Sta mozemo uraditi za Nis

Decky_Nis:
I ja isto tako mislim. A i sredstva za realizaciju istih sa kojim parama nabaviti?

Ja mislim da sredstva nisu problem. Treba samo da se napiše dobar projekat (za šta su potrebni kvalitetni ljudi), i da se konkuriše kod neke od evropskih institucija. To nije nemoguća misija, jer ima mnogo projekata koji se finansiraju na taj način, i to baš u Nišu.
 
Ideja sigurno ima, nije neka filozofija ocistiti grad. Da nasi sugradjani izadju samo jednom da ociste ispred svog dvorista, zgrade (kako god zelite) djubre Nis bi bio cist kao suza ali problem je sto u nama nema svesti ni navike da cistimo svoje a kamoli pa tudje, a meni nije problem da izadjem jednom u 2 nedelje sa crevom i operem deo ulice ispred svog imanja i pometem djubre koje se natalozilo ili je neko bacio, a kada bi svako tako uradio verujem da bi Nis bio medju najcistijim a samim tim i najlepsim gradovima u Srbiji.
 
Decky_Nis:
Ideja sigurno ima, nije neka filozofija ocistiti grad. Da nasi sugradjani izadju samo jednom da ociste ispred svog dvorista, zgrade (kako god zelite) djubre Nis bi bio cist kao suza ali problem je sto u nama nema svesti ni navike da cistimo svoje a kamoli pa tudje, a meni nije problem da izadjem jednom u 2 nedelje sa crevom i operem deo ulice ispred svog imanja i pometem djubre koje se natalozilo ili je neko bacio, a kada bi svako tako uradio verujem da bi Nis bio medju najcistijim a samim tim i najlepsim gradovima u Srbiji.
Pa nema ga niko u svetu. Za to postoje ljudi koji to rade; Nemoj djubrariima da uzimas leb iz usta:)
 
Da bi grad bio cist postoje obaveze koje treba da obave gradjani i obaveze koje treba da izvrse zaposleni u Medijani. Gradjani bi trebali da izbacuju djubre na nacin koji ce Medijani maksimalno da olaksa posao. Medijana treba da se orjentise na kvalitetne trajne kontejnere od nerdjajucih materijala koji mogu da se popravljaju i da traju preko 30 god.
 

Back
Top