Star Craft 2

Neke jedinice su ostavili samo za kampanju da bi podstakli agresivnost u multyplayer rezimu (da Juznokoreanci ne bi ostali besposleni :mrgreen: )

Koreanci nisu normalni :)
Ipak, mislim da su trebali ostaviti sve jedinice, jer ionako ljudi koji igraju tu igru, tako da kazem, "profesionalno", oni ce koristiti dve vrste jedinica, i to im je dosta, a mi koji igramo cisto iz zabave (bar ja), volimo da vidimo razne jedinice koje mozda necemo upotrebiti, ali da ih ima, da se nadje.
Iskreno, mislim da dvojka nece zaziveti u multiplayeru kao sto je kec, upravo zbog nedostatka igranja preko mreze, jer najzanimljivije kada se skupi vece drustvo u igraonici i igra se, a kada se moze preko neta, izgubi se dozivljaj koji se stvara kada je grupa na jednom mestu. Mislim, zasto bih isao u igraonicu, kada mogu sve to kod kuce da uradim?
Mislim da je najveci nedostatak igre upravo to sto nema LAN podrske. To Blizardu nece doneti vise novca, samo nezadovoljstvo mnogih igraca...
 
LAN jeste veliki nedostatak, ali i uprkos tome multiplay je krcat svaki dan
ne ceka sa mnogo da se skupe ljudi, ima mnogo turnira i blizard redovno izbacuje nove igre

mislim da su izbacili LAN zbog battlenet-a, cini mi se da im je ovako sigurnije da se zastite od piraterije

sto se tice jedinica, stvarno mi nedostaju neke iz prvog dela, ali i bez njih starcraft je cista zabava
nadam se da ce izlaskom ostalih delova dodati jos koju jedinicu kao sto je to bio slucaj sa broodwar-om
 
Naravno da ima mnogo ljudi, igrica je super napravljena, nego sam mislio da nece zaziveti tako kao sto je kec, ali opet, danas sve vise ima ljudi sa netom koji mogu da dozvole taj lukzus da igraju originalnu igru na netu.
Nadam se da si u pravu za jedinice, samo onda ce mozda biti problem da se umreze igraci koji imaju razlicite delove igre... Mada, Blizard ume sve to lepo da resi.
 
super rade sa update-ovima
na svakih par dana izlazi po jedan
resavaju jos uvek balans u igrici, povecavaju cenu nekih research-ova, smanjili su radijus za pylon itd
mislim da ce sa update-om ubaciti nove jedinice
 
Mozemo samo da sacekamo... Cak, prema procurelom planu mozemo da imamo i ideju kada ce sledece dve epizode da budu spremne.

Malo je kompanija koje sebi mogu da priuste da godinama (da ne kazem - decenijama) razvijaju igre, ali je neverovatno kako ne promasuju. Starcraft je legenda, Diablo je legenda, Warcraft / WoW je legenda.
 
Sve zavisi od toga kakvi su sa finansiranjem. Ocigledno je da su tako jaki da mogu sebi da priuste mali broj naslova. Ipak, oni rade to vroma dobro, igre su vrlo ispolirane, uskladjene i bez nekog preteranog broja gresaka - sto inace bude veliki problem.
Ono sto imaju, a sto opet mnogi nemaju, su dodaci ili sledece epizode. Kvalitet je jednak prvoj celini igre, kao da je sve odjednom pravljeno, pa se samo objavljuje na parce.

Sasvim kontra primer od toga je EA, koji svake godine mora da ima fudbal, kosarku i hokej... sasvim preterano. Mogli bi samo da objave update statistike, pa ko hoce neka ima. A igra da se izdaje na svake 2 godine (fudbal npr. parnim godinama, basket i hokej neparnim...)
 
Hej, narode... hoce neko co-op multiplay?

Kada sam prelazio igru nisam ni obratio paznju na razna postignuca, znacke, priznanja, pa to sad sredjujem. Solo znacke sredjujem polako, ali co-op ne mogu sam da izvedem.
Ne igram toliko dobro da sad idem da se prijavljujem na turnire, eto tek za normal i hard AI zelim da imam znacke :)
 
Wow. Prolazim kroz ovu temu i citam pitanja... naka su iz 2008. godine. Bas nostaligicno.

Starcraft2 se razvio u nevjerovatnu silu e-sporta gdje ce sigurno nadmasiti prvi starcraft (igru koja ima i svoj 24 satni TV kanal GomTV) i koja se igra i danas 14 godina nakon izlaska.

E-sport raste fenomenalnim tempo i profesionalni gameri zaradjuju bruku love. Turniri su ogromni i finale u salama ili stadionu gleda 20-40 hiljada ljudi. Starcraft 1 finale jednog turnira je u J.Koreji gledalo 130.000 ljudi na stadionu.

Najpoznatiji srpski pro gamer je Beastyqt koji igra za team Empire. On je u samom vrhu evropske lige
 
Sve zavisi od toga kakvi su sa finansiranjem. Ocigledno je da su tako jaki da mogu sebi da priuste mali broj naslova. Ipak, oni rade to vroma dobro, igre su vrlo ispolirane, uskladjene i bez nekog preteranog broja gresaka - sto inace bude veliki problem.
Ono sto imaju, a sto opet mnogi nemaju, su dodaci ili sledece epizode. Kvalitet je jednak prvoj celini igre, kao da je sve odjednom pravljeno, pa se samo objavljuje na parce.

Sasvim kontra primer od toga je EA, koji svake godine mora da ima fudbal, kosarku i hokej... sasvim preterano. Mogli bi samo da objave update statistike, pa ko hoce neka ima. A igra da se izdaje na svake 2 godine (fudbal npr. parnim godinama, basket i hokej neparnim...)

Ne bih rekao da su ove dve kompanije toliko razlicite jedna drugoj.
Kod obeju je problem ciljna grupa i nevoljnost da eksperimentisu. EA centrira najlezernije igrace te im izbacuje svake godine istu korpu pod novim imenom sa sitnije boljom grafikom i igrivoscu. U pitanju je uslovljavanje. Ti ljudi, deca i njihovi roditelji, strine i bake, kada kupuju te igre nemaju pojma sta igraju vazno je da je tek izaslo i da postoji fama. Vazno je da je neki trenutno popularni kosarkas na omotu i da igrajuci te igre dete/igrac radi isto sto i svi ostali vrsnjaci. Oni ne bi skidali apdejtove, jer to zvuci streberski. Oni zele McGaming iskustvo i to im se pruza. EA prodaje igre koje u sustini nisu nesto komplikovanije od onoga sto Pong moze da ponudi. EA je takodje prokleti kanibal; grozno je koliko su firma zakopali. Njih zanima samo kes. Ne mogu im nikada oprostiti sta su uradili Bioware-u. Na srecu Ray Muzyka i Greg Zeschuk su se povukli, te je barem nesto mozga i obraza spaseno.

Bioware ima problem u tome sto je samo par ljudi ostalo od ranijih godina da radi. Gotovo citava ekipa im je ona koja je radila WoW, a ti isti su i napravili uzas koji je Diablo 3. Ekipa koja je pravila D2 trenutno zavrsava rad na igri
koja predstavlja sve ono sto je D3 trebao da bude a na kraju nije bio.
SC2 je pristojna igra, vrlo je zabavno gledati profesionalce kako igraju. Kampanja je takodje zabavna. Ali mislim da je to to. Mislim da ce, ako ovako lenjo nastave SC2 biti posljednja im krava muzara. Previse su se udebelili i obogatili sa WoW-om. Igre im jesu ispolirane, ali price postaju bajate.
Pa i tu jednu pricu koju godinama prodaju su ukrali, prilicno nezgrapno, prakticno iskopirali i zglupili Warhammer univerzum. Finta je bila, ispostavilo se, zglupiti citav taj kosmos, taj lore od stotinu biblija u jednu kratku novelu i prodati. A Bioware zna da prodaje.
 
Ne bih rekao da su ove dve kompanije toliko razlicite jedna drugoj.
Kod obeju je problem ciljna grupa i nevoljnost da eksperimentisu. EA centrira najlezernije igrace te im izbacuje svake godine istu korpu pod novim imenom sa sitnije boljom grafikom i igrivoscu. U pitanju je uslovljavanje. Ti ljudi, deca i njihovi roditelji, strine i bake, kada kupuju te igre nemaju pojma sta igraju vazno je da je tek izaslo i da postoji fama. Vazno je da je neki trenutno popularni kosarkas na omotu i da igrajuci te igre dete/igrac radi isto sto i svi ostali vrsnjaci. Oni ne bi skidali apdejtove, jer to zvuci streberski. Oni zele McGaming iskustvo i to im se pruza. EA prodaje igre koje u sustini nisu nesto komplikovanije od onoga sto Pong moze da ponudi. EA je takodje prokleti kanibal; grozno je koliko su firma zakopali. Njih zanima samo kes. Ne mogu im nikada oprostiti sta su uradili Bioware-u. Na srecu Ray Muzyka i Greg Zeschuk su se povukli, te je barem nesto mozga i obraza spaseno.

Bioware ima problem u tome sto je samo par ljudi ostalo od ranijih godina da radi. Gotovo citava ekipa im je ona koja je radila WoW, a ti isti su i napravili uzas koji je Diablo 3. Ekipa koja je pravila D2 trenutno zavrsava rad na igri
koja predstavlja sve ono sto je D3 trebao da bude a na kraju nije bio.
SC2 je pristojna igra, vrlo je zabavno gledati profesionalce kako igraju. Kampanja je takodje zabavna. Ali mislim da je to to. Mislim da ce, ako ovako lenjo nastave SC2 biti posljednja im krava muzara. Previse su se udebelili i obogatili sa WoW-om. Igre im jesu ispolirane, ali price postaju bajate.
Pa i tu jednu pricu koju godinama prodaju su ukrali, prilicno nezgrapno, prakticno iskopirali i zglupili Warhammer univerzum. Finta je bila, ispostavilo se, zglupiti citav taj kosmos, taj lore od stotinu biblija u jednu kratku novelu i prodati. A Bioware zna da prodaje.

Pa ok... vise sam mislio na broj naslova... Sto se tice ugla 'ovo moz' da igra i moja baba', tu mogu da se slozim da je to losa pojava. Izazov mora da postoji. Mozda mozemo cak da dovucemo problem do nivoa da su to americke kompanije - gde ako nije sve unapred sazvakano i ponudjeno na gotovs... ne nudi se.

Meni je SC bio zanimljiv zbog price, a i SC2 je... pa makar nista osim toga i ne ulagao napor u igru.

Na D3 nemam neku veliku primedbu. Sa sadasnjim patchom mogu da napredujem. Kako napredujem vidim da se tezina podize i to je to (ja igram paralelno svih 10 likova, tek sam u hell dosao). Ako smo godinama skupljali opremu u D2 - pa sto bi je sada imali za par meseci?
 

Back
Top