Српкиње- Будући официри Восјке Србије!

Salvantis:
E ova je sigurno vise po tvom ukusu (sa sve zastavom :roll: )
american_girl9.jpg
Ovde nemo'š da omaneš... ono, ima previše tamnu kožu za moj ukus, ali hej... skromnost je vrlina...

Zamisli uhvatiš neku od onih Kineskinja i umesto Ming Sung shvatiš da je u pitanju Mao Sung... :shock:
 
elem,posto se post odnosio na mene....

postoji razlika i to velika.

nije to stvar sovinizma,to je stvar biologije i nastanka i razvoja pocev od embriona pa preko hormona i svega ostalog sto utice na razvoj tela i mozga,razlicite upotrebe istog,orijentacije,emocija,reakcija,prioriteta,sklonosti itd...

ne kazem da je neko bolji a neko gori,naprotiv.da smo razliciti,razliciti smo i svako poricanje tih bioloskih razlika svodi se na tupljenje i ulazenje u neko nametanje jednakosti po svaku cenu iako one objektivno postoje,kao i do ekstremnog feminizma,sto ne podrzavam.

i nije to stvar ogranicavanja ili neogranicavanja.malo objektivnosti nije na odmet.i ne pricam o izuzecima,zenama ubilackim masinama itd nego o jednom proseku,koji se odnosi na najveci broj populacije,kako muske tako i zenske.

inace,insisitiranje na nekim stvarima,ma o cemu se to radilo - je meni apsurdno - pocev od insistiranja na pracenju mode ili priklanjanju masi,pa do insistiranja na apsolutnoj jednakosti.silom baba u raj ne ide.

iz bioloskih razlika,proizilaze i mnoge ostale,i to je cinjenica,svidelo se nama ili ne.
 
Ја такође,, наравно, не поричем разлике. Оне, хвала Богу, и треба да постоје. Између људи уопште а не само полова.

А немојмо, од ембриона, хормона, и сличног, јер тек тад можемо стићи до закључка да су управо - жене јачи пол.

Али, поново, оно најбитније:

Највећи део овде изнесеног јесте плод - предрасуда, васпитања, итд, итд...


И, само ви, мушки, наставите да живите у заблуди како сте ви "јачи ". :) ;)

Лаку ноћ! :) :)
 
“Istraživanje rađeno pre otprilike dve godine, na uzorku od 250 oficira i 200 žena već zaposlenih u sistemu odbrane, pokazalo je da većina njih ne vide pripadnice lepšeg pola u onim poslovima direktno povezanim sa borbom. Štaviše, izjasnile su se da im ne odgovaraju poslovi koji traže veliko fizičko naprezanje, odvajanje od porodice zbog odlaska na teren, opasni su po zdravlje ili imaju visok stepen komandne odgovornosti”, kaže Jovanka Šaranović. No, ovde ne treba smetnuti s uma da je mahom reč o osobama koje su pre svega tražile posao, a uniforma i sve što ide uz takvu karijeru počev od uzbudljivog poziva do obaveza, nije im bilo ni u trećem a kamo li u prvom planu. Što potvrđuju i vodnik Sanja Ivanović i potporučnik Mirjana Sakić psiholog, dve od desetak pripadnica “Kobri”. Sanja Ivanović se školovala za policajca i došla je u ovu jedinicu kako bi mogla da kao aktivno vojno lice obavlja svoj posao. One vole rad u trupi, i kao i svi ostali pripadnici ove jedinice prošle su obuku. U njihove dužnosti spadaju i odlazak na teren, „preživljavanje”.
 
Norma Kampl:
Ја такође,, наравно, не поричем разлике. Оне, хвала Богу, и треба да постоје. Између људи уопште а не само полова.

А немојмо, од ембриона, хормона, и сличног, јер тек тад можемо стићи до закључка да су управо - жене јачи пол.
И, само ви, мушки, наставите да живите у заблуди како сте ви "јачи ". :) ;)

:) :)

:) 8-)
 
Norma Kampl:
А немојмо, од ембриона, хормона, и сличног, јер тек тад можемо стићи до закључка да су управо - жене јачи пол.
ovde se slazem,ali nisam htela da ulazim u tu pricu,jer se muskarcima ne bi svidelo sta imam da kazem,a nije mi se dalo ulaziti u beskrajne diskusije.

i ovo je tipican primer razlicitosti,i ona je sad na zenskoj strani...

no da ne duzim,posto nije tema.

laku noc,odoh da probam da spavam :(
 
jomini:
Uz rizik da me proglase ovakvim ili onakvim - ne slažem se. Ravnopravno - nikako! U nekim domenima su žene ispred, u nekima iza muškaraca. Nevezano za fizičke predispozicije.

У сваком случају не треба генерализовати... има, рецимо, жена које имају такве психо-физичке а и интелектуалне способности да су далеко изнад и испред многих "мушкарчина" - али већина жена заиста није за тај позив.

Међутим оне из група које су наклоњене грубљим спортовима као што су рукомет, или борилачке вештине - могу Јомини да те ске*ају из три потеза.
 
jomini:
Što? Za vojnika je bitna fizička sprema. Vidiš, 17 onih Kineskinja da se pojave preda mnom, to ti je 17 šamara i da vidiš razlaza. Vidiš li kako su neuhranjene, svaka po 40 kila ima!

Ахаха......само се ти надај да је тако... лично сам гледао једну тучу у којој је једна мала "звечарка"(једва је имала 50 кила, каратиста и боксер) тако истабала једног лика који је био скоро дупло тежи од ње да се то годинама препричава... :lol: :lol: :lol: сломила му је нос, пукла му аркаду и избила 2 зуба...хехехе
 

Back
Top