Sta mislite o drzanju oruzja u kuci?

Inače sam protiv. Oružje ne podnosim. Pošto sam u vojsci bio vojna policija, po isteku vojnog roka sam dobio neku potvrdu da sam prošao obuku za neke 3 vrste oružja i sa tim sam samo trebao u policiji da podignem dozvolu. Taj papir sam bacio pre nego što sam stigao kući. Imam neku staru dedinu puščetaru iz koje ćale jednom godišnje gađa svrake i to je maksimum i količine i korišćenja oružja koju ja odobravam.
 
Inače sam protiv. Oružje ne podnosim. Pošto sam u vojsci bio vojna policija, po isteku vojnog roka sam dobio neku potvrdu da sam prošao obuku za neke 3 vrste oružja i sa tim sam samo trebao u policiji da podignem dozvolu. Taj papir sam bacio pre nego što sam stigao kući. Imam neku staru dedinu puščetaru iz koje ćale jednom godišnje gađa svrake i to je maksimum i količine i korišćenja oružja koju ja odobravam.
mogo si se izjasnit za prigovor savjesti al onda se ne bi vise nikad u zivot uhvatio za prangiju
 
Inače sam protiv. Oružje ne podnosim. Pošto sam u vojsci bio vojna policija, po isteku vojnog roka sam dobio neku potvrdu da sam prošao obuku za neke 3 vrste oružja i sa tim sam samo trebao u policiji da podignem dozvolu. Taj papir sam bacio pre nego što sam stigao kući. Imam neku staru dedinu puščetaru iz koje ćale jednom godišnje gađa svrake i to je maksimum i količine i korišćenja oružja koju ja odobravam.


Такви као ти су идеална алатка за манипулацију. Да не кажем, сам од себе правиш жртву. Од воље ти. У случају рата бежи што даље од мене!
Ја сам један од оних који подржава наоружано грађанство и право на самоодбрану.
Оружје у рукама примерних грађана је нормална појава у сваком нормалном друштву и чак шта више пожељно је јер се тако држи баланс.
Сваки режим који брани и/или одузима оружје својим грађанима је режим који треба рушити! То се показало кроз историју више пута. Шта су Немци урадили пред почетак другог светског рата? Разоружали цивилни становништво. Епилог тога знамо сви... Тако је било и у Кини и у СССР...
Поред права гласа и права на своје мишљење јако је битно право на поседовање оружја за лица која нису осуђивана и немају менталних проблема.
Ово пто се ради у Србенистану је срамота и припрема за нешто јаки гадно.

Поздрав
 
Za ilegalno držanje je predviđena zatvorska kazna od dve godine.A nisam nešto ni pristalica onog američkog legaliziranja oružja da imaš pravo da pucaš na svome posedu.Jer znajući Srpski mentalitet,brzo bi smanjili brojčano stanje.

Ја сам баш за, јер би се једино тад Србија очистила од криминала.

“Armed society is polite society”
 
to mu nije pametno moze se nestrucno lice docepat i napravit belaja


Који ти је то резон?

А што ниси поставио питање, шта ако ти неко упадне у кућу а оружје ти је при руци?
Мени се некако више допада такав сценарио. Упадне баја за главу виши од ње, дупло тежи, пун себе и спреман на све...али не очекује да га она чека иза врата са Глоком 19 рецимо... Кад су секунде у питању, полиција је “на путу до тебе”...то ако си их ти звао.
Ти изгледа више волиш да будеш жртва.
Не разумем такве људе и не разумем државу која не дозвољава својим грађанима да се бране ватреним оружјем. Уводе таксе, идијотска правила итд. Још се нисмо отарасили комунизма.
 
То су идикотски закони који су ту само да би деморалисали људе и навели на то да одустану од поседовања оружја. Наравно да би држава могла да што боље контролише становништво. Фуј!
 
Neki opozicioni političar je navodio ko je inicirao donošenje novih propisa, u čijem je to interesu bilo, ali nisam to ispratio, postoji materijal na netu. Očito se išlo na zgrtanje veće količine love, mada bi za vlast bilo povoljnije da ubira poreze od vlasnika oružja i da time ima siguran prihod na duže staze, ali alavost je preovladala i sad preti opasnost da se građani masovno odreknu naoružanja i time liše budžet redovnog punjenja. Valjda će to neko od vlastodržaca umeti da iskalkuliše, neko ko zna da izračuna da se alavost ne isplati ako se pretenduje na drmanje državom i njenim finansijama na duži period.
 
Такви као ти су идеална алатка за манипулацију. Да не кажем, сам од себе правиш жртву. Од воље ти. У случају рата бежи што даље од мене!
Ја сам један од оних који подржава наоружано грађанство и право на самоодбрану.
Оружје у рукама примерних грађана је нормална појава у сваком нормалном друштву и чак шта више пожељно је јер се тако држи баланс.
Сваки режим који брани и/или одузима оружје својим грађанима је режим који треба рушити! То се показало кроз историју више пута. Шта су Немци урадили пред почетак другог светског рата? Разоружали цивилни становништво. Епилог тога знамо сви... Тако је било и у Кини и у СССР...
Поред права гласа и права на своје мишљење јако је битно право на поседовање оружја за лица која нису осуђивана и немају менталних проблема.
Ово пто се ради у Србенистану је срамота и припрема за нешто јаки гадно.

Поздрав

Nisi ti u pravu i to iz više uglova.
Ne želim uopšte da te vređam ali to što su ti očigledno paljevina za oružje i smatraš sebe junačinom, ne znači da je to normalno i da takvi svi treba da budu.
A nema mi šta uopšte da ratujemo zajedno jer, prvo, takvi koji se najviše busaju u grudi uvek prvi podviju rep i sklone guzice. Kao drugo, da se sutra zarati, i tebe i mene bi spržio projektil poslat sa drugog kontinenta pre nego što bi ti stigao da dohvatiš to tvoje oružje jer, brate, ratovi se odavno ne vode tako što ćemo da uzmemo puščetaru i pucao jedni u druge.
Ja sam 2006-e u naj elitnijoj kasarni u Srbiji za redovno služenje vojnog roka učio vojne strategije Živojina Mišića "uraaa" i "juriiiš" i kopanje rova ašovčićem i ostale ludačke pokliče i strategije. Toliko o pismenosti ljudi u Srbiji po pitanju oružja i ratovanja i ozbiljnosti istih.
Dalje, zato što svaka budala danas ima oružje, zato što su lekarski pregledi i psihološke provere puka formalnost od daj 2000 i vozi, zato i imamo gomilu slučajeva gde čovek iz oružja za koje je uredno imao dozvolu, ubije oca, ženu, sina, majku, druga...
I, ne, nisam ja idealna alatka za manipulaciju. Čak suprotno! Jer meni grupa kriminalaca iz vlasti nikako neće oteti iz džepa 6, 10 ili 12 ili koliko već hiljada dinara košta ta izmišljena dozvola. Za koju se i onako produžava rok zadnjih 20 godina čisto da se naloži masa i uzme koji dinar. Jer nisam paljevina i ne tripujem da živim u filmu o Mirku i Slavku.
 
Da li ste za ili protiv? I zasto?
Ako ga imate cemu vam sluzi ?

Do 5. marta 2019. godine rok je za podnošenje zahteva za izdavanje biometrijskog oružnog lista
Prema Zakonu iz 2016. godine pred vlasnicima oružja su visoki troškovi – moraju da izvade lekarsko, nove oružane listove i obezbede posebne uslove za držanje oružja i municije. Procenjuje se da je to za sada uradila tek šestina vlasnika oružja, a preostali, njih oko pola miliona, to tek treba da uradi.
Pa dokazano je u Americi da se napadi i ubistva najvise desavaju u tkz guns free zonama, tj mestima gde je zabranjeno posedovanje oruzja. Takodje, imati pravo da posedujes oruzje, znaci imati pravo da se odbranis. Osnovno ljudsko pravo. Da, treba da se prodje obuka, psiholoski testovi, ali ne da se obeshrabljuju ljudi raznoraznim nametima, procedurama i sl mehanizmima. Negde je neko rekao da je to i krsenje ustava.
 
A i jos jedna stvar. Pretproslo leto, neki zastoj na putu i pored pumpe parkiran autobus sa nato vojnicima. I ovaj jedan, glat, raspojasan, prelazi put, onako opusteno...ja koliko znam, mi nismo u clanstvu. Drugim recima strana vojska se lepo setka okolo, a gradjanima dodatno oduzimaju oruzje. Okupacija?
 

Back
Top