora (a on je aktivni igrač od kasnih 1980.-ih godina), tako da bih voleo da jednostavno talas Novog Doba povede i njega, jer njemu ne pripada - kao recimo Sanader. Na predsedničkim izborima opcija između Jadranke Kosor i Stjepana Mesića je bila očigledna, Kosorka je ultra-nacionalistička ekstremica ravna skoro Šešelju, ali neovisno pripadnosti partiji, da je Sanader bio kandidat, uvek on pre Mesića!
 
mesic ovde POD*EBAVA demokrate i kaze im diplomatski "ETO ISTO TAKO SU SRBI IZDALI I KARADJORDJA SVOJEVREMENO KAO DANAS RADOVANA"

Markowac, je li ti to voliš samo tako da baneš i sve velikim slovima vičeš, bez ikakve diskusije, i tako po svakoj temi besmisleno? :???:

I još uvek mi nisi odgovorio na pitanje šta ti je na avataru.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top