Srpski automati najbolji na svetu

Ledo je imao sladoled pod imenom Njofra.

Inace Njofra je nadimak mom drugaru ...hrvatskom kosarkasu Franju Arapovicu po kojem je sladoled i dobio ime.

А ЦГ-орци (Агрокомбинат Подгорица?) имали сладолед Јами, по оној турбо ест.-уметници која је била Милова љубавница. Јами :lol:
 
А ЦГ-орци (Агрокомбинат Подгорица?) имали сладолед Јами, по оној турбо ест.-уметници која је била Милова љубавница. Јами :lol:

Vjeruj da nikada nisam ...odnosno jesam jednom kada sam bio klinac probao te sladolede Agrokombinata 13. Jul (ili za hrvate Srpanj) i nista nisu valjali. Tako da ne znam za Jami.
Jami je generalno gledano bila dobra riba i cesto sam mastao da je imam u svom krevetu i da je zloupotrebljavam

ps
Kako je toj Jami pravo ime i prezime?
 
Био сам мали децама кад је Араповић играо...или су то били снимци?:think:...јел играо 70-их?

Ti si bio mali deca.
Arapovic je igrao polovinom osamdesetih. U stvari tada je bio na vrhuncu karijere.
Recimo iz tog perioda moji dobri drugari su bili onaj Zuric, Veljko Petranovic, Petar Popovic, Anzulovic.... to je onaj dio sto se tice Hrvatske.
 
Ti si bio mali deca.
Arapovic je igrao polovinom osamdesetih. U stvari tada je bio na vrhuncu karijere.
Recimo iz tog perioda moji dobri drugari su bili onaj Zuric, Veljko Petranovic, Petar Popovic, Anzulovic.... to je onaj dio sto se tice Hrvatske.

Сећам се, давно било. У то време су босанци били фаворизовани, олимпијске игре...
 
Ti si bio mali deca.
Arapovic je igrao polovinom osamdesetih. U stvari tada je bio na vrhuncu karijere.
Recimo iz tog perioda moji dobri drugari su bili onaj Zuric, Veljko Petranovic, Petar Popovic, Anzulovic.... to je onaj dio sto se tice Hrvatske.

Anzulović je sin od onog smešnog i uspavanog komentatora TV-Zagreb, koji je inače kasnije postao trener i Cibone i drugih timova.
Arapović je igrao zajedno sa Acom -tricom, pokojnim Draženom Petrovićem, Dankom Cvjetičaninom itd.
 
Poslednja izmena:
Сећам се, давно било. У то време су босанци били фаворизовани, олимпијске игре...
Imali su bosanci dobrih kosarkasa.
Anzulović je sin od onog smešnog i uspavanog komentatora TV-Zagreb, koji je inače kasnije postao trener i Cibone i drzgih timova.
Arapović je igrao zajedno sa Acom -tricom, pokojnim Draženom Ptrovićem, Dankom Cvjetičaninom itd.

Jeste. Sin kolege Anzulovica

Vladimir Anzulovic:
Je li to Betega? Je Betega, je Betega. :lol:
 
Ipak je bio malo niži, evo šta piše o njemu na zvaničnom sajtu : Franjo Arapović (Slipčić kod Mostara (BIH), 2. lipnja 1965.), bivši hrvatski košarkaš, reprezentativac hrvatske i jugoslavenske košarkaške reprezentacije.

Igrao je na položaju centra. Visina: 215cm
Igrao je '80-ih i '90-ih.

Zvanicno ili ne...
Prisustvovao sam mjerenju visine i u tom trenutku je bio visok 220 Cm.

Da se razumijemo ja nisam ni sportista ni bilo kakva vazna licnost.

Interesantno je da sam zajedno sa jednim mojim drugarem isto - ne sportistom igrao basket protiv njega i Petranovica i da smo ih pobijedili. Pustanja i foliranja u tom basketu nije bilo.
U to vrijeme oboje su bili reprezentativci Jugoslavije u kosarci.
 
Nisam ni rekao da pravi najkvalitetnije, to je rekao otvarac teme u nadi da ce nekome napakostiti valjda, sto li vec.

Odnos cena i kvalitet je razlog tolike prodaje namenske i naravno drug Tito i kontakti koje smo preuzeli. Inače ako bi manuli Lastu i Noru i još ponešto ubedljivo najviše izvozimo municju i granate npr. ne pravi baš puno zemalja potkalibar.
 
Odnos cena i kvalitet je razlog tolike prodaje namenske i naravno drug Tito i kontakti koje smo preuzeli. Inače ako bi manuli Lastu i Noru i još ponešto ubedljivo najviše izvozimo municju i granate npr. ne pravi baš puno zemalja potkalibar.

Kada uzmeš i oduzmeš, mi pravimo kopije ruskog oružja, za to Rusima ne dajemo đoravog dinara, a ni oni se ne bune :)
 
Za bumbar smo kupili licencu, i sve pošteno platili...

Vrabac nije kopija u bukvalnom smislu reči, već neko naše viđenje BL.

Boldovano nisam znao.

Za Vrabac apsolutno, naš projekat još odavno, ima čini mi se još dva većeg dometa, no neka rešenja su modifikovana sa Orbitera, to je možda 5% ali je zadavalo određene probleme. Da dopunim Vrabac sada ima bolje sletanje.
Inače Vrabac je odlična stvar, funkcionalan(staje u ranac), ultra jeftin, u planu je da ga dobije svaki vod.
 
Boldovano nisam znao.

Za Vrabac apsolutno, naš projekat još odavno, ima čini mi se još dva većeg dometa, no neka rešenja su modifikovana sa Orbitera, to je možda 5% ali je zadavalo određene probleme. Da dopunim Vrabac sada ima bolje sletanje.
Inače Vrabac je odlična stvar, funkcionalan(staje u ranac), ultra jeftin, u planu je da ga dobije svaki vod.

Kupili licencu od francuza za eryx, a onda smo povećali domet (1000m) , a ima i još nekih ideja (termobarična glava, itd)

Trebali bi pazariti Vrabca, ali ništa još na vidiku.
 
Kupili licencu od francuza za eryx, a onda smo povećali domet (1000m) , a ima i još nekih ideja (termobarična glava, itd)

Trebali bi pazariti Vrabca, ali ništa još na vidiku.

Mislio sam da smo kopirali Eryx, hvala za info, inače za Bumbara su smislili da još povećaju domet i još gomilu stvari, tek počinju sa tim, kada i da li će pitanje.
Za Vrapca si potpuno u pravu u planu je kupovina no na čekanju kao sve drugo.
Ovo što znam nije sa neta čisto da kažem
 
Dan Šea: Obožavam srpske pištolje, karabine i automate

U NEVADSKOJ pustinji, na periferiji Las Vegasa nalazi se kompanija sa malo neobičnim imenom «Malo oružje». Američkoj i svetskoj javnosti ova firma poznata je ponajviše po istoimenom časopisu, odnosno reviji lakog naoružanja u svetu, koju uređuje njen vlasnik Dan Šea. Iza staklenih vrata redakcije, nalazi se i jedan od najvećih muzeja oružja ne svetu.

- Obožavam srpske pištolje, karabine i automate. Jedini sam Amerikanac koji je i pored stroge zabrane uvoza imao dozovolu da kupuje u Srbiji nove automatske puške. U arsenalu imam 65 komada srpskog oružja. To je jedna od mojih najboljih i najpopularnijih kolekcija – kaže vlasnik muzeja.

Da bi nam pokazao koliko je privržen srpskom oružju Dan Šea nas je uveo u svoj muzej i uzeo u ruke našu automatsku NATO pušku M-21:

- Moja testiranja su pokazala da je vaša nova automatska puška „Zastave oružja“ iz Kragujevca upotrebljiva u svim uslovima ratovanja na zemlji, u vodi i vazduhu. Kako se u misijama OUN u Dominikanskoj Republici, Iraku i Avganistanu pokazalo da oružje koje se koristi nije kvalitetno za tamošlje uslove, ja sam lično predložio da se sve misije OUN u ovim zemljama naoružaju pištoljima i automatima proizvedenim u Kragujevcu – pohvalio nam se Dan Šea.

Prema njegovim rečima srpski automati, rađeni po licenci kalašnjikova su danas među najboljima na svetu, jer su urađeni od odličnog čelika, jer imaju jednostavan i efikasan mehanizam, i jer su prosto neuništivi. Amerikanci su, na primer, kupili 750 komada stare srpske puške M-84, jer žele da je preurede i od nje naprave poluautomatsku pušku za civile. Prodajna cena ovih pušaka biće nešto preko 1.000 dolara.

itd ...

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:295155-Srpski-automati-najbolji-na-svetu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Srbija mora da se maximalno posveti vojnoj industriji., izvozimo sve vise, artiljerija, avioni za osnovnu obuku, pa sve do metka, ulazi se u velike poslove sa Kinezima.

Ako je buducnost u ratovima onda OK.:roll:
 

Back
Top