Sta ste poslednje gledali u pozoristu?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Elijahova stolica, JDP
Zao mi je sto nisam u potpunoj koncentraciji mogla propratiti ovu predstavu jer sam dosla bolesna i iznervirana sto su te veceri Metamorfoze bile otkazane...elem, izvanredna rezija Borisa Lijesevica, pricu je ispricao paralelno dijalozima, monolozima...jako je dinamicna predstava, u pojednimi scenama vise radnji se odjednom odvija. Prica jeste tuzna, o potrazi sa sopstvenim identitetom, koji Riharda (Cvetkovic) odvodi u ratno Sarajevo '92. ne bi li pronasao svog pravog oca. Maja Izetbegovic je jako dobra u ulozi Alme!

Eh, da, i ovo sam (nažalost) gledala. Tekst užasan - pretenciozan, dosadan, glup. Toliko glup na toliko nivoa da ni ne znam kakva je režija. Cvetković igra istu ulogu koju uvek igra u svakoj predstavi (umornog, razočaranog sredovečnog intelektualca ili tako nešto), mladi glumac koji igra Sarajliju (ne znam kako se zove i nadam se da ga neću nigde ponovo gledati) je toliko očajan da ja još uvek ne znam da li taj njegov lik treba da bude umereno retardiran ili je tako ispalo slučajno... I mene je ta Maja Izetbegović u prvi mah jako prijatno iznenadila - pomislih, vidi neka nova mlada glumica koja ZNA da glumi, pa je čak i sarajevski govor savršeno skinula... kad ono, ispade da dotična i jeste iz Sarajeva. Trebalo je da znam da neko ko zna da glumi ne mož' biti odavde. Đuzi Stojiljkoviću i Renati Ulmanski svaka čast, ali ovu predstavu može da spase samo skidanje s repertoara što pre.
 
Eh, da, i ovo sam (nažalost) gledala. Tekst užasan - pretenciozan, dosadan, glup. Toliko glup na toliko nivoa da ni ne znam kakva je režija. Cvetković igra istu ulogu koju uvek igra u svakoj predstavi (umornog, razočaranog sredovečnog intelektualca ili tako nešto), mladi glumac koji igra Sarajliju (ne znam kako se zove i nadam se da ga neću nigde ponovo gledati) je toliko očajan da ja još uvek ne znam da li taj njegov lik treba da bude umereno retardiran ili je tako ispalo slučajno... I mene je ta Maja Izetbegović u prvi mah jako prijatno iznenadila - pomislih, vidi neka nova mlada glumica koja ZNA da glumi, pa je čak i sarajevski govor savršeno skinula... kad ono, ispade da dotična i jeste iz Sarajeva. Trebalo je da znam da neko ko zna da glumi ne mož' biti odavde. Đuzi Stojiljkoviću i Renati Ulmanski svaka čast, ali ovu predstavu može da spase samo skidanje s repertoara što pre.

Odlicno si opisala Cvetkovica. Inace, muka mi je od tih izbeglickih prica iz Hr. i Bosne, a posebno iz Sarajeva. Kao da je iz tog Sarajeva nastao ceo svet. Kao da se sav rat odigrao tu. Muka mi je vise od tog Sarajeva i tih izbeglica, koje su se zalepile za proslost i ne mrdaju odatle. Svi nesto pricaju o toj nekoj multieticnosti, a coevk ne moze da prodje nekom ulicom da ne vidi djamiju i da ne arlauce hodza sa nje. Kakav je to kosmoplitski grad od pre rata, kada sada nema nista od tog kosmopolitizma? Evo ovaj klip, pa vi vidite sta se desava u Evropi.

Da, ikada onaj Nele Karajlic pocne tamo da lupeta gluposti i isprica glupu pricu, koja nista ne govori, muka me uhvati. "Zabranjeno pusenje" najgora grupa. Fuj!
 
"Glorija" Pozoriste na Terazijama.
Onako, nisam nesto odusevljena, prosecan mjuzikl. Scenografija je jako dobra i muzika...

"Neki to vole vruce" Pozoriste na Terazijama.
Ovo je odlican mjuzikl i nije ni cudo sto se igra 20 godina :) super su Bule Goncic i Rade Marjanovic kao Dzeri i Dzo, kao i Turajlija (Kamasna) i Antonic (Carli cackalica). Preporuka :)
 
''Biciklist'' Ljubiše Ristića. Zaista, jedan od naših boljih reditelja, međutim što se ove predstave tiče, njegova ideja o predstavljanju različitih vrsti zločina - onog koji se nalazi u literatuti, Ristić je za to uzeo Dostojevskog, tj. ''Zločin i kaznu'', dijaloge između Raskoljnikova i Sonje Marmeladove (i mogu reći, odličan izbor kako segmenata iz knjige, tako i glumaca - vrlo zanosna Marijana Pejatović i Novak Simić), i na kraju zločina koji su se zaista desili, ubistvo žene Romana Polanskog, Džona Kenedija i Zorana Đinđića, dakle ta ideja o paraleli između tih zločina ipak nije dovoljno uglačana. Čini mi se da se pomalo izgubio u svemu tome. Mada, opet, vredi odgledati, nije nimalo gubljenje vremena. Kao i obično, izabrao je odličnu muzičku podlogu.


Inače, mislim da bi Ristić mogao da napravi dramatizaciju ''Zločina i kazne''. Verujem da bi bilo vrlo uspešno.
 
Sablja dimiskija, u Vuku Karadzicu...... stvarno bi Susljik trebalo da se zadrzi na glumi a ada reziju prepusti - reziserima...
nesto gore odavno nisam gledala...konfuzno, dosadno, neduhovito...cak nejasno "gorka komedija" koja niti je gorka niti komedija....recju- bezveze.

Ma, neko pokusava da bude pametan i urban, a pre svega duhovit, ali mu nista ne ide.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top