Šta će se naći ispod jelke ove godine za vašu dečicu?

  • Začetnik teme xpajamacax
  • Datum pokretanja
Ne znam gde da vam ispričam ovo; pa iako ne pripada ovde, novogodišnja je tema :lol:
Jutros Stefan u plač i neće u vrtić, neće u vrtić. Inače se ne ponaša tako, pa mi bilo čudno a on kroz suze govori - neću da idem, doći će deda mraz :sad2:
Na kraju ukapiram - pričale su vaspitačice o deda mrazu, kako će doći i kako će se slikati sa njim... a on pile se plaši.
I nije hteo da krene dok mu nisam obećala da ću sigurno i ja ići s njim kad bude dolazio deda mraz i da ću se obavezno i ja slikati i da sigurno neće doći danas :confused:
Kaže neće ni poklone, ništa mu ni ne treba, samo da ne mora da vidi deda mraza:think:

Ne znam šta da radim, da li da stvarno propustimo to slikanje (mada znam da će biti žao kasnije) i sačekam da sam prevlada taj strah; ili na koji način da mu pre toga približim pojam deda mraza; kako da prestane da se plaši :confused: Palo mi je na pamet i ja da se maskiram ovih dana:lol:, ali ni to mi se ne čini kao dobra ideja :think:
A čudi me, mislim niko nikad nije nešto ružno pričao o deda mrazu, čak ni da donosi poklone samo dobroj deci... A kod njega se eto ipak stvorio taj strah i to pre nego što ga je i video :confused:
 
Da, to mi iz godine u godinu postaje sve veći problem. Šta kupiti za Božić/Novu godinu? Za Božić im uvek kupim termo čarape i napunim ih orasima, čokoladicama, raznim sitnicama, šnalicama za kosu, klikerima... tako ću i ove godine, ali onaj neki veći poklon...?! Kako mi finansijska situacija nije ružičasta pada mi na pamet da ove godine predložim da poklone pravimo jedno drugom, da im ištrikam kapice, šalove... nemam pojma... da im pod jelku stavim po štednu knjižicu sa po malo evrića i da ih učim da tu stavljaju novac koji dobiju, da štede... ne znam... dolazi teška godina, tako većina priča...
 
Ne znam gde da vam ispričam ovo; pa iako ne pripada ovde, novogodišnja je tema :lol:
Jutros Stefan u plač i neće u vrtić, neće u vrtić. Inače se ne ponaša tako, pa mi bilo čudno a on kroz suze govori - neću da idem, doći će deda mraz :sad2:
Na kraju ukapiram - pričale su vaspitačice o deda mrazu, kako će doći i kako će se slikati sa njim... a on pile se plaši.
I nije hteo da krene dok mu nisam obećala da ću sigurno i ja ići s njim kad bude dolazio deda mraz i da ću se obavezno i ja slikati i da sigurno neće doći danas :confused:
Kaže neće ni poklone, ništa mu ni ne treba, samo da ne mora da vidi deda mraza:think:

Ne znam šta da radim, da li da stvarno propustimo to slikanje (mada znam da će biti žao kasnije) i sačekam da sam prevlada taj strah; ili na koji način da mu pre toga približim pojam deda mraza; kako da prestane da se plaši :confused: Palo mi je na pamet i ja da se maskiram ovih dana:lol:, ali ni to mi se ne čini kao dobra ideja :think:
A čudi me, mislim niko nikad nije nešto ružno pričao o deda mrazu, čak ni da donosi poklone samo dobroj deci... A kod njega se eto ipak stvorio taj strah i to pre nego što ga je i video :confused:
Matija je imao godinu i tri meseca kada je prvi put sreo "deda mraza" i trebao da se slika s njim, ali je on toliko vristao od straha da to nikako nije bilo izvodljivo, a meni je bilo zao da ostanemo bez te slike. Srecom deda mraz je bio neki veoma fini covek koji je sve to razumeo, pa se dogovorio s fotografom da ga ovaj slika na "prevaru". Tako je deda mraz cucnuo iza Matije koji ga nije primetio jer se igrao necim, ja sam ga pozvala da pogleda u fotoaparat i tako mi imamo sliku s dedamrazom na kojoj se Matija smeje:D Skener mi ne radi, a nije slikano digitalcem, pa vam sliku nemogu pokazati:(
 
Da, znam i ja dosta njih koji se uplaše kad vide deda mraza, i to kad treba da se slikaju, ili mu sednu u krilo... Ali ovako, baš unapred toliko da se plaši, baš mi je čudno :confused:


E nije cudno, secam se jedne NG, dosao nam Deda Mraz i ona se isto uplasila. To im je jedna od faza, jer vec naredne godine nije tako bilo. A mi jos iznajmili coveka i on uredno doneo poklon i sve, a ona nece ni da se priblizi, nista! Sad mi je smesno, ali tada mi nije bilo!
Prvo, ne sekiraj se, to im je faza jer tada jos misle da je Deda Mraz postojeci pa se plase toga sto je mitsko bice doslo bas kod njih. To je uzrok! Ynaci pustite ga i ne pricatje nista, i ako nece ne mora.... Dok ne doje u fazu da shvati da tog deke ima u masti, i da se pita ko mu ostavlja poklone.... Jer u uzrastu od 2-3-4 pa do 5 godina mogu da mesaju javu i svoje crtace i najvise se identifikuju sa likovima iz bajki. Najvise sanjaju te izmisljene likove i najvise veruju u to. Kad malo porastu, i dalje veruju u sve lepo i dobro, samo se sami ograde od toga da je to ipak samo crtani ili bajka.
Znaci, ne prisiljavajte ga, i neka ga nek se suoci sa svojim idolom....
Kad bude video da su i ostali drugari iz grupe stali da se slikaju, stace i on (iako nerado)
Ne brini, sve je to ok
 
Ne znam gde da vam ispričam ovo; pa iako ne pripada ovde, novogodišnja je tema :lol:
Jutros Stefan u plač i neće u vrtić, neće u vrtić. Inače se ne ponaša tako, pa mi bilo čudno a on kroz suze govori - neću da idem, doći će deda mraz :sad2:
Na kraju ukapiram - pričale su vaspitačice o deda mrazu, kako će doći i kako će se slikati sa njim... a on pile se plaši.
I nije hteo da krene dok mu nisam obećala da ću sigurno i ja ići s njim kad bude dolazio deda mraz i da ću se obavezno i ja slikati i da sigurno neće doći danas :confused:
Kaže neće ni poklone, ništa mu ni ne treba, samo da ne mora da vidi deda mraza:think:

Ne znam šta da radim, da li da stvarno propustimo to slikanje (mada znam da će biti žao kasnije) i sačekam da sam prevlada taj strah; ili na koji način da mu pre toga približim pojam deda mraza; kako da prestane da se plaši :confused: Palo mi je na pamet i ja da se maskiram ovih dana:lol:, ali ni to mi se ne čini kao dobra ideja :think:
A čudi me, mislim niko nikad nije nešto ružno pričao o deda mrazu, čak ni da donosi poklone samo dobroj deci... A kod njega se eto ipak stvorio taj strah i to pre nego što ga je i video :confused:


Moj se isto bojao deda mraza,inace mm se maskira u deda mraza pa dijeli poklone a on ni da mu pridje ma ni da ga pogleda kako treba!!Tako da jos nije prepoznao da mu je to tata!!!!
Ja ne forsiram ,ima od svakog Bozica slikicu ali su to poze Boze sacuvaj uglavnom on u bijegu...
Ove godine kaze da ce da mu sijedne u krilo...al ja ne vjerujem...
 
Ne znam gde da vam ispričam ovo; pa iako ne pripada ovde, novogodišnja je tema :lol:
Jutros Stefan u plač i neće u vrtić, neće u vrtić. Inače se ne ponaša tako, pa mi bilo čudno a on kroz suze govori - neću da idem, doći će deda mraz :sad2:
Na kraju ukapiram - pričale su vaspitačice o deda mrazu, kako će doći i kako će se slikati sa njim... a on pile se plaši.
I nije hteo da krene dok mu nisam obećala da ću sigurno i ja ići s njim kad bude dolazio deda mraz i da ću se obavezno i ja slikati i da sigurno neće doći danas :confused:
Kaže neće ni poklone, ništa mu ni ne treba, samo da ne mora da vidi deda mraza:think:

Ne znam šta da radim, da li da stvarno propustimo to slikanje (mada znam da će biti žao kasnije) i sačekam da sam prevlada taj strah; ili na koji način da mu pre toga približim pojam deda mraza; kako da prestane da se plaši :confused: Palo mi je na pamet i ja da se maskiram ovih dana:lol:, ali ni to mi se ne čini kao dobra ideja :think:
A čudi me, mislim niko nikad nije nešto ružno pričao o deda mrazu, čak ni da donosi poklone samo dobroj deci... A kod njega se eto ipak stvorio taj strah i to pre nego što ga je i video :confused:



Mackice juce smo pricali o ovom, stefa ne ide u vrtic ali sam ga upisala za paketic tako da cemo ici onog dana kad bude dolazio deda mraz , pricam mu ja juce i ocekujem neku afirmativnu reakciju kad on isto ko tvoj stefa , nece pa nece , kaze ako ides i ti samnom , pa ici cu :roll: :lol:
 

Back
Top