Srednja skola...

:hahaha: U Srbiji je turizam ekstra razvijen. :hahaha: Znam,komendija ste. Igrom slucaja sam na poslovnoj i najvise vas je iz ekonomske. Sve su to ljudi u majama doldze i gabana,sljokice,gel,kajisi velicine mog monitora... :hahaha: Ma da,kako da ne,samo ti zivi u iluziji. :mazipsa:

E pa brate,ja takve ne znam. Nzm mozda je to zbog toga jer je to drugi kraj.
Srbija ima jedino predispozicije za poljoprivredu i tranzitni turizam. Ostalo go *****...
 
Ja sutra krecem u 8. razred i razmisljam da upisem da upisem Ugostiteljsko-turisticku skolu-smer turisticki tehnicar.Zeleo bih da mi kazete kakva je to skola,da li je teska,sta se sve moze upisati dalje i vasa iskustva.

ja sam ove godine zavrsio Srednju Turisticku skolu na NBG.... i mnogo je bolja od UTSa.... za kulinara sam zavrsio i upisao Visoku Hotelijersku... skola je dobra,predmeti su super i OK, drustvo super,profesori dobri..... a i sto je najbolje imaces posla na kraju skole,za razliku od ostalih skola, mada sa Turistickim tehincarem si niko i nista ako ne zavrsis Visoku Turisticku ili Hotelijersku...

nadam se da sam ti malo pomogao :D ako nesto te jos zanima,pitaj....
 
Ima na tom smeru dobrih riba,barem u Banji.
rokin_bed.gif
 
Gimnazije ownuju sve te marginalne skole. Po svim pitanjima. ^^

Vi ste kao šatro kultura, vi kao znate sve,
vi ste kao na svet dati ***** da svirate!
A šta ćeš da radiš kad ti život isklizne,
kad vidiš da te priča nigde odvela nije?!

Ref:
Koje sranje, koje jebeno sranje,
koje jebeno sranje, sve te priče šminkerske!
Koje sranje, koje jebeno sranje
koje jebeno sranje, pojma vi nemate!
 
hvala Beatle Boy :) ,naravno posle Turistickog tehnicara trebalo bi da idem i na fakultet.Ali me zanima okvirno kolika bi mi bila plata. :D

ali kakva je sad raslika izmedju UTS-a i srednje turisticke

pa kao turisticki ne znam,a kao kuvar imas min 35000... pa ti vidi...
razlika je u nacinu predavanja,.. STS: puno objekata za praksu,moderne ucionice i kabinet,dobri profesori, mnogo novih stvari i tako to....
UTS: sistem rada iz 1960 (ali bukvalno)
 
pa kao turisticki ne znam,a kao kuvar imas min 35000... pa ti vidi...
razlika je u nacinu predavanja,.. STS: puno objekata za praksu,moderne ucionice i kabinet,dobri profesori, mnogo novih stvari i tako to....
UTS: sistem rada iz 1960 (ali bukvalno)

:hahaha:

Jao bre bezi. Nemoj da te neko cuje :lol:

Vi seckate sundjere u ucionicama za praksu i posluzujete ih...

U UTS-u imas kabinete za kulinarstvo, gde na praksi redovno pravis jela, dezerte, sta koji djavo ne, i pored toga redovnu praksu u Hotelu Palas koja je radionica nase skole.

Da li vi idete nekad u hotele osim kad niste na bloku? Ne budi smesan decko. Uruci bilo kome svedocanstvo da si zavrsio UTS ili to na Novom Beogradu, da vidimo koga ce pre da prime.
One koji seckaju sundjere i salvete ili one koji zapravo nesto rade.
 
:hahaha:

Jao bre bezi. Nemoj da te neko cuje :lol:

Vi seckate sundjere u ucionicama za praksu i posluzujete ih...

U UTS-u imas kabinete za kulinarstvo, gde na praksi redovno pravis jela, dezerte, sta koji djavo ne, i pored toga redovnu praksu u Hotelu Palas koja je radionica nase skole.

Da li vi idete nekad u hotele osim kad niste na bloku? Ne budi smesan decko. Uruci bilo kome svedocanstvo da si zavrsio UTS ili to na Novom Beogradu, da vidimo koga ce pre da prime.
One koji seckaju sundjere i salvete ili one koji zapravo nesto rade.

haaha ko ti to kaze :D ? pa mi za razliku od UTS od prve godine imamo Hotel ZIra,Hotel Majestic,Restoran Frans, Verdi, Kasina ,Sava Centar, BG Arena.. i jos mali broj objekata za razliku od UTS... radimo po modernim programima,ne ucimo sve sto se ucilo jos davne nam 1960 godine,po kojoj su i pisane knjige,nemoj da mislis da navlacim coveka na STS ali nek sam izabere sta mu je po volji... dok ste vi tek pre neki mesec (da ne kazem oko godinu dana) dobili Ziru kao DRUGI objekat pored Palasa... xD

i ne seckamo sundjere vec radimo,i to dobro.... ;)
 
Cek cek cek, ne zbunjuj coveka.

Rekao sam ti da se BLOK nastava ne racuna.

UTS ima organizovanu blok nastavu u le petit pijaf, ziri, moskvi, Kasini, Mazestiku, Balkanu, Kontinentalu, Sava centru.

U hotelu Palas se odrzava redovna nastava, dok se za blok koriste ovi hoteli gore.
 
Cek cek cek, ne zbunjuj coveka.

Rekao sam ti da se BLOK nastava ne racuna.

UTS ima organizovanu blok nastavu u le petit pijaf, ziri, moskvi, Kasini, Mazestiku, Balkanu, Kontinentalu, Sava centru.

U hotelu Palas se odrzava redovna nastava, dok se za blok koriste ovi hoteli gore.

pa kazem ti da mi u skoli radimo.. a na bloku smo po tim restoranima i hotelima.. xD heehe....
 

Back
Top