Шта кувамо данас 8

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam danas imala maleee goste koji su sami tupim nozem sekli kolace, jaaaaaoj ravnijeeee...avaj, mali sefovi su imali noz u vlasnistvu. Tup noz.

Umesto klasicne rozenke sa orasima, pravila sam sa mlevenim bademima dok sam osnovu ostavila belu da bih nasarala u skladu sa praznikom.
Drugi kolac, badem je sve...promenio...da ne kazem pokvario. Necu vise koristiti bademe za ovaj tip kolaca.

20231219_142233.jpg
 
Nisam spremala nista ni je sećam se od kas, a sad od nervoze napravih neku mešavinu pasta fazola i karbobara.
Probala sam ispala je odlična. Izdinstala 2 manje glavice crnog.luka, iseckajte bas sitno jedno 200g slaninice, 4 mala cena belog lika, pa u to dodala polovinu konzerve crvenog pasulja i trećinu belog. Začinila, kurkumom, origanom (malo) biberom i kašičicom vegete. Sipala pavlaku za kuvanje, 2 kutkace vode u kojoj se kuvala testenina, pa i nju prebacila u tiganj da se sve zajedno ukrcka i testenina taman bude al dente. Ispalo je savršeno. Najbolje kuvam kad sam besna, ljuta, nervozna.
 
Ja sad opet moram da pokrenem pitanje jer hoću sinu da poklonim za useljenje...
Da li neko ima ovakav i da li stvarno može i pod pritiskom i pirinač i da kuva i peče?Pogledajte prilog 1468677
Kako misliš pod pritiskom? Ovo je uređaj za sporo kuvanje, a ne ekspres lonac. Ovo je digitalni krčko.
Ako mene pitaš, vrlo nepraktičan, jer je poklopac spojen sa posudom. Zamišljam radost pranja takve posude. :(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top