Šta rade onih 40% koji nikada ne glasaju

Samo malo pogledajte matematiku i bice vam svima jasno koliki je procenat onih koji su dobili podrsku naroda...... i ko to i na koji nacin treba da upravlja nama....
Bas me interesuje sta mislite sta putujuci-lutajuci cirkus Serbijano-Politikano, radi kako se dogovaraju i kakvu nam prevaru spremaju....i da li treba da im dozvolimo da se preko nasih ledja bore oko plena-vlasti????
Ma ko su u stvari svi oni da vladaju nama, da li smo stvarno toliko apaticni da treba da ih trpimo?????? - i da se jos i mi i ovde prepucavamo koje je bolji ili gori, sve je to ista bulumenta.

P.S. nadam se da tema nece ponovo biti zakljucana

jedina vlada koja SME i MORA da se formira je SPS-SRS-DSS jer je za njih NAROD glasao to jest za nase KOSOVO i nasu SRBIJU.to su isti glasaci koji mrze ZES i svi ih smatraju IZDAJNICIMA a to je 60% BIRACA.to je i jedina vlada koja je ZAKONITA .posto je formiranje vlade ZES-SPS protivzakonito i to se po zakonima nase drzave zove KRIVICNO DELO PREVARE I OBMANE,a moze se smatrati i kradjom posto je to prevara glasaca SPS koji nisu tako glasali i najveci su protivnici DOS-A.kao ja na prime i evo licno da vam kazem GOSPODO zesovci,JA sam za SPS I NISAM GLASAO ZA VAS.JELI VAM TO JASNO ILI DA VAM CRTAM
 
hajde ldp i ds neka pogleda ovo






Kako otvoris oci vec znas da ceka te borba,
kao kroz resetke kroz prozor gledas :Daleko je sloboda
i ako si odan i boris se na strani dobra
cim izadjes na ulicu osetis gorcinu zivota.
Narod trpi dok smradovi se bogate,ja nemogu da cutim
ne dozvoljavam da me poraze,kamen pada sa srca kao na papir suza,
jedini ventil moja zika esencija Beogradskog bluza.
Da li osecas patnju provucenu kroz svaki stih,da li osecas
bol koji ko motiv koristim nakon prepreka svih puteva trnovitih
rane su zarasle dobro nece se ponoviti.
Svetlost ugledao sam jasno i ka njoj se krecem pokrecem lavinu emocija
u potrazi srece prepusten sebi,vodjen instiktima u surovom svetu gde jaci
slabijeg jede cim ovaj napravi gresku.
Svi znate kako je tesko kada prazno je zato moje ljudstvo, moj sindikat,moja snaga je
sloboda moga naroda tako daleko je al ne gubim nadu dok god se istina provlaci kroz redove.


Kao da sam ceo zivot sanjao,a sad se budim ovo je moja zemlja, ovo nisu moji ljudi.
Kazu:Ovde nemas sta da trazis,bolje miran budi jer ovde kadija te tuzi ovde kadija ti sudi;.
Gledam skrnavljena groblja,nepostuju ni mrtve,gledam spaljene kuce,gledam spaljene crkve.
Kazu:gledaj nasu snagu mi smo nepobedivi;pitam:znate li za Boga;
kazu:sila Boga ne moli;.
Pazite na ovom polju koplja su se lomila,pravoslavlje u Srba vera nesalomiva
jer to je zemlja hranila, to je majka rodila, to je snaga branila ,to je vera vodila.

ref.Niko ne moze da zna sta to sapuce vetar niko ne moze da zna sta nosi grom iz vedra neba,nevreme se sprema iznad geta pada zvezda moja zelja moja zebnja je nocas ova zemlja 2x


2004. prolazi mojih ljudi i dalje puni su zatvori na drevnoj zemlji uzurpatori,tudja ruka nam red zavodi,
znakovi djavolji,transporter na barikadi nas nagoni da se drzimo po strani bez naglih pokreta,a kamoli
da ih imamo na kameri kako senluce po nasoj bastini dosli su iz ***** materine da ucare nesto
na nasoj nemastini,a ko ce da nas zastiti moji ljudi i daje nisu slobodni taj osecaj da su bez pomoci,
ko nocna mora me progoni.I politicari sto su dosli sve su dusmanima prodali a ovde se po skupstini sire kako su
Bog zna kako pomogli.Beograd nezna za patnje onih retkih sto su ostali zar smo u trci za boljim zivotom;
preko noci hladni postali.ZVONE ZVONA U PANICI,PADA BOMBA NA MANASTIR SRBI NEDAJTE POHLEPI DA NAS
U NASOJ MUCI ZAVADI.MOZDA MI JESMO DINOSAURUSI ONA VRSTA KOJA ODLAZI I ZIVIMO U NASIM SNOVIMA
GDE NIKO NE MOZE DA NAS PORAZI I NEMA TE FLOSKULE KOJA BI MOGLA BOL DA IZRAZI JA OPET DOLE SILAZIM
AKO TREBA KRV CE PRICATI

Ref.

IZMEDJU BUNKERA I SNAJPERA SLOBODA JE ZATVOR,PORED TRANSPORTERA U PARKU ZIVOT JE NAPOR.
prdim POKRETE TUDJINA OVO JE ZRTVAMA SUDJENJE NAMA POTREBNO BUDJENJE LAZI DOSTA JE I MUCENJA
IZA IBRA KO LINIJE NASIH PUNE SU CELIJE OVDE UJEDINJENE DELUJU SVE DJAVOLJE LEGIJE,PA MOJE U BLOKU
ZNAM PO SUZI U OKU A KOJI TO MOGU STOJE UPRKOS BOLU.ARNAUTSKE KOBRE U HODU NAS UJEDAJU ZA NOGU,
A OTROV U KRVI GLASNO POZIVA NA BORBU JER ZELJA DA OTMU SVE ONO STO JE NAJDRAZE TERA MI GORKU
PLJUVACKU U USTA.KO KAD STRANCI ME UHAPSE NA MENE KEROVE PUSTE DA ME ZAPLASE VEZANOG DOK DRZE ME BESANOG
ALI JA NE ZNAM ZA SLOM MENE SAMO RAZDRAZE JER SRBI OVO JE NASE.VICEM DOK TRPIM BOLOVE STRASNE DOK MI CUPAJU
IZ RUKU MOJU ZEMLJU MOJU MUKU KRVLJU NATOPLJEN BUSEN SVET HOCE DA MI UZME, I DA UNISTI USPEH
KOSTI MOJIH PREDAKA MOSTI MOJIH SVETACA DA DOZVOLIM JER NE DAM VAM JER SVIMA NAM ZBOG SINOVA
NEDOZVOLJENA PREDAJA.VAS PONOVNI DOLAZAK NA MOSTU CEKAM SAD ALBAN NO PASSARAN SA SRBIMA IL SAM



"Ja ne odlucujem,da li cu ici u bitku prema sili koja mi preti,nego prema tome koliku svetinju branim"
 
Poslednja izmena:
u srbiji je potpuna ZABLUDA,Zaludjivanje i Dezinformacija svesti Srbskog naroda i to od strane nekih krugova uticajnih sila sveta.Te iste sile koje koriste svoje ljude/5kolonase na nasem prostoru su te iste koje su napale Irak radi toga sto poseduje rakete i oruzije kojim moze napasti evropu i usa,to niko nenadje dosad niti ce naci jer nepostoji ali je vazno reci da je to IZGOVOR on Sadam je los oni su BORCI ZA SLOBODU ha ha ha...vreme ce proci a oni ce imati svoje ljude jer PARE RADE....e nesto tome je i slicna situacija u SRBIJI mi losi siptari dobri eu-usa pomaze dobrim siptarima,Ustasama i Balijama protiv LOSIH SRBA.
Njihov sistem i jeste u tome da nema veze kako sta i koliko bude oni uvek da POBEDJUJU,izgube na Izborima-nebrigajte oni naprave uniju svojih partija i oni su pobednici,iako pobede sa 2-3% oni prikazuju da su pobedili UBEDLJIVO sa velikom razlikom ??? a to sto oni pobedjuju sa 5kolonasima nema veze za njih neglasa vecinski drzavotvorni narod SRBI,glasasju ih muslimovici,Ganci i sva ostala ....ali neglasaju ih srbi,srbima pun k... svega znaju da su sve lopovi i vise i ne izlaze na izbore,glupo im gledati tu neke navodne srbe koji rade za neke NVO i takve skupine i kao oni su za Interes Srbije i naseg naroda a da ih pitas sta oni ucinise dosad za tu Srbiju,koliko izbeglica su Zbrinuli i pomogli,jesu bili negde na Ratistu itd.necete naci nijednog,ali da vam pametuju sta je najbolje i najpametnije to svi znamo da se deru ko jarci po ceo dan.
Nama Srbima nema SPASA dok neizbije neki unutrasnji USTANAK u Srbiji i neocistimo nasu OTADZBINU tih ...
Srbija je drzava SRBA i srbijanaca,gde pravo odlucivanja na nacionalnom nivou imaju Srbi a na regionalnom i srbijanci/svi ne Srbi a zive u srbskim zemljama su srbijanci/.I da treba organizovati izbore ne da se ide u neko mesto za glasanje vec obici sve stanovnike i svaki da glasa 100% pa neka se onda odlucuje...imamo dovoljno osoba koje bi posetile bas sve stanovnike i kontrolisali i izvrsiti glasanje svih SRBA
 
Interesuje me sta je sa onih 40% nase populacije koji nikada ne glasaju, ko su oni i sta oni u stavri zele. Kakve su njihove aspiracije? U stvari oko cega se mi medjusobno glozimo? Oko njih nalickanih i nasmikanih kako se keze sa bilborda i tv-a

Smeju se budalama koji glasaju za g-ovna kao sto su Tadic,Dinkic,Ceda,Kostun,Toma,Ivica.... mada najvise se smejemo onima koji za Tadica glasaju
 
Interesuje me sta je sa onih 40% nase populacije koji nikada ne glasaju, ko su oni i sta oni u stavri zele. Kakve su njihove aspiracije? U stvari oko cega se mi medjusobno glozimo? Oko njih nalickanih i nasmikanih kako se keze sa bilborda i tv-a

A ti ces ceo zivot birati manje zlo..na osnovu cega bilo ko moze glasati..ja bih bolju sharenu lazu smislio za shishanje ovaca.
 
koliko puta ce ova tema da se ponovi..ovo je drugi put u 7 dana..ajde ,bre..necu da glasam dok se ne pojavi politicka opcija koja ce da zadovolji moje potrebe i stavove..ne glasam zbog toga shto necu da dam legimitet nekom ko to ne zasluzuje..ako me pitas da biram izmedju toga koju ruku da mi polomish,levu ili desnu,polomicu ti lobanju..idiotes,chovek koji nije upucen u politicka zbivanja..
 
jedina vlada koja SME i MORA da se formira je SPS-SRS-DSS jer je za njih NAROD glasao to jest za nase KOSOVO i nasu SRBIJU.to su isti glasaci koji mrze ZES i svi ih smatraju IZDAJNICIMA a to je 60% BIRACA.to je i jedina vlada koja je ZAKONITA .posto je formiranje vlade ZES-SPS protivzakonito i to se po zakonima nase drzave zove KRIVICNO DELO PREVARE I OBMANE,a moze se smatrati i kradjom posto je to prevara glasaca SPS koji nisu tako glasali i najveci su protivnici DOS-A.kao ja na prime i evo licno da vam kazem GOSPODO zesovci,JA sam za SPS I NISAM GLASAO ZA VAS.JELI VAM TO JASNO ILI DA VAM CRTAM

Milsim da bas odnos snaga nije bas takav kakvim ga navodis nije za gore navedenu koaliciju glasalo 60% vec:

Izvor http://www.rik.parlament.sr.gov.yu/latinica/propisi_frames.htm

1-Biraci%20proc08.jpg



a rezultati kazu sledece :

3-Glasovi08.jpg


Da li ste razmisljali koji je to razlog koji vas opredeljuje da glasate za odredjenu partiju-politicara?
Zbog njihovog programa, harizme lidera, politickog opredeljenje ili.....?
 
Ja ne podnosim apstinente i ljude koji se prave da ih politika ne pogadja. Ako vec zive u drzavi u kojoj vlada neko ko pobedi na izborima, onda itekako ima uticaj na njihov zivot.Ne znam sta je toliko tesko izaci na izbore i makar prezvrljati svoj glasacki listic.
Ja spadam u te koji ne glasaju. Moja teorija je da imamo pravo na slobodan život po definiciji, i ne moramo da zarađujemo to pravo ubacivanjem bilo kakvih moronskih cedulja.

Banda uvek može da se organizuje i "većinskom voljom" ti nametne nešto nepravedno i represivno. Borba protiv toga ne treba da se odvija na izborima, to nema svrhe.
Šta ako njih 90% glasa da te ubije zbog tvoje rase, ti treba da to smatraš validnim?
Ne, ono što nas obespravljuje je neprihvatljivo, i nema nikakve veze koliko grla stoke glasa za to.

Otpor tiraniji i zulumu treba sprovoditi oružanim putem, a ne političkim procesom.

Uzmimo Republiku Srbiju na primer, ja uopšte ne priznajem tu državu, njena zastava, grb, ustav, itd. za mene ne postoje.
 
A jel' imas licnu kartu te drzave? Pasos? Vozacku? Zdravstvenu knjizicu?

Jel' placas porez? Ili ako ti ne placas, jel' ti placaju tata i mama?

ја сам рођен у СФРЈ
основну школу завршио у СРЈ
средњу у СиЦГ
тренутно студирам у Србији

имам пасош СРЈ
лична карта СРЈ
возачка дозвола Србија и Црна Гора

саобраћајна дозвола од аута Србија
од бајка СиЦГ

чији сам ја држављанин и за кога да гласам

живим у кући у којој су ми донели из породилишта
никада нисам променио место боравка
све школе од вртића до факса су у истом граду као и ауто школа где сам полагао А и Б категорију.
 
Poslednja izmena:
Jedini koji su to provalili na vreme su mladi .......zato 80 % njih ne vidi svoju buducnost u ovoj kvazi drzavi , kloaki i chmaru evrope , nekada srbiji , a danas smrdiji...........samo onih 20 % koji su clanovi raznih partijskih podmladaka ( po pravilu najgori ucenici i studenti ) vide buducnost u skupstini opstine , kao kadar bilo koje od stranaka...
ima tu jos jedan aspekt price koji se zove USPORAVANJE i potencijalno dobrih procesa i poslova.
ako nisi clan nijedne partije, a jesi strucnjak, onda dolazis u poziciju da nekim budalama iz ministarstava, koji samo nicu kao pecurke posle kise objasnjavas iznova sta i kako i zasto radis.
kada konacno shvate - smeni se vlast.

ja nisam clan nijedne partije, zivim od svog obrazovanja i sposobnosti, ali stalno imam osecaj kao da su mi na nogama tegovi i da bi sve sto se radi mogla da uradim 5 puta brze i bolje.
takodje vidim da je to NEMOGUCE.
ne da ja ne mogu, nego da sredina oko mene to niti moze niti hoce.
i da li cu da se odeslim?
pa hvala jasno da hocu.

EDIT: sto se tice morala onih koji se rado uclanjuju u partije i tako napreduju kroz zivot - slazemo se. nemam iluziju da su neki bolji a neki losiji.
vecina se bori za osvajanje vlasti i privilegija koje uz to idu. s tom razlikom sto propaganda nekih partija jeste umobolna, fasisticka i sigurno gura zemlju u propast.
 
Poslednja izmena:
то све што си написао је тачно 100% али то не може да се промени због монопола власти и страначке поделе ресорних министарства, без стручности и квалитета,само чланска карта од странке.
 
ima tu jos jedan aspekt price koji se zove USPORAVANJE i potencijalno dobrih procesa i poslova.
ako nisi clan nijedne partije, a jesi strucnjak, onda dolazis u poziciju da nekim budalama iz ministarstava, koji samo nicu kao pecurke posle kise objasnjavas iznova sta i kako i zasto radis.
kada konacno shvate - smeni se vlast.

ja nisam clan nijedne partije, zivim od svog obrazovanja i sposobnosti, ali stalno imam osecaj kao da su mi na nogama tegovi i da bi sve sto se radi mogla da uradim 5 puta brze i bolje.
takodje vidim da je to NEMOGUCE.
ne da ja ne mogu, nego da sredina oko mene to niti moze niti hoce.
i da li cu da se odeslim?
pa hvala jasno da hocu.

EDIT: sto se tice morala onih koji se rado uclanjuju u partije i tako napreduju kroz zivot - slazemo se. nemam iluziju da su neki bolji a neki losiji.
vecina se bori za osvajanje vlasti i privilegija koje uz to idu. s tom razlikom sto propaganda nekih partija jeste umobolna, fasisticka i sigurno gura zemlju u propast.

BRAVO BRAVO:klap::klap::klap:

To je poenta price, ovi prosli, sadasnji, buduci, plase se ljudi koji su obrazovani, strucni iskusni, ovoj bulumenti koja nam tumara po zivotu vec skoro 20 godina takvi ljudi smetaju.
Samo kad bi sabrali koliko je ova zemlja izgubila pustajuci sve te ljude niz vodu u beli svet, umesto da je negovala i pazila kadar koji bi sada bio osovina napretka.
Kao sto rece ......''Doslo je vreme kad je pametan ucutao, budala progovorila a fukara se obogatila...."

Ponavljam tvoje reci i dodajem

ja nisam clan nijedne partije, zivim od svog obrazovanja i sposobnosti, ali stalno imam osecaj kao da su mi na nogama tegovi i da bi sve sto se radi mogao da uradim 5 puta brze i bolje.
takodje vidim da je to NEMOGUCE.
ne da ja ne mogu, nego da sredina oko mene to niti moze niti hoce, niti joj treba
TRI puta sam odlazio napolje i posle par godina se vracao, sledeci put nema sanse!
 

Back
Top