Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
a za rucak, ne znam sta da pravim.... a on voli sve sto napravim, tako kaze, pa mi ne pomaze u izboru :D

kako je to divno.... zahvalan čovek. Doduše, ne mogu ni ja da se žalim na mog, šta ne voli jede malo, ali uglavnom ne komentariše. Ja zato izludim od ćerkinih drugarica kad se nadju kod nas na ručku... ne jedu čorbe, ne jedu cušpajze, ne jedu ovo, ne jedu ono..... izgleda jedu samo šnicle i pomfrit. A ja to jako retko pravim u toj kombinaciji.
I sad ćerka hoće da, ako budemo išli na more, povedemo i neku njenu drugaricu. Nije mi to problem, volela bih, bilo bi lakše i lepše i nama i njoj, ali da se deset dana tamo nerviram zbog izvoljevanja oko hrane.... a ne... i meni to treba da bude odmor. Nije mi teško da spremam na moru, ne budu to neka komplikovana jela, ali neću dodatne probleme i obaveze
 
kako je to divno.... zahvalan čovek. Doduše, ne mogu ni ja da se žalim na mog, šta ne voli jede malo, ali uglavnom ne komentariše. Ja zato izludim od ćerkinih drugarica kad se nadju kod nas na ručku... ne jedu čorbe, ne jedu cušpajze, ne jedu ovo, ne jedu ono..... izgleda jedu samo šnicle i pomfrit. A ja to jako retko pravim u toj kombinaciji.
I sad ćerka hoće da, ako budemo išli na more, povedemo i neku njenu drugaricu. Nije mi to problem, volela bih, bilo bi lakše i lepše i nama i njoj, ali da se deset dana tamo nerviram zbog izvoljevanja oko hrane.... a ne... i meni to treba da bude odmor. Nije mi teško da spremam na moru, ne budu to neka komplikovana jela, ali neću dodatne probleme i obaveze
kad smo kod mora ja sam se odlucila za punjene lignje danas i krompir salatu
i supu iz kesice, posto imam jedno 30 kesica supe, pa da se to potrosi, dobila sam ih
a za kolac sam se predomislila, necu onaj sa bananama, hocu nesto jos jednostavnije
a drugarica mi je juce ovaj preporucila, kaze pravila ga je
a ja obozavam kombinaciju cokolade i narandze....
http://www.coolinarika.com/recept/793871/

a sto se tice pomfrita, njega nisam jela sto godina
i uopste se ne zalim
ni ja ne volim tu brzinsku przenu hranu
kasika je kasika i kuvano je kuvano <3 :)
 
e da, moj dragi stvarno jede sve sto ja napravim i sve voli
i redovno pohvali kuvano
nego voli bas slano i pobibereno
za moj ukus previse
i onda ja njemu dam pride soli i bibera pa on sam steluje
jednom sam napravila slano onako kako on voli, neki potaz, cini mi se
i jedva sam ga pojela
nisam navikla na slano, ja to sve onako suptilno, sto bi se reklo :)

a supe i corbe ni ne proba, odma biberi... imam i jednog prijatelja koji isto tako...
 
primetila sam, Bokice, da se ti baš zdravo hraniš, izbegavaš ono što se i preporučuje za izbegavanje - pohovanje, prženje... i ja se trudim da budu čorbice, variva, uvek kašikom, dosta povrća... a onda mom mužu dosadi pa kupi kilo svinjskog vrata pa ispeče na krompiru, na doooobro zamašćenom plehu. Onda deca izjavljuju kako tata bolje kuva. Uvek oni ispadnu dobri jer ugadjaju, a mi što brinemo da bude zdravo, sveže, uravnoteženo, mi gnjavimo. Ali baš me briga. Ako neće oni - hoću ja.
 
primetila sam, Bokice, da se ti baš zdravo hraniš, izbegavaš ono što se i preporučuje za izbegavanje - pohovanje, prženje... i ja se trudim da budu čorbice, variva, uvek kašikom, dosta povrća... a onda mom mužu dosadi pa kupi kilo svinjskog vrata pa ispeče na krompiru, na doooobro zamašćenom plehu. Onda deca izjavljuju kako tata bolje kuva. Uvek oni ispadnu dobri jer ugadjaju, a mi što brinemo da bude zdravo, sveže, uravnoteženo, mi gnjavimo. Ali baš me briga. Ako neće oni - hoću ja.

nadam se da cu tu imati srece
moj dragi apsolutno ne ulazi u kuhinju niti se trudi oko nje
tako da se nadam da ce se od malih nogu navici na jedan ukus :)

e sad odo malo do maxija da uzmem lignjice pa da ih napunim
 
Ni ja nemam baš neku ideju šta danas za ručak, već sam ispucala skoro sva posna jela koja znam...
možda napunim paprike ili skrčkam čorbasto sočivo ... :think:

Ja samo paradajz, paradajz, paradajz , poneka papirka i krompir, koji inace uopste ne volim. Danas corba od kromprira i sargarepe, pa izblendana,seckani celerov list, malo vegete i kasika sirceta, za muza i parmezan odozgo, ja grenadir, a njemu peceno pile, od sinoc u zacinima i seckanom limunu, i krompiri u rerni, za oboje salata od krastavaca, za promenu :)
 
evo da raportiram, posto nije bilo svezih lignji
pravila sam nesto drugo
jakooo jednostavno, a preukusno
i hocu da podelim sa vama
slike ce opet biti za kojidan kad odem u goste i pozajmim kabel :)

evo ovako, imala sam skoro kilogram i 400 grama kotleta od sarana
nauljila sam ih, posula sa granuliranim belim lukom i celom kesicom onog za riblju corbu, fant, kako li se to zove :)
izmesala dobro, pokrila i ostavila u frizideru oko sat i po, dva
nauljila tepsiju, poredjala kotlete, pojkrila alu folijom
dvadesetak minuta na 200 stepeni, i otkriveno jos nekoliko minuta

uz to krompir salata
ne mozete verovati kolko je dobro
pojela sam jedan kotlet i salatu i oci su mi jos gladne al nema gde da mi stane


a od kolaca nista, posto secera nemam, a nema u maxiju da se kupi, kazu nestalo, nemaju ga vec danima
 
Ti si Bokice (bar mi je takav utisak) jako mlada a svašta nešto znaš i petljaš u kuhinji ko matora:) - svaka čast!

Ja danas kao i obično nemam pojma šta ću. Videću kad dođem kući šta ima u frižideru pa ću da sprčkam nešto na brzaka. Verovatno bećarac - svaki drugi dan bećerac:rumenko:
 
Ti si Bokice (bar mi je takav utisak) jako mlada a svašta nešto znaš i petljaš u kuhinji ko matora:) - svaka čast!

Ja danas kao i obično nemam pojma šta ću. Videću kad dođem kući šta ima u frižideru pa ću da sprčkam nešto na brzaka. Verovatno bećarac - svaki drugi dan bećerac:rumenko:

ja volim becarac, msm, ako je to sto ja mislim da jeste, sataras, u stvari malo je reci da ga volim, obozavam ga...

a za godine, pa ne znam dal sam jako mlada ;) imam 25 godina, nisam bas ni u cvetu mladosti ;)

ali dobro, nije to ni bitno, bitno je da volim petljati po kuhinji i stvarno mi je veliko zadovoljstvo isprobavati svasta nesto novo...
moglo bi se reci da mi je hobi
nekako sam se pronasla u tome i za mene je to jedan vid umetnosti, volim zadovoljiti sva cula, veliki sam hedonista i ne razumem ljude kojima je hrana samo izvor kalorija :mrgreen:
(mozda horoskop ima veze sa tim, kazu da smo mi veliki gurmani i hedonisti - bik/devica) :)))) veliki pozdrav i kiss
 
Sta je boranija na belo? I kada se dodaje pavlaka, ma napisi ceo recept ako mozes!

Propržiš manju glavicu crnog luka i jednu šargarepu. U to dodaš boraniju iseckanu (1 kg), pržiš par minuta i naliješ vodom da ogrezne. Začiniš vegetom, biberom, pola kašikice šećera i kuvaš. Dok se kuva od mlevenog mesa (ja uzela pileće belo 300gr) zamesiš sa malo prezli ili sredine od starog hleba i solju ćuftice koje ispržiš u ulju i dodaš u boraniju koja je sada skoro gotova. Kuvaš desetak minuta. Napraviš hladnu zapršku od vode i brašna i jednog čena belog luka (ko voli više može), uliješ to unutra i dodaš oko 2 dl pavlake za kuvanje. Kad provri gotovo je.
Umesto pavlake za kuvanje može ona voda za hladnu zapršku da se zameni mlekom, ali meni ovako lepše.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top