Stitna zlezda

Nisam nista precizirala posto se kod svake to verovatno manifestuje drugacije,kao i kod svega,ali meni se desilo debelo kasnjenje ciklusa i pojacan pms i svi simptomi koje svaka inace normalno ima tokom ciklusa samo jako pojacani,dosta sam oticala kad treba da dobijem i sve,i sekret mi je pojacan bio dosta i sve.Pisem malo "prostije" da me skapiraju svi i tako.Malo sam redukovala dozu i sve se smirilo evo na 28 dan dobijam a bilo je na 34-35 i nemam nikakve probleme sem malo prvi dan,ali to je normalno,sva sreca pa sam otisla kod doktora i konsultovala se sa njime i nasla nekog sa kime se moze popricati i ko je malo "otvoreniji" inace bi se patila dan danas sa svime.
 
E pa to, moguce kada je jaca doza da ima i tih pratecih lepota:mrgreen:, Stitna izmedju ostalog i pravi problem sa ciklusom, zato i treba pogoditi tacnu dozu, kada se njen rad regulise i ostalo se sredi. Mada verujem da iz prve ni oni sami ne znaju bas da pogode.. . Vidis, ja nikad ne bih sa eutiroxom povezala te simptome. Sa antibioticima da ...u svakom slucaju hvala za info, ko zna mozda zatreba..
 
Savremena medicina se sada vise nego ikada bavi uzrokom bolesti, a ne samo simptomima. Ja savetujem forumase da zaobidju ove prevarantske klipove o carobnim izlecenjima.
U pravu si.

medicina-je-toliko-na.jpg
 
Nesto ne verujem da je meni doza velika,1+0+0 50mikrograma prvi dan,a drugi 1+0+1/2 znaci ujutru 50 mikrograma uvece pola tablete.E sad ja izbacila samoinicijativno tu polovinu i sve se sredilo iako su mi nalazi bili super.

P.S.Ne bih ni ja povezala vec lepo uzmem papiric sto ide uz lek i procitam i povezem i resim.
 
Sreća da je tema aktivna , iščitah poslednjih nekoliko strana i u ponedeljak odoh u laboratoriju :)

Na svoju ruku sam prestala piti euthyrox :roll:

...zasto?
...jesi li se toliko dobro osecala da si smatrala da ti ne treba ili?
...ajde javi rezultate...

...ja treba sledece nedelje da odem do moje dr u KC i da je zamolim da mi zakaze prvi slobodni termin....pa da dam
krv....trebalo je da to obavim jos u decembru, ali nsiam bila tu, tako da mi je termin propao, sad ima da me nagrdi
al' dobro pretrpecu, u pravu je, mada mi je poslednji nalaz bio prilicno dobar....
 
...zasto?
...jesi li se toliko dobro osecala da si smatrala da ti ne treba ili?
...ajde javi rezultate...

...ja treba sledece nedelje da odem do moje dr u KC i da je zamolim da mi zakaze prvi slobodni termin....pa da dam
krv....trebalo je da to obavim jos u decembru, ali nsiam bila tu, tako da mi je termin propao, sad ima da me nagrdi
al' dobro pretrpecu, u pravu je, mada mi je poslednji nalaz bio prilicno dobar....

uh, nisam dugo radila hormone ... skoro 4 godine i, pre nekoliko meseci prestanem piti ,
ne umem da ti objasnim zašto , mozda zbog vrućinčine koja me spopada ...

Nisam imala nikakvih tegoba osim što je doca svaki put kada bi nekim drugim povodom otišla,
gledao štitnu , znatno je uvećana desna strana ..
uslikali su je , desno uvećano, funkcija nije poremećena i, nisam ništa preduzimala po tom pitanju
do pre 5-6 godina , opet bez ikakvih tegoba , ali sada znatno veća ... zapušteno , neki nodusi,
struma i dobih da pijem Euthyrix , dok sam ziva , vidim, nisam ga pila pravilno ....
i da, obrve su prestale da mi rastu pre 15 godina , skoro pročitah da ima veze sa štitnom ...

elem, znojim se, ali koza mi nije vlazna , srce lupka ubrzano , loše spavam , oči suve ,
bezvoljna jesam , zadišem se , ali svašta nešto mi se izdešavalo u ove 4 godine , pa tome
pripisujem sve tegobe ...

javim svakako , računam da neće biti ništa katastrofično ...
meni internista određuje terapiju , nemamo endokrinologa i,
zelim ti dobar nalaz :)
 
Poslednja izmena:
uh, nisam dugo radila hormone ... skoro 4 godine i, pre nekoliko meseci prestanem piti ,
ne umem da ti objasnim zašto , mozda zbog vrućinčine koja me spopada ...

Nisam imala nikakvih tegoba osim što je doca svaki put kada bi nekim drugim povodom otišla,
gledao štitnu , znatno je uvećana desna strana ..
uslikali su je , desno uvećano, funkcija nije poremećena i, nisam ništa preduzimala po tom pitanju
do pre 5-6 godina , opet bez ikakvih tegoba , ali sada znatno veća ... zapušteno , neki nodusi,
struma i dobih da pijem Euthyrix , dok sam ziva , vidim, nisam ga pila pravilno ....
i da, obrve su prestale da mi rastu pre 15 godina , skoro pročitah da ima veze sa štitnom ...

elem, znojim se, ali koza mi nije vlazna , srce lupka ubrzano , loše spavam , oči suve ,
bezvoljna jesam , zadišem se
, ali svašta nešto mi se izdešavalo u ove 4 godine , pa tome
pripisujem sve tegobe ...

javim svakako , računam da neće biti ništa katastrofično ...



meni internista određuje terapiju , nemamo endokrinologa i,
zelim ti dobar nalaz :)

...meni je sve ovako bilo dok nisam pocela da uzimam terapiju, plus povecana kilaza onako bas,
e sad bolje mi je puno, ali zna da me uhvati i sad s vremena na vreme...dijagnoza Hasimoto tiroidis (ako sam pravilno napisala),
sa kg nekako izlazim na kraj, ali kad nema puno fizicke aktivnosti muka je veca....nodusi su takozvani cvorici na samoj stitnoj,
koji se meni od lekova polako smanjuju, ako nisu veci od 3cm oni se ne diraju, preko toga ih operisu....nadam se da tebi bas
nece morati.....pij lek uredno onako kako pose na uputstvu i osecaces se bolje sigurna sam...ajde srecno pa cekamo nalaze :)

...hvala:)
 
...meni je sve ovako bilo dok nisam pocela da uzimam terapiju, plus povecana kilaza onako bas,
e sad bolje mi je puno, ali zna da me uhvati i sad s vremena na vreme...dijagnoza Hasimoto tiroidis (ako sam pravilno napisala),
sa kg nekako izlazim na kraj, ali kad nema puno fizicke aktivnosti muka je veca....nodusi su takozvani cvorici na samoj stitnoj,
koji se meni od lekova polako smanjuju, ako nisu veci od 3cm oni se ne diraju, preko toga ih operisu....nadam se da tebi bas
nece morati.....pij lek uredno onako kako pose na uputstvu i osecaces se bolje sigurna sam...ajde srecno pa cekamo nalaze :)

...hvala:)

Opet su nalazi ok , večeras idem kod doce , ako ga ulovim :lol:
a Euthyrox 50 , 1/2 pijem od juče , ali po pravilu ;)

T3 2,1 a ref.vr . 1.1 -2.9
T4 87,0 " 63 - 157
TSH 1,03 " 0,40 - 5,00

Pozz
 
Kod mene je to uvek ok , a za neka dalja istrazivanja , nisam spremna :lol:
I, pazi sad , juče počela piti lekić kao što si napisala i već mi se čini
da vrućina nije tako učestala ... šta ti je psiha :lol:

...jeste ima toga, psiha je cudo, ali ja pijem uredno lek vec 4-ta godina, a vucine su uzasne i dalje, evo ovo je
vec kraj 7-me godine..ako je za vajdu dosta je....kad popijem lek posle nepunih 10 minuta oko vrata budem potpuno
mokra, ako slucajno zaspim odmah, probudi me mokra majica....nema sanse da mogu da zaspim, kad zaspim sto je
retkost postalo....u necemu sto je deblje od majice na tanku bretelu i to sa otovrenim prozorom pa da je napolju minus
beskonacno....tacno bi se obesila koliko mi bude vruce....
...nije to do stitne to je meni "produzen" komaks, klimnemmugamajcidoklevisepanisamjabasmoraladaprozivimtozadesetzena:dash:
 
...jeste ima toga, psiha je cudo, ali ja pijem uredno lek vec 4-ta godina, a vucine su uzasne i dalje, evo ovo je
vec kraj 7-me godine..ako je za vajdu dosta je....kad popijem lek posle nepunih 10 minuta oko vrata budem potpuno
mokra, ako slucajno zaspim odmah, probudi me mokra majica....nema sanse da mogu da zaspim, kad zaspim sto je
retkost postalo....u necemu sto je deblje od majice na tanku bretelu i to sa otovrenim prozorom pa da je napolju minus
beskonacno....tacno bi se obesila koliko mi bude vruce....
...nije to do stitne to je meni "produzen" komaks, klimnemmugamajcidoklevisepanisamjabasmoraladaprozivimtozadesetzena:dash:

:zcepanje: izgleda da moraš ...

pazi, ja odustala od leka iz tih razloga , činilo mi se da on proizvodi nesnosne vrućinčine , jbg....
nisam ulovila doktora , čekam do ponedeljka :lol:
 
Nisam baš sve čitao, ali dragocen savet za sve koji imaju
problema sa štitnom žlezdom.
Sestra mi se tako izlečila.
Optimalni trenutak je rano proleće.

Poći na Zlatibor, ustajati što ranije,
šetati četinarskim šumama i disati punim plućima.

Za štitnu je (a i inače) vrlo korisno
pojesti bar po jednu japansku jabuku dnevno.
U Srbiji je možda problem nabaviti je.
Jede se tek kad skroz omekša.
 
Poslednja izmena:
Moj dr, čuveni endokrinolog Grbić, je meni davne 1998. godine rekao da na Zlatiboru nema apsolutno ništa ni u vodi, vazduhu ni zemlji što dokazano pomaže lečenju štitne žlezde. Po njegovim rečima, jedan ugledan endokrinolog je bio iz tog kraja, i u srećna vremena kada je bilo para, izdejstvovao da se tamo napravi Centar za lečenje bolesti štitaste žlezde. Da je bio sa Kopaonika, odvukao bi pare tamo. Nikada mi nije savetovao specijalno Zlatibor, nego odmor. Bilo gde gde ću se osećati dobro i gde neću biti pod stresom.

A japansku jabuku ne bih probala, da znam da ću ovog trenutka sa stolice pasti mrtva zbog neprobanja iste. :bljuc:
 
Sam pogleda na tu japansku jabuku meni izaziva mučninu. Pojma nisam imala da je kao dobra za štitnu, imao je ujak mm u dvorištu do prošle godine. Nisam mogla da boravim u istoj prostoriji ni sa nekim ko je jede, a ne da je probam. :sad2:

Samo moje dobro kućno vaspitanje me sprečava da napišem na šta mi to liči.
 
...ovo sa japanskomm jabukom je lakse od Zlatibora i izvodljivije...vredi probati...

Moraću te razočarati ali nama autoimunašima to ne pomaže:malav:
Mojoj kevi je pomoga nekad davno Zlatibor,ali ona nije imala hašimoto...
Proba sam i te japanske jabuke,jedu se kao kad su baš zrele,gnjile što kaže Škura,ali nama ne može pomoći...
Ali ti svakako probaj,meni nisu ništa posebno,onako slatke su i nisu po mom ukusu,jeo sam ih dolje u C.gori,baš su nešto dzabe bile...
 

Back
Top