Srpski automati najbolji na svetu

Шта је то бугарска армија?Руси оставили пар дивизија да вас штите кад се распао Варшавски уговор?:super:

:hahaha:

Bugarska armija u taj period je bila sposobna da ratuje sa tursku i grcku istovremeno
i je bila treca najveca armija u varsavskog pakta


brate jel znas da ovakve igracke mogu da dohvate Pirot:mrgreen:

 
За вас је то свемирско,супертајно оружје.:mrgreen:

images


Shipka SMG in 9x18 Makarov.

Caliber: 9x18mm Makarov; 9x19mm Luger/Para
Weight: 2.0 - 2.2 kg withouth magazine
Lenght (stock closed/open): 338 / 625 mm
Barrel lenght: 150 mm
Rate of fire: 700 rounds per minute
Magazine capacity: 32 rounds (25 rounds for 9x19mm)
Effective range: 150 meters

The "Shipka" SMG was developed by Bulgarian company ARSENAL for police and military use, and currently is offered for export. It appeared on the market circa 1996. According to some sources, it is used by Bulgarian police and security forces.

"Shipka" (named after historical place in Bulgaria) is a straightforward design, using simple blowback operation and firing from open bolt. The lower receiver along with pistol grip and triggerguard is made from polymer, the upper receiver is made from steel. Simple buttstock is made from steel wire and folds to the left side of gun.

http://world.guns.ru/smg/smg51-e.htm

 
Poslednja izmena:
images


Shipka SMG in 9x18 Makarov.

Caliber: 9x18mm Makarov; 9x19mm Luger/Para
Weight: 2.0 - 2.2 kg withouth magazine
Lenght (stock closed/open): 338 / 625 mm
Barrel lenght: 150 mm
Rate of fire: 700 rounds per minute
Magazine capacity: 32 rounds (25 rounds for 9x19mm)
Effective range: 150 meters

The "Shipka" SMG was developed by Bulgarian company ARSENAL for police and military use, and currently is offered for export. It appeared on the market circa 1996. According to some sources, it is used by Bulgarian police and security forces.

"Shipka" (named after historical place in Bulgaria) is a straightforward design, using simple blowback operation and firing from open bolt. The lower receiver along with pistol grip and triggerguard is made from polymer, the upper receiver is made from steel. Simple buttstock is made from steel wire and folds to the left side of gun.

http://world.guns.ru/smg/smg51-e.htm

to je i Zastava planirala jos 1991 na osnovu skorpiona,pa se odustalo:whistling:
 
images


Shipka SMG in 9x18 Makarov.

Caliber: 9x18mm Makarov; 9x19mm Luger/Para
Weight: 2.0 - 2.2 kg withouth magazine
Lenght (stock closed/open): 338 / 625 mm
Barrel lenght: 150 mm
Rate of fire: 700 rounds per minute
Magazine capacity: 32 rounds (25 rounds for 9x19mm)
Effective range: 150 meters

The "Shipka" SMG was developed by Bulgarian company ARSENAL for police and military use, and currently is offered for export. It appeared on the market circa 1996. According to some sources, it is used by Bulgarian police and security forces.

"Shipka" (named after historical place in Bulgaria) is a straightforward design, using simple blowback operation and firing from open bolt. The lower receiver along with pistol grip and triggerguard is made from polymer, the upper receiver is made from steel. Simple buttstock is made from steel wire and folds to the left side of gun.

http://world.guns.ru/smg/smg51-e.htm
:think:Шта је бре ово?:hahaha:Немци су имали бољи у WWII.:hahaha:
 
Dan Šea: Obožavam srpske pištolje, karabine i automate

U NEVADSKOJ pustinji, na periferiji Las Vegasa nalazi se kompanija sa malo neobičnim imenom «Malo oružje». Američkoj i svetskoj javnosti ova firma poznata je ponajviše po istoimenom časopisu, odnosno reviji lakog naoružanja u svetu, koju uređuje njen vlasnik Dan Šea. Iza staklenih vrata redakcije, nalazi se i jedan od najvećih muzeja oružja ne svetu.

- Obožavam srpske pištolje, karabine i automate. Jedini sam Amerikanac koji je i pored stroge zabrane uvoza imao dozovolu da kupuje u Srbiji nove automatske puške. U arsenalu imam 65 komada srpskog oružja. To je jedna od mojih najboljih i najpopularnijih kolekcija – kaže vlasnik muzeja.

Da bi nam pokazao koliko je privržen srpskom oružju Dan Šea nas je uveo u svoj muzej i uzeo u ruke našu automatsku NATO pušku M-21:

- Moja testiranja su pokazala da je vaša nova automatska puška „Zastave oružja“ iz Kragujevca upotrebljiva u svim uslovima ratovanja na zemlji, u vodi i vazduhu. Kako se u misijama OUN u Dominikanskoj Republici, Iraku i Avganistanu pokazalo da oružje koje se koristi nije kvalitetno za tamošlje uslove, ja sam lično predložio da se sve misije OUN u ovim zemljama naoružaju pištoljima i automatima proizvedenim u Kragujevcu – pohvalio nam se Dan Šea.

Prema njegovim rečima srpski automati, rađeni po licenci kalašnjikova su danas među najboljima na svetu, jer su urađeni od odličnog čelika, jer imaju jednostavan i efikasan mehanizam, i jer su prosto neuništivi. Amerikanci su, na primer, kupili 750 komada stare srpske puške M-84, jer žele da je preurede i od nje naprave poluautomatsku pušku za civile. Prodajna cena ovih pušaka biće nešto preko 1.000 dolara.

itd ...

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:295155-Srpski-automati-najbolji-na-svetu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Srbija mora da se maximalno posveti vojnoj industriji., izvozimo sve vise, artiljerija, avioni za osnovnu obuku, pa sve do metka, ulazi se u velike poslove sa Kinezima.

Zna chova shta valja. :D

Mislim ko smo mi uopshte da osporavamo mishljenje jednog profesionalca? :mrgreen:
 

Back
Top