Šta vam od poslednjih poskupljenja najviše narušava budžet?-Anketa

Koja poskupljenja vam najviše narušavaju budžet ?

  • Skok cena životnih namirnica u velikim marketima i prodavnicama

    glasova: 28 43,1%
  • Cene voća i povrća na pijačnim tezgama

    glasova: 2 3,1%
  • Iznos koji izdvajam za druge kućne potrepštine

    glasova: 2 3,1%
  • Benzin i naftni derivati

    glasova: 7 10,8%
  • Sve pomalo

    glasova: 26 40,0%

  • Ukupno glasova
    65
U zadnje vreme vidno sam osetila poskupljenje osnovnih zivotnih namirnica
Iskreno ne smem ni da zamislim cetvoroclanu porodicu sa dvoje dece
i koliki su im troškovi za hranu , o ostalim kucnim potrepštinama necu ni da pricam
Najvise ode na hranu, jedno 1000 evra mesecno. I sto je najveci fazon gledamo da ustedimo ali ipak ode.

Sve se nekako podnese ali su cene stanova za zakup ogromne i pre su blize standardu Nemacke nego li Slovenije, a kamoli Srbije.
Kolko je sad, nbg nije bio ispod 400 evra, i to pre par godina..
 
malo + malo + malo = premnogo

ja prakticno samo na jogurtu od sad trosim skoro 1.000 din mesecno vise.


pricam o akciji. uvek je neki jogurt na akciji
taman da smanjiš kalcijum. ulaziš u godine kad može da dođe i do osteoporoze.:mrgreen:
eto meni poskupljenje čuva nivo šećera... :lol:
ja sam veliki sladokusac ali su cene slatkiša otišle u nedogled

misli država na nas
 
najvise me brine hrana i gorivo...konzerva tunjevine mi je skocila sa 280 na 380 u roku od mesec dana jos pocetkom godine...sada je stabilno oko 400 din...presla na jeftiniju, ajde tunjevina, bez nje se i moze, ali je svemu skocila cena...samo mi je to bilo bas drasticno
Овде,код мене, килограм филеа туњевине је око 2000 динара.
Конзерве, у зависности које су. Почиње од око 140 динара па на више.
Ево, цене у маркету поред мене: https://lenta.com/catalog/bakaleya/konservaciya/f/bakerconf=tunec/
По данашњем курсу 1₽=1,7 динара.
У опште гледано, пратим шта се дешава у Србији и ЕУ са ценом хране и упоређује са ценама код мене.
Питам се шта ће тек бити на јесен у Србији и ЕУ са ценом хране и енергије?!
 
hrana ce jos da poskupi to je neizbezno ali mene zabrinjava uz hranu sto ce da poskupi grejanje koje je iovako skupo
i placamo ga preko cele godine,i meni je grejanje najveca stavka na uplatici info stana.. zatim struja, benzin kao i usluge
sto ce svakako da oteža zivot u gradu i utice na kucni budžet..a plate se ne povcecavaju..
u anketi sam galsala sve po malo upravo zbog opšta poskupljenja gore navedenog koja su neminovna i sleduju nam
kao sto sam ranije radila sada radim jos vise..kupujem selektivno i samo ono sto mi je potrebno i vodim racuna o novcu
i na takav nacin plivam lagano kao vecina nas pretpostavljam a dokle cu tako videcemo :)
Nadam se da kod nas neće biti baš tako. Od 01.05. struja je skuplja (cijena VT je otišla gore za oko 25%, NT je praktički ostala ista), ali kod toplinarstva (grijanje i topla voda) su nam smanjili PDV sa 25 na 13%. A vidjeti ćemo, nadam se da neće biti takav nekakav pretjerani udar, bar što se tiče režija. A vidjeti ćemo što će biti sa hranom i gorivom.
 
Nadam se da kod nas neće biti baš tako. Od 01.05. struja je skuplja (cijena VT je otišla gore za oko 25%, NT je praktički ostala ista), ali kod toplinarstva (grijanje i topla voda) su nam smanjili PDV sa 25 na 13%. A vidjeti ćemo, nadam se da neće biti takav nekakav pretjerani udar, bar što se tiče režija. A vidjeti ćemo što će biti sa hranom i gorivom.
Код мене kWh=4,3 руб. (0,064€) а гас 1куб=6,7руб. (0,0995€). Бензин 95 октана 51руб. (0,75€).
Средња плата у Русији је 56 280руб. (836€).
Курс евра на данашњи дан!
 
Najvise ode na hranu, jedno 1000 evra mesecno. I sto je najveci fazon gledamo da ustedimo ali ipak ode.


Kolko je sad, nbg nije bio ispod 400 evra, i to pre par godina..
Opusteno ces naici na oglase od 500-600€, za stanove koje nazivaju lux (a zapravo su samo renovirani i normalno opremljeni) dok se na nekim boljim lokacijama isti ti nude za 700-800€. Cak sam vidjao i stanove vece kvadratire za koje traze i 1500-2000€. Jasno je da ti ne idu u kategoriju izadavanja nasem narodu ili veoma retkim pojedincima, ali zaista vredja inteligenciju. Kada ti neko Petlovo Brdo, Ledine, Mirijevo itd. za potkrovlja kuca traze 300€ onda je vreme da se uhvatimo svi za glavu.
 
Код мене kWh=4,3 руб. (0,064€) а гас 1куб=6,7руб. (0,0995€). Бензин 95 октана 51руб. (0,75€).
Средња плата у Русији је 56 280руб. (836€).
Курс евра на данашњи дан!
Kakvo je stanje sa uvoznom tehnikom? Neki Rusi koje znam iz Moskve kukaju da ce to da im poskupi sve i da je vec frka. Energenti nisu ni bili problem pre za njih, ali uvozne stvari, tehnologije, kola, putovanja... Kad je jedan let u proseku iz Moskve 800-1200€ za BG ili Istanbul. Relano je da ce krizu najmanje osetiti tamosnji penzioneri :mrgreen:
 
Kakvo je stanje sa uvoznom tehnikom? Neki Rusi koje znam iz Moskve kukaju da ce to da im poskupi sve i da je vec frka. Energenti nisu ni bili problem pre za njih, ali uvozne stvari, tehnologije, kola, putovanja... Kad je jedan let u proseku iz Moskve 800-1200€ za BG ili Istanbul. Relano je da ce krizu najmanje osetiti tamosnji penzioneri :mrgreen:
Шта конкретно од технике? Због курса све је појефтинило. Што се тиче путовања, ЕУ најављује попуштање санкција за авио саобраћај јер им забрана прелета преко Русије наноси енормне губитке.
По питању аутомобила, највећи број аутомобила се производиу самој Русији и компаније су почеле да се враћају. Тојота је прва отишла и одмах се вратила. За сада нема неких значајнијих промена. У марту је била паника, када је рубља пала на 140 за један евро.
Данас је курс:
курс.PNG

Са овом ценом барела и ценом гаса, Русија зарађује огромне паре а на све то, полако отварају рачуне у рубљама. За сада 20 рачуна а у најави још 14.
Настави ли запад са овом идиотском политиком, Руси ће још више зарађивати!
 
Шта конкретно од технике? Због курса све је појефтинило. Што се тиче путовања, ЕУ најављује попуштање санкција за авио саобраћај јер им забрана прелета преко Русије наноси енормне губитке.
По питању аутомобила, највећи број аутомобила се производиу самој Русији и компаније су почеле да се враћају. Тојота је прва отишла и одмах се вратила. За сада нема неких значајнијих промена. У марту је била паника, када је рубља пала на 140 за један евро.
Данас је курс:
Pogledajte prilog 1154452
Са овом ценом барела и ценом гаса, Русија зарађује огромне паре а на све то, полако отварају рачуне у рубљама. За сада 20 рачуна а у најави још 14.
Настави ли запад са овом идиотском политиком, Руси ће још више зарађивати!
Jedna rublja je trenutno, sad proverih, 0,57 dinara. Kada sam ja zadnji put bio u Rusiji bila je 1,6.

Od tehnike, pa ono sto se uvozi. Ajfoni, laptopovi, smart tv, sve ono sto Rusija ne pravi ili ne uvozi iz Kine. Sto se letova tice, meni ovi govore da se necemo skoro vidjati jer ko zna kada ce moci ponovo da se leti za normalne pare. (Rusi su, nisu nasi kaoji zive u Rusiji) Doduse, to je bilo pre oko 2 nedelje kada sam im zadnji put pisao.
 
Код мене kWh=4,3 руб. (0,064€) а гас 1куб=6,7руб. (0,0995€). Бензин 95 октана 51руб. (0,75€).
Средња плата у Русији је 56 280руб. (836€).
Курс евра на данашњи дан!
Rusija je najveća zemlja svijeta i energije ima više nego dovoljno za sebe. Samodostatna je u puno toga. Ali neke luksuzne stvari, putovanja, toga će možda nedostajati
 
Jedna rublja je trenutno, sad proverih, 0,57 dinara. Kada sam ja zadnji put bio u Rusiji bila je 1,6.

Od tehnike, pa ono sto se uvozi. Ajfoni, laptopovi, smart tv, sve ono sto Rusija ne pravi ili ne uvozi iz Kine. Sto se letova tice, meni ovi govore da se necemo skoro vidjati jer ko zna kada ce moci ponovo da se leti za normalne pare. (Rusi su, nisu nasi kaoji zive u Rusiji) Doduse, to je bilo pre oko 2 nedelje kada sam im zadnji put pisao.
Пермутовао си. 1 рубља је 1,76 динара.
По питању технике, већи део телевизора се склапа у Русији и Белорусији.
Сет радњи где ја најчешће купујем је: https://www.citilink.ru/
Ту можеш потражити све од технике и упоредити цене.
Такође, по питању технике, пуно наручујем из Кине са Алија. У Русији за ту куповину нема ПДВ-а и царине до 250 евра а преко нје нешто симболично.
Први пут сам платио царину зимус. Наручио сам два комплета за видео надзор и на суму од неких 400 евра платио сам царину око 12 евра.
 
Rusija je najveća zemlja svijeta i energije ima više nego dovoljno za sebe. Samodostatna je u puno toga. Ali neke luksuzne stvari, putovanja, toga će možda nedostajati
Путовање у ЕУ? Путовања на Кубу, Малдиве, Турску, Египат, Тајланд....иду без икаквих проблема.
Не знам зашто сте ви из ЕУ умислили да сте ви цео свет?
Са садашњим курсом, Русима је ова година по курсу најповољнија za путовања.
Курс рубље толико расте да су рекли да ће централна банка да га обори јер извозницима прави проблеме.
 
Пермутовао си. 1 рубља је 1,76 динара.
По питању технике, већи део телевизора се склапа у Русији и Белорусији.
Сет радњи где ја најчешће купујем је: https://www.citilink.ru/
Ту можеш потражити све од технике и упоредити цене.
Такође, по питању технике, пуно наручујем из Кине са Алија. У Русији за ту куповину нема ПДВ-а и царине до 250 евра а преко нје нешто симболично.
Први пут сам платио царину зимус. Наручио сам два комплета за видео надзор и на суму од неких 400 евра платио сам царину око 12 евра.
Pazi ti i ako se vratiš u Srbiju , tebe će ladno da gledaju kao opasnost za Srbiju tj klasičnog KGB špijuna.
 
Пермутовао си. 1 рубља је 1,76 динара.
По питању технике, већи део телевизора се склапа у Русији и Белорусији.
Сет радњи где ја најчешће купујем је: https://www.citilink.ru/
Ту можеш потражити све од технике и упоредити цене.
Такође, по питању технике, пуно наручујем из Кине са Алија. У Русији за ту куповину нема ПДВ-а и царине до 250 евра а преко нје нешто симболично.
Први пут сам платио царину зимус. Наручио сам два комплета за видео надзор и на суму од неких 400 евра платио сам царину око 12 евра.
U pravu si, izgleda da je google prikazao dinar za rublju a ne rublju za dinar kako sam hteo.

Nasi lopovi sve preko 50€ carine pa ti izadje na tu cenu jos 30%. Ali mislim da je to za Rusiju i Kinu neka njihova povoljna stopa. Nije realno da je za sve tako niska carina.

Ovaj sajt sto si dao otprilike ima cene nesto vise od srpskog Gigatrona. (Plus minus, moze se uporediti na taj nacin) Ne verujem da vecina Rusa placa ove cene. Verovatno se i tamo kao i u Srbiji kupuje preko nekog KP-a.

Nego kada si vec tu, da te pitam, kako se krecu stanovi tamo? (Za izdavanje) I moze li se uporediti realnost sa prikazanim podacima na numbeo.com ?
 
Путовање у ЕУ? Путовања на Кубу, Малдиве, Турску, Египат, Тајланд....иду без икаквих проблема.
Не знам зашто сте ви из ЕУ умислили да сте ви цео свет?
Са садашњим курсом, Русима је ова година по курсу најповољнија za путовања.
Курс рубље толико расте да су рекли да ће централна банка да га обори јер извозницима прави проблеме.
Ma OK, vi nastavite po svom i sve OK.
 
U pravu si, izgleda da je google prikazao dinar za rublju a ne rublju za dinar kako sam hteo.

Nasi lopovi sve preko 50€ carine pa ti izadje na tu cenu jos 30%. Ali mislim da je to za Rusiju i Kinu neka njihova povoljna stopa. Nije realno da je za sve tako niska carina.

Ovaj sajt sto si dao otprilike ima cene nesto vise od srpskog Gigatrona. (Plus minus, moze se uporediti na taj nacin) Ne verujem da vecina Rusa placa ove cene. Verovatno se i tamo kao i u Srbiji kupuje preko nekog KP-a.

Nego kada si vec tu, da te pitam, kako se krecu stanovi tamo? (Za izdavanje) I moze li se uporediti realnost sa prikazanim podacima na numbeo.com ?
Има, зове се Авито и није једини. Ја сам окачио претходни пошто дају добре бонусе. Рецимо, напишем утисак о одрђеном производу, рецензију, и они дају минимум 200 рубљи па до 10.000 рубљи у зависности од рецензије.
Ја на томе узимам леп бонус и онда користим при куповини.
Рецимо, ССД дискове купујем код њих са бонусима. Ем ми буде јефтиније и од Алија и још официјална гаранција.
Цена кирија у зависности од града, локације, комфора. Москва и Петербург су скупи. Други градови, како који. Има и за то пар сајтова.
Лично мислим да ће Русија брзо бити више него привлачна земља за рад и живот. Имају свега а највише непријатеља. Да није њих, овде би давно стандард био убедљиво највиши!
 
Има, зове се Авито и није једини. Ја сам окачио претходни пошто дају добре бонусе. Рецимо, напишем утисак о одрђеном производу, рецензију, и они дају минимум 200 рубљи па до 10.000 рубљи у зависности од рецензије.
Ја на томе узимам леп бонус и онда користим при куповини.
Рецимо, ССД дискове купујем код њих са бонусима. Ем ми буде јефтиније и од Алија и још официјална гаранција.
Цена кирија у зависности од града, локације, комфора. Москва и Петербург су скупи. Други градови, како који. Има и за то пар сајтова.
Лично мислим да ће Русија брзо бити више него привлачна земља за рад и живот. Имају свега а највише непријатеља. Да није њих, овде би давно стандард био убедљиво највиши!
Ja mislim da kriza jos nije nigde stigla. Sve sto trenutno drma na obe strane je ljudska panika i uticaj iste na cene. Dugorocno, bice veoma nezgodno. Rusija ce imati veliki problem zbog ovih sankcija i to bas veliki. Sasvim sigurno, posebno energetski, i Evropa ce stradati. Mislim da ce se prve vece posledice videti za godinu-dve i nece biti prijatne nikome. Oaze dobrog zivota i onako vise ne postoje.
 

Back
Top