ŠTA JE NAJVAŽNIJE?

Sve navedeno je lepo, i potrebno, ali u stvarnosti ništa od toga nije moguće bez poštovanja.
Ako neku osobu ne poštujemo, ne osećamo se baš nešto ni obavezni na iskrenost, postavlja se piranje da li je to ljubav ako nekoga ne poštujemo, imamo li poverenje u osobu koju ne poštujemo i ona u nas, a strast isto bez poštovanja prema objektu naše strasti ne može potrajati. Što se seksa tiče, seks bez poštovanje osobe s kojom smo, nameće pitanje poštujemo li sebe?
 
Опет се слажем са Таоте!

И још нешто : људи у браку не треба да су ривали, ни у чему.
То има везе са поштовањем, а често се дешава да се, као, поштују, а у ствари се такмиче.
Ко ће бити ,,милији'' деци, ко је успешнији у послу... (примера унедоглед)

Али ако заиста поштујеш партнера и он тебе, ако имате вољу да истрајете заједно, онда је ок.

А подршка? Тако важна ствар...

Лично мислим да је довољно не спутавати особу са којом си.
Подршка је неком потребна, неком није. Неко не уме да да очекивану подршку, али је довољно да не спутава партнера.
 
Po meni najvažnije je razumevanje, poverenje, komunikacija i naravno poštovanje i da imamo bar slične interese, ljubav se podrazumeva jer ne bih ni ušla u brak bez ljubavi..
Brak ne bi imao smisla ukoliko bi jedna od osoba u braku bila ravnodušna u obavljanju zajedničkih obaveza, pa možda i ukoliko je jedna osoba previše društvena pa stalno treba društvo a ova druga manje društvena pa joj svi ti ljudi smetaju..Znači moramo biti slični - ne vredi bez toga, ma šta god neko pričao! Brak za mene ne bi više imao smisla ukoliko bih videla da moj dragi radije odlazi sa društvom u život nego što bi želeo da to radi samnom..Brak ne bi imao smisla ukoliko bi došlo do seksualnog zasićenja odnosno manjka sexa..Brak ne bi imao smisla ako jedan u braku nikada ne bi bio spreman na kompromise..Brak ne bi imao smisla ukoliko bi jedan od partnera krenuo da vara..
 
Najbitnija je obostrana ljubav!
Bez toga ne bi bilo nista!

Ali, kakav je brak u sustini bio, saznacete kada vam deca odleprsaju, a vi oboje odete u penziju i ostanete sami sa partnerom.

Nama je upravo ovo doba najlepse (sreca, te smo mogli jos i da ostvarimo u ovim godinama i neko manje zajednicko poslovanje).

PS: ... doduse, mi smo mogli mladi da odemo u penziju, a kako sada stvario stoje ima da se radi dok se mrda, strashno...
 
Na jednoj drugoj temi moglo se pročitati da mnogi brakovi "funkcionišu" zahvaljujući laganju, prevarama i neiskrenosti. Takva veza zaista može da opstane godinama, ali pitanje je da li je to zaista brak ili samo farsa.

Šta je to što je ZA VAS najvažnije da bi jedan brak uspešno funkcionisao?
Da li je to iskrenost, poverenje, poštovanje, ljubav, strast, seks ili nešto drugo?
Šta je to bez čega brak (po VAŠEM mišljenju) ne bi imao smisla?

Definitivno je poverenje na prvom mestu. Bez toga brak nema smisla.
 
kompromis u svim sitnicama, ALI
poklapanje u "krupnicama".

svedok sam samo jednog braka vec tridesetak godina - braka mojih roditelja. i imam samo jedan komentar: ljubav je najvaznija. jedino ako nekoga zaista volis mozes da ga podneses u svim situacijama. on tebe takodje.
I ja glasam za ljubav.
Iz nje i dolazi i želja za kompromisom, i sex, i strast, i razgovor...
Ako nekog ne voliš nemaš ni želju da se 'navikavaš' ni razlog zbog kojeg bi prihvatao mane i 'loše dane'...
Kakva je to ljubav u kojo nema tolerancije, poštovanja...... Zqa sve to je neophodna na prvom mestu ljubav
 

Back
Top