Šta vam od poslednjih poskupljenja najviše narušava budžet?-Anketa

Koja poskupljenja vam najviše narušavaju budžet ?

  • Skok cena životnih namirnica u velikim marketima i prodavnicama

    glasova: 28 43,1%
  • Cene voća i povrća na pijačnim tezgama

    glasova: 2 3,1%
  • Iznos koji izdvajam za druge kućne potrepštine

    glasova: 2 3,1%
  • Benzin i naftni derivati

    glasova: 7 10,8%
  • Sve pomalo

    glasova: 26 40,0%

  • Ukupno glasova
    65
Мени је мање више око хране још ок. Дал је готова супа са 45 отишла на 65 или млеко са 120 на 150, или кафа са 150 на 180. Не купујем то сваки дан, па некако је и прихватљиво. Али цене бензина су ужас, то закида само тако.
 
U prodavnicu idem bukvalno kad baš moram i kupujem nužno potrebno. Izbrgavam velike markete jer su mi oni mamipare samo takve. Zahvalim bogu što su mi deca porasla pa neće plakati kao nekad u vreme lude inflacije za malom, maleckom, ovoIckom cokiJadicom. I sad mi se place zbog toga, pokušava da zaboravim, ali neuspešno :(
 
za mene na primer tih 30 din nije strasno jer litar jogurta ne pijem dnevno vec iz 3 ili 4 puta
mada od litar i ne kupujem vec one male ali ako neko kupi 2 litre jogurta to je vec 60 din samo na jogurtu
malo + malo + malo = premnogo

ja prakticno samo na jogurtu od sad trosim skoro 1.000 din mesecno vise.

pricam o akciji. uvek je neki jogurt na akciji
 
tacno...jaja ,mleko i mlecni proizvodi, meso , hleb vise i ne znam sta sve nije poskupelo
Mnogima je problem sto za iste pare imaju sada da kupe manje ... ali kasno to ukapiraju , kada potrose novac pa se cude.
Svaki put se zaista zacudim i protrljam oci , cene divljaju kao blesave.

malo + malo + malo = premnogo

ja prakticno samo na jogurtu od sad trosim skoro 1.000 din mesecno vise.


pricam o akciji. uvek je neki jogurt na akciji
Kada je akcija kupis 3 flajke :D
 
najvise me brine hrana i gorivo...konzerva tunjevine mi je skocila sa 280 na 380 u roku od mesec dana jos pocetkom godine...sada je stabilno oko 400 din...presla na jeftiniju, ajde tunjevina, bez nje se i moze, ali je svemu skocila cena...samo mi je to bilo bas drasticno
Koja je to tuna 380dinara? "Rio mare" ili koja? Evo kod nas komadi tune (istina robna marka) je oko 13kn (oko 200din).
 
Koja je to tuna 380dinara? "Rio mare" ili koja? Evo kod nas komadi tune (istina robna marka) je oko 13kn (oko 200din).
Eva...Rio mare ne kupujem odavno...Eva je meni jako ukusna tunjevina komadi, ne komadici...ali je nenormalno poskupela...
Sada sam presla na Stari Beograd tunjevinu, isto komadi, bude za oko 190 din i dobra mi je i ona :)

pro_v_1299162.jpg
 
Eva...Rio mare ne kupujem odavno...Eva je meni jako ukusna tunjevina komadi, ne komadici...ali je nenormalno poskupela...
Sada sam presla na Stari Beograd tunjevinu, isto komadi, bude za oko 190 din i dobra mi je i ona :)

pro_v_1299162.jpg
Kod nas je ta Eva tuna 22kn (342din), ali zašto da dam toliko novaca kad za istu stvar mogu dati skoro duplo manje. I ta Eva tuna je iz Tajlanda kao i ova konzumova "Ocean". Da platim samo ime "Eva" duplo skuplje. Kakvi okusi Mediterana, kakve veze Tajland ima sa Mediteranom?
 
Kod nas je ta Eva tuna 22kn (342din), ali zašto da dam toliko novaca kad za istu stvar mogu dati skoro duplo manje. I ta Eva tuna je iz Tajlanda kao i ova konzumova "Ocean". Da platim samo ime "Eva" duplo skuplje. Kakvi okusi Mediterana, kakve veze Tajland ima sa Mediteranom?
e ne znam da li sam tu Ocean probala...znam da jesam par drugih jeftinijih i onu iz Lidla, Nixe se valjda zove i neku Il Capitano i ne svidjaju mi se :confused:
 
e ne znam da li sam tu Ocean probala...znam da jesam par drugih jeftinijih i onu iz Lidla, Nixe se valjda zove i neku Il Capitano i ne svidjaju mi se :confused:
Pa dobro. Ja sam probao tu iz Lidla i OK mi je. Tu "Eva" istina, nisam baš, jer kažem ne dam za nju 22kn, a isto je iz jugoistočne Azije kao i te robne marke (Ocean, Nixe...)
 
hrana ce jos da poskupi to je neizbezno ali mene zabrinjava uz hranu sto ce da poskupi grejanje koje je iovako skupo
i placamo ga preko cele godine,i meni je grejanje najveca stavka na uplatici info stana.. zatim struja, benzin kao i usluge
sto ce svakako da oteža zivot u gradu i utice na kucni budžet..a plate se ne povecavaju..
u anketi sam glasala sve po malo upravo zbog opštih poskupljenja gore navedenog koja su neminovna i sleduju nam
kao sto sam ranije radila sada radim jos vise..kupujem selektivno i samo ono sto mi je potrebno i vodim racuna o novcu
i na takav nacin plivam lagano kao vecina nas pretpostavljam a dokle cu tako videcemo :)
 

Back
Top