Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Само коцка, шаНгарепа и бундева, рано је, да, за тај потаж, и павлака, куј воли, слатка или кис. Свака баба уме да направи.
А од броколија, броколи, буЉон, баш сам синоћ заспао уз Рудолва, он ставља и кромпир.
@Колега са шипурком -свака вам част.

e, pa nije samo tako:p
u moju corbu ide i kora od pomorandze i limuna, luk crni i beli, malo karija i korijandera. bez sargarepe, bundeva je dovoljno slatka sama po sebi, sargrepa je jos vise zasladi.
 
e, pa nije samo tako:p
u moju corbu ide i kora od pomorandze i limuna, luk crni i beli, malo karija i korijandera. bez sargarepe, bundeva je dovoljno slatka sama po sebi, sargrepa je jos vise zasladi.
Добро, твоја је најбољА но даут
Мени је ту вишак: лимун, наранЂа и црни лук. И ја стављам кари (кад се шјетим).
Па зато ставим 1 кис, павлаку, не стављам слатку, друго, а нису ни све бундеве исте слаткоће...зависи од сељанке до сељанке.
Ја ћу сутра спанаћ да кувам, пуну кесу.
 
sve ovo sto si nabrojao kao visak, corbi daje odlican smek;)
ja pavlaku u pripremi ne koristim, kao ni sa jednom drugom krem corbom, nego je stavi sa strane kao prilog, ko voli.

tema: mm juce spremao butkicu sa kormpirima u zmeljanom pekacu. ostalo i za danas
 
Ма како год да правимо, не може да испадне лоше. Избегавам уопште зачине, волим чисту храну, ако је нешто од бундеве, онда није од јабуке, мора да доминира једна намириница а не миш-меш, овердозовао сам се се са тим комбинацијама и зачинима пун к. па преферирам само чист укус. Да, не кува се кис. павлака, мислим, подразумева се да се дода у тањих како ко воли.

Јел неко од вас купује кус-кус и где пазари?
 
sve ovo sto si nabrojao kao visak, corbi daje odlican smek;)
ja pavlaku u pripremi ne koristim, kao ni sa jednom drugom krem corbom, nego je stavi sa strane kao prilog, ko voli.

tema: mm juce spremao butkicu sa kormpirima u zmeljanom pekacu. ostalo i za danas

Takođe. Ne dopada mi se što par godina unazad, koji god časopis da otvoriš, ili koju god emisiju da pogledaš u svaki "slani" recept guraju pavlaku:roll:
Prošle nedelje sam jela fantastično belo meso u sosu od belog vina (bez trunke pavlake). Ne znam da li je dodano belo vino pred kraj krčkanja mesa ili su preliv zagustili sa brašnom ali je bilo njami.

Što se bundeve tiče, još prošle godine sam od drugarice dobila recopis za kolač sa bundevom. Planiram da ga tokom ove sezone bundeva isprobam.
 
Jel to Smoki pitala za piletinu iz Metroa ? Kupila sam juče karabatke, kutija 10 kg, na svakom ima i parče trtice, ali su dobri, nisu masni i nema leda na njima, poreklo , Belgija. Cena je bla 269 pa je prihvatljvo. Kupi slobodno, mada, kod nas nema više, ja kupila poslednji paket. Zamrznuti su ali odvojeno, ili je poneki zalepljen, ali ne jako, sve to udarac o dasku razdvoji.
ee,super
samo danas su na snizenju celi pilici,ziva nisam kad mi dete dodje iz skole (treba neko da ponese tih 12 kila),dal ce ih biti
 
ja imam fantastican recept za corbu od bundeve. ostavljala sam i ovde, i svi koji su probali, odusevili su se:D

istina, ja ga imam zabeleženog i pravim po njemu!
Јел неко од вас купује кус-кус и где пазари?
Poslednji put sam kupila u Veru, bio na nekoj akciji. Onaj u kutiji.
Znam da ga ima u Merkatoru i čini mi se, ali ne mogu da tvrdim da sam ga videla u nekim prodavnicama tzv. zdrave hrane.
Ali je sramota kako je to kod nas skupo. Kupila sam u Tunisu kad sam bila po 10 puta nižoj ceni.
Ali šta mi to sad vredi što je "U Solunu dinar somun, kad je do Soluna sto somuna"
Neko je ovde jednom rekao, a i ja se slažem da proso može da se iskoristi umesto kus-kusa. Naravno, nije to to, ali dobije se neki sličan fazon.
 
Јопет свезнајућа Би :)) Ма чисто уместо пиринча, пиринЏа, да оразноврсним понуду.
Мени је у комшилују Меркатор у Београђанци, гарант имају, ту је све фенсерај.. па ћу да погледам.
 
E, baš je i meni palo na pamet kako odgovaram na sva tvoja pitanja. Očigledno smo kompatibilni, pa nas zanimaju iste stvari. I ti si vredno i opširno odgavarao na moja pitanja. :hvala:
Mislim da sam baš tamo i videla kus-kus pre neki dan. Mada sam za kratko vreme bila u oba Merkatora, ali mislim da imaju istu ponudu.
 
sve ovo sto si nabrojao kao visak, corbi daje odlican smek;)
ja pavlaku u pripremi ne koristim, kao ni sa jednom drugom krem corbom, nego je stavi sa strane kao prilog, ko voli.

tema: mm juce spremao butkicu sa kormpirima u zmeljanom pekacu. ostalo i za danas
to si prepisala od mene :)
mada sam se ja razocarala,posto je bila jako velika,prethodno sam je isekla na parcad,pa skuvala u vodi,kad se posle ispeklo,meso bilo onako...bez smeka.
ajd baci link do te tvoje corbe
ne znam dal je samo kuvas,dal prethodno dinstas luk?
 
Јопет свезнајућа Би :)) Ма чисто уместо пиринча, пиринЏа, да оразноврсним понуду.
Мени је у комшилују Меркатор у Београђанци, гарант имају, ту је све фенсерај.. па ћу да погледам.

Samo da upadnem, ovih dana se vracam s posla peške od Kalenića
do Beogradjanke
i moj teleći pogled kad sam vidla da je tu sad Merkator:eek:
e...pomislih, sestro gde ti živiš i kuda se krećeš:dash:
 
Takođe. Ne dopada mi se što par godina unazad, koji god časopis da otvoriš, ili koju god emisiju da pogledaš u svaki "slani" recept guraju pavlaku:roll:
Prošle nedelje sam jela fantastično belo meso u sosu od belog vina (bez trunke pavlake). Ne znam da li je dodano belo vino pred kraj krčkanja mesa ili su preliv zagustili sa brašnom ali je bilo njami.

Što se bundeve tiče, još prošle godine sam od drugarice dobila recopis za kolač sa bundevom. Planiram da ga tokom ove sezone bundeva isprobam.

ako ne volis pavlaku, a zelis da ti sos ili umak bude "puniji" onda je pravo resenje tikvica
iseckaj ih i udinstaj, dace svemu gustinu, a neutralna je sa ukusom
em zdravo, em ukusno :D
 
krem supa od bundeve
700-800g bundeve se kuva u vodi dok ne omeksa da viljuška lako prolazi kroz nju. Bundevu ispasirati u blenderu. dok se budeva kuva, izdinsta se manja glavica luka i 2 čena belog luka. izblendirana bundeva se pomeša sa tim i malo dinsta. doda je jedna velika kocka za supu (povrćna) i litar vode. Narenda se dve kašikice kore od pomorandže i 1 kašikica limunovog soka. Od začina ja stavljam peršun sušeni, malo karija (ko voli može kim i korijander, ide u originalnom receptu), po potrebi još posoliti, ako kocka nije dovoljna.
Supa je fantastična, može i sa pavlakom ko voli
 
krem supa od bundeve
700-800g bundeve se kuva u vodi dok ne omeksa da viljuška lako prolazi kroz nju. Bundevu ispasirati u blenderu. dok se budeva kuva, izdinsta se manja glavica luka i 2 čena belog luka. izblendirana bundeva se pomeša sa tim i malo dinsta. doda je jedna velika kocka za supu (povrćna) i litar vode. Narenda se dve kašikice kore od pomorandže i 1 kašikica limunovog soka. Od začina ja stavljam peršun sušeni, malo karija (ko voli može kim i korijander, ide u originalnom receptu), po potrebi još posoliti, ako kocka nije dovoljna.
Supa je fantastična, može i sa pavlakom ko voli
super,malo je gnjavaza,jer ja i luk i bundevu i sargarepu samo obarim i u toj vodi izmiksam,al tvoja bas deluje egzoticno zbog te narandze,moracu da probam
mm ne cita forum :mrgreen:
probacu da nadjem, mislim da je na staroj temi o kuvanju
to se mi sve nadamo:)
 
Samo da upadnem, ovih dana se vracam s posla peške od Kalenića
do Beogradjanke
i moj teleći pogled kad sam vidla da je tu sad Merkator:eek:
e...pomislih, sestro gde ti živiš i kuda se krećeš:dash:
А средили га да те није срамота да одведеш стране туристе, као, види, имамо ми и улицкану продавницу. брааате лол..7000 врста Ћоколаде.
Ма, знам и ко то све држи, није све у вл. Меркатора, ту су разни се уградили. Мени су инаЋе такве радње малко и одбојне, ја сељак чоек ништа док се не испричам са сељацима на Каленцу, а сељак ставио изнад тезге "Органска храна" или на другој пише на картону на кромпиру "Преукусан кромпир" хаха...то је тај дух :))))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top