Sta ste poslednje gledali u pozoristu?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa zasto se onda zahvaljujes za pohvale na tu predstavu?
Ne glumis u pozoristima odavno? Matora si za to? Matora pevacica :) Jesi ti Ceca Bojkovic? A ne,ona i dalje glumi.....hmm.....
Ja sam i dalje ubedjen da si ti Milica Milsa...ili njena mama....ko bi je drugi hvalio.....

Ne. Taman posla. Ja jos nisam dosla ni do 25. Zahvaljujem se, jer sam JA dala ideju da se ta predstava napise i postavi, ali ne volim da se hvalim. Znate, da sam skromna.
 
Kosa, Atelje 212.
Obzirom da nijednu pozitivnu kritiku nisam cula, sto od ljudi koji su gledali tako i strucna kritika nije bila blagonaklona, nisam ocekivala nista posebno i desilo se upravo suprotno :) jeste da o ukusima ne treba raspravljati, ali adaptaciju ovog cuvenog mjuzikla su sasvim neopravdano ocrnili. Slicnosti sa filmom i nema, sto mi se i dopalo jer zelim videti rediteljski pecat ;) sama ideja Kose-buntovnistvo premestena je u danasnjicu i obradjuje neke vazne teme...Silin otac je npr. nekadasnji vodja hipi pokreta 60-ih a sada veliki kapitalista, Berger je profesor filozofije, Sila je PR u porodicnoj kompaniji...
izbor glumaca i nije bas neki, par njih peva iritirajuce glasno...sve u svemu, svakom bih preporucila da pogleda :)

Plinska svetlost, BDP.
Veoma interesantna predstava, krimi prica...muzika je odlicna, scenografija i kostimi takodje...pocetak predstave malo davi ali posle kako se prica dalje razvija postaje sve interesantnije, pomalo i zastrasujuce. Potrefi se da je bilo bas 50. izvodjenje kad sam gledala, tako da su glumci dobili pokloncice i upravnica pozorista izasla na scenu, sto je jako lep gest...stvarno je bilo lepo videti, obzirom da sam i u drugim pozoristima gledala mali jubilej bez ikakvog znaka paznje.

Mleko, BDP.
Nije mi se dopao komad, ima i malo preterivanja, pogotovo onaj deo kad su silovali Bencinu i kada on spopada bratovljevu verenicu...lagano su to mogli izbaciti. Vesna Cipcic odlicna u ulozi majke.

Misis Tolstoj, Narodno.
Sa velikim ocekivanjima sam otisla ovo pogledati a jedva cekala da se zavrsi. Prikazana jedna sasvim druga, privatna strana Tolstoja, ali sam Tanasije je na moje veliko razocarenje, tako lose izneo lik...ni Nada Blam kao Misis Tolstoj nije nista posebno...delovalo mi je kao da su to vece dosli samo da 'odrade' posao i dovodjenja. Ladjevac opet nekog debila igra, pitam se da li cu ga ikad videti u nekoj normalnoj ulozi...sve u svemu, veliko razocaranje.
 
Eling, Bdp.
Moguce zbog toga sto sam cula hvalospeve o ovoj predstavi a i sto sam bila jako umorna pre neko vece kad sam gledala, nisam bas odusevljena...onako, prosecna predstava, bolja bi bila da Bandovic nije kao svaku drugu rec izgovarao je...bote, to je bas nepotrebno bilo. Prica je ok, mada se malo otegla sama predstava, mogli su to da spakuju komotno u sat i po. Glumci su stvarno sjajni, Ivan Tomic je genijalan, jeste da je mala uloga ali je on super odigrao, Bandovic i Pekic isto odlicni, kao i Jelena Curuvija.
 
''Karol'', Kraljevacko pozoriste.
Dobar tekst, teatar apsurda ali losa rezija...pogotovo prva polovina komada, davi...

''Gospodin Foka", Beogradsko dramsko.
Simpaticna predstava o dvoje usamljenih mladih ljudi, na jedan humoristicki nacin prikazana. Obogacena muzickim delom, na sceni su violinistkinja i gitarista, a glumci povremeno pevaju uz njihovu muzicku pratnju. Paulina Manov divno peva, nisam je do sad cula.

"Moj prvi put", UK Vuk Karadzic.
Meni se dopala, onako opustena prica o prvom putu, pomalo i interaktivna, a jako zabavna :) super su mi i one slicice sto pustaju na videobimu, u zavisnosti od price.

P.S. Sad zavrseno i lokalno kulturno leto, pa do septembra me nema na temi, pozdrav svim ljubiteljima pozorista :)
 
''Otac na sluzbenom putu'' Atelje 212.
Odusevljena sam predstavom. Dobro poznat Sidranov tekst osvezen Frljicevom rezijom je pun pogodak! Songovi su jako dobri, lepo osmisljeni i na prava mesta ubaceni. Djuza Stojiljković u ulozi Dine je maestralan i takodje mi se jako dopala Danica Maksimovic, kako mocan glas ima zena. Sve u svemu, svima toplo preporucujem ovu predstavu, jedina mana je cena karte od 2000 dinara, tako da je potrazite na popustu kad je daju :)
 
''Otac na sluzbenom putu'' Atelje 212.
Odusevljena sam predstavom. Dobro poznat Sidranov tekst osvezen Frljicevom rezijom je pun pogodak! Songovi su jako dobri, lepo osmisljeni i na prava mesta ubaceni. Djuza Stojiljković u ulozi Dine je maestralan i takodje mi se jako dopala Danica Maksimovic, kako mocan glas ima zena. Sve u svemu, svima toplo preporucujem ovu predstavu, jedina mana je cena karte od 2000 dinara, tako da je potrazite na popustu kad je daju :)

Moj komentar je samo: Katastrofa!
 
Upravo došla iz Ateljea , predstava Posetilac

Znala sam dosta o toj predstavi, jer se već godinama igra na kartu više, ali tek večeras sam uspela da je je odgledam .

Voja Brajović u ulozi ostarelog Frojda u Beču, predvečerje nacizma i njegov susret sa Bogom .Ili njegovom halucinacijom.Otelotvoren kroz Dragana Nikolića.

Volim te predstave na malim scenama, sa malim ansamblom.Par glumaca i stotinak gledalaca. Uvek mi je lepše i prisnije nego neko megadelo na velikoj sceni. U svakom slučaju, ne zna se ko je bolji.Možda Voja ima lakšu ulogu iako deluje obrnuto, jer kao Frojd ima sijaset emocija kroz koje može da se izrazi..patnja, ljutnja, gnev..Dragan Nikolić ipak glumi Boga.Mnogo teže zbog efemernosti lika..nekog bespolnog i bestežinskog stanja koje iskazuje.

Sve u svemu , odlična predstava.

Jedino što još mogu da primetim je da Bane Trifunović u ulozi naciste glumi neverovatno slično bratu i to mi je malo zasmetalo. Volela bih da je pronašao neki sopstveni izraz, da se distancira i razvija u svom pravcu, ali očigledno ne može.
 
Upravo došla iz Ateljea , predstava Posetilac

Znala sam dosta o toj predstavi, jer se već godinama igra na kartu više, ali tek večeras sam uspela da je je odgledam .

Voja Brajović u ulozi ostarelog Frojda u Beču, predvečerje nacizma i njegov susret sa Bogom .Ili njegovom halucinacijom.Otelotvoren kroz Dragana Nikolića.

Volim te predstave na malim scenama, sa malim ansamblom.Par glumaca i stotinak gledalaca. Uvek mi je lepše i prisnije nego neko megadelo na velikoj sceni. U svakom slučaju, ne zna se ko je bolji.Možda Voja ima lakšu ulogu iako deluje obrnuto, jer kao Frojd ima sijaset emocija kroz koje može da se izrazi..patnja, ljutnja, gnev..Dragan Nikolić ipak glumi Boga.Mnogo teže zbog efemernosti lika..nekog bespolnog i bestežinskog stanja koje iskazuje.

Sve u svemu , odlična predstava.

Jedino što još mogu da primetim je da Bane Trifunović u ulozi naciste glumi neverovatno slično bratu i to mi je malo zasmetalo. Volela bih da je pronašao neki sopstveni izraz, da se distancira i razvija u svom pravcu, ali očigledno ne može.

Strava i uzas. Ne podnosim necije fikcije, koje nemaju veze sa stvarnoscu. Frojd je bio nacista.
 
Poligraf JDP (scena studio)
Posle ove predstave samoj sebi sam rekla da moderne drame necu gledati u skorije vreme...za pohvalu jesu video efekti i muzika, i to je sve. Dobro, ni glumci nisu bili losi. Prica konfuzna, nerazjasnjena...doslo mi da izadjem, mucenje.

Dragi tata (scena studio)
Iako je prica na temu propadanja porodice (i drustva) bilo i-ha-ha-haj Boris Lijesevic (reditelj) je odlicno prikazao. Volim taj paralelizam scena koje su ceste u njegovim predstavama sto daje na dinamici, cak i kad su teske i mucne stvari u pitanju. Sam tekst jeste crnjak ali meni se predstava dopala. Cvijeta Mesic je odlicna odlicna!!! Prijatno iznenadjenje je bila i gluma Vanje Ejdus.

Harold i Mod (BDP)
Jedna topla, dirljiva prica o mladom bicu bez zelje za zivotom i starice pune zivota koja svakoj stvari daje neki smisao, puna optimizma...i kako nista ne nestaje, vec se pretvara iz jednog oblika u drugi, tako je Mod uspela da da sunca i zivota Haroldu...ja sam odusevljena i jos pod utiskom predstave. Milena Dravic sjajna u ulozi Mod! I ostali glumci su takodje jako jako dobri, pogotovo dve mlade devojke ''iz kompjutera'' jelisaveta orasanin i ne znam koja je druga, fenomenalno su odigrale epizodne uloge. pele kao inspektor takodje briljira. Predstava za svaku preporuku!!! :)
 
Poligraf JDP (scena studio)
Posle ove predstave samoj sebi sam rekla da moderne drame necu gledati u skorije vreme...za pohvalu jesu video efekti i muzika, i to je sve. Dobro, ni glumci nisu bili losi. Prica konfuzna, nerazjasnjena...doslo mi da izadjem, mucenje.

Dragi tata (scena studio)
Iako je prica na temu propadanja porodice (i drustva) bilo i-ha-ha-haj Boris Lijesevic (reditelj) je odlicno prikazao. Volim taj paralelizam scena koje su ceste u njegovim predstavama sto daje na dinamici, cak i kad su teske i mucne stvari u pitanju. Sam tekst jeste crnjak ali meni se predstava dopala. Cvijeta Mesic je odlicna odlicna!!! Prijatno iznenadjenje je bila i gluma Vanje Ejdus.

Harold i Mod (BDP)
Jedna topla, dirljiva prica o mladom bicu bez zelje za zivotom i starice pune zivota koja svakoj stvari daje neki smisao, puna optimizma...i kako nista ne nestaje, vec se pretvara iz jednog oblika u drugi, tako je Mod uspela da da sunca i zivota Haroldu...ja sam odusevljena i jos pod utiskom predstave. Milena Dravic sjajna u ulozi Mod! I ostali glumci su takodje jako jako dobri, pogotovo dve mlade devojke ''iz kompjutera'' jelisaveta orasanin i ne znam koja je druga, fenomenalno su odigrale epizodne uloge. pele kao inspektor takodje briljira. Predstava za svaku preporuku!!! :)

Ti bas imas novca i vremena.
 
''DNK" (Atelje)
Solidna predstava, pomalo predvidljiva...vise sam ocekivala obzirom da sam citala odlicne kritike...

"Dokle?!" (Atelje)
Dosta dobra predstava. Obzirom na temu, mislila sam jos jedna u nizu prezvakanih tema Srbija '90-'10. ali veoma zanimljiv je koncept retrospektivnog pogleda sa perioda post5-oktobarskog na '90. Koliko vremena je potrebno da se ovde situacija zaista promeni? Fantastican Bojan Dimitrijevic, mada je i ostala glumacka ekipa dobra. Scenografija savrsena!!!
 
"Norway today" BDP.
Mlako, naivno, predvidivo. I pre svega za nesto mladju publiku, tinejdzere (obzirom da su likovi tinejdzeri koji se nalaze preko interneta i dogovaraju da se da zajedno izvrse samoubistvo)...muzika tj. pesma u pozadini je super.

"Nije smrt biciklo (da ti ga ukradu)" JDP.
Bolji je tekst od rediteljskog resenja. Jedino odnos Nadezde i oca je lepo obradjen. Scenografija bezveze, sa onim metalnim konstrukcijama, dva bolnicka kreveta su mogli i u stranu da stave pa po potrebi da dovlace. Ziva muzika na sceni-skroz nepotrebna, mogli su opusteno vec snimljenu muziku da pustaju u pozadini. Sve u svemu-prevelika ocekivanja koja su ostala neispunjena.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top