Srpske specijalne jedinice

Ne znam zasto bi?!
Pa,specijalne jedinice Srbije su nase i nemaju veze sa SAD i Rusijom.Obuka nije posebno okrenuta ni jednoj sili.

Pa,austrijanci mogu da ponude mnogo toga potrebnog spec jedinicama.Od vozila,alpinisticke opreme,izvanredne puske itd.
 
m-i-m-i:
Ne znam zasto bi?!
Pa,specijalne jedinice Srbije su nase i nemaju veze sa SAD i Rusijom.Obuka nije posebno okrenuta ni jednoj sili.

Pa,austrijanci mogu da ponude mnogo toga potrebnog spec jedinicama.Od vozila,alpinisticke opreme,izvanredne puske itd.
ali on je pomenuo naoruzanje ne opremu i vozila zato i pitam sta imaju da ponude
 
Nema razloga za prepirke.Austrijanci imaju vrhunske proizvode.Ne bas sve sto je potrebno spec jedinicama,ali dobar deo toga.Unutar nase zemlje se skoro sve moze proizvesti.Bitno je samo da postoji dobra volja i odlucnost da se to napravi kako treba.
I moram da kazem: Pinc je vrhunsko vozilo koje ima neke osobine na kojim bi mu pozavidela i najmodernija vozila iste namene.O dugovecnosti i ne zelim da pricam.
Da takvo vozilo ne postoji,evo sad bih ga izmislio;-)
 
W.A.S.P.:
sta nam jos treba??? sve ostalo mozemo sami da napravimo
pa neverujem da mozemo da napravimo SSG 04, ili TMP... u sustini ne umemo da napravimo postena automat jos od `50-ih. Po kvalitetu pak su oni ispred nas, a i po inovacijama. Glock, Styer, Swarovski, tesko da mi tome mozemo da konkurisemo, posebno ovom poslednjem, njihova opika ja vrhunska u svakom smislu!
 
ShadowAssassin:
A o potroshnji? Bas je ekonomican

Ja sam mu zahvalan za odredjene momete da bih mu gorivo na ledjima nosio.Leti kao zmaj,uzi je od svih i provlaci se i kroz uske,od zidova ulicice.Da imamo hammere prosli bi u q...Izvezes ga uz bukvu.Nema gde ne moze.Sva vojna vozila trose.Nasa Vojska jos koristi ZIL-ove,ako znas sta je to.Nije Pinc problem.Za nase je uslove najbolji
 
dejina811:
pa neverujem da mozemo da napravimo SSG 04, ili TMP... u sustini ne umemo da napravimo postena automat jos od `50-ih. Po kvalitetu pak su oni ispred nas, a i po inovacijama. Glock, Styer, Swarovski, tesko da mi tome mozemo da konkurisemo, posebno ovom poslednjem, njihova opika ja vrhunska u svakom smislu!

Nema ni potrebe da proizvodimo tako specificne primerke.Isplativije je da ih kupimo.Treba se zadrzati na onom sto mozemo da ponudimo trzistu,pa za profit od tog naoruzanja i opreme kupovati optike,automate,i slicno.To je sve sitno.A ponuda u svetu je siroka.Ima ko ce da im konkurise na tom polju
 
dejina811:
pa neverujem da mozemo da napravimo SSG 04, ili TMP... u sustini ne umemo da napravimo postena automat jos od `50-ih. Po kvalitetu pak su oni ispred nas, a i po inovacijama. Glock, Styer, Swarovski, tesko da mi tome mozemo da konkurisemo, posebno ovom poslednjem, njihova opika ja vrhunska u svakom smislu!
dejina, kolko se ja secam aupomati spadaju pod naoruzanje koje sam napomenuo u prvom i cini mi se trecem post-u, sto se tice glock-a ebes ga, imamo cz koji je kopija SIG-sauer-a i sasvim dobro sljaka, swarovski da kopiramo sto jes-jes ne mozemo al eto moze i to da se uveze i recimo oprema za nocno osmatranje mada kolko znam ima i boljih firmi koje to prave od austrijskih.

P.S:koji ste se bre moj okomili na mene, nisam vam ja zoran

a i svabsko nije lose, svi koriste hekler
 
m-i-m-i:
Ja sam mu zahvalan za odredjene momete da bih mu gorivo na ledjima nosio.Leti kao zmaj,uzi je od svih i provlaci se i kroz uske,od zidova ulicice.Da imamo hammere prosli bi u q...Izvezes ga uz bukvu.Nema gde ne moze.Sva vojna vozila trose.Nasa Vojska jos koristi ZIL-ove,ako znas sta je to.Nije Pinc problem.Za nase je uslove najbolji
odlicno je to vozilo.cak se moze reci savrseno za nase konfiguracije terena.Pinc svuda prolazi.Ima i blindiranih.Podosta su tezi od obicnih
 
m-i-m-i:
Ja sam mu zahvalan za odredjene momete da bih mu gorivo na ledjima nosio.Leti kao zmaj,uzi je od svih i provlaci se i kroz uske,od zidova ulicice.Da imamo hammere prosli bi u q...Izvezes ga uz bukvu.Nema gde ne moze.Sva vojna vozila trose.Nasa Vojska jos koristi ZIL-ove,ako znas sta je to.Nije Pinc problem.Za nase je uslove najbolji
Sve je to tacno.Medjutim u takvom vozilu nemoze da se prezivi.Jedinicama za posebne namene VS nedostaju oklopljena vozila poput Hamera.Ne bas takvih dimenzija,Iveco je izbacio kopiju hamera na primer.Pinz,UAZ,,,svi imaju dobre terenske osobine,medjutim sta to vredi kad oni koji se nalaze unutra nisu zasticeni.SAJ ima Difendere,strasna vozila,ali takodje nedostaje blinda.
Veci problem je jos sto nema kvalitetnih helikoptera za jedinice za posebne namene.
Sirotinjo i Bogu si teska.
 
sumnjivo lice:
Sve je to tacno.Medjutim u takvom vozilu nemoze da se prezivi.Jedinicama za posebne namene VS nedostaju oklopljena vozila poput Hamera.Ne bas takvih dimenzija,Iveco je izbacio kopiju hamera na primer.Pinz,UAZ,,,svi imaju dobre terenske osobine,medjutim sta to vredi kad oni koji se nalaze unutra nisu zasticeni.SAJ ima Difendere,strasna vozila,ali takodje nedostaje blinda.
Veci problem je jos sto nema kvalitetnih helikoptera za jedinice za posebne namene.
Sirotinjo i Bogu si teska.
zar zandarmerija nema difendere, a saj koristi land kruzere? ili..
 
puzzled:
zar zandarmerija nema difendere, a saj koristi land kruzere? ili..

To je on i mislio;)Imamo i mi blinde,ali se ne koriste.Preradjene 110ke.Za sadasnje zadatke,VOJSCI i nisu neophodna blindirana vozila.Vise su nam potrebna klasicna pouzdana vozila.Ni u blindi nisi siguran,s obzirom na to gde se izvode tezisni zadci.A,licno vise volim svoje brze noge i blizinu sume.Da sam kadar stici i uteci.Vise volim visinu od konzerve.Bunice se oklopnjaci,ali ja ne volim te kante.

O helikopterima i ne zelim diskutovati,nema ni svrhe.Kad podmlade vozni park nadacu se "zmajevima"
 
sumnjivo lice:
Ne, mislio san na Difendere.Nisam u Srbiji vec neki niz godina.Do 2000te imali su Difendere.Verovatno su doijanjem kvalitetnijih vozila Difendere razduzili, pa ih je ministarstvo uvalilo zandarmeriji.

U pravu si.Ali mi smo i zaboravili te stare difendere koje i dalje vozi SAJ povremeno.Verovatno kad nema nista drugo u parku:)Salu na stranu,dobili su oni novija vozila.A zandari su dobili nove pristojne difendere,koji vrede.Nije bilo uvaljivanja
 

Back
Top