ŠTA JE NAJVAŽNIJE?

shaddow:
Na jednoj drugoj temi moglo se pročitati da mnogi brakovi "funkcionišu" zahvaljujući laganju, prevarama i neiskrenosti. Takva veza zaista može da opstane godinama, ali pitanje je da li je to zaista brak ili samo farsa.

Šta je to što je ZA VAS najvažnije da bi jedan brak uspešno funkcionisao?
Da li je to iskrenost, poverenje, poštovanje, ljubav, strast, seks ili nešto drugo?
Šta je to bez čega brak (po VAŠEM mišljenju) ne bi imao smisla?

U reci "ljubav" si obuhvatio sve sto si dalje nabrojao...
Mislim da je u okviru ljubavi uzajamno poverenje najvaznije jer se uglavnom sve raspada zbog ljubomore koja polazi iz nesigurnosti ciji je uzrok skepticnost,tj. nepoverenje...
 
shaddow:
Na jednoj drugoj temi moglo se pročitati da mnogi brakovi "funkcionišu" zahvaljujući laganju, prevarama i neiskrenosti. Takva veza zaista može da opstane godinama, ali pitanje je da li je to zaista brak ili samo farsa.

Šta je to što je ZA VAS najvažnije da bi jedan brak uspešno funkcionisao?
Da li je to iskrenost, poverenje, poštovanje, ljubav, strast, seks ili nešto drugo?
Šta je to bez čega brak (po VAŠEM mišljenju) ne bi imao smisla?
99% brakova funkcioniše na bazi laganja,bilo sitnih ili krupnih.Kad si iskren nadrljaš!!! Govorim iz ličnog iskustva:Bolje da sam lagao.
 
Попио сам само два пива.
Наравно да ти добро стоји хаљина.
Немој вечерас, боли ме глава.
Уопште не примећујем друге мушкарце!
Те ципелице су коштале само 2000 динџи!
С тобом ми је увек фантастично у кревету!
Уопште ниси дебела.
Не, не мува ме тај колега с посла.
Ко? Анђелина Џоли? Гроооозно изгледа, знаш да се не палим на те квази лепотице!
Немам ја ништа против твоје мајке.
Та риба ме је јурила, али ја је нисам фермао.
Нисам приметила да се тај тип окренуо за мном.


etc
 
shaddow:
Šta je to što je ZA VAS najvažnije da bi jedan brak uspešno funkcionisao?
Da li je to iskrenost, poverenje, poštovanje, ljubav, strast, seks ili nešto drugo?
Šta je to bez čega brak (po VAŠEM mišljenju) ne bi imao smisla?
Nonsalantno postavljeno pitanje. Sta je u tom iskrenost, sta poverenje, sta postovanje, ljubav, strast, sex? Mislim, sta je tu ljubav? To kad nekog volish zbog toga sto je iskren, a onda poverenje se zasniva na iskrenosti. Mnogo isprepletenih pojmova.

A moj odgovor je da bi brak mogao da funkcionise savrseno neko vreme pod sexom, isto tako i pod velom puke iskrenosti dok ta iskrenost zadovoljava obe strane (npr. jedan kazhe "ne volim te, ali tu sam, ono, zbog dece koje smo sluchajno izrodili", a ovo drugo odgovara: "Oukej, ni ja tebe ne volim, ali mozhemo da budemo u braku, to je, kao, kul").

Brak ili vanbrachna zajednica da bi uspeli, u onom malo znacajnijem smislu, moraju zadovoljiti verovatno pre svega kriterijum ljubavi. A to zadovoljenje ce zavisiti od toga kako ste ljubav definisali (prethodno).
 
shaddow:
Na jednoj drugoj temi moglo se pročitati da mnogi brakovi "funkcionišu" zahvaljujući laganju, prevarama i neiskrenosti. Takva veza zaista može da opstane godinama, ali pitanje je da li je to zaista brak ili samo farsa.

Šta je to što je ZA VAS najvažnije da bi jedan brak uspešno funkcionisao?
Da li je to iskrenost, poverenje, poštovanje, ljubav, strast, seks ili nešto drugo?
Šta je to bez čega brak (po VAŠEM mišljenju) ne bi imao smisla?


da bi brak/ljubav? funkcionisaopotrebno je da pustis da te zena 100 puta slaze i ako je ne daj boze uhvatis u lazi to ne smes da joj stavis do znanja a pogotovo ne smes da joj nabijes na nos :):)

ducic, blago cara radovana
 
U bre, sto je to komplikovano...sve to treba da se sklopi pa da brak uspe? Imali li uopste neko da je jos u braku? :eek:

sa malo ozbiljnije strane, mislim da se nikada ne zna...nekome treba ljubav, nekom razumevanje, nekom sigurnost, nekom sex, nekome sve, nekome jako malo...i kada ne nadje ili vise nema to sto mu treba, ode. zato radite na svojim vezama i brakovima, jer odlazak boli, i jedno i drugo. ;)
 
Najvaznija je ljubav.Samo ako nekog zista volis kao sebe samog mozes sa njim ostvriti "sve i u dobru i u zlu" svih 25,30,40,....dok vas smrt ne rastavi.Jedino ako volis- mozes dovoljno dugo postovati,verovati,tolrisati,biti odan,prastati,pomagati i podrzavati.
Brak postaje farsa onog trena kad sa druge strane jastuka vise nema prave ljubavi.
 
У
Сада бих одоговрила једном речју - ВОЉА.

Da, volja jeste najvaznija da bi opstao ili uspeo neki brak. A dodat cu da neko volju za spasavanje ili uspeh braka ima zato sto voli partnera, neko zbog toga sto u tom braku ima pogodnosti (materijane, drustvene i sl.) bez kojih ne bi zeleo provesti oststak zivota, neko volju ima samo zbog toga sto zeli da mu deca rastu u kompletnoj porodici a neko se trudi i ima volju zato sto je na primer verujuci i ne zeli prekrsiti obicaje i pravila svoje religije.
Volja je preduslov za uspesan ili samo sacuvan brak, a razlozi za tu volju su mnogobrojni i razliciti od osobe do osobe.
 
Na jednoj drugoj temi moglo se pročitati da mnogi brakovi "funkcionišu" zahvaljujući laganju, prevarama i neiskrenosti. Takva veza zaista može da opstane godinama, ali pitanje je da li je to zaista brak ili samo farsa.

Šta je to što je ZA VAS najvažnije da bi jedan brak uspešno funkcionisao?
Da li je to iskrenost, poverenje, poštovanje, ljubav, strast, seks ili nešto drugo?
Šta je to bez čega brak (po VAŠEM mišljenju) ne bi imao smisla?

Iskrenost, kao esencija stabilnog odnosa. Iz iste proizilazi i poverenje. Ljubav je jako bitna. Mislim da je pozeljno voleti osobu sa kojom ste odluchili provesti ceo zivot. Bitna je paznja. Bitni su ustupci. Ljudi smo, pa strast, kao i pozuda, vremenom nestaju. Ceo zivot traje samo divno, iskreno prijateljstvo. Bice da je to...
 
Na jednoj drugoj temi moglo se pročitati da mnogi brakovi "funkcionišu" zahvaljujući laganju, prevarama i neiskrenosti. Takva veza zaista može da opstane godinama, ali pitanje je da li je to zaista brak ili samo farsa.

Šta je to što je ZA VAS najvažnije da bi jedan brak uspešno funkcionisao?
Da li je to iskrenost, poverenje, poštovanje, ljubav, strast, seks ili nešto drugo?
Šta je to bez čega brak (po VAŠEM mišljenju) ne bi imao smisla?


Za zajednicu je najpre potrebna ljubav i poštovanje. Kada se ljudi vole i poštuju, onda se i razumeju i tolerišu .... onda su spremni da sve učine jedan za drugog - što je po meni i suština braka.
 
Na jednoj drugoj temi moglo se pročitati da mnogi brakovi "funkcionišu" zahvaljujući laganju, prevarama i neiskrenosti. Takva veza zaista može da opstane godinama, ali pitanje je da li je to zaista brak ili samo farsa.

Šta je to što je ZA VAS najvažnije da bi jedan brak uspešno funkcionisao?
Da li je to iskrenost, poverenje, poštovanje, ljubav, strast, seks ili nešto drugo?
Šta je to bez čega brak (po VAŠEM mišljenju) ne bi imao smisla?
Za brak je potrebno mnogo toga, zapravo sve ono nabrojano je nuzno za brak... Ako mu ukines bilo sta od gore navedenog on nece imati smisla.

Najvaznije je da ljudi budu srecni sto su u tom braku. Onda sve ostalo stoji na mestu.

Kapiram da ovaj post mozda nije nesto spektakularan, bio bi interesantniji da je neka tuzna zivotna prica upletena, ali ***... nemam tu tuznu pricu, mrzi me cak i da izmisljam tuzne price.

A bitno je veoma i da su oboje savesni prema zajednickoj imovini, da izvrsavaju svoje obaveze i zajedno dele poslove oko vodjenja domacinstva. Na primer, ja mogu sada da odem u shopping i spiskam pare na cipele i da onda nemamo sta da jedemo... meni bi to bio razlog za razvod... jer imamo dete i ono ne moze da gladuje.
 

Back
Top