Šta trenutno čitate - utisci i preporuke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Alberto Manguel: History of Reading

At one magical instant in your early childhood, the page of a book—that string of confused, alien ciphers—shivered into meaning. Words spoke to you, gave up their secrets; at that moment, whole universes opened. You became, irrevocably, a reader. Noted essayist Alberto Manguel moves from this essential moment to explore the 6000-year-old conversation between words and that magician without whom the book would be a lifeless object: the reader. Manguel lingers over reading as seduction, as rebellion, as obsession, and goes on to trace the never-before-told story of the reader's progress from clay tablet to scroll, codex to CD-ROM.


manguel-history-of-reading.jpg
 
Pisac u najam - Živković; kratak roman, fokusira se na pisca koji dan provede pred računarom dopisujući se sa virtuelnim prijateljima, kada se zadesi da mu svako od njih zatraži uslugu u vidu pisanja, roman za njih... zavera ili ne, read to find out.

Započeo Pantićev Svakodnevnik pisanja, nađe se štošta zanimljivog, taman znam koje ću pisce čitati ubuduće, po njegovim preporukama.

I sutra da preguram taj prokleti prijemni, već vidim propast u najavi s obzirom kako su me unakazili za diplomu, ali više me ne zanima ništa, boli me mozak od svega, od svih njih... pa dovraga da odem da me svet ne vidi preko leta.
 
Pisac u najam - Živković; kratak roman, fokusira se na pisca koji dan provede pred računarom dopisujući se sa virtuelnim prijateljima, kada se zadesi da mu svako od njih zatraži uslugu u vidu pisanja, roman za njih... zavera ili ne, read to find out.

Započeo Pantićev Svakodnevnik pisanja, nađe se štošta zanimljivog, taman znam koje ću pisce čitati ubuduće, po njegovim preporukama.

I sutra da preguram taj prokleti prijemni, već vidim propast u najavi s obzirom kako su me unakazili za diplomu, ali više me ne zanima ništa, boli me mozak od svega, od svih njih... pa dovraga da odem da me svet ne vidi preko leta.

Ajde bre ne panici. Ti ces biti najbolji na tom prijemnom, i sam to znas.:heart:
 
Pazi, s obzirom da sam tek pre par dana saznao da mi ne priznaju diplomu sa takmičenja(proklinjem Filološki i Ministarstvo) dok svugde priznaju, znači da moram i književnost da radim, za koju se nisam spremio. I sad ja kao u poslednji čas treba da spremam i to.
Kakva me sreća prati neću ni dobiti teme koje mi odgovaraju.
 
Glavu gore, nije to nimalo strašno kao što se tebi sad čini. Ja se za svoj prijemni nisam uopšte ni spremao, pa sam opet bio među boljima na krajnjoj rang listi. Jedina poteškoća na polaganju mi je bila to što su asistentkinje bile baš seksi, svaka u nekim suknjicama, pa sam stalno gledao u njih, naročito u njihove prekrštene noge. Test iz engleskog uradio odlično, esej iz srpskog sam nekako sastavio (rukopis katastrofa, ne znam kako je neko imao živaca da ono čita).
Sve u svemu, položićeš ti to.
 
S obzirom da ne vučem ni neke bodove iz škole ja sam se barem uzdao u tu diplomu jer bi mi dala maksimum bodova. A retko ko uzme maksimum, i to imaju neki uber-esej, dok ja sad imam sklopljeno samo Faustusa(kojeg sam i radio za takmičenje) Bodlera i Kiša.
Ma, više ne mogu da se nerviram oko toga, ovih dana mi je otišla glava, letim tamo 'vamo da vidim za tu diplomu i skontao sam kako sve boli uvo i niko ne želi prstom da mrdne. Stoka od šalteruše se čak usudila da mi kaže kako ni ne veruje da je to validno takmičenje i da bilo ko može da štampa diplomu. Banana država...
 
Vodi računa o gramatici i stilu, ne koristi zaebane reči tamo gde im nije mesto i ne piši ni više ni manje o nečemu nego što je potrebno. Nek sve ima smisla i razlog da bude napisano.
Znam da nije neki savet, al ono, ne očekuju oni od tebe da nešto hebeš majke u hermenutičkoj analizi, samo da vide da kapiraš neke stvari.
 
Pisac u najam - Živković; kratak roman, fokusira se na pisca koji dan provede pred računarom dopisujući se sa virtuelnim prijateljima, kada se zadesi da mu svako od njih zatraži uslugu u vidu pisanja, roman za njih... zavera ili ne, read to find out.

Započeo Pantićev Svakodnevnik pisanja, nađe se štošta zanimljivog, taman znam koje ću pisce čitati ubuduće, po njegovim preporukama.

I sutra da preguram taj prokleti prijemni, već vidim propast u najavi s obzirom kako su me unakazili za diplomu, ali više me ne zanima ništa, boli me mozak od svega, od svih njih... pa dovraga da odem da me svet ne vidi preko leta.

Meni se sviđa Pisac u najam. Uopšte volim Živkovića.

Ne brini za prijemni, znaš kol'ka je armija navijača uz tebe. ;)
Srećno.:cmok:
 
Završila sam Bekstvo iz harema, moj poklon iz kafe. Čist ljubavni vikend roman. Pardon, erotski, takoreći čiklit. Toliko je naivan da ga preporučujem isključivo seksualno aktivnim devojčicama, koje inače mrzi da čitaju nešto ozbiljnije

Sad konačno mogu da počnem Gataličin Veliki rat. Koristim priliku da pozovem sve zainteresovane u Čitalački klub, rok je 15. juli.
 
Pesme - Milena Marković, Lom 330 str. (zbirka njenih pesama), 8/10

Opora je, oštra, realna... Procitala sam pola i od mene dosta. Ne cini mi užitak.
Vise bih volela da pogledam neku njenu dramu.

Ljudi čiste savesti – Ana Kozlova, Akademska knjiga 170 str. 8/10
http://www.delfi.rs/knjige/11307_ljudi_ciste_savesti__knjiga_delfi_knjizare.html

Osvrt na današnje rusko društvo u celini.
Mladi ruski političari (sigurna sam da su naši isti istijaciti), njihova praznjikavost, besciljnost i beskrupuloznost... njihov pad u alkohol, drogu...
A nešto malo i o isto toliko besciljnom običnom čoveku u ovim putinovskim vremenima.

Izdavač je kao što vidite Akademska knjiga.
Pa mogli su zaista da opravdaju svoje ime a ne da ima ovoliko raznih stilskih, štamparskih i svih ostalih mogućih grešaka.
 
Hm, nisam dugo pisala na temi pa da se javim i mahnem... :bye:
Kao što napisah, krenula sam da čitam trilogiju "Fortunini miljenici", ali
sam onda saznala da pre nje ide jedna trilogija, tj. "Venac od trave", pa
sam se bacila na nju - pročitala sam prvu knjigu "Lav sa istoka", sada trenutno čitam
drugu - "Smaragdna lupa", pa kada pročitam i treću bacam se nazad na prvobitnu trilogiju...
Gužva... :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top