Šta najviše volite kod sebe?

A i nisam savrsen, umem ja da budem i sebican, tvrdoglav, lenj, neprijatan, mrgudan pa cak i zlica ponekad.

Ovde, na ovom potforumu, znam da nikada nisi bio neprijatan. Ne mogu da te zamislim sa tolikim manama, možda si suviše kritičan prema samom sebi?

O tebi mislim sve najlepše i drago mi je što pišeš ovde. Da, prijala mi je i ona priča o knjigama u ovdašnjoj kafani. 🙂

I nemoj da se stidiš kada te hvalimo. Opravdano te hvalimo.
 
pravedan sam, objektivan, pomažem ljudima, emotivan, želim da nahranim svu gladnu decu sveta čak i one koji nisu gladni

volim putovanja, da upoznajeem nove zemlje, predele, ljude...jako volim da putujem i da slušam muziku
Izvini što ti tek sada odgovaram...
A zavredeo si itekako najbrži kompliment zbog osobina koje najviše voliš kod sebe...

Opet, ja najviše volim ljude koji pomažu drugim ljudima i koji imaju toplo srce za svu decu sveta...
Da živimo u doba misionara, ti bi bio jedan od najhumanijih, voleli bi te i gladni i siti...

Ovde sam više od decenije i mogu reći da nisam srela forumaša koji želi da nahrani svu gladnu decu sveta,
pa čak i one koji su siti...

Grlim te puuuunoooo
:vzagrljaj: :heart2::heart2::heart2:
 
Zvuči čudnovato ali pozitivne osobine nekog čoveka često za njega nisu dobre. Ako je neko previše empatičan, rizikuje tugu zbog nemoći da pomogne. Ako je preterano ljubazan, postoji šansa da će ga smatrati za budalu. Ako je emotivan..neretko je etiketiran kao slab.
Današnje vreme pokušava da nametne površnost, kao poželjan stil života. Uz obrazloženje "mene je jednom neko povredio i razočarao, sada svima vraćam".
Najbolja opcija je biti neutralan.
Eto, to je moja dobra osobina.
Ne mešam se nikome u život i stavove, koliko god pogrešni bili.
 
Realna, možda i previše. Odgovorna,tačna. Na mene se oslanjaju, ja sam stub i temelj. Najdraži ako su u problemu, mene će prvu pozvati. Ako je neka žurka i ludilo, verovatno će me zaboraviti. U najgorim situacijama, najbolje se kontrolišem. Kada sam ovo napisala, shvatila sam da sam dobra za sve osim za sebe.
Odredjena doza sebicnosti je neophodna za dobro mentalno zdravlje.
 
mislis da je tako naucio da prasta, sto je bio povredjivan/ozledjivan? ima logike, ali kako ce drugi? npr. jednom budu povredjeni i ne oproste, i onda postepeno nauce da budu osvetoljubivi, a da prastaju im nikad i ne padne na pamet.
U čovekovoj je prirodi da se ponaša iracionalno i sam sebe sabotira.
Svi smo to iskusili.
Toliko toga što radimo nas sprečava da se osećamo spokojno i zadovoljno, da ne kažem - srećno...

Kada krenemo da prepoznajemo svakodnevne paterne u koje smo uvučeni ili smo sami sebe vremenom uvukli,
moći ćemo da počnemo sa menjanjem navika i osećaćemo se bolje, srećnije, ispunjenije... za početak...
Jer, tek kroz takvu vrstu čišćenja svoje psihe, možemo shvatiti da opraštanje nije poklon drugom, nego da je
najveći dar nama samima...
 
:dontunderstand:
opraštanje nije poklon drugom, nego da je
najveći dar nama samima...
samo sam ovo razumeo
... aha, tek sad pocinjem polako da razumevam, izgleda sam mnogo spor, ili ti malo vise komplikujes, da meni otezas

osetila/videla/setila se da sam partybreaker, cekaj strpi se, odgovoricu ti i ja na temu... moram da formulisem prvo, da pazim dobro kako cu, jer mislim totalno drugacije
 
Poslednja izmena:
U čovekovoj je prirodi da se ponaša iracionalno i sam sebe sabotira.
evo ja stvarno ne znam sta volim kod sebe, ali sam se setio sta me odredjuje: rasplinjavam se [jos od tinejdz godina].
a na tvoju temu bih rekao: "hvalite me usta moja", a soradze ce da doda slag na tortu - ala ih sve bre zasecerujes... - mislim, svaka tebi cast, vidim ja da si ti zena zmaj, ali opet, jel pazis da ne izroni neki narcis, procitah temu i o malignim narcisima, i ko ce bre da kritikuje ove sto se hvale da piju?
jel si ti 100% sigurna da drzis stvari pod kontrolom ovde?

i hajde objasni mi kada sam se vec rasplinuo, kako ja bilo sta da volim kod sebe ako Hristos rece [ovo je moj stari nik, izguglah samog sebe]:
pa, kazes pozitivan odnos prema sebi i okolini - mozemo mi da budemo pozitivno usmereni, ali kome ona Hristova, ko ne omrzne cak i na svoj zivot, ne moze biti moj ucenik?
ali to je taj bibl. stih, evo, iz drugog pokusaja

Evanđelje po Luki 14:26-28 Knijga O Kristu



»Ako tko dođe k meni, a ne voli me više nego što voli oca i majku, ženu i djecu, braću i sestre, pa čak i vlastiti život, taj ne može biti moj učenik. 27
ma, mora da ima bas i "NE OMRZNE, NE MRZI" - evo iz treceg pokusaja:
... ne mrzi zivot svoj, ne moze biti Moj ucenik (Mt. 16, 24; Lk. 14, 26)
 
evo ja stvarno ne znam sta volim kod sebe, ali sam se setio sta me odredjuje: rasplinjavam se [jos od tinejdz godina].
a na tvoju temu bih rekao: "hvalite me usta moja", a soradze ce da doda slag na tortu - ala ih sve bre zasecerujes... - mislim, svaka tebi cast, vidim ja da si ti zena zmaj, ali opet, jel pazis da ne izroni neki narcis, procitah temu i o malignim narcisima, i ko ce bre da kritikuje ove sto se hvale da piju?
jel si ti 100% sigurna da drzis stvari pod kontrolom ovde?

i hajde objasni mi kada sam se vec rasplinuo, kako ja bilo sta da volim kod sebe ako Hristos rece [ovo je moj stari nik, izguglah samog sebe]:

ali to je taj bibl. stih, evo, iz drugog pokusaja

ma, mora da ima bas i "NE OMRZNE, NE MRZI" - evo iz treceg pokusaja:
... ne mrzi zivot svoj, ne moze biti Moj ucenik (Mt. 16, 24; Lk. 14, 26)
Kada budeš napisao koju osobinu voliš kod sebe, onda ću ti odgovoriti...
Na drugačije teme ne odgovaram...
Tek da vidiš da li držim stvari pod kontrolom ovde...
 

nesrećnik sam od malena

ne, ozbiljno, rekoh da ne mogu da se hvalim ["hvalite me usta moja", ili ti meni vojvodo, a ja tebi serdare]

pa imam tu religioznu ambiciju, a jesam adam prvi covek, znaju na religiji podforumu - dakle osoba sa stavom, tacno se postavljam i precizno mogu da ti kazem koliko se slazem, ili ne slazem sa svakim tvojim stavom, ako znam, a ako ne znam nemam stav na odrtedjeno pitanje, kazem da nemam pojma

znaci, volim to sto ja biram gde cu da zauzmem stav [u religiji], ne zurim sa zauzimanjem stava, sa prosudjivanjem, dam sebi vremena, ali onda kada zauzmem to je to - pristajem posle i na provere, svi mi znamo da pogresimo

neodlucan sam, ali zasto? jer zauzimam stav za vecnost, za vecnost se ukorenjujem, a ne da li cu vanilu ili cokoladu, daj sta das, samo da je cheascake:D
 

nesrećnik sam od malena

ne, ozbiljno, rekoh da ne mogu da se hvalim ["hvalite me usta moja", ili ti meni vojvodo, a ja tebi serdare]

pa imam tu religioznu ambiciju, a jesam adam prvi covek, znaju na religiji podforumu - dakle osoba sa stavom, tacno se postavljam i precizno mogu da ti kazem koliko se slazem, ili ne slazem sa svakim tvojim stavom, ako znam, a ako ne znam nemam stav na odrtedjeno pitanje, kazem da nemam pojma

znaci, volim to sto ja biram gde cu da zauzmem stav [u religiji], ne zurim sa zauzimanjem stava, sa prosudjivanjem, dam sebi vremena, ali onda kada zauzmem to je to - pristajem posle i na provere, svi mi znamo da pogresimo

neodlucan sam, ali zasto? jer zauzimam stav za vecnost, za vecnost se ukorenjujem, a ne da li cu vanilu ili cokoladu, daj sta das, samo da je cheascake:D
Ova tema je jasna... i svi forumaši su "na keca" ukapirali kako da ishendluju svoj komentar... U 2-3 reči...
I niko se nije hvalio, samo je napisao koju osobinu vole kod sebe...

Ti si jedini koji pišeš romane, govoriš šta nisi, jer nećeš da se hvališ (jer to ne sme da se radi iz religioznih razloga)

Pretpostavljam da si željan dubinske psihoanalize, ali to od mene nećeš dobiti...
Drugo, "religija" je drugi ćošak desno, prvi sprat...

Tako da... nećemo da spamujemo temu...
pozz
 
Tako da... nećemo da spamujemo temu...
ja dam sve od sebe, a ti mi tako vracas?
ja bih tebi rekao, ako tako mislim da nije ovo tema za tebe, a ti ne samo da bi sa teme, nego i sa podforuma da me pocistis?
ne dao mi Bog da slucajno nabasam na tvoj forum
I niko se nije hvalio, samo je napisao koju osobinu vole kod sebe...
to se u mom recniku zove samohvala, samohvalisanje, ali evo cistim se sa tvoje teme
Pretpostavljam da si željan dubinske psihoanalize, ali to od mene nećeš dobiti...
:mrgreen: ti od mene samo smajlije ubuduce - ne mozes ni sa kim ko se sa tobom ne slaze
ja sam za tebe profajler, a ne da trazim da me ti psihoanaliziras
 
ja dam sve od sebe, a ti mi tako vracas?
ja bih tebi rekao, ako tako mislim da nije ovo tema za tebe, a ti ne samo da bi sa teme, nego i sa podforuma da me pocistis?
ne dao mi Bog da slucajno nabasam na tvoj forum

to se u mom recniku zove samohvala, samohvalisanje, ali evo cistim se sa tvoje teme

:mrgreen: ti od mene samo smajlije ubuduce - ne mozes ni sa kim ko se sa tobom ne slaze
ja sam za tebe profajler, a ne da trazim da me ti psihoanaliziras
taman sam pomislila da si pristojan, kad ono - ćorak...
voliš da pljuckaš, a?
ipak... poradi malo na svom samoljublju...
 
e sad sam se setio iz srednje skole: lep. nezan, neizbezan,. a kakva si ti?
neces da cujes nista sto te remeti, samo guras svoju hvalu, i tudju samohvalu
Da... ne remeti me ni ova tema, niti to što pohvalim drugog, niti tuđa samohvala...
Naprotiv!
Uživala sam u svim dragim forumašima koji su učestvovali u ovoj temi...
Uživala sam čak i u tvom spoplitanju teme, tj. neshvatanju iste.

:heart2:
 

Back
Top