Šta ustvari hoće feministkinje?

Zene vole delinkvente.

Jos od rane dobi, u skoli su im atraktivni i privlacni decki koji ne prate pravila, tuku se, puse, piju i generalno majmunisu.

Kasnije su im privlacni pravi kriminalci. Imaju cak i studije o tome, po kojima su kriminalci retko kad nepozeljni i singl, bez obzira na fizicki izgled, pa i trenutno materijalno stanje (ne domognu se svi novca).

Sasvim prirodno i logicki se namece zakljucak da ce takvi pre biti nasilnici nego neki commoneri.

Nasilje nema opravdanja niti abolicije, ali kad neka zena bude zrtva zlostavljanja od strane tako nekog 'opasnog' pavijana, nema razloga da se svaljuje kolektivna krivica na drustvo i dodatno izvlace svakakve pizdarije.
 
Ne mogu da ne pomislim na to šta je rat.

Dozvoljeno je ubiti protivnika, metkom, bombom, raketom, kod borbe prsa u prsa nožem, ako nema čime onda pesnicama, kamenom...udaviti, ugušiti...dozvoljeno je pažljivo i dugo ga ciljati snajperom, pa ga ubiti, tako, iz zasede. Muškarca. Sada već i ženu, jer su se izborile za pravo da se i one bore u ratovima. Da služe vojni rok.

Šta sam ovim htela da kažem, to da treba sve uraditi da rata ne bude.


feminizam je uvek bio antimilitaristički pokret


inače mi je jako interesantno da kad se postavi pitanje gde su feministkinje da se bave ozbiljnim temama (umesto rodno ispravnim oblicima reči, valjda), i kad potegneš ozbiljna pitanja poput seksualnog nasilja u ratu koje je predominantno nad ženama i devojčicama ili npr trgovine ženama i devojčicama u svrhu prostitucije, dobiješ klip Goge Sekulić i njegov muškomrzački sentiment kao neku neku glavnu temu feminizma. nije to glavna tema feminizma, nego protivnicima istog odgovara da spinuju da jeste da bi izbanalizovali ceo pokret
 
Dakle, dodje muz kuci i prospe zaradjen novac koji zena ne moze da nadje ni da radi kao pevacica, a feministkinja mu kaze "sta ti je to?" "Pa moj sef to zaradi za dva sata nista ne radeci." :)
Doduse, ona potpisuje sefove naloge i ugovore i ona ide u zatvor umesto njega.
 
Dobro, znam, ovo je ruzni deo feminizma, lepsi deo je oslobodjena zenska duhovnost, koju zena ne mora vise da krije i ne mora da ceka da je neko stiti i sprecava da pravi gluposti iz cega ispliva jedan drugaciji svet koji ne zavisi od desavanja na berzi.
Posto je sve ruzno na marginama zivota, a glavni tok se desava promenama koje se desavaju i teku, pored svih zrtava, pa i zrtve porodice i mnogih zrtava ljudi, dobra strana feminizma je menjanje svesti ljudi ( ne samo muskozenskih odnosa). Mulj je uvek mulj, a zivot tece glavnim tokom svesti. Zato je feminizam pozitivan pokret i ima podrsku svih svesnih ljudi.
 
Уопште није тачно..
Лубеницу можеш изабрати ако знаш.
Кад куцнеш чује се специфичан дубок звук који је тешко описати али је непогрешив.
Уз то још провериш корен да ли је сув и имаш добру лубеницу без грешке.

Тако да је онда и остатак те изјаве дискутабилан.
Што не рече раније да куцнем овог мог у главу пар пута...а и корен да му проверим.
Касно сад.
 
Dakle, dodje muz kuci i prospe zaradjen novac koji zena ne moze da nadje ni da radi kao pevacica, a feministkinja mu kaze "sta ti je to?" "Pa moj sef to zaradi za dva sata nista ne radeci." :)
Doduse, ona potpisuje sefove naloge i ugovore i ona ide u zatvor umesto njega.
to u tvom okruzenju dominatna pojava?
moram priznati da kod mene nije
ni privatno, ni poslovno
zaradjivali smo uvijek neko vise, neko manje...mijenjalo se u oba pravca iz x razloga
i nikad nismo imali takav razgovor, niti cemo ga imati
 
Pa ok, od sada sve postavljamo prema tebi, samo moras da postavis model da znamo cega da se drzimo.
Inace, to jeste iz mog okruzenja, jer, recimo ti komentarises kako zene trpe muskarce, jer nemaju materijalnu sigurnost. Znaci i iz tvog okruzenja, ako ti ne zatreba da se pravis pametna.
 
nisam rekla da je 99.98% muškaraca nasilno, Bože sačuvaj, nego da je u većini slučajeva ženin nasilnik muškarac. zato se to nasilje i zove rodno zasnovano nasilje, a ne samo nasilje. zato se ubistvo žene jer se mužu tako ćefnulo (dok mu se ne bi ćefnulo da za istu stvar to uradi lokalnom bodibilderu) zove femicid, a ne samo ubistvo.
ista logika zbog koje kad etnički počistiš nekoga, i ti i oni koje čistiš imaju neki identitet, nisu samo Ljudi, iako jesu i ljudi.
silovanje u braku je kod nas bilo legalno do 2000 i neke godine, dakle nema reči o individualnom nivou analize, već samo o analizi sistema koji omogućavaju to nasilje. masovna silovanja žena i devojčica u ratu takođe nisu nikakav individualni problem. možeš im se suprotstaviti kao individua jer te mama lepo vaspitala, to apsolutno, ali ne potiču sa individualnog nivoa, već sa nivoa sistema koji smatra da je to činjenica rata (baš me zanima da li bi bila činjenica rata da su muškarci masovno silovani u ratu od strane žena), i ohrabruje zataškavanjem i nekažnjavanjem.

pogledaj film Casualties of War, ili npr onaj koji smo ovde pominjali - Whistleblower, oba nažalost po istinitim događajima, pa ćeš razumeti kako čitavi sistemi rade da podrže i održe tu vrstu nasilja jer je nad ženama, bićima koja je celu istoriju smatrana manje ljudskom pa se sa njom može raditi šta god.
tome se individua može suprotstaviti (u prvom filmu to je muškarac, u drugom žena), ali individualni napori su toliko jadni a rezultati bedni, naspram napora neophodnih da se stvar promeni sistemski.

na kraju, ja ne želim da zavisim od tvoje dobre volje i vaspitanja kao individue, i da li te je tata vaspitao u dobrog muškarca ili nije, zabole me ko si ti kao osoba kad te sretnem na ulici ili u ratu, ja hoću da ti sistemski bude onemogućeno da me povrediš. i da budeš kažnjen ako to uradiš.


to je jedini ispravan nivo analize, individualni nivo je samo izbegavanje da priznamo da nasilje ipak vrše neki ljudi koji imaju neke identitete, i sistemi koji tim identitetima daju više moći i zaštite nego nekim drugima.

Da da. Problem je sistemski, ali se ne odnosi na celu grupaciju. Ajde molim te. Problem jeste rodne prirode, ali je problem rodne prirode i kaž žena ubije muža bez razloga, jer je muško. Ali ni zo opet nije sistemski problem.
I?
Kako ćeš to onesposobiti? Tako što ćeš raditi šta? Zabraniti silovanje? Kažnjavati strogo silovanje? Pa to već imamo, i kažnjava se. Zakon i sistem nikako ne štite silovatelje.
I šta sad?
Jedino što možeš je da menjaš svest. A svest onog ko zna da hoće da siluje u ratu sigurno nećeš da promeniš.
Mislim, ajde, kad već krećeš, daj neko rešenje tog problema. Nemoj samo da držiš predavanja kao da neko ne zna šta je rodno zasnovano nasilje.
 
Vidi, majku mu, ja ozenjen feministkinjom koja me obozava.
A i sve njene feministkinje me vole.
I ne samo mene, nego svakog normalnog i dobrog coveka.

Kako to objasnjavas?
Pa ja mislim da si ti prihvatio da budeš voljen, ili ti se bar čini da si voljen, a pomirio si se sa tim da se ništa ne pitaš. I sve ti se čini idealnim ali je daleko od idealnog.
 

Back
Top