Šta ste danas junk pojeli?

jer ona sadrži mnogo masti i šećera, može naškoditi osobi koja ju je pojela u velikim količinama, te, posebice, da uzrokuje debljinu, tzv. pretilost. Može uzrokovati i ostale zdrastvene probleme, a najčešće su bolesti srca, diabetes mellinus, visoki kolesterol u krvi, dijabetes kod mlađe djece, te začepljene krvne žile. Kritizirala ju je talijanska grupa Slow Food koja je govorila i o rizicima brze hrane.
pa to ti pricam...mada sve je lako kad si mlad. nije vazno sta ces jesti ..gde ces leci..
((((
 
Ja sam picu letos pravila sa tikvicama, paradajzom, maslinama, čak sam i šargarepu jednom stavila (to nemojte :lol: ), minimumom nekog mesa ili sardine/tunjevine, domaćim testom... i stvarno ne bih to nazvala junk. Fast food i junk food samim tim ne moraju biti isto. Ruku na srce one po pekarama jesu junk jer se baziraju na gomili istopljenog nekvalitetnog sira i margarina na vr loše pogače.
 
orhorexia.jpg

grehota bre
 
Kome ne odgovara to, što se sve više ljudi okreće zdravoj prehrani? Postoji nekoliko odgovora na ovo pitanje:

Farmaceutska industrija godišnje zarađuje bilijarde dolara na bolesnim ljudima i ne želi izgubiti svoj profit. Bolest donosi novac.
Zdrava prehrana pojačava mentalne i duhovne sposobnosti čovjeka. Takvom osobom teško je manipulirati.


MSG, aspartam, ekstrakt kvasca i drugi aditivi doslovce otupljuju inteligenciju. Ljudi, koji se stalno hrane junk hranom, vrlo su poslušni i rade to, što im se kaže. Obično oni rado prihvaćaju to, što se prikazuje na TV-u, i nikada ne postavljaju pitanja o tome, što se zaista zbiva u svijetu.


Za razliku od toga, svježa, organski uzgojena hrana, je moćna i ima ljekovita svojstva. Zdrava hrana i općenito, zdravi način života, postepeno probuđuju mentalne i duhovne sposobnosti čovjeka. S vremenom, ljudi koji konzumiraju takvu hranu, počinju postavljati pitanja i razmišljati o svijetu oko sebe. Zanima ih priroda, etika, religija, ekologija, filozofija, duhovnost.


To je, naravno, velika opasnost za te, koji upravljaju našim potrošačkim društvom. Zato što potrošnja zahtjeva neznanje u kombinaciji sa poslušnošću. Da bi ljudi nastavili kupovati hranu, lijekove, medicinsko osiguranje i bespotrebne proizvode, njihova inteligencija mora biti isključena. Prerađena junk hrana, prepuna toksičnih kemikalija, je idealan način za smanjenje ljudske inteligencije…

 
A šta je junk food :roll: uopšte, valjda nešto što je komplet nezdravo i nehranljivo. Prazne kalorije, takozvane. Očekuje se da u hrani ima masnoće valjda zaboga... kako svrstati kokice u junk food a palentu, ili kukuruzne pahuljice na primer, ne? U druga dva trpamo mleko ili jogurt... i to je mas'. Ništa nije junk ako se umereno jede, pretpostavljam. Pljeskavica koju kupuju na ulici nema više od 300 kalorija, ništa specijalno. I kada bi meso bilo kvalitetno, sistem pripremanja zadovoljavajuće čist i pecivo manje bajato, ne vidim ništa naročito loše ni u njoj, s vremena na vreme. Sama pljeska ne bi morala da bude loša hrana, problem je u načinu pripreme i odabiru sastojaka. Iako ih ne jedem niti patim da ih jedem... moja slabost su sladoledi :( a to je stvarno junk.

Pod junk podrazumevam fabrički PREprerađenu hranu, ne moraju se svi složiti:
Čipsevi
Štapići
Smoki
Gotovi naPICI :per: (sve vrste kole i gaziranih pića kao i takozvani 100% 500 kalorija po čaši sokovi, kao i sokovi "bez dodatog šećera" koji su evidentno preslatki)
Sve čokolade osim crne
Sladoledi
Mesne prerađevine (salame, viršle, paštete)
Keksi!!!!! (kažu najgore od najgoreg, ne sumnjam)
Pa, praktično svi kockasti objekti koji vas bombarduju pred kasom, dok vadite robu iz korpe, osim, eventualno, kondoma

Zatim
Pomfrit
Girice
Sve prženo u gomili ulja/fritezi ili pečeno u gomili ulja
Ima još al ne nabraja mi se baš toliko...

Neam paranoju od belog šećera, možda nije najbolje rešenje ali kako da zasladim kolač :neutral: niti mislim da današnji braon šećer ili "crno brašno" zaista jesu to što bi trebali biti. Došlo proleće i umesto sladoleda praktikujem sledeće (podjednako ukusno ako ne i bolje, a vrhunski zdravo):

Odem u baštu, naberem jagoda :tease: ili višnje, još malo i zrele su... pospem kašikom šećera njih 15-20, metim u onaj mini blender što ga sad svi imamo u kući jer su bili jeftini i sameljem kratko, dodam jogurt (šolju) i još malo u blender i njam. Domaći voćni jogurt.

Može i ovako:
Pomorandža
Zelena jabuka
Jagode
Avokado
Šećera po volji (u zavisnosti od kiselosti voća)
Izmešati sa cimetom i preliti jogurtom, ne mnogo.

Grljmljmblj kako je dobro :per:

Sitno rendana šargarepa i jabuke sa cimetom i malo šećera (ne mora ako su jabuke slatke) je isto sjajna zaebancija.
 
ja mislim da jesu one przene na ulju,a one sto se peku...na vrelom vazduhu:mrgreen:,one su zdrave
al nezgodno je to sto kokice da bi valjale,treba da su posoljene onako debelo
Ja ih tako debelo posoljene i jedem. Naručim iz supermarketa, dva puta nedeljno za svaki dan po jednu kesu, ali mi se čini da sam počela i dva puta dnevno da jedem po jednu kesu.
Nikad nisam imala mere kad su kokice u pitanju. A od kada ima da se kupe gotove u radnji, nadrljala sam od tolike soli.
One što se kokaju u mikrotalasnoj ništa ne valjaju. Ove su zakon.

I ne odričem ih se ni za šta!
Ni nes kafe se ne odričem! To su moje dve ljubavi kojima ostajem verna do groba.:heart:
 
ja mislim da jesu one przene na ulju,a one sto se peku...na vrelom vazduhu:mrgreen:,one su zdrave
al nezgodno je to sto kokice da bi valjale,treba da su posoljene onako debelo
Pa junk je samo ta so na njima, ulja mora da ima (ne znam kako na vazduhu, znam da se prave u mikrotalasnoj bez ulja, a to je tek diskutabilno)... ulje je deo naše ishrane i, osim činjenice da je visokokalorična hrana, nije specijalno nesdravo. Nezdravo je zagorelo na ulju kao i preprženo ulje, a to se na kokicama uspešno izbegava jer se spremaju za relativno kratko vreme. Bar ja to tako kapiram.
 
Ja ih tako debelo posoljene i jedem. Naručim iz supermarketa, dva puta nedeljno za svaki dan po jednu kesu, ali mi se čini da sam počela i dva puta dnevno da jedem po jednu kesu.
Nikad nisam imala mere kad su kokice u pitanju. A od kada ima da se kupe gotove u radnji, nadrljala sam od tolike soli.
One što se kokaju u mikrotalasnoj ništa ne valjaju. Ove su zakon.

I ne odričem ih se ni za šta!
Ni nes kafe se ne odričem! To su moje dve ljubavi kojima ostajem verna do groba.:heart:
Joooj ja ih kupujem na kilo (obično ne pređem 3 odjednom) u idei :rumenko: mLogo jeftinije a baš ih mLogo i ima :rumenko:
 

Back
Top